Statystyki piłkarskie

Statystyki Piłkarskie – Sprawdź kiedy czołowe drużyny w Europie zdobywają najwięcej goli, kto wbija mnóstwo rzutów rożnych czy też przeciwko której drużynie zdobywa się ich najwięcej.

Statystyki piłkarskie w jednym miejscu?

Tak, to możliwe! U nas znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o czołowych drużynach w Europie i najważniejszych ligach na Starym Kontynencie. I to wszystko w jednym miejscu! Sprawdź, kto i kiedy zdobywa najwięcej goli, którzy piłkarze wbijają rzuty rożne i w jakich meczach wynik obfituje w bramki.

Statystyki piłkarskie La Liga

La Liga (zwana też Primera Division) to najwyższa klasa ligowych rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii. Co więcej, jest to równocześnie najwyższy szczebel centralny. La Liga została założona w 1929 roku przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej. U nas dostępne są najważniejsze statystyki dotyczące wszystkich drużyn.

Statystyki piłkarskie Serie A

Serie A, podobnie jak liga hiszpańska, została założona w 1929 roku przez Włoski Związek Piłki Nożnej. 20 drużyn walczy o tytuł Mistrza Włoch, a najsłabsza z kolei – jest relegowana do Serie B. Kto był pierwszym zwycięzcą? Komu obecnie przypada tytuł mistrzowski, a kto ma ich najwięcej? Sprawdź już teraz!

Statystyki Ligue 1

Ligue 1 to najwyższa liga francuska, która została przekształcona w ligę profesjonalną w 1932 roku przez Francuski Związek Piłki Nożnej. Najwięcej zwycięstw, bo aż dziesięć, na koncie ma AS Saint-Etienne, a obecnie tytuł mistrza Francji należy do Paris Saint-Germain. Nie każdy jednak wie, że w Ligue 1 występuje też AS Monaco, drużyna monakijska.

Statystyki Ekstraklasa

O Ekstraklasie nie trzeba chyba wspominać. Każdy polski kibic z najwyższą uwagą śledzi polską ligę i to, co się dzieje wśród szesnastu najlepszych drużyn w kraju. Założona w 1926, a przekształcona na zawodową w 2005, Ekstraklasa jest uwielbiana przez miliony Polaków. A jak prezentują się statystyki polskiej ligi? Sprawdź, nie można ich pominąć!

Statystyki Premier League

Za założeniem Premier League w Anglii stoi decyzja o niezależności zespołów Football League First Division od The Football League. Nieistniejąca już liga z kolei powstała jeszcze w XIX wieku, w 1888 roku. Statystyki Premier League są bardzo imponujące, podobnie jak fakt, że od czasu założenia ligi, brały w niej udział aż 44 kluby.

Statystyki Bundesliga

Bundesliga, czyli liga niemiecka cieszy się bardzo ciekawymi statystykami. Założona została w 1962 roku, zaś w zmaganiach co roku uczestniczy 18 zespołów. Zwycięzca zostaje oczywiście Mistrzem Niemiec. Przegrani zaś, czyli najsłabsze drużyny relegują do II ligi niemieckiej. Co ciekawe, wielokrotni mistrzowie niemieccy posiadają na strojach piłkarskich odznaczenia w postaci gwiazdek, np. Bayern Monachium ma 4, a Burussia Dortmund – 2.

Komu przydadzą się statystyki piłkarskie?

Piłka nożna niezmiennie cieszy się statusem ulubionego sportu Polaków. W przypadku większości kibiców zainteresowanie to ogranicza się do mniej lub bardziej regularnego uczestnictwa w meczach, zarówno na trybunach, jak i przed telewizorem. Nie brakuje jednak prawdziwych pasjonatów, którzy pogłębiają swoją wiedzę na ten temat. Potrafią wymienić nie tylko najbardziej znane nazwy klubów oraz nazwiska piłkarzy, ale znają także bardziej szczegółowe informacje, historię tego sportu, a nawet z zaangażowaniem opowiadają o najbardziej niezwykłych meczach. Dawniej wiedzę czerpali przede wszystkim z pism branżowych. Obecnie ich rolę przejęły strony internetowe. Treści na temat piłki nożnej są bardzo zróżnicowane. Niektóre skupiają się na najświeższych wiadomościach, historii lub sylwetkach piłkarzy. Inne służą do poszukiwania nowych talentów piłkarskich. Jeszcze inne prezentują aktualne i archiwalne tabele piłkarskie. Stanowią one ogromne źródło wiedzy dla pasjonatów, ale też dla osób, które chcą nauczyć się dobrze obstawiać mecze u bukmacherów.

