Bukmacherzy prześcigają się między sobą dodając do oferty coraz nowsze i ciekawsze funkcje. Jedną z nich, która znana jest od dawna jest cashout. Jest to opcja, która pozwala na wcześniejsze zamknięcie zakładu. Dzięki temu nie trzeba czekać do zakończenia wszystkich zdarzeń na kuponie, by móc cieszyć się wygraną. Czas odpowiedzieć dokładniej na pytanie cashout co to jest i jak działa? I co najważniejsze, u których bukmacherów warto z niego korzystać.

Cashout - co to takiego?

Cashout to funkcja, która pozwala nam zamknąć nasz kupon przed zakończeniem wszystkich spotkań w celu wcześniejszego uzyskania pewnego profitu. Taką opcję oferują bukmacherzy z cashout. Możliwość cashoutu oferowana jest zazwyczaj wtedy, gdy prawdopodobieństwo naszej wygranej jest bardzo duże i bukmacher chce niejako zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy. Możemy wtedy wypłacić część wygranej, mimo że kupon nie jest jeszcze rozliczony, dlatego, że bukmacher chce zmniejszyć straty.

W takiej sytuacji zamykamy wcześniej nasz zakład, otrzymując mniejszą wygraną, ale za to zapewniamy sobie gwarancję zysku i nie musimy się już martwić o rozstrzygnięcia pozostałych meczów na kuponie zakładów. Warto też dodać, że early cashout to nie to samo co cash-back i nie wolno mylić tych dwóch terminów.

Ranking cashout - wybierz najlepszą ofertę

Obecnie żaden z bukmacherów nie może pozwolić sobie na to, by cashout byl pominięty na jego stronie. Dzięki temu zwolennicy korzystania z tej funkcji mogą się nią cieszyć w każdym serwisie. Czas jednak się przekonać, którzy bukmacherzy najlepiej znają odpowiedź na pytanie cashout co to?

Cashout GoPlusBet

GoPlusBet to wzorowy bukmacher jeżeli wziąć pod uwagę cashout. Jest to jedna z najlepszych jego wersji na całym polskim rynku. Zamykać można przedwcześnie zakłady SOLO, AKO z oferty przedmeczowej oraz live. Przed tym należy podjąć decyzję o rodzaju cashoutu. Jest wśród nich tradycyjny oraz 3 dodatkowe:

 • Częściowy CashOut+ - Można skorzystać dla wybranej części stawki. Reszta pozostaje w grze
 • Auto CashOut+ - Możliwość ustalenia limitu, po którego osiągnięciu kupon zostanie rozliczony automatycznie
 • Częściowy auto CashOut+ -  Automatyczny cashout dla wybranej części stawki

Warto pamiętać, że w GoPlusBet nie da się skorzystać z cashoutu z wykorzystaniem środków bonusowych. W związku z tym kod promocyjny GoBet należy wykorzystać na typy, które mogą nie wymagać wcześniejszego zamknięcia.

Cashout Betters

Ten stosunkowo młody bukmacher uczynił z cashoutu jedną ze swoich największych zalet. Opcja ta jest często dostępna w kuponach. Gracze skorzystać mogą z aż trzech rodzajów wcześniejszego zamknięcia zakładu.

Klasyczny cashoutTradycyjne zamknięcie zakładu w wybranym momencie, gdy bukmacher udostępnia taką możliwość.
Częściowy cashoutMożliwość skorzystania z cashout z wykorzystaniem niepełnej stawki. Cześć stawki w dalszym ciągu pozostaje w grze. Jednocześnie można cieszyć się z wygranej oraz emocjonować dalszą grą.
Auto cashoutAutomatyczny cashout, który zostanie wprowadzony, gdy dostępna stanie się wskazana wygrana. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie śledzić losów kuponu. W Auto cashout można skorzystać z całkowitego lub częściowego zamknięcia kuponu.

