Dokonywanie zakładów bukmacherskich z poziomu własnego telefonu możliwe jest dzięki aplikacjom mobilnym, które obecnie większość bukmacherów ma już w swojej ofercie. Aplikacje bukmacherskie Android oraz iOS zapewniają pełną funkcjonalność i dostęp do każdego rynku zdarzeń z oferty tradycyjnego serwisu internetowego. Gracze przyzwyczaili się także, że dają one akces do nowatorskich narzędzi, takich jak powiadomienia push czy śledzenie meczów na żywo. Dzięki nim zawieranie kuponów staje się szybsze, efektywniejsze i o wiele łatwiejsze.

Najlepsza aplikacja do obstawiania na telefon powinna łączyć doskonałe narzędzia typerskie z płynnym działaniem. Zawierając zakłady bukmacherskie aplikacja daje możliwość szybkiego reagowania nawet jednym kliknięciem. Kluczowym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność takiego rozwiązania pozostaje bezprecedensowa elastyczność i brak zależności od pory dnia czy miejsca. Telefon jest stałym towarzyszem każdego człowieka, a aplikacja do obstawiania meczów pozwala na oddawanie się swojemu hobby w każdej możliwej przerwie w ciągu dnia.

Aplikacje bukmacherskie iOS lub Android, chociaż stworzone dla odmiennych systemów, nie powinny w żaden sposób różnić się liczbą dostępnych funkcji. Chociaż to system Android przejmuje 80% użytkowników smartphonów, iOS przeżywa obecnie trend wzrostowy. Dlatego ta grupa klientów nie może zostać bagatelizowana przez bukmacherów.

Sprawdzimy teraz, którą aplikację bukmacherską wybrać, aby cieszyć się skutecznym narzędziem w obstawianiu wyników rozgrywek. Nasz mini ranking aplikacji bukmacherskich pomoże w dokonaniu selekcji spośród wielu produktów na rynku. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza aplikacja bukmacherska nie zastąpi solidnej oferty, wysokich kursów oraz ciekawych promocji ze strony bukmachera.

Ranking aplikacji bukmacherskich – kryteria wyboru

Ranking aplikacji bukmacherskich

Wydaje się, że najlepsza aplikacja do obstawiania na telefon powinna nieść ze sobą kompleksową funkcjonalność, otrzymując najwyższe oceny w kilku aspektach. Na pierwszy plan wychodzi tutaj intuicyjny interfejs, umożliwiający szybkie zapoznanie się z wszelkimi opcjami zakładowymi w aplikacji. Dzięki temu nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemów z odnalezieniem właściwej opcji.

Aplikacje bukmacherskie Android i iOS powinny obsługiwać szerokie spektrum metod płatności. Obecnie standardem stały się szybkie transfery pieniężne z wykorzystaniem np. PayU.

Kolejnym elementem pozwalającym zdecydować, którą aplikację bukmacherską wybrać, są narzędzia do śledzenia transmisji na żywo. Obstawianie meczów live jest obecnie niezwykle popularne, a ilość zawieranych w ten sposób kuponów charakteryzuje się wzrostem wykładniczym na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dlatego aplikacja do obstawiania meczów live musi iść z duchem czasu i oferować płynne śledzenie spotkań wraz z zawieraniem kuponów.

Powiadomienia push stanowią następny czynnik determinujący, czy dane app bukmacherskie Android lub iOS mają szansę otrzymać pozytywny odzew ze strony graczy.

Funkcjonalność ta umożliwia ustawianie rodzaju powiadomień, które automatycznie będą pojawiały się na ekranie smartfona. Dotyczą one wszelkich aktualności oraz wydarzeń sportowych, które poddamy uprzednio działaniu filtrów bukmacherskich. Powiadomienia push informują typerów także o wygranych na kuponie lub promocjach u bukmachera. Pozwalają zatem na znaczne oszczędności czasu, a także umożliwiają reagowanie na bieżąco wobec wszelkich wydarzeń istotnych z punktu widzenia indywidualnej strategii.