Jak statystyki meczów pomagają w obstawianiu?

Nie da się właściwie obstawić wyniku spotkania piłkarskiego bez wcześniejszego przeprowadzenia dokładnej analizy statystyk. Dane są ogólnie dostępne, także na naszej stronie, ale trzeba jeszcze wiedzieć czego konkretnie szukać i jak wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Oczywiście, interesować nas będą przede wszystkim statystyki sportowe obu grających drużyn. Nie tylko dla meczów, które rozegrały między sobą, ale także z innymi klubami, szczególnie zaś z tymi, z którymi obie się zmierzyły. Ograniczyć należy się najwyżej do jednego sezonu w tył, gdyż starsze statystyki futbolowe raczej nie powiedzą nam wiele na temat obecnej formy aktualnego składu danej drużyny. Po zebraniu tych miarodajnych informacji pozostaje jeszcze nie mniej ważna, a trudniejsza część. Dogłębna analiza, która pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski. Przydatne okażą się umiejętności matematyczne, w tym obliczanie rachunku prawdopodobieństwa. Zastosowanie np. rozkładu Poissona pozwoli określić szanse na strzelenie przez daną drużynę konkretnej liczby goli. Właściwe przewidzenie wyników meczu wymaga długiej praktyki w analizowaniu tabel piłkarskich. Nawet przegrane zakłady to cenna lekcja na przyszłość.

Sprawdź: Typy bukmacherskie

Co zawierają szczegółowe statystyki piłkarskie?

Tabele obejmują znacznie więcej informacji niż tylko wyniki spotkań. Takie dane mogą być przydatne w nie mniejszym stopniu do właściwego obstawienia kolejnego meczu. Tym bardziej że zakłady dotyczą nie tylko wytypowania zwycięzcy lub liczby bramek. Najbardziej zaawansowane statystyki meczowe prezentują bilans spotkań z podziałem na spotkania u siebie i na wyjeździe oraz ich sumę, bilans bramkowy z uwzględnieniem wszystkich strzelanych i traconych goli, bezpośrednie pojedynki, a także ilość żółtych kartek czy rzutów rożnych. Określają także formę drużyny, podając serie bez porażki lub wygranej. Często uwzględnione są także statystyki najlepszych strzelców. Oczywiście, te wszystkie liczby mają bardzo istotne znaczenie podczas analizy, jednak trzeba brać pod uwagę także kontekst starcia.
Przykładowo, derby rządzą się swoimi prawami i często dzieją się w nich rzeczy zupełnie nieprzewidziane. Wyniki takich meczów nie są niestety zbyt miarodajne, więc należy traktować je z przymrużeniem oka. Podsumowując, w sporcie takim jak piłka nożna statystyki obejmują wiele przydatnych informacji, ale do właściwego obstawienia meczu nie wystarczy opierać się na liczbach. Dlatego w zakładach rzadko biorą udział osoby, które w ogóle nie interesują się futbolem. Dokładna znajomość reguł gry oraz regularne oglądanie meczów to właściwie niezbędne wymagania.

Zobacz również: Bonusy bukmacherskie

Statystyki rzutów rożnych

Niespodzianki podczas spotkań piłkarskich to codzienność. Nawet najbardziej doświadczone w analizie statystyk osoby muszą liczyć na szczęście. Tak naprawdę nikt nie może być pewien wyniku meczu przed jego zakończeniem. W tym gorszej sytuacji znajdują się początkujący uczestnicy zakładów piłkarskich, którzy nie opanowali jeszcze dobrze odczytywania statystyk. Dlatego warto zacząć od obstawiania rzutów rożnych. Takie typy należą do łatwiej przewidywalnych. Zakłady mogą dotyczyć łącznej sumy kornerów w danym meczu lub tylko jednej drużyny albo po prostu tego, kto wykona ich więcej. Nieocenioną pomocą będą zamieszczone na naszej stronie statystyki rzutów rożnych, podzielone według najpopularniejszych lig. Tabele dostarczają niezwykle istotnych informacji, w tym liczbę kornerów wbitych przez oraz przeciwko konkretnej drużynie, a także ich średnią na mecz. Na tej podstawie można skutecznie przewidzieć sytuację podczas kolejnego spotkania, ponieważ drużyny, które często stawiają na ten fragment gry, prawdopodobnie nie zrezygnują z niego następnym razem. Jeśli więc chodzi o statystyki piłka nożna to dyscyplina, w której pozwalają one właściwie obstawić kolejne mecze i cieszyć się wygraną. Tabele piłkarskie podają stuprocentowo pewne dane, a sukces zależy od odpowiedniej analizy.