Co to jest cashout i jak działa? Najlepsza oferta od bukmacherów

Bukmacherzy prześcigają się między sobą dodając do oferty coraz nowsze i ciekawsze funkcje. Jedną z nich, która znana jest od dawna jest cashout. Jest to opcja, która pozwala na wcześniejsze zamknięcie zakładu. Dzięki temu nie trzeba czekać do zakończenia wszystkich zdarzeń na kuponie, by móc cieszyć się wygraną. Wielu typerów za jego sprawą zaczyna wątpić w postawione spotkania. Funkcja ta, może być zarówno korzystna dla gracza, jak i bukmachera. Czas odpowiedzieć dokładniej na pytanie cashout co to jest i jak działa? I co najważniejsze, u których bukmacherów warto z niego korzystać.

Co to jest Cashout?

Cashout to funkcja, która pozwala nam zamknąć nasz kupon przed zakończeniem wszystkich spotkań w celu wcześniejszego uzyskania pewnego profitu. Taką opcję oferują bukmacherzy z cashout. Możliwość cashoutu oferowana jest zazwyczaj wtedy, gdy prawdopodobieństwo naszej wygranej jest bardzo duże i bukmacher chce niejako zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy. Możemy wtedy wypłacić część wygranej, mimo że kupon nie jest jeszcze rozliczony, dlatego, że bukmacher chce zmniejszyć straty.

W takiej sytuacji zamykamy wcześniej nasz zakład, otrzymując mniejszą wygraną, ale za to zapewniamy sobie gwarancję zysku i nie musimy się już martwić o rozstrzygnięcia pozostałych meczów na kuponie zakładów. Warto też dodać, że early cashout to nie to samo co cash-back i nie wolno mylić tych dwóch terminów.

Jak działa Cashout?

W momencie, gdy dojdą do nas wiadomości, które zmieniają szanse drużyn na zwycięstwo, możemy diametralnie zmienić podejście do sensu dalszej gry. Wtedy dochodzimy do wniosku, że nasz zakład nie jest już tak oczywisty, a ryzyko, że kupon nie wejdzie, jest dużo większe niż w momencie obstawiania. Jeśli bukmacher na to pozwala, system zamknięcia zakładu warto wykorzystywać podczas trwania meczu, ponieważ możemy realnie ocenić sytuację na boisku.

Poniżej przedstawimy trzy scenariusze, opierając się na najpopularniejszej dyscyplinie sportu, jaką jest piłka nożna. Funkcja cash-out jest też powiązana z kontrą w zakładach, czyli stawianiem przeciwnego typu do znajdującego się na zakładzie, co niezależnie od końcowego wyniku zapewni nam upragniony zysk.

Cash-out jest obliczany przez bukmachera, a kontrę na dany mecz musi samodzielnie obliczyć gracz, zwykle stosując gotowe w Internecie kalkulatory, które wyliczają, jaką kwotę przy danym kursie musimy przeznaczyć, żeby wyjść z zyskiem. Cashout i kontra są dwiema możliwościami zabezpieczenia się przed utratą pieniędzy w przypadku, gdy na kuponie pozostanie nam niewielka liczba zdarzeń. Należy wtedy oszacować, która opcja da nam w konkretnej sytuacji większy zysk.

Przykład cashout 1 - przegrywanie drużyny

Jeżeli obstawiliśmy na triumf danej drużyny, ale plany pokrzyżuje nam bramka przeciwnej ekipy, wówczas możemy trzymać zakład do końca w nadziei na odrobienie strat i końcowe zwycięstwo. Jednocześnie ryzyko, że to się nie wydarzy rośnie. Oczywiście „Comebacki” zdarzają się w piłce. Przeważnie występują one wtedy, gdy dana drużyna jest o wiele lepsza. Rzadziej zdarza się to w sytuacji, gdzie obie ekipy są na wyrównanym poziomie. Możemy wtedy skorzystać z tej opcji, dzięki czemu stracimy tylko część wygranej, a nie całość.