Najlepsza aplikacja do obstawiania przez telefon nie może obyć się bez funkcji Match Tracker. Polega ona na udostępnieniu wizualizacji spotkań na żywo, które dodatkowo wyposażone są w panel statystyk i spis wszystkich posunięć. Wizualizacje stanowią nieocenioną pomoc tam, gdzie nie jest możliwa transmisja samego meczu. Typując zakłady bukmacherskie aplikacja powinna zatem także oferować tego typu funkcjonalność, aby typerzy obstawiający live mogli w ramach jednego pakietu prowadzić i modyfikować swoje posunięcia.

Każda najlepsza aplikacja bukmacherska musi zawierać wszystko, co potrzeba do obstawiania rozgrywek sportowych, bez konieczności wykorzystywania serwisu internetowego. Wydaje się, że przyszłość obstawiania stawia app bukmacherskie iOS i Android jako wzorzec i przyszły standard rynkowy. Bardzo prawdopodobne jest, że serwisy internetowe przestaną być potrzebne, gdyż to właśnie aplikacja do obstawiania meczów przejmie wszystkie ich funkcje, robiąc to zdecydowanie lepiej i szybciej.

Ranking aplikacji bukmacherskich – analiza aplikacji wybranych bukmacherów

Aplikacja bukmacher

Zastanawiając się, którą aplikację bukmacherską wybrać, należałoby najpierw prześledzić ofertę każdego bukmachera z osobna. Biorąc pod uwagę fakt, że na polskim rynku działa już kilkanaście legalnych firm, wydaje się to zadaniem dosyć karkołomnym, pochłaniającym zbyt dużą ilość czasu. Dlatego przygotowaliśmy zwięzły ranking aplikacji bukmacherskich najpopularniejszych wśród typerów, który pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Oferowane przez różne podmioty aplikacje bukmacherskie iOS i Android podlegają znaczącym różnicom, które ujawniają się przede wszystkim w ilości dostępnych funkcji.

Aplikacja STS

Tytuł największego polskiego bukmachera zobowiązuje. Czy jednak oznacza to, że aplikacja bukmacherska STS jest najlepsza na rynku? Trudno o takie jednoznaczne określenie, jednak można śmiało powiedzieć, że STS przygotował bardzo solidną usługę mobilną, spełniającą większość potrzeb swoich użytkowników. Przede wszystkim uwagę zwraca tutaj fantastyczna oferta na zakłady, w pełni pokrywająca się z serwisem internetowym.

STS stworzył app bukmacherskie Android i iOS, dzięki czemu użytkownicy obu systemów mogą w sposób mobilny korzystać z usługi. STS oferuje także:

 • statystyki meczów,
 • powiadomienia push,
 • historię zawartych kuponów,
 • rozbudowaną bazę informacji o aktualnościach.

Aplikacja do obstawiania meczów w STS może być zabezpieczona hasłem lub rozpoznawaniem twarzy, dzięki czemu osoby nieuprawnione nie będą miały do niej dostępu. Zastanawiając się, którą aplikację bukmacherską wybrać, STS zdecydowanie należy do ścisłej czołówki wszelkich rekomendacji.

Aplikacja Fortuna

Fortuna depcze po piętach swojemu największemu konkurentowi. Wymienione we wszelkich rankingach aplikacje bukmacherskie iOS i Android plasują produkt Fortuny najczęściej na pierwszym miejscu. Trudno tu zauważyć jakiekolwiek niedociągnięcia.

Na pierwszy rzut oka widać, jak wiele pracy bukmacher ten włożył w stworzenie kompletnej usługi mobilnej, dopracowanej w każdym detalu. Wśród dostępnych funkcjonalności, jakie zawiera app bukmacherskie iOS i Android w Fortunie, wymienić można m.in.

 • transmisje live dla bardzo wielu rozgrywek,
 • bardzo bogata baza statystyczna,
 • mechanizm cash-out,
 • historia zawartych kuponów,
 • powiadomienia push,
 • panel szybkich zakładów,
 • wyszukiwarka typów zakładów,
 • rozbudowane metody płatności.

