CO TO JEST PAYPAL?

PayPal to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych systemów płatniczych bardzo znany na całym świecie, szczególnie w USA. PayPal to firma założona właśnie w Stanach Zjednoczonych, która oferuje przedsiębiorcom i zwykłym klientom możliwość wysyłania i odbierania płatności za pomocą Internetu. System PayPal szczyci się bardzo szybkim działaniem, możliwością podpięcia wielu kart kredytowych/debetowych, a wszystko okraszone prostotą. Dzięki temu elektronicznemu portfelowi zapomnimy o denerwujących kodach, które wpisujemy m.in. na stronach banków, aby potwierdzić przelew. Wszystko, co potrzebujemy to nasz adres e-mail.

PayPal służy głównie do przesyłania pieniędzy online i jest jedną z wielu alternatyw dla tradycyjnych przelewów bankowych. Osoby, które korzystają z PayPala, bardzo go sobie chwalą, ponieważ firma ta gwarantuje system, który chroni użytkowników przed przestępstwami finansowymi i nieautoryzowanymi transakcjami. W 2021 roku firma posiadała blisko 400 milionów zarejestrowanych użytkowników, a liczba ta rośnie z roku na rok ze względu na bardzo szybki rozwój i pandemię, która spowodowała zwiększenie sprzedaży internetowej. Dzięki temu coraz więcej osób kojarzy, co to jest paypal.

GDZIE MOŻNA UŻYWAĆ PAYPAL?

używanie paypala

Oprócz informacji co to jest paypal, warto dowiedzieć się, gdzie można używać tego systemu i jakie są najpopularniejsze strony internetowe korzystające z tej funkcji. Za pośrednictwem PayPal możemy dokonywać płatności w takich popularnych serwisach jak:

 • eBay,
 • Amazon,
 • AliExpress,
 • Wish,
 • DX.

W Polsce od 2015 r. liczba polskich sklepów internetowych mocno się skurczyła, ze względu na wysokie prowizje PayPala względem sprzedawców i liczne próby zakupów kradzionymi kartami kredytowymi. Najpopularniejsze serwisy internetowe w naszym kraju, które oferują tę metodę płatności to: Sferis, Empik, Decathlon, Zalando, Pyszne, Puma, Adidas, Reserved, Conrad, Muve, Elektroniczny Świat, Sport-shop, Sklep Presto, Sfd, Sinsay, Cyfrowe oraz Zara.

KTÓRY BUKMACHER AKCEPTUJE PAYPAL?

W Polsce niestety praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy nie współpracują z usługą PayPal, ponieważ firma ta nie jest przychylna branży hazardowej. W naszym kraju PayPal jest trzecim najczęściej używanym sposobem płatności online. Na pierwszym miejscu są karta VISA oraz MasterCard. Kolejnym powodem, dla którego polskie zakłady bukmacherskie nie używają systemu paypal, jest właśnie słaba atrakcyjność wśród klientów, którzy wolą inne metody. Jedyni bukmacherzy paypal na naszym rynku wykorzystujący ten popularny system to:

o których szerzej napiszemy w dalszej części artykułu. Według informacji w 2021 roku blisko 30 popularnych zagranicznych zakładów bukmacherskich paypal pozwalało swoim graczom, na wpłacanie i wypłacanie gotówki za pomocą tej metody.

Do najpopularniejszych zakładów bukmacherskich, którzy akceptują paypal, zaliczamy m.in. WilliamHill, BetVictor, PaddyPower, Bet365, Betfred, Betway, 888sport, Novibet, Genting-Bet, Bwin, Ladbrokes, MansionBet i 10Bet. Bukmacherzy zagraniczni bardzo chętnie dają swoim graczom możliwość korzystania z systemu paypal, jednak dużo większą popularnością cieszy się Skrill i ecoPayz. Pamiętajmy, aby na bieżąco śledzić listę, który bukmacher akceptuje paypal, jeśli mamy zamiar używać tej formy płatności.