Czasem zdarza się, że w takiej sytuacji mamy możliwość wypłaty kwoty mniejszej, niż sama stawka. Jeśli uznajemy, że nasz zakład nie ma już szans na powodzenie, warto skorzystać nawet z takiej formy zwrotu części włożonych w kupon pieniędzy.

Przykład cashout 2 - remis

Remis to wyjściowy wynik każdego spotkania, dlatego nie musimy obawiać się, kiedy nasza drużyna nie zdobywa szybko bramki. Bukmacher z cashout ma to na uwadze i będzie oceniać szansę Twojej wygranej nie tylko na podstawie samego rezultatu na tablicy, lecz posługując się też statystykami i obserwując przebieg rywalizacji. W takim przypadku nasze szanse na wygraną są większe, niż w przypadku, gdy „nasza” drużyna przegrywa. Pamiętajmy jednak, że w miarę upływającego czasu szanse na zwycięstwo wytypowanej drużyny będą maleć.

Z minuty na minutę będziemy stratni coraz to większą sumę, ale dużo mniejszą niż w przypadku, kiedy nasz team musiałby odrabiać straty. Wtedy powinniśmy decydować o ewentualnej wypłacie przede wszystkim na podstawie tego, co widzimy na boisku. Z tego względu warto śledzić mecze, które się obstawia. Dzięki temu dużo lepiej możemy reagować na zdarzenia na naszym kuponie oraz ich dalsze losy.

Przykład cashout 3 - nasza drużyna prowadzi w meczu

Drużyna, którą obstawiliśmy, zdobywa bramkę i wynik układa się po naszej myśli. W takim przypadku zamknięcie zakładu ma sens głównie wtedy, gdy w dalszej odsłonie starcia widzimy, że nasz zespół, mimo prowadzenia, nie gra najlepiej. Czasem po obserwacji poczynań boiskowych łatwo można zauważyć, że strata gola wydaje się kwestią czasu. Wiedząc, jak działa cashout, można w takiej sytuacji wykorzystać jego możliwości.

Oczywiście zgodnie z logiką otrzymujemy mniejszą kwotę niż początkowa potencjalna wygrana. Nie musimy jednak obawiać się o utrzymanie korzystnego rezultatu do końca. Analogicznie działa to również z innymi typami zakładów, a nie tylko typem na zwycięstwo. Poradę tę możemy śmiało zastosować także do zakładów typu under, over czy BTTS. Większy problem napotykamy w przypadku zakładów łączonych, ponieważ nie zawsze posiadają one odbicie w innym zakładzie.

Przykład cashout 4 - mecz nierozpoczęty

Opcja wcześniejszego zamknięcia zakładu może pojawić się także, gdy pozostałe mecze jeszcze się nie rozpoczęły. Do tego oczywiście konieczne jest, aby dotychczasowe zdarzenia zostały rozliczone jako wygrane. Wtedy na wysokość cashoutu wpływać będą w szczególności trafione już kursy, a także te, które nie są jeszcze rozliczone. Jeżeli zdarzenia z najwyższymi kursami na zakładzie są już wygrane, to najprawdopodobniej kwota wcześniejszej wypłaty będzie znacząco wyższa. Gorzej jest w przypadku, kiedy w teorii najtrudniejsze jest przed nami.

Wysokość cashoutu może również ulegać zmianie w momencie, gdy na obstawionych przez nas zdarzeniach dochodzi do zmian kursowych. Logicznym jest, że gdy rośnie kurs na postawione wydarzenie, to wysokość wcześniejszej wypłaty ulega znaczącemu zmniejszeniu. W takich przypadkach bardzo powszechne również jest blokowanie tej funkcji, głównie z uwagi na niestabilność kursową. Trzeba zatem na bieżąco śledzić status naszego kuponu, aby być świadomym zmian dotyczących cashoutu i skorzystać z niego, gdy jest to dla nas najbardziej korzystne.

