Statystyki piłkarskie

Statystyki Piłkarskie – Sprawdź kiedy czołowe drużyny w Europie zdobywają najwięcej goli, kto wbija mnóstwo rzutów rożnych czy też przeciwko której drużynie zdobywa się ich najwięcej.

Ostatnie statystyki na europejskie puchary i weekendowe:

21 października 2021

Napoli – Legia – kto nie zagra w meczu Ligi Europy? (Absencje 21.10)

SSC Napoli - Legia Warszawa, czyli czas na kolejny mecz polskiego przedstawiciela w fazie grupowej Ligi Europy. Sprawdziliśmy, kto nie…

20 października 2021

Wolfsburg i Sevilla bez najlepszych strzelców na mecze Ligi Mistrzów (Absencje 20.10)

Po niesamowitych emocjach związanymi z Ligą Mistrzów we wtorek, czas na środowe zmagania kolejnych drużyn w fazie grupowej Champions League.…

19 października 2021

Statystyki sędziów na hity Ligi Mistrzów: Kartki, rzuty karne (19-20.10)

Wraca Liga Mistrzów, więc postanowiliśmy przyjrzeć się arbitrom, którzy poprowadzą najciekawsze spotkania Champions League we wtorek i w środę. Który…

19 października 2021

Atletico Madryt – Liverpool – kto nie zagra w hicie Ligi Mistrzów? (Absencje 19.10)

We wtorek do akcji wracają piłkarze w ramach rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. O kolejne punkty powalczą między innymi zawodnicy Manchesteru…

17 października 2021

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium – kto nie zagra w hicie Bundesligi? (Absencje 17.10)

Barcelona - Valencia, Bayer Leverkusen - Bayern Monachium czy Juventus - Roma - to tylko niektóre z ciekawych meczów, które…

16 października 2021

Statystyki sędziów: Kartki, rzuty karne (16-17.10)

  Leicester City - Manchester United czy Lazio - Inter Mediolan - to tylko niektóre z ciekawych meczów, które zostaną…

Statystyki piłkarskie w jednym miejscu?

Tak, to możliwe! U nas znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o czołowych drużynach w Europie i najważniejszych ligach na Starym Kontynencie. I to wszystko w jednym miejscu! Sprawdź, kto i kiedy zdobywa najwięcej goli, którzy piłkarze wbijają rzuty rożne i w jakich meczach wynik obfituje w bramki.

Statystyki piłkarskie La Liga

La Liga (zwana też Primera Division) to najwyższa klasa ligowych rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii. Co więcej, jest to równocześnie najwyższy szczebel centralny. La Liga została założona w 1929 roku przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej. U nas dostępne są najważniejsze statystyki dotyczące wszystkich drużyn.

Statystyki piłkarskie Serie A

Serie A, podobnie jak liga hiszpańska, została założona w 1929 roku przez Włoski Związek Piłki Nożnej. 20 drużyn walczy o tytuł Mistrza Włoch, a najsłabsza z kolei – jest relegowana do Serie B. Kto był pierwszym zwycięzcą? Komu obecnie przypada tytuł mistrzowski, a kto ma ich najwięcej? Sprawdź już teraz!

Statystyki Ligue 1

Ligue 1 to najwyższa liga francuska, która została przekształcona w ligę profesjonalną w 1932 roku przez Francuski Związek Piłki Nożnej. Najwięcej zwycięstw, bo aż dziesięć, na koncie ma AS Saint-Etienne, a obecnie tytuł mistrza Francji należy do Lille OSC. Nie każdy jednak wie, że w Ligue 1 występuje też AS Monaco, drużyna monakijska.

Statystyki Ekstraklasa

O Ekstraklasie nie trzeba chyba wspominać. Każdy polski kibic z najwyższą uwagą śledzi polską ligę i to, co się dzieje wśród osiemnastu najlepszych drużyn w kraju. Założona w 1926, a przekształcona na zawodową w 2005, Ekstraklasa jest uwielbiana przez miliony Polaków. A jak prezentują się statystyki polskiej ligi? Sprawdź, nie można ich pominąć!

Statystyki Premier League

Za założeniem Premier League w Anglii stoi decyzja o niezależności zespołów Football League First Division od The Football League. Nieistniejąca już liga z kolei powstała jeszcze w XIX wieku, w 1888 roku. Statystyki Premier League są bardzo imponujące, podobnie jak fakt, że od czasu założenia ligi, brały w niej udział aż 44 kluby.

