W obecnych czasach, osoby korzystające z aplikacji mobilnych poszczególnych bukmacherów poszukują jak najszybszej możliwości wpłaty środków. Jest to potrzebne w głównej mierze wtedy, gdy do pierwszego spotkania na naszym kuponie zostało już naprawdę mało czasu lub kiedy chcemy zagrać zakład live, a tutaj jak wiadomo, czas gra bardzo istotną rolę. Problematyczne okazać może się doładowanie konta poprzez przelew, ponieważ nie mamy gwarancji, że nasze środki natychmiastowo pojawią się na depozycie.

Dobrym sposobem jest płatność kartą, ale jeżeli nie mamy zapisanej karty to ta metoda również może okazać się nieopłacalna z perspektywy czasu – wypisanie wszystkich danych z karty zajmuje chwilę. Całe szczęście możliwa jest płatność blikiem u bukmachera. Do dokonania takiej płatności w zasadzie wystarcza telefon i aplikacja mobilna banku oraz bukmachera – oczywiście, jeżeli dany buk wpisuje się na listę, na której są bukmacherzy z blik. Blik i bukmacher online to świetne połączenie. Pojawia się jedynie pytanie, jaki bukmacher akceptuje blik, ile kosztuje płatność blikiem i czy możliwe są wypłaty od bukmacherów blikiem?

Czym jest blik i jak z niego korzystać?

blik co to

Blik jest formą płatności, która nie wymaga posiadania przy sobie fizycznej gotówki, czy też karty. Korzystanie z blika jest naprawdę proste i składa się na to jedynie kilka naprawdę szybkich kroków. Do jego użycia wystarczy telefon z dostępem do Internetu oraz aplikacji mobilnej banku. Po wybraniu blika jako formy płatności, wystarczy wejść w aplikację banku i przepisać z niej 6-cio cyfrowy kod, który umożliwia płatność. Po jego przepisaniu do odpowiedniego pola, na stronie gdzie dokonujemy płatności, wystarczy jeszcze na chwilę wrócić do aplikacji banku, aby potwierdzić przelew i w zasadzie to wszystko – płatność zostaje wtedy zrealizowana. Środki niemal od razu zostają przekazane tam gdzie chcemy. Zabezpieczenie, na którym możemy polegać przy korzystaniu płatnością blikiem, polega na ograniczeniu czasowym wyświetlanego sześciocyfrowego kodu, który pokazuje się zaledwie przez 120 sekund. Z tego też powodu, płatność blik bukmacherzy online bardzo sobie cenią.

U którego bukmachera można płacić blikiem?

Odpowiadając na pytanie u którego bukmachera można płacić blikiem, w zasadzie, jeżeli chodzi o legalnych w Polsce bukmacherów gdzie można wpłacać blikiem, to każdy z nich oferuje taką możliwość. Na pierwszy rzut oka niektórym może się wydawać, że powyższe stwierdzenie jest nieprawdą, ponieważ wchodząc w opcje płatności, niektórzy bukmacherzy blik mają nieco schowany. Wynika to z faktu, że bukmacherzy gdzie można wpłacać blikiem mają dwie możliwości – skorzystanie ze specjalnie dedykowanego formularza (wtedy logo blika będzie pojawiać się pomiędzy innymi sposobami płatności) lub wykorzystanie systemów szybkich przelewów takich jak:

  • Przelewy24,
  • Bluemedia,
  • Dotpay,
  • Tpay.

Zatem, jeżeli ktoś się zastanawia, u którego bukmachera można płacić blik, odpowiedź będzie twierdząca w przypadku każdego legalnego w Polsce buka – ich listę znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów. Blik od swojego powstania bardzo szybko zyskał bardzo dużą popularność, co przekłada się na jego wykorzystywanie przez różne firmy, przez co lista bukmacherów akceptujących blik jak widać jest bardzo długa.