STS PAYPAL

paypal na sts

Bukmacher STS jako jeden z najpopularniejszych bukmacherów w Polsce wprowadził PayPal do swojego systemu płatności, tym samym robiąc mocną konkurencję pozostałym zakładom bukmacherskim, które nie korzystają z paypala. Spośród prawie 20 legalnych firm w naszym kraju STS jest jednym z nielicznych, który akceptuje paypal. Klienci STS mogą bezpiecznie i bez podawania swoich danych finansowych wpłacać środki na swoje konto. Minimalna kwota wpłaty w sts poprzez paypal wynosi 20 zł i nie jest ona obarczona żadną prowizją!

Wprowadzenie metody paypal w sts to bardzo mądre posunięcie i najprawdopodobniej nie będzie to jedyna nowość na naszym rynku. Prezes STS Mateusz Juroszek komentuje to tak „STS jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku bukmacherskiego, który nieprzerwanie inwestuje w nowoczesne rozwiązania dla graczy, ale również w ich komfort przy korzystaniu z usług. Możliwość wpłaty środków na konto przy pomocy sts paypal to udogodnienie, dzięki któremu gracze mogą w szybki i bezpieczny sposób zdeponować środki na swoim koncie".

JAK DOŁADOWAĆ KONTO STS PAYPAL

 1. Po zalogowaniu się na stronę bukmachera klikamy napis „Wpłata” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu,
 2. Wpisujemy kwotę, jaką chcemy zasilić nasze konto,
 3. Wybieramy PayPal z listy płatności,
 4. Zatwierdzamy, używając przycisku „Zatwierdź kwotę”,
 5. Przechodzimy do panelu płatności PayPal i logujemy się na nasze konto, a następnie zatwierdzamy transakcję.

Cały proces wpłacania pieniędzy w sts, używając metody paypal, jest bardzo prosty i każdy nawet początkujący gracz z łatwością sobie poradzi. W przypadku, gdy aktywujemy na urządzeniu usługę PayPal One Touch, nie będziemy musieli się logować na stronę paypala, co jeszcze bardziej przyspieszy proces wpłaty.

Odbieram Bonus STS

LVBET PAYPALpaypal na lvbet

Bukmacher LVBet od lat stara się wprowadzać innowacje do swojej oferty. Jako nieliczny udostępnia graczom szeroki wachlarz metod płatności, w tym niespotykany nigdzie indziej Paymenticon oraz Plix. Co więcej, bukmacher paypal także ma na swojej liście. Minimalna wpłata wynosi 10 zł, a maksymalnie każdy zarejestrowany gracz jest w stanie jednorazowo przelać środki za pośrednictwem paypala w kwocie 25 000 zł. Firma zastrzega, że wszystkie transakcje są bezpłatne i nie wymagają dodatkowych opłat.

JAK DOŁADOWAĆ KONTO LVBET PAYPAL

1. Po zalogowaniu się na konto gracza otwórz zakładkę „Płatności”, widoczną na górze strony,
2. Wybierz preferowaną opcję wpłaty - paypal,
3. Określ kwotę, jaką chcesz zdeponować,
4. Wpłaty należy dokonać wyłącznie w polskiej walucie,
5. Zaakceptuj wpłatę.

SUPERBET PAYPALpaypal na superbet

System PayPal to kolejna z metod płatności, która została dodana na stronie i aplikacji mobilnej bukmachera Superbet. PayPal stał się 11. opcją wpłaty w Superbet! Tym samym można śmiało stwierdzić, że firma staje się powoli potentatem w kwestii innowacji i udogodnień dla swoich klientów.

W Superbet pieniądze po wybraniu systemu PayPal trafiają na konto gracza natychmiastowo. Minimalny depozyt wynosi 1 PLN, natomiast brak limitu, jeśli o maksymalną wpłatę.

JAK ZŁOŻYĆ DEPOZYT NA KONTO SUPERBET PAYPAL

1. Zaloguj się na konto gracza w prawym górnym rogu,
2. Wybierz zakładkę „Wpłata”, a następnie „Wpłata Online” i wprowadź kwotę, jaką chcesz zasilić swoje konto,
3. Wybierz PayPal spośród listy dostępnych metod i kliknij „Depozyt”,
4. Zostaniesz przeniesiony do logowania na stronę PayPal,
5. W nowym oknie będziesz musiał wybrać czy Twoje środki mają zostać pobrane z salda portfela PayPal, czy z karty, która została podpięta do Twojego konta PayPal,
6. Postępuj zgodnie z zaleceniami widocznymi na ekranie, a Twoje konto zostanie zasilone podaną kwotą w ciągu kilku minut.

Superbet - bukmacher PayPal z wypłatami

Warto dodać, że bukmacher Superbet paypal angażuje również w kwestii wypłat. To oznacza, że pieniądze pochodzące z wygranych kuponów lub obrotu bonusami bez problemu można wypłacać nie tylko na podane w rejestracji konto bankowe, ale także na portfel elektroniczny PayPal! Wystarczy po zalogowaniu wejść w zakładkę „Wypłata Online” i wprowadzić kwotę, którą chcesz przelać. Następnie w oknie wpłat wybierz metodę PayPal. Środki powinny się znaleźć do 10 minut. Dla przypomnienia minimalna wypłata wynosi 1 PLN (brak maksymalnego limitu).

RÓŻNICA MIĘDZY PayPal A PayU

różnica paypal payu

Zakłady bukmacherskie akceptują paypal jako szybką metodę, w której wystarczy rejestracja i połączenie karty kredytowej lub konta bankowego do naszego profilu na stronie. PayU jest natomiast wykorzystywane jako bramka płatnicza, która przekierowuje nas do internetowej aplikacji banku i umożliwia płatność za pomocą Blika, Google Pay i Apple Pay. W takiej sytuacji wystarczy podać e-mail bez konieczności logowania się. PayU ma również opcję portfela płatniczego i płatności cyklicznych. Jest to najpopularniejszy system e-płatności w Polsce. System figuruje jako podstawowy sposób płatności na polskim portalu aukcyjnym – Allegro i u takich bukmacherów jak STS, Fortuna i forBET.

ZALETY SYSTEMU PAYPAL

 • Szybkie i bezpieczne opłaty w sklepach online,
 • Chroni przed nielegalnymi transakcjami,
 • Brak skomplikowanych kodów i pinów podczas przelewania gotówki,
 • Darmowa rejestracja i realizacja płatności między kontami zarejestrowanymi w naszym kraju,
 • Akceptowanie płatności od kupujących na całym świecie,
 • Obsługa w 190 krajach,
 • Aplikacja mobilna,
 • Popularne zakłady bukmacherskie używają paypal jako szybką i bezpieczną metodę płatności.

WADY PORTFELA PAYPALA

wady paypal

 • W Polsce tylko czterech bukmacherów używa paypal jako metody płatności,
 • Jest droższy od innych alternatywnych elektronicznych portfeli,
 • Koszty po przewalutowaniu.

 

Płatności PayPal STSDostępne
Płatności PayPal LVBetDostępne
Płatności PayPal SuperbetDostępne
Płatności PayPal BettersNiedostępne
Płatności PayPal FortunaNiedostępne
Płatności PayPal BetclicNiedostępne
Płatności PayPal BetfanNiedostępne

Zobacz także: Kody promocyjne


Czy PayPal i PayU to jest ta sama usługa?
Nie, PayPal i PayU to są dwie zupełnie różne formy płatności.
Na którego bukmachera mogę środki wpłacić przy użyciu PayPal?
Za pomocą PayPal możesz doładować konto wyłącznie u bukmacherów STS, LV Bet i Superbet.