Najlepsi bukmacherzy z opcją cashout

Obecnie żaden z bukmacherów nie może pozwolić sobie na to, by cashout byl pominięty na jego stronie. Dzięki temu zwolennicy korzystania z tej funkcji mogą się nią cieszyć w każdym serwisie. Czas jednak się przekonać, którzy bukmacherzy najlepiej znają odpowiedź na pytanie cashout co to?

 

Superbetkonieczność zakładu za środki depozytowe, brak przegranego zdarzenia, zdarzenie w ofercie
Betfandostępny zarówno dla zdarzeń prematch, jak i live
STSdostępny dla zdarzeń SOLO i AKO, prematch i live
FortunaEarly Cash-out: standardowe warunki użycia
GO+Betdostępna opcja częściowego cashoutu i automatycznego cashoutu
forBETdostępny na standardowych warunkach
Betclicdostępny dla każdego rodzaju zakładu, jeżeli spełnia on wyznaczone warunki
Totalbetklikając opcję ,,Sprawdź cashout", pojawia się proponowana przez bukmachera kwota
EtotoEarly Cash-out działający na standardowych warunkach
Betcrisdostępna opcja częściowego cashoutu i automatycznego cashoutu
BetXstandardowe warunki cashoutu
Fuksiarzkwota cashoutu nie może być niższa niż stawka zakładu
LVBetstandardowe warunki cashoutu
Bettersdostępna opcja częściowego cashoutu i automatycznego cashoutu

Cashout Fortuna

Prawdziwy wyjadacz na polskiej scenie bukmacherskiej również nie mógł sobie pozwolić na brak tak istotnej funkcji, jaką jest cashout, tak samo jak nie pozwolił sobie na brak pakietu powitalnego, który uzyskać możemy korzystając z kod promocyjny Fortuna. Bukmacher nazwał tę opcję u siebie jako Early Cash-out. Zasady działania są w zasadzie identyczne jak wszędzie. Funkcja nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle swojej konkurencji, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że on istnieje. Aby móc skorzystać z wcześniejszej wypłaty u bukmachera Fortuna, trzeba spełnić podstawowe warunki:

  • Early Cash out dla wybranych rodzajów zakładów - skorzystać można z niego tylko, gdy postawimy kupon SOLO lub AKO, zarówno przedmeczowo jak i LIVE
  • Brak przegranych zdarzeń - naturalnie opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy nasz zakład może być jeszcze wygrany
  • Pozostałe zdarzenia muszą dalej być w ofercie - może zdarzyć się tak, że bukmacher usunie jakiś mecz ze swojej oferty - wtedy cashout nie jest możliwy

Cashout Superbet

Jeżeli chcemy dobrze rozpocząć przygodę z typowaniem, warto użyć Superbet kod promocyjny. Oprócz pakietu powitalnego, firma zapewnia swoich graczy o dostępności cashoutu poprzez specjalnie oznaczenie spotkań, dla których będzie on dostępny. Jest to widoczne już na poziomie oferty przedmeczowej. Zamknięcie zakładu w Superbet jest możliwe dla SOLO, AKO, wspomnianej oferty przedmeczowej oraz live. Cashout w Superbet to aż 3 opcje, które czekają na graczy:

  • Wyświetlona kwota – tylko wyświetlona kwota zostanie wypłacona
  • Dowolna kwota — kupon zostanie wypłacony, nawet jeśli w międzyczasie kwota ulegnie zmianie. Gracz akceptuje każdą jej zmianę
  • +/- 10% - kupon zostanie wypłacony, jeśli kwota nie zmieni się o więcej niż 10%

Cashout GoPlusBet

GoPlusBet to wzorowy bukmacher jeżeli wziąć pod uwagę cashout. Jest to jedna z najlepszych jego wersji na całym polskim rynku. Zamykać można przedwcześnie zakłady SOLO, AKO z oferty przedmeczowej oraz live. Przed tym należy podjąć decyzję o rodzaju cashoutu. Jest wśród nich tradycyjny oraz 3 dodatkowe:

  • Częściowy CashOut+ - Można skorzystać dla wybranej części stawki. Reszta pozostaje w grze Auto CashOut+ - Możliwość ustalenia limitu, po którego osiągnięciu kupon zostanie rozliczony automatycznie Częściowy auto CashOut+ -  Automatyczny cashout dla wybranej części stawki

Warto pamiętać, że w GoPlusBet nie da się skorzystać z cashoutu z wykorzystaniem środków bonusowych. W związku z tym kod promocyjny GoBet należy wykorzystać na typy, które mogą nie wymagać wcześniejszego zamknięcia.

