Statystyki piłkarskie

Statystyki Piłkarskie – Sprawdź kiedy czołowe drużyny w Europie zdobywają najwięcej goli, kto wbija mnóstwo rzutów rożnych czy też przeciwko której drużynie zdobywa się ich najwięcej.

Statystyki piłkarskie w jednym miejscu?

Tak, to możliwe! U nas znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o czołowych drużynach w Europie i najważniejszych ligach na Starym Kontynencie. I to wszystko w jednym miejscu! Sprawdź, kto i kiedy zdobywa najwięcej goli, którzy piłkarze wbijają rzuty rożne i w jakich meczach wynik obfituje w bramki.

Statystyki La Liga

La Liga (zwana też Primera Division) to najwyższa klasa ligowych rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii. Co więcej, jest to równocześnie najwyższy szczebel centralny. La Liga została założona w 1929 roku przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej. U nas dostępne są najważniejsze statystyki dotyczące wszystkich drużyn.

Statystyki Serie A

Serie A, podobnie jak liga hiszpańska, została założona w 1929 roku przez Włoski Związek Piłki Nożnej. 20 drużyn walczy o tytuł Mistrza Włoch, a najsłabsza z kolei – jest relegowana do Serie B. Kto był pierwszym zwycięzcą? Komu obecnie przypada tytuł mistrzowski, a kto ma ich najwięcej? Sprawdź już teraz!

Statystyki Ligue 1

Ligue 1 to najwyższa liga francuska, która została przekształcona w ligę profesjonalną w 1932 roku przez Francuski Związek Piłki Nożnej. Najwięcej zwycięstw, bo aż dziesięć, na koncie ma AS Saint-Etienne, a obecnie tytuł mistrza Francji należy do Paris Saint-Germain. Nie każdy jednak wie, że w Ligue 1 występuje też AS Monaco, drużyna monakijska.

Statystyki Ekstraklasa

O Ekstraklasie nie trzeba chyba wspominać. Każdy polski kibic z najwyższą uwagą śledzi polską ligę i to, co się dzieje wśród szesnastu najlepszych drużyn w kraju. Założona w 1926, a przekształcona na zawodową w 2005, Ekstraklasa jest uwielbiana przez miliony Polaków. A jak prezentują się statystyki polskiej ligi? Sprawdź, nie można ich pominąć!

Statystyki Premier League

Za założeniem Premier League w Anglii stoi decyzja o niezależności zespołów Football League First Division od The Football League. Nieistniejąca już liga z kolei powstała jeszcze w XIX wieku, w 1888 roku. Statystyki Premier League są bardzo imponujące, podobnie jak fakt, że od czasu założenia ligi, brały w niej udział aż 44 kluby.

Statystyki Bundesliga

Bundesliga, czyli liga niemiecka cieszy się bardzo ciekawymi statystykami. Założona została w 1962 roku, zaś w zmaganiach co roku uczestniczy 18 zespołów. Zwycięzca zostaje oczywiście Mistrzem Niemiec. Przegrani zaś, czyli najsłabsze drużyny relegują do II ligi niemieckiej. Co ciekawe, wielokrotni mistrzowie niemieccy posiadają na strojach piłkarskich odznaczenia w postaci gwiazdek, np. Bayern Monachium ma 4, a Burussia Dortmund – 2.