Jednym słowem – wszystko, czego gracz może sobie zażyczyć podczas obstawiania meczów.

Chociaż tytuł najlepsza aplikacja bukmacherska jest trudny do jednoznacznego rozstrzygnięcia, aplikacja Fortuny może z powodzeniem stawać do wyścigu i mieć gwarancję bardzo wysokiej pozycji.

Aplikacja LVBet

Wersja mobilna strony LVBet oraz aplikacja mobilna działają zaledwie 3 lata, więc ciągle podlegają nowym modyfikacjom. Na chwilę obecną app bukmacherskie Android w LVBet nie jest dostępne z poziomu Google Play, lecz trzeba je pobrać z serwisu internetowego. Natomiast app bukmacherskie iOS można śmiało ściągnąć z App Store. Zatem użytkownicy systemu iOS mają w LVBet nieco łatwiej.

Zanim powiemy o zaletach, warto wspomnieć o wadach tej aplikacji, często wymienianych w komentarzach. Wydaje się, że bukmacher LVBet musi zwiększyć moce informatyczne, gdyż aplikacja ulega okresowym zacięciom, szczególnie w godzinach dużego natężenia w zawieraniu kuponów.

Jeśli chodzi o narzędzia typerskie, tutaj sytuacja prezentuje się bardzo dobrze. Aplikacje bukmacherskie LVBet na Android i iOS w LVBet niosą duże korzyści dla graczy, oferując m.in. match tracker, cash-out, panel zakładów live, czy rozbudowaną ofertę na e-sporty i sporty wirtualne. Zabrakło tu jednak transmisji live, dlatego po taką funkcjonalność należy udać się gdzie indziej.

W ogólnej ocenie oferty na zakłady bukmacherskie aplikacja od LVBet prezentuje się dobrze, chociaż ustępuje atrakcyjnością usługom mobilnym od STS i Fortuny.

Aplikacja Totolotek

Ranking aplikacji bukmacherskich nie może pominąć produktu od bukmachera Totolotek, który stopniem zaawansowania i mnogością opcji nie odstaje za bardzo od najlepszych. Otrzymamy tu m.in.

 • match tracker,
 • powiadomienia push,
 • skaner kodów na kuponach,
 • wyszukiwarkę,
 • szybki zakład,
 • panel statystyk,
 • pełną ofertę zakładów przedmeczowych i live.

Totolotek przygotowuje także specjalne bonusy dla osób korzystających z aplikacji, co jeszcze bardziej zachęca do jej pobrania.

Dla osób pragnących dokonywać zakłady bukmacherskie aplikacja Totolotek daje możliwość robienia tego o każdej porze, z dowolnego miejsca. Jedynym problemem stają się tutaj okresowe przestoje i spowolnienie ładowania podstron. Ma to zapewne bezpośredni związek z wolumenem zakładów, jednak należy na to zwrócić uwagę i mieć nadzieję, że bukmacher szybko zaadresuje tę kwestię, wprowadzając niezbędne poprawki.

Którą aplikację bukmacherską wybrać?

ranking aplikacji bukmacherskich

Ranking aplikacji bukmacherskich nie ma na celu kategorycznego wykazania, który produkt to najlepsza aplikacja do obstawiania na telefon. Pokazuje natomiast różnice w funkcjonalnościach oraz dostarcza podstawowych danych do wyrobienia sobie własnej opinii. W ostatecznym rozrachunku to właśnie tzw. user experience będzie kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze.

Aby nie zostawiać czytelników z mało precyzyjnymi rekomendacjami, uważamy, że to Fortuna może poszczycić się najlepszą aplikacją na rynku. Ogólne wrażenia z korzystania z usługi mobilnej u tego bukmachera pozwalają na wystawienie najwyższej oceny. Jednak wybór aplikacji nie może być oderwany od rzeczywistości. Aplikacje bukmacherskie Android oraz iOS nie są programami uniwersalnymi, lecz pozostają przypisane do danego bukmachera. Dlatego decyzja o zawieraniu zakładów z wykorzystaniem danej aplikacji zawsze wiąże się z koniecznością związania się z