Co to znaczy Cashout zawieszony?

Zwracając uwagę na opcję wcześniejszej wypłaty bardzo często będziemy spotykać się z widokiem niedostępnego cashoutu. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Przede wszystkim większość bukmacherów nie oferuje tej funkcji dla każdego rodzaju zakładu. Z uwagi na kwestie techniczne, często trudno jest wyłączyć widok cashoutu dla takich kuponów, dlatego w zamian otrzymujemy informację o jego niedostępności. Bardzo podobnie jest w przypadku zmian kursów lub usunięcia jakiegoś zdarzenia z oferty. Jeżeli bukmacher nie ma obecnie kursu na postawione przez nas zdarzenie, to nie ma jak wyliczyć prawdopodobieństwa naszej wygranej, a tym samym wyliczyć kwoty cashoutu. Podobną sytuację możemy doświadczyć, gdy mecz już trwa. Funkcja jest praktycznie zawsze blokowana przy ważniejszych wydarzeniach boiskowych. Może to być zarówno obiecująca akcja bramkowa, jak rzut rożny, czy wolny. Co do zasady jest spora szansa, że oferta cashoutu powróci po czasie, zatem nie powinniśmy się zniechęcać takim widokiem.

Czy warto skorzystać z cashout?

Bukmacherzy z cashout oferują różne kwoty wypłaty. Te zależne są przede wszystkim od stawki kuponu, jego kursu, liczby pozostałych zdarzeń na kuponie oraz liczby zdarzeń w ogóle. Kryteria te determinują proponowaną sumę, którą gracz może w razie chęci wypłacić. Czy istnieje uniwersalna metoda na obliczenie, kiedy warto skorzystać u bukmachera z cashout? Choć wciąż pozostaje to kwestią indywidualną, jest pewien sposób na ustalenie, czy w danej sytuacji skorzystanie u bukmachera z cashout jest warte świeczki.

Co w przypadku, gdy cashout jest oferowany np. w połowie kuponu? Czy warto korzystać z takiej możliwości? Bukmacher często reaguje w ten sposób wtedy, gdy widzi, że bardzo dobrze nam idzie. Może być to na przykład sytuacja, gdy obstawiliśmy wielozdarzeniową taśmę i przeważająca część z nich jest już zielona. W takiej sytuacji operator może stwierdzić, że szczęście nam dopisuje, a wygrana jest bardzo prawdopodobna.

Jak jednak dobrze wiemy, każda passa kiedyś się kończy, również ta typerska. Możemy więc pozwolić szczęściu na nieopuszczanie nas do samego końca albo pomóc mu, wypłacając wcześniej oferowaną stawkę. Niestety nie mamy wtedy szerokiego pola manewru, ponieważ trudniej będzie reagować na kilka zdarzeń naraz.

Trudno jest zatem jednoznacznie określić, czy warto skorzystać z tej opcji. Musimy na bieżąco obserwować postawione przez nas zdarzenie, aby samemu móc ocenić potencjał na finalny sukces. Jeżeli widzimy, że nasza drużyna nie jest w najlepszej dyspozycji, to z pewnością warto rozważyć tę opcję. Może się zdarzyć również tak, że zdecydujemy się na wcześniejszą wypłatę, a kupon będzie wygrany. Jest to niestety ryzyko związane z tą opcją.


Którzy bukmacherzy oferują cashout?
Cashout występuje w ofercie praktycznie każdego legalnego bukmachera!
Czy warto korzystać z cashoutu?
Z cashoutu warto korzystać, gdy sytuacja w zdarzeniach zmieniła się na niekorzyść obstawiającego.