Odbieram Bonus Superbet

Blik bukmacher online

Każdy bukmacher blik wykorzystuje bardzo chętnie. Wynika to z faktu, że jest to metoda bardzo szybka, przez co bardzo ceniona przez klientów, w dodatku, nie da się ukryć że jest to sposób również niezwykle wygodny. Zakłady bukmacherskie mają to do siebie, że czasami znajdziemy zakład, który według nas ma bardzo duży potencjał na okazanie się wygranym, jednak aktualnie na swoim depozycie nie mamy pieniędzy. Dlatego płatność blik u bukmachera ma tyle korzyści. Szczególnie jeżeli do konkretnego zdarzenia zostało bardzo mało czasu, bądź interesuje nas konkretny zakład live. To wyjaśnia, dlaczego bukmacherzy z blikiem chętnie współpracują.

Ile kosztuje płatność blikiem?

koszt płatności blikiem

Wszystko, na razie wygląda bardzo kolorowo, jeżeli chodzi o płatność blik u bukmachera, ale czy nie zmieni się to po zadaniu pytania, ile kosztuje płatność blikiem? Nic bardziej mylnego. Tam, gdzie można wpłacać blikiem, a już udało się ustalić, że taką możliwość daje każdy legalny polski bukmacher, takie płatności są zupełnie darmowe. Oznacza to, że od naszej płatności nie są pobierane żadne prowizje, przez co z naszego konta znika tylko kwota, jaką rzeczywiście wpłacamy na depozyt. Jedynym ograniczeniem, jakie wprowadzają bukmacherzy z blikiem, są minimalne kwoty wpłaty. Jednakże zazwyczaj wynoszą one zaledwie złotówkę, przynajmniej u większości buków. Znajdzie się także lista bukmacherów akceptujących blik, którzy kwotę minimalną mają nieco wyższą, jak na przykład bukmacher PZBuk, gdzie co najmniej jednorazowo wpłacić musimy 5 zł.

Po omówieniu kwestii dolnej granicy wpłaty, należy przyjrzeć się jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o maksymalną ilość pieniędzy, jaką możemy wpłacić. Co prawda, tylko niektórzy bukmacherzy odgórnie narzucają limit kwoty, jaką jednorazowo możemy wpłacić za pomocą blika. Istnieje jednak lista bukmacherów akceptujących blik, którzy pozwalają indywidualnie określić górny limit wpłat. Wtedy jedynymi ograniczeniami, jakie dla nas występują są limity ustawione przez nas samych w aplikacji mobilnej bukmachera (w celu kontrolowania poziomu uzależnienia), a także limit jednorazowej transakcji ustalony na naszym koncie bankowym. Warto pamiętać, że oba limity bez problemu można zmienić, jednak trzeba pamiętać, że czasami w tym celu trzeba odczekać określony okres.

Czy blik obejmuje prowizje banków od wpłat?

Blik jest dobrą alternatywą dla innych form płatności, a to dlatego, że niektóre z banków wprowadziły specjalne prowizje od wpłat między innymi dla bukmacherów. Nawet jeżeli mamy konto w banku, który takie prowizje wprowadził, to płacąc blikiem, nie mamy czym się martwić. Jest to forma płatności, która gwarantuje nam brak jakichkolwiek prowizji, chyba że strona, na której dokonujemy płatności, takową opłatę pobiera (jak np. bluemedia, aczkolwiek żaden legalny polski bukmacher nie korzysta z tej strony). Jak widać współpraca bukmacherzy blik ma się świetnie i jest naprawdę z dużą korzyścią dla klienta.

Wypłaty od bukmacherów blik

Powyżej opisane zostało niemal wszystko, co związane jest z wpłatami w relacji bukmacher blik. Wiele osób zastanawiać się możne jak wyglądają wypłaty od bukmacherów blikiem. Niestety, na to pytanie nie da się odpowiedzieć, ponieważ bukmacherzy wypłat dokonują bezpośrednio na nasze konto za pomocą natychmiastowych przelewów (przynajmniej większość z nich). Blik jest głównie udogodnieniem dla klienta i niemożliwe jest, że bukmacherzy blikiem zlecają nam wypłaty z depozytu na konto bankowe. W tym miejscu warto przypomnieć o jednym niezwykle istotnym elemencie, jeżeli chodzi o wypłacanie środków z naszego konta depozytowego u jakiegokolwiek z bukmacherów. Mianowicie, wypłaty zlecane są tylko i wyłącznie na numer konta bankowego, które podajemy przy rejestracji. Ewentualnie numer konta można zmienić, posiadając już konto, ale ważne jest, aby uczynić to jak najszybciej. Dodatkowo zlecający wypłatę, czyli właściciel konta, musi być również właścicielem konta bankowego. Są to oczywiście pewnego rodzaju zabezpieczenia, które wynikają z wprowadzonej jakiś czas temu ustawy hazardowej.