Cashout Superbet

Superbet zapewnia swoich graczy o dostępności cashoutu poprzez specjalnie oznaczenie spotkań, dla których będzie on dostępny. Jest to widoczne już na poziomie oferty przedmeczowej. Zamknięcie zakładu w Superbet jest możliwe dla SOLO, AKO, wspomnianej oferty przedmeczowej oraz live. Cashout w Superbet to aż 3 opcje, które czekają na graczy:

 • Wyświetlona kwota – tylko wyświetlona kwota zostanie wypłacona
 • Dowolna kwota — kupon zostanie wypłacony, nawet jeśli w międzyczasie kwota ulegnie zmianie. Gracz akceptuje każdą jej zmianę
 • +/- 10% - kupon zostanie wypłacony, jeśli kwota nie zmieni się o więcej niż 10%

Kiedy warto wziąć cashout?

Bukmacherzy z cashout oferują różne kwoty wypłaty. Te zależne są przede wszystkim od stawki kuponu, jego kursu, liczby pozostałych zdarzeń na kuponie oraz liczby zdarzeń w ogóle. Kryteria te determinują proponowaną sumę, którą gracz może w razie chęci wypłacić. Czy istnieje uniwersalna metoda na obliczenie, kiedy warto skorzystać u bukmachera z cashout? Choć wciąż pozostaje to kwestią indywidualną, jest pewien sposób na ustalenie, czy w danej sytuacji skorzystanie u bukmachera z cashout jest warte świeczki.

Cashout - jak zamknąć zakład?

W momencie, gdy dojdą do nas wiadomości, które zmieniają szanse drużyn na zwycięstwo, możemy diametralnie zmienić podejście do sensu dalszej gry. Wtedy dochodzimy do wniosku, że nasz zakład nie jest już tak oczywisty, a ryzyko, że kupon nie wejdzie, jest dużo większe niż w momencie obstawiania. Jeśli bukmacher na to pozwala, system zamknięcia zakładu warto wykorzystywać podczas trwania meczu, ponieważ możemy realnie ocenić sytuację na boisku.

Poniżej przedstawimy trzy scenariusze, opierając się na najpopularniejszej dyscyplinie sportu, jaką jest piłka nożna. Funkcja cash-out jest też powiązana z kontrą w zakładach, czyli stawianiem przeciwnego typu do znajdującego się na zakładzie, co niezależnie od końcowego wyniku zapewni nam upragniony zysk.

Cash-out jest obliczany przez bukmachera, a kontrę na dany mecz musi samodzielnie obliczyć gracz, zwykle stosując gotowe w Internecie kalkulatory, które wyliczają, jaką kwotę przy danym kursie musimy przeznaczyć, żeby wyjść z zyskiem. Cashout i kontra są dwiema możliwościami zabezpieczenia się przed utratą pieniędzy w przypadku, gdy na kuponie pozostanie nam niewielka liczba zdarzeń. Należy wtedy oszacować, która opcja da nam w konkretnej sytuacji większy zysk.

Przykład cashout 1 - przegrywanie drużyny

Jeżeli obstawiliśmy na triumf danej drużyny, ale plany pokrzyżuje nam bramka przeciwnej ekipy, wówczas możemy trzymać zakład do końca w nadziei na odrobienie strat i końcowe zwycięstwo. Jednocześnie ryzyko, że to się nie wydarzy rośnie. Oczywiście „Comebacki” zdarzają się w piłce. Przeważnie występują one wtedy, gdy dana drużyna jest o wiele lepsza. Rzadziej zdarza się to w sytuacji, gdzie obie ekipy są na wyrównanym poziomie. Możemy wtedy skorzystać z tej opcji, dzięki czemu stracimy tylko część wygranej, a nie całość.

Czasem zdarza się, że w takiej sytuacji mamy możliwość wypłaty kwoty mniejszej, niż sama stawka. Jeśli uznajemy, że nasz zakład nie ma już szans na powodzenie, warto skorzystać nawet z takiej formy zwrotu części włożonych w kupon pieniędzy.