Statystyki Bundesliga

Bundesliga, czyli liga niemiecka cieszy się bardzo ciekawymi statystykami. Założona została w 1962 roku, zaś w zmaganiach co roku uczestniczy 18 zespołów. Zwycięzca zostaje oczywiście Mistrzem Niemiec. Przegrani zaś, czyli najsłabsze drużyny relegują do II ligi niemieckiej. Co ciekawe, wielokrotni mistrzowie niemieccy posiadają na strojach piłkarskich odznaczenia w postaci gwiazdek, np. Bayern Monachium ma 4, a Burussia Dortmund – 2.

Komu przydadzą się statystyki piłkarskie?

dla kogo statystyki

Piłka nożna niezmiennie cieszy się statusem ulubionego sportu Polaków. W przypadku większości kibiców zainteresowanie to ogranicza się do mniej lub bardziej regularnego uczestnictwa w meczach, zarówno na trybunach, jak i przed telewizorem. Nie brakuje jednak prawdziwych pasjonatów, którzy pogłębiają swoją wiedzę na ten temat. Potrafią wymienić nie tylko najbardziej znane nazwy klubów oraz nazwiska piłkarzy, ale znają także bardziej szczegółowe informacje, historię tego sportu, a nawet z zaangażowaniem opowiadają o najbardziej niezwykłych meczach. Dawniej wiedzę czerpali przede wszystkim z pism branżowych. Obecnie ich rolę przejęły strony internetowe. Treści na temat piłki nożnej są bardzo zróżnicowane. Niektóre skupiają się na najświeższych wiadomościach, historii lub sylwetkach piłkarzy. Inne służą do poszukiwania nowych talentów piłkarskich. Jeszcze inne prezentują aktualne i archiwalne tabele piłkarskie. Stanowią one ogromne źródło wiedzy dla pasjonatów, ale też dla osób, które chcą nauczyć się dobrze obstawiać mecze u bukmacherów.

Jak statystyki meczów pomagają w obstawianiu?

jakie statystyki meczów

Nie da się właściwie obstawić wyniku spotkania piłkarskiego bez wcześniejszego przeprowadzenia dokładnej analizy statystyk. Dane są ogólnie dostępne, także na naszej stronie, ale trzeba jeszcze wiedzieć czego konkretnie szukać i jak wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Oczywiście, interesować nas będą przede wszystkim statystyki sportowe obu grających drużyn. Nie tylko dla meczów, które rozegrały między sobą, ale także z innymi klubami, szczególnie zaś z tymi, z którymi obie się zmierzyły. Ograniczyć należy się najwyżej do jednego sezonu w tył, gdyż starsze statystyki futbolowe raczej nie powiedzą nam wiele na temat obecnej formy aktualnego składu danej drużyny. Po zebraniu tych miarodajnych informacji pozostaje jeszcze nie mniej ważna, a trudniejsza część. Dogłębna analiza, która pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski. Przydatne okażą się umiejętności matematyczne, w tym obliczanie rachunku prawdopodobieństwa. Zastosowanie np. rozkładu Poissona pozwoli określić szanse na strzelenie przez daną drużynę konkretnej liczby goli. Właściwe przewidzenie wyników meczu wymaga długiej praktyki w analizowaniu tabel piłkarskich. Nawet przegrane zakłady to cenna lekcja na przyszłość.

Sprawdź: Typy bukmacherskie

Co zawierają szczegółowe statystyki piłkarskie?

statystyki piłkarskie

Tabele obejmują znacznie więcej informacji niż tylko wyniki spotkań. Takie dane mogą być przydatne w nie mniejszym stopniu do właściwego obstawienia kolejnego meczu. Tym bardziej że zakłady dotyczą nie tylko wytypowania zwycięzcy lub liczby bramek. Najbardziej zaawansowane statystyki meczowe prezentują bilans spotkań z podziałem na spotkania u siebie i na wyjeździe oraz ich sumę, bilans bramkowy z uwzględnieniem wszystkich strzelanych i traconych goli, bezpośrednie pojedynki, a także ilość żółtych kartek czy rzutów rożnych. Określają także formę drużyny, podając serie bez porażki lub wygranej. Często uwzględnione są także statystyki najlepszych strzelców. Oczywiście, te wszystkie liczby mają bardzo istotne znaczenie podczas analizy, jednak trzeba brać pod uwagę także kontekst starcia.
Przykładowo, derby rządzą się swoimi prawami i często dzieją się w nich rzeczy zupełnie nieprzewidziane. Wyniki takich meczów nie są niestety zbyt miarodajne, więc należy traktować je z przymrużeniem oka. Podsumowując, w sporcie takim jak piłka nożna statystyki obejmują wiele przydatnych informacji, ale do właściwego obstawienia meczu nie wystarczy opierać się na liczbach. Dlatego w zakładach rzadko biorą udział osoby, które w ogóle nie interesują się futbolem. Dokładna znajomość reguł gry oraz regularne oglądanie meczów to właściwie niezbędne wymagania.