Czy blik jest bezpieczny?

bezpieczeństwo blik

Jak już zostało wspomniane na samym początku, blik jest formą płatności zdecydowanie bezpieczną. Kod umożliwiający nam płatność wyświetla się zaledwie przez 120 sekund, po czym generuje się nowy. W dodatku fakt, że jest on aż 6-cyfrowy sprawia, że jest on praktycznie niemożliwy do złamania przez potencjalnego oszusta. Dlatego blik należy uznać za bezpieczną formę płatności, która w dodatku jest niesamowicie szybka.

Alternatywne sposoby wpłaty środków

Bardzo popularną metodą jest dokonanie płatności za pomocą karty kredytowej bądź debetowej. Ma to oczywiście swoje minusy, ponieważ trzeba przepisywać wszystkie dane z karty. Jednakże ta forma płatności uważana jest za bezpieczną, więc nie powinniśmy mieć większych obaw przed skorzystaniem z niej. Co więcej, forma ta, umożliwia równie ekspresowe zasilenie konta depozytowego, co płatność za pomocą blik.

Wykorzystywanie przez bukmachera blika nie jest niczym nadzwyczajnym. O wiele trudniej znaleźć jest bukmachera, który umożliwia nam dokonanie wpłaty za pomocą PaySafeCard, PayPal, czy innymi tego typu formami płatności. Co ciekawe, część bukmacherów oferuje dokonywanie wpłaty w swoim stacjonarnym punkcie. Takie praktyki spotkać można w Fortunie czy STSie.

Podsumowanie – blik u bukmacherów

Reasumując, powyżej udało się ustalić, jaki bukmacher akceptuje blika, jak wygląda proces wpłaty, czy występują jakiekolwiek opłaty związane z tą formą płatności i jakie są alternatywy dla blika. Trzeba przyznać, że nie bez powodu blik tak szybko zyskał tak wielką popularność. Jest on metodą płatności skonstruowaną niemalże idealnie – jest bezpieczna, bardzo łatwa w obsłudze i przede wszystkim niezwykle szybka. Dlatego nie ma co się dziwić, że relacja blik bukmacher online ma się, aż tak dobrze.

Bukmacherzy dostrzegli zalety blika, przez co nie ma w Polsce legalnego bukmachera, który nie korzysta z jego usług. To pokazuje jedynie, ile korzyści niosą ze sobą zakłady bukmacherskie online. Nie dość, że bukmacherzy oferują świetne metody płatności, to w dodatku w przeciwieństwie do punktów stacjonarnych, bardzo często możemy korzystać z różnego rodzaju promocji, nie wspominając już o bonusach powitalnych. Dlatego, jak widać, jeżeli ktoś ma różnego rodzaju obiekcje co do obstawiania online, z pewnością jego wątpliwości zostały rozwiane.

Wpłaty BLIK Fortunanatychmiastowe
Wpłaty BLIK STSnatychmiastowe
Wpłaty BLIK BETFANnatychmiastowe
Wpłaty BLIK Betclicnatychmiastowe
Wpłaty BLIK Superbetnatychmiastowe

Nie, dokonując płatności przy użycia BLIK nie musisz zapłacić żadnej prowizji.
Jak najbardziej, jeśli płacisz przy użyciu BLIK nie masz się co martwić o to, że stracisz swoje pieniądze. Tym bardziej, że aby potwierdzić płatność BLIK należy w aplikacji mobilnej swojego banku kliknąć guzik potwierdzający płatność.