Klubowe Mistrzostwa Świata to turniej, który ma za zadanie wyłonić najlepszą drużynę piłkarską na świecie. Najczęściej wygrywają w niej drużyny z Europy, chociaż zdarzają się niespodzianki. Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 będą wyjątkowe i po raz pierwszy rozegrają się w nowym formacie.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025  – Drabinka

Dotychczas Klubowe Mistrzostwa Świata rozgrywane były w dosyć kameralny sposób. Występowało w nich 8 ekip, które podzielone były w małą drabinkę. Od 2025 turniej ten ma przejść ogromną transformację. Do gry przystąpić mają aż 32 drużyny. Format zmagań ma być identyczny jak w przypadku Mistrzostw Świata w Katarze.

Do turnieju zakwalifikują się zwycięzcy Ligi Mistrzów z poszczególnych krajów oraz najlepsze rankingowo sklasyfikowane zespoły. Podobnie jak w przypadku reprezentacyjnych zmagań do fazy pucharowej przejdą dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. W fazie pucharowej zostaną one podzielone w drabinkę.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 – Wyniki

Wyniki Klubowych Mistrzostw Świata do tej pory nie były najbardziej prestiżowymi rezultatami w świecie futbolu. Turniej ten przez sympatyków futbolu traktowany był z przymrużeniem oka. W Europie nie cieszył się specjalnym szacunkiem i poważaniem. Teraz wszystko ma się zmienić. Za sprawą zmiany formatu, turniej ma być bardziej interesujący dla widzów na całym świecie.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ma plan, aby Klubowe Mistrzostwa Świata były najbardziej prestiżowymi klubowymi rozgrywkami na świecie. Nowy format, atrakcyjna oprawa i zaangażowanie mediów ma pomóc, aby wnieść te zmagania na nowy, wyższy level. Jeżeli plany federacji się ziszczą, to może się okazać, że będziemy mieć kolejny fascynujący turniej.

W tabelce z wynikami Klubowych Mistrzostw Świata 2025 znajdziemy:

 • Ilość rozegranych meczów,
 • Wygrane,
 • Remisy,
 • Porażki,
 • Bilans bramkowy,
 • Różnica w bilansie.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 Historia

Klubowe Mistrzostwa Świata są stosunkowo młodym turniejem o jeszcze nieugruntowanej strukturze. Pierwsze zostały rozegrane w 2000 roku i wygrało w nich Corinthians Paulista.

Dotychczas wygrywały w nim tylko drużyny z Europy i Ameryki Południowej:

 • UEFA - 16,
 • CONMEBOL – 4.

Najczęściej, bo aż 8 razy w turnieju triumfowała ekipa z Hiszpanii. Dotychczas w turnieju Klubowych Mistrzostw Świata nie oglądaliśmy drużyny z Polski, ale rozszerzony format daje nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Mimo braku polskich drużyn nasz reprezentant – Robert Lewandowski został najlepszym zawodnikiem turnieju w 2020 roku.

Zestawienie najlepszych zawodników i strzelców turnieju jasno pokazuje, że kluby nie oszczędzają swoich czołowych graczy. Najbardziej prestiżowe nagrody otrzymywali między innymi: Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Wayne Rooney.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 – Strzelcy

Tytuł króla strzelców Klubowych Mistrzostw Świata do tej pory nie wiązał się z ogromnym prestiżem. Były to rozgrywki traktowane z przymrużeniem oka przez europejskich fanów futbolu. Teraz ma się to zmienić. Zmiana formatu rozgrywek ma nadać mu należnego prestiżu i zwiększyć oglądalność. Dzięki temu najlepsi piłkarze będą lepiej eksponowani.

Najlepszy strzelec tego turnieju analogicznie do reprezentacyjnych rozgrywek powinien być traktowany jako najlepszy klubowy napastnik. Jeżeli tak się stanie, to tytuł króla strzelców Klubowych Mistrzostw Świata 2025 będzie cenną nagrodą i pragnieniem snajperów z różnych kontynentów.

Do tej pory po tę nagrodę sięgali między innymi: Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Luis Suarez i Ronaldinho.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025  – Terminarz

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 mają być rozegrane w podobnym formacie jak reprezentacyjny turniej. Odbędą się latem 2025 roku i potrwają znacznie dużej niż dotychczasowe turnieje. Rozegranie zmagań w miesiącach letnich, podczas przerwy od ligowej piłki klubowej ma pozwolić na lepsze wyeksponowanie turnieju i nadanie mu właściwego prestiżu.

W terminarzu Klubowych Mistrzostw Świata 2025 można znaleźć takie informacje jak:

 • Ramy czasowe, w których będzie rozgrywany turniej,
 • Data meczu otwarcia,
 • Data finału rozgrywek,
 • Start rozpoczęcia fazy grupowej i pucharowej.

Znajomość terminarza jest istotna szczególnie po zmianie formatu, w jakim będą rozgrywane zmagania. W znaczący sposób będą wpływać na okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem. Pomysł rozgrywania tak intensywnego turnieju wzbudził spore kontrowersje i postawił znaki zapytania, jak tak duża ilość spotkań wpłynie na zdrowie zawodników.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 - Drużyny

Format Klubowych Mistrzostw Świata 2025 na ten moment pozostaje dużym znakiem zapytania. Czy będzie atrakcyjny dla widza i sprawiedliwy wobec zakwalifikowanych drużyn? W pierwszej po zmianie formatu edycji turnieju do rozgrywek zostaną zakwalifikowane:

 • Afryka – cztery drużyny,
 • Ameryka Południowa – sześć drużyn,
 • Ameryka Północna – pięć drużyn,
 • Azja – cztery drużyny,
 • Europa – dwanaście drużyn,
 • Oceania – jedna drużyna.

Klubowe Mistrzostwa Świata poprzez samą zmianę formatu stają się bardzo interesujące dla widzów. Ludzie lubią nowości i z całą pewności nowy system rozgrywek to szansa na nowe rozdanie dla KMŚ. Do tej pory nie były to najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki. Teraz po swoistej rewolucji ma się to zmienić.