Zobacz również: Bonusy bukmacherskie

Statystyki rzutów rożnych

staty rzutów rożnych

Niespodzianki podczas spotkań piłkarskich to codzienność. Nawet najbardziej doświadczone w analizie statystyk osoby muszą liczyć na szczęście. Tak naprawdę nikt nie może być pewien wyniku meczu przed jego zakończeniem. W tym gorszej sytuacji znajdują się początkujący uczestnicy zakładów piłkarskich, którzy nie opanowali jeszcze dobrze odczytywania statystyk. Dlatego warto zacząć od obstawiania rzutów rożnych. Takie typy należą do łatwiej przewidywalnych. Zakłady mogą dotyczyć łącznej sumy kornerów w danym meczu lub tylko jednej drużyny albo po prostu tego, kto wykona ich więcej. Nieocenioną pomocą będą zamieszczone na naszej stronie statystyki rzutów rożnych, podzielone według najpopularniejszych lig. Tabele dostarczają niezwykle istotnych informacji, w tym liczbę kornerów wbitych przez oraz przeciwko konkretnej drużynie, a także ich średnią na mecz. Na tej podstawie można skutecznie przewidzieć sytuację podczas kolejnego spotkania, ponieważ drużyny, które często stawiają na ten fragment gry, prawdopodobnie nie zrezygnują z niego następnym razem. Jeśli więc chodzi o statystyki piłka nożna to dyscyplina, w której pozwalają one właściwie obstawić kolejne mecze i cieszyć się wygraną. Tabele piłkarskie podają stuprocentowo pewne dane, a sukces zależy od odpowiedniej analizy.

Jak wykorzystać w praktyce statystyki sportowe?

stats corners

Do zgłębienia tematu statystyk, rachunku prawdopodobieństwa, kuponów bukmacherskich i meczów potrzebny będzie hipotetyczny przykład. Dzięki niemu łatwiej zorientować się, na co powinien uważać typer, a także z jakich kuponów skorzystać, aby jak najwięcej wygrać. W końcu statystyki meczów właśnie do tego się przydają.

Istnieje wiele popularnych lig, na podstawie których tworzy się tabele piłkarskie. Wszystkie ligi mają oczywiście swoją specyfikę. Dla przykładu skupimy się na razie na jednej z topowych lig na świecie, gdzie stają naprzeciw siebie dwa bardzo dobre zespoły. Nazwijmy je drużyna A i drużyna B. Na pierwszy rzut oka prezentują dość zbliżony do siebie poziom, co doskonale pokazują statystyki. Piłka nożna jest znacznie ciekawsza, gdy zmagają się ze sobą zespoły, które mają wyrównane szanse. I to właśnie w takim przypadku mogą najwięcej zyskać typerzy.

Na kogo postawić w meczu tych ekip? Odpowiedzą na to są w przybliżeniu – statystyki meczowe. Warto więc im się w końcu przyjrzeć. W tym sezonie zespół A strzelił w sumie aż 36 bramek, a team B 25. Widać wyraźną przewagę pierwszej drużyny. Bezpieczny kupon solo powinien więc wskazywać wygraną faworytów. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że to właśnie ten zespół  zwycięży w starciu z przeciwnikami. Oczywiście nie jest to aż tak proste. Jeśli chodzi o statystyki piłkarskie tabele wskazują jedynie przybliżoną kondycję drużyny oraz historię dotychczasowych zmagań. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Jednak skala prawdopodobieństwa pozwala na lepsze typowanie – potwierdzi to każdy zaangażowany gracz z kuponami.

Przy takiej przewadze w liczbie strzelonych goli można mówić o (w miarę) bezpiecznym obstawieniu wyniku, jednak nie gwarantuje to wysokiej wygranej. Dlatego doświadczeni typerzy wolą mniej popularne kupony. Dobrym sposobem na solidniejszy zastrzyk gotówki są szczegółowe zakłady. Również do nich przydadzą się tabele lig europejskich.