Przykład cashout 2 - remis

Remis to wyjściowy wynik każdego spotkania, dlatego nie musimy obawiać się, kiedy nasza drużyna nie zdobywa szybko bramki. Bukmacher z cashout ma to na uwadze i będzie oceniać szansę Twojej wygranej nie tylko na podstawie samego rezultatu na tablicy, lecz posługując się też statystykami i obserwując przebieg rywalizacji. W takim przypadku nasze szanse na wygraną są większe, niż w przypadku, gdy „nasza” drużyna przegrywa. Pamiętajmy jednak, że w miarę upływającego czasu szanse na zwycięstwo wytypowanej drużyny będą maleć.

Z minuty na minutę będziemy stratni coraz to większą sumę, ale dużo mniejszą niż w przypadku, kiedy nasz team musiałby odrabiać straty. Wtedy powinniśmy decydować o ewentualnej wypłacie przede wszystkim na podstawie tego, co widzimy na boisku. Z tego względu warto śledzić mecze, które się obstawia. Dzięki temu dużo lepiej możemy reagować na zdarzenia na naszym kuponie oraz ich dalsze losy.

Przykład cashout 3 - nasza drużyna prowadzi w meczu

Drużyna, którą obstawiliśmy, zdobywa bramkę i wynik układa się po naszej myśli. W takim przypadku zamknięcie zakładu ma sens głównie wtedy, gdy w dalszej odsłonie starcia widzimy, że nasz zespół, mimo prowadzenia, nie gra najlepiej. Czasem po obserwacji poczynań boiskowych łatwo można zauważyć, że strata gola wydaje się kwestią czasu. Wiedząc, jak działa cashout, można w takiej sytuacji wykorzystać jego możliwości.

Oczywiście zgodnie z logiką otrzymujemy mniejszą kwotę niż początkowa potencjalna wygrana. Nie musimy jednak obawiać się o utrzymanie korzystnego rezultatu do końca. Analogicznie działa to również z innymi typami zakładów, a nie tylko typem na zwycięstwo. Poradę tę możemy śmiało zastosować także do zakładów typu under, over czy BTTS. Większy problem napotykamy w przypadku zakładów łączonych, ponieważ nie zawsze posiadają one odbicie w innym zakładzie.

Kilka pozostałych meczów na kuponie. Co zrobić?

Co w przypadku, gdy cashout jest oferowany np. w połowie kuponu? Czy warto korzystać z takiej możliwości? Bukmacher często reaguje w ten sposób wtedy, gdy widzi, że bardzo dobrze nam idzie. Może być to na przykład sytuacja, gdy obstawiliśmy wielozdarzeniową taśmę i przeważająca część z nich jest już zielona. W takiej sytuacji operator może stwierdzić, że szczęście nam dopisuje, a wygrana jest bardzo prawdopodobna.

Jak jednak dobrze wiemy, każda passa kiedyś się kończy, również ta typerska. Możemy więc pozwolić szczęściu na nieopuszczanie nas do samego końca albo pomóc mu, wypłacając wcześniej oferowaną stawkę. Niestety nie mamy wtedy szerokiego pola manewru, ponieważ trudniej będzie reagować na kilka zdarzeń naraz.

Co zyskuje bukmacher na zamykaniu zakładów?

Chociaż jako gracze zyskujemy duży profit z przedwczesnego zamknięcia zakładu, bukmacher z cashout również czerpie z tej funkcji własne korzyści. Opcja cashout została wprowadzona przez bukmacherów głównie po to, żeby zniwelować straty, które ponieśliby w przypadku naszej wygranej. Przy akumulowanych zakładach gracze decydują się zamykać kupony, kiedy przykładowo trafią pięć z siedmiu spotkań. Bukmacher nie będzie musiał wypłacać całej kwoty, ale tylko część.

