Statystyki rzuty rożne Premier League

Zakładkę tę znajdziesz (razem z pięcioma innymi ligami) w MENU: Statystyki Futbol

Statystyki Premier League – po co i jak z nich korzystać?

Jednym z podstawowych składników sukcesu dla typera zainteresowanego obstawianiem meczów ligi angielskiej jest nie tylko dostęp do statystyk uwzględniających wyniki Premier League w poszczególnych kategoriach, ale również umiejętność wyciągania z nich właściwych wniosków oraz zestawiania ich z innymi dostępnymi informacjami. Każdy doświadczony gracz ma pełną świadomość faktu, że tego typu wiedza istotnie wpływa na jego szanse przewidzenia prawidłowego wyniku w ramach bardzo rozmaitych rynków, w tym m.in. takich jak właśnie wzięte przez nas na warsztat w niniejszym wpisie rzuty rożne czy liczba bramek w konkretnych przedziałach czasowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak oraz w obrębie jakich zakładów wykorzystywać w tych kategoriach statystyki Premier League do swoich celów, serdecznie zapraszamy do lektury.

1 liga Anglia tabela rzutów rożnych a rynek bukmacherski

Obstawianie zakładów na rzuty rożne to jeden z cieszących się w ostatnim czasie największą popularnością rynków piłkarskich. Do jego głównych zalet zaliczyć należy to, że notuje on bardzo duże zainteresowanie ze strony typerów, skąd biorą się zwykle wysokie kursy proponowane przez bukmacherów oraz łatwy dostęp do obszernych statystyk obejmujących wyniki meczów ligi angielskiej czy dowolnej innej ligi europejskiej. Jednocześnie jest to również rynek dosyć przewidywalny, chociaż trzeba zaznaczyć, że nie dla każdego.

Dobrze radzą sobie na nim przede wszystkim gracze doświadczeni, którzy wiedzą, w jaki sposób analizować informacje i z ich „surowego” wariantu realnych wskazówek typerskich. Ponieważ jednak jest to temat bardzo rozległy i mógłby stanowić zagadnienie na osobny długi artykuł, w pierwszej kolejności skupmy się na tym, do jakich kategorii zakładów można wykorzystać dane przedstawione w tabelach ligi angielskiej odnoszących się do rzutów rożnych. Kwestię przeliczania statystyk omówimy sobie po krótce w dalszej części wpisu, na przykładzie tego, jakie drużyny piłkarskie Premier League wyniki osiągają w ramach liczby bramek w konkretnych przedziałach czasowych.

Sprawdźmy wobec tego przy typowaniu jakie kategorie, którymi objęta jest angielska liga tabela rzutów rożnych mogą się nam przydać:

1 liga angielska tabela liczby bramek w podziale na kwadranse

Zakłady polegające na obstawianiu liczby bramek w różnych przedziałach czasowych to z kolei jeden z najbardziej rozbudowanych rynków w ramach wydarzeń transmitowanych na żywo i jednocześnie jeden z najbardziej docenianych przez osoby umiejące skutecznie analizować statystyki Premier League. Zakresy czasowe dzieli się zwykle właśnie na kwadranse, stąd taka forma uwzględnionej przez nas na niniejszej podstronie tabeli.

Sprawdźmy zatem jakich informacji mogą nam dostarczyć w przypadku tej kategorii zakładów statystyki piłkarskie Liga angielska np. – co doskonale widać w tabeli – która drużyna notuje największą liczbę strzelonych goli podczas ostatnich 15 minut spotkania. Ich suma dla wszystkich najsilniejszych drużyn Premier League wynosi 60, co stanowi, aż o 62% więcej niż w przypadku średniej z pozostałych przedziałów czasowych meczów. Jest to zatem już pierwsza ogólna wskazówka, jeśli chodzi o uzyskiwane w Premier League wyniki.

W odniesieniu do tych bardziej konkretnych zaobserwować można m.in., że Leicester czy West Ham doskonale wpisują się w ten schemat, podczas gdy Aston Villa oraz Southampton mocno się z niego wyłamują, zdobywając zdecydowanie najwięcej bramek kolejno w piątym i trzecim kwadransie spotkania.

Oczywiście wcześniej wspomniane przykłady, dają tylko ogólny pogląd na to, jak można wykorzystywać notowane w lidze angielskiej wyniki na potrzeby typowania. Nie wolno bowiem zapominać, że w kwestii takiej jak liga angielska statystyki stanowią wyłącznie dobry wstęp do pogłębionej analizy, której należy poddać obstawiany zakład, bazując na wielu dodatkowych, indywidualnych dla danego spotkania czynnikach.


Tak, na stronie Zawód Typer po każdej kolejce aktualizujemy dane rzutów rożnych.
Po każdej kolejce Premier League aktualizowane są dane zdobywanych bramek w danym kwadransie i połowie meczu.