Skrill, znany dawniej jako Moneybookers, to brytyjski system płatności elektronicznych, rozwijany od 2001 roku. Był to jeden z pierwszych portfeli online, który umożliwiał klientom realizację międzynarodowych przelewów w różnych walutach. Obecnie, jest to jedna z popularnych metod płatności obsługiwanych przez serwisy bukmacherskie. Sprawdźmy, którzy bukmacherzy obsługują Skrill, a także, jak działa ta metoda płatności.

STSMożna wpłacać skrillem
BetclicMożna wpłacać skrillem
LV BETBrak opcji skrill
TotolotekMożna wpłacać skrillem

Jak działa portfel elektroniczny Skrill?

Skrill Moneybookers miał ułatwić użytkownikom realizowanie szybkich płatności online. W roku 2001 szybkie opłacenie zakupów lub zrealizowanie wpłaty w serwisie usługowym było czymś niespotykanym. W Polsce jedynymi metodami przez wiele lat były tradycyjne przelewy bankowe, a także przekazy pocztowe. Na szczęście, przez ostatnie dwie dekady znacznie rozwinięto płatności online, a swoją cegiełkę dorzuciła do tego brytyjska firma Skrill, która w 2001 roku uruchomiła swój portfel internetowy. Na początku, system ten działał pod nazwą Moneybookers.

Zamysł jest bardzo prosty. Użytkownik posiadający konto w systemie Skrill może je zasilić z pomocą przelewu bankowego, a także kart płatniczych. Następnie, zgromadzone tu środki mogą być wykorzystywane tak samo, jak w bankowości internetowej. Możemy zatem wysyłać przelewy, a także płacić za zakupy oraz usługi online u sprzedawców, którzy honorują tą metodę płatności. Skrill stale się rozwija, wprowadzając innowacyjne funkcje, dzięki którym, wciąż jest to atrakcyjna alternatywa dla użytkowników. Klienci mają obecnie możliwość wyrobienia karty płatniczej Skrill, korzystania z usługi cashback, a także kupowania niektórych walut cyfrowych.

Skrill w świecie zakładów bukmacherskich

skrill bukmacherka

Zaletą elektronicznych portfeli są bardziej dyskretne płatności online. Nie dziwi zatem fakt, że wielu graczy korzysta z tej metody w serwisach bukmacherskich. Ze względu na dużą popularność metody, lista bukmacherów Skrill stale się wydłuża. Choć system ten jest popularny szczególnie wśród zagranicznych serwisów, także w Polsce znajdziemy bukmacherów, którzy obsługują najważniejsze portfele online, takie jak Skrill.

Wpłata do internetowego bukmachera Skrill jest niemal natychmiastowa. Maksymalnie, na zaksięgowanie kwoty poczekamy kilka minut. Innowacyjną usługą jest Skrill 1-tap, za której sprawą możemy zasilić konto jednym kliknięciem. W tym celu należy dokonać pierwszej, tradycyjnej wpłaty i uaktywnić ten sposób płatności u swojego bukmachera Skrill. Następnym razem wystarczy jedynie wpisać kwotę, kliknąć przycisk, a przelew zostanie zrealizowany natychmiast, bez konieczności logowania się do swojego portfela internetowego.

Jak założyć konto w portfelu Skrill?

Aby korzystać z tej nowoczesnej metody płatności, musimy najpierw założyć konto. To bardzo szybki proces, który zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy podać podstawowe dane osobowe, dane kontaktowe oraz walutę bazową, która będzie przypisana do naszego konta (Skrill obsługuje ponad 100 różnorodnych walut, w tym również PLN). Kolejnym krokiem jest zasilenie świeżo utworzonego konta Skrill. W tym celu możemy wykonać szybki przelew bankowy (m.in. z poziomu Przelewy24) lub skorzystać z karty płatniczej. Obsługiwana jest także karta przedpłacona Paysafecard, którą można kupić w większych kioskach, supermarketach, stacjach benzynowych oraz sklepach z elektroniką.