Cashout wykorzystuje też emocje, jakie towarzyszą graczom podczas meczów. Zwykle ryzyko przegranej wiąże się z impulsywnym wykorzystaniem funkcji cashout i mimo że ostatecznie nasz kupon byłby wygrany, bukmacher z cashout zdoła odzyskać część pieniędzy. Firmy oferujące zakłady działają jak każde inne przedsiębiorstwo, również pod względem finansowym. Prowadząc działalność należy ograniczać straty, co uzasadnia korzyści, które uzyskuje bukmacher z cashout.

Marża w cashoucie

Marża to największy minus korzystania z opcji early cashout. Aby lepiej zobrazować jej znaczenie, posłużmy się przykładem. Obstawiamy na jednym kuponie za 100 złotych kursy: 1.40, 1.45, 1.45, 1.50, 1.55. Mamy do wygrania (po odjęciu podatku 12%) 602 złote. Załóżmy, że pierwsze 4 zakłady już weszły, a mecz z kursem 1.55 jest jutro. Zastanawiamy się, czy zamknąć zakład, czy zostawić i czekać do jutra. Jeśli 4 pierwsze zakłady są wygrane, a bukmacher oferuje nam np. 300 złotych, skorzystanie z cashoutu jest nieopłacalne.

Gdybyś postawił kupon z tych samych 4 zdarzeń za 100 złotych, wygrałbyś 389 złotych. Bukmacher proponuje nam więc o prawie 90 zł mniejszą wypłatę. Stajemy przed dwoma możliwościami:

 • Stawiasz 5 zakładów, ale zamykasz po 4 i wygrywasz 300 złotych
 • Stawiasz 4 zakłady, czekasz do końca i wygrywasz 389 złotych

W powyższym przykładzie zamknięcie kuponu przed czasem zabiera nam aż 23% wygranej, którą otrzymalibyśmy za obstawienie tego samego kuponu bez zdarzeń, przed których rozliczeniem wypłaciliśmy cashout. Jest to stosunkowo duży procent, dlatego zdecydowanie trzeba poważnie zastanowić się nad opłacalnością skorzystania z tej funkcji.

Skorzystanie z funkcji cashout jest opłacalne, kiedy bukmacher pobiera do 10% marży (naszej straty). W powyższym przykładzie bukmacher musiałby zaoferować nam co najmniej 350 PLN. Oczywiście w momencie, kiedy sytuacja w ostatnim meczu diametralnie zmieniła się od momentu, kiedy obstawiliśmy kupon, możemy zamknąć zakład przy większej marży, jeśli uznamy to w danym przypadku za korzystne dla nas.

Legalni bukmacherzy z funkcją cashout

Obecnie funkcja przedwczesnego zamykania zakładów stała się już codziennością. Dużą popularnością cieszy się tzw. early cashout Fortuna. Za jej pomocą da się wygodnie zamknąć zakład na stronie oraz w aplikacji. Podobnie sytuacja wygląda z cashout STS. Tu co prawda nie da się z niego korzystać, gdy zdarzenie z oferty przedmeczowej właśnie trwa, ale pomimo tego gracze chętnie wykorzystują to narzędzie.

Dla tych, którzy chcą wcześniej wiedzieć, czy będzie możliwe zamknięcie zakładu polecamy cashout Betclic. W ofercie zdarzenia są specjalnie oznaczone, by mieć pewność, że później nie trzeba będzie czekać do końca kuponu. Poniżej przedstawiamy listę legalnych bukmacherów w Polsce oferujących funkcję cashout:

 • Fortuna
 • STS
 • Betclic
 • Betfan
 • forBET
 • Totalbet
 • Superbet
 • LVBET
 • ETOTO
 • PZBUK
 • BetCris
 • BetX
 • Betters
 • GoPlusBet
 • Fuksiarz
 • Totolotek


Którzy bukmacherzy oferują cashout?
Cashout występuje w ofercie praktycznie każdego legalnego bukmachera!
Czy warto korzystać z cashoutu?
Z cashoutu warto korzystać, gdy sytuacja w zdarzeniach zmieniła się na niekorzyść obstawiającego.