Ciekawym i emocjonującym sposobem typowania może być liczba bramek strzelona w danym kwadransie. Kurs w takim przypadku jest znacznie korzystniejszy, a statystyki piłkarskie pozwalają na szerszą interpretację. W przypadku starcia wyrównanych poziomowo drużyn warto byłoby postawić, że przez pierwsze dwa kwadranse nie padnie żaden gol. Dlaczego? Przykładowo tabele piłkarskie jasno pokazują, że na 20 strzelonych przez zespół A w tym sezonie bramek żadna nie padła w ciągu pół godziny od rozpoczęcia meczu. Pod tym względem zespół wypada znacznie lepiej dopiero w drugiej połowie.

Podobnie można analizować kornerowe tabele piłkarskie. Wszystkie ligi mają swoje własne statystyki, które aktualizuje się po każdym meczu. Dzięki temu można trzymać rękę na pulsie i podnosić swoje szanse na zwycięstwo w zakładzie z bukmacherem.

Co tabele lig europejskich mówią o drużynach sportowych?

tabele lig

Statystyki mają jedną główną wadę: opowiadają o meczach, które już się odbyły. Niemniej można na ich podstawie całkiem dobrze przewidzieć przyszłość, ale trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jeśli chodzi o statystyki piłka nożna rządzi się przecież swoimi prawami, których nie da się ująć w liczbach. Można za to wywnioskować pewne ogólne stwierdzenia. I mają one przełożenie na rzeczywistość. Statystyki piłkarskie nie są więc bezwartościowe, o czym z pewnością wiedzą wszyscy gracze zakładów wzajemnych.

Najważniejszą informacją, jaką niosą za sobą tabele piłkarskie, jest ogólna kondycja danej drużyny i jej forma w trakcie całego meczu. Już sama liczba strzelonych goli pokazuje, kto ma największe szanse na zwycięstwo. W kwestii takiej, jak statystyki piłkarskie tabele są więc niezwykle przydatne. Bezpieczne obstawianie meczów polega właśnie na znajomości tego typu informacji. Dajmy na to, że Dortmund strzelił 2 razy więcej goli od Mainz. Zwykły kupon powinien więc typować Dortmund jako potencjalnego zwycięzcę meczu. Z kolei podczas starcia pomiędzy Augsburgiem i Mainzem można rozważyć remis, ponieważ oba zespoły prezentują podobny, średni poziom.

Wbite rzuty rożne to kolejny dobry przykład tego, jak istotne są statystyki meczowe. Na tej podstawie można łatwo zobaczyć, jak wygląda taktyka drużyny i jak radzą sobie w sytuacjach podbramkowych (i to całkiem dosłownie). Jeśli statystyki meczów wskazują na niską liczbę kornerów, to nie warto opierać na nich swojej gry na kuponach. Z kolei niska skuteczność drużyny w rzutach rożnych (mniej wbitych piłek przeciwnikom) może zostać wykorzystana na korzyść typera. Wystarczy postawić odpowiedni zakład.

Statystyki sportowe pokazują też czarno na białym, jak radzi sobie drużyna w ciągu standardowych 90 minut. Część zespołów prezentuje taki sam poziom przez cały czas (jak Bayern czy Lipsk), inne zaczynają intensywnie, ale szybko tracą siły (np. Wolfsburg), a pozostałe rozkręcają się dopiero w drugiej połowie (zwłaszcza Dortmund i Frankfurt).

To przykłady wzięte wyłącznie z Bundesligi. Zachęcamy graczy do przeanalizowania na własną rękę pozostałe europejskie ligi. Tabele piłkarskie przydadzą się każdemu typerowi, niezależnie od jego stopnia zaawansowania.

Statystyki rzutów rożnych do 6 lig
Statystyki Premier League Dostępne
Średnia rożnych na mecz TAK
Statystyki kwadransów Dostępne
Statystyki Serie A Dostępne

 

FAQ – pytania i odpowiedzi

Jakie statystyki znajdziesz na stronie?

Jesteśmy nieliczną stroną, która podaje statystyki rzutów rożnych, specjalnie dla graczy bukmacherskich! Nie brakuje także kwadransów oraz procentów goli w 1/2 połowie.

Czy znajdziesz u nas statystyki na ligę hiszpańską?

Tak, w naszym zestawie statystyk znajdują się także te, które dotyczą meczów hiszpańskiej La Liga.

Statystyki z jakich lig proponujemy?

Wzięliśmy pod uwagę 6 najczęściej typowanych lig piłkarskich w Polsce – liga hiszpańska, angielska, włoska, francuska, niemiecka oraz oczywiście rodzima liga – Ekstraklasa.