Wpłata na konto Skrill wiąże się z pobraniem prowizji 1%. Niewielkie opłaty są pobierane także przy przelewach z portfela na konta bankowe. W tym miejscu warto jednak napomknąć, że wpłata do internetowego bukmachera Skrill jest darmowa, ponieważ to bukmacher opłaca prowizję w imieniu swojego klienta. Skoro wiemy już, jak działa Skrill, nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, którzy bukmacherzy Skrill umożliwią nam skorzystanie z tej formy płatności.

Zobacz: Jak działa PayPal w systemach bukmacherskich

Którzy bukmacherzy obsługują Skrill?

Użytkownicy dysponujący kontem w portfelu elektronicznym często pytają o to, jaki bukmacher akceptuje Skrill. W Polsce możemy wymienić przynajmniej kilka firm, które oferują swoim klientom ten sposób płatności. Wśród nich wymienimy następujące firmy:

Biorąc zatem pod uwagę, ze w Polsce funkcjonuje kilkanaście firm oferujących zakłady wzajemne, lista bukmacherów ze Skrill nie jest szczególnie imponująca. Jak już jednak mówiliśmy, wpłaty z portfeli elektronicznych cieszą się większym zainteresowaniem za granicą. Świetnym przykładem może być bukmacher Betclic. O ile zagraniczny serwis tego bukmachera przyjmuje płatności Skrill, o tyle na polskiej stronie na początku nie można było korzystać z tej metody płatności. Wszystko zmieniło się od niedawna i na ten moment Betclic jest w gronie bukmacherów ze Skrillem. Warto także wspomnieć, że na naszym rynku funkcjonuje wiele młodych firm bukmacherskich. Możemy zatem przypuszczać, że lista bukmacherów ze Skrill zostanie wydłużona w nadchodzących latach.

Odbieram Bonus Betclic 200 PLN bez ryzyka

Wpłata Skrill a bonus powitalny

wpłata skrill bonus bukmacher

W przypadku wielu zagranicznych serwisów internetowych spotkamy się z poważnym minusem wpłaty z portfeli elektronicznych. Jak się okazuje, wpłata do internetowego bukmachera Skrill może nie kwalifikować się do skorzystania z oferty promocyjnej. Jest to coraz powszechniejsze w przypadku wielu zagranicznych bukmacherów online. Jaki jest tego powód? Jako iż Skrill jest dyskretną formą płatności, niewymagającą weryfikacji, bywa wykorzystywany także przez przestępców w celu prania pieniędzy. To główny powód, dla którego niektórzy bukmacherzy nie pozwalają skorzystać z oferty powitalnej przy wpłatach z portfela internetowego.

W przypadku polskich bukmacherów taka praktyka na szczęście nie jest jeszcze powszechna. Mimo wszystko, jeśli zakładasz konto z myślą skorzystania z interesującej oferty promocyjnej, sprawdź regulamin tej promocji. Jeśli wpłata za pośrednictwem Skrill nie kwalifikuje się do skorzystania z promocji, z pewnością znajdziemy w regulaminie stosowny zapis na ten temat.

Jak dokonać wpłaty za pośrednictwem Skrill?

Wiemy już, którzy bukmacherzy Skrill znajdują się na rodzimym rynku zakładów online. Czas na omówienie tej metody płatności w praktyce. Realizacja depozytu z portfela Skrill przebiega w następujący sposób:

  1. Zaloguj się na konto w serwisie bukmacherskim i wybierz opcję umożliwiającą wpłatę środków,
  2. Z listy dostępnych metod wybierz Skrill Moneybookers,
  3. Wpisz kwotę, jaką chcesz wpłacić na konto bukmacherskie (w przypadku niektórych bukmacherów, wymóg minimalnej kwoty w przypadku Skrill może być nieco wyższy, niż w przypadku innych metod),
  4. Strona przekieruje Cię do portfela Skrill. Zaloguj się, a następnie potwierdź automatycznie wygenerowaną płatność. Środki zostaną przekazane na konto bukmachera natychmiast.
  5. Po zrealizowaniu pierwszej wpłaty bukmacher Skrill może pozwolić na skorzystanie z funkcji 1-tap, w ramach której, przy kolejnym depozycie wystarczy jedynie wpisać kwotę i kliknąć przycisk przypisany do funkcji Skrill 1-tap.

To jednak niejedyny sposób na zasilenie konta z pomocą portfela internetowego. Bukmacherzy Skrill obsługują także płatności kartą Mastercard oraz Visa. Tak się składa, że użytkownicy portfela Skrill mogą zamówić kartę przypisaną do swojego konta. W takiej sytuacji, wpłatę będziesz mógł zrealizować także poprzez tradycyjną płatność kartą, w której wystarczy wpisać wymagane dane z karty. Wpłaty z portfela Skrill są całkowicie bezpłatne.

Czy istnieje możliwość wypłacenia pieniędzy na konto Skrill?

wypłata na skrilla

Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których bukmacher Skrill obsługuje portfel internetowy, ale oferuje jedynie wypłatę na konto bankowe. W związku z tym, przed wyborem firmy bukmacherskiej warto sprawdzić nie tylko obsługiwane metody depozytów, ale również wypłat. Ponadto, wypłaty realizowane z pomocą systemu Skrill Moneybookers mogą wiązać się z niewielką prowizją pobieraną przez bukmachera. Dyspozycja wypłaty jest przyjmowana w przeciągu 24 godzin, ale środki w portfelu Skrill mogą być dostępne dopiero po 2-3 dniach roboczych.

Jakie zalety oferują nam wpłaty z poziomu Skrill?

Portfele elektroniczne są cenione przede wszystkim za wysoki poziom bezpieczeństwa, a także dyskrecję. Podobnie jak inne, nowoczesne płatności online, bukmacher Skrill natychmiast otrzymuje środki, dzięki czemu, możemy od razu przejść do obstawiania zakładów bukmacherskich. To szczególnie ważne w przypadku, gdy chcemy szybko postawić zakład na żywo. Plusem jest również to, że wpłaty realizowane z poziomu Skrill są całkowicie darmowe. W opinii osób, które często korzystają z internetowych portfeli, Skrill zalicza się do najprostszych i najbardziej przyjaznych w obsłudze. To kolejny powód, dla którego kolejni bukmacherzy Skrill decydującą się na honorowanie tej metody. System obsługuje ponad 100 walut zagranicznych, co znacznie ułatwia realizacje płatności w zagranicznych serwisach oraz sklepach online.

Minusy płatności realizowanych z konta Skrill

Metoda nie jest pozbawiona pewnych ograniczeń. Przede wszystkim, na pytanie o to, jaki bukmacher akceptuje Skrill w naszym kraju, możemy wskazać zaledwie pięć firm: Superbet, Betclic, Fortunę, STS oraz Totolotka. Mamy nadzieję, że w przyszłości lista ta będzie dłuższa. Ponadto, wypłaty z konta bukmacherskiego na portfel Skrill często wiążą się z koniecznością opłacenia prowizji. Najistotniejsza wada, która na szczęście nie dotyczy jeszcze polskich bukmacherów, to fakt, że bukmacher Skrill nie zawsze honoruje tę metodę płatności przy przyznawaniu bonusu powitalnego.

Czy warto korzystać z portfeli elektronicznych?

Biorąc pod uwagę, jak wszechstronne możliwości oferuje nam nowoczesny portfel elektroniczny, warto posiadać w nim konto. Możliwość zasilenia konta w serwisie, w którym obstawiamy zakłady bukmacherskie, to tylko jedna z wielu zalet oferowanych nam przez Skrill. To szybkie, bezpieczne oraz dyskretne płatności, które wykorzystamy także przy zakupach online oraz opłacając niektóre usługi rozrywkowe dostępne w sieci. Niezależnie od tego, jaki legalny bukmacher akceptuje Skrill, klienci mogą liczyć na błyskawiczną wpłatę, dzięki czemu, środki od razu możemy wykorzystać do obstawiania zakładów. To także spore udogodnienie w sytuacji, gdy chcemy wykonać płatność w obcej walucie.


Na którego bukmachera można wpłacać przy użyciu Skrilla?
Bukmacherzy Skrill w Polsce to: STS, Superbet, Totolotek i Betclic.
Czym jest Skrill?
Skrill jest portfelem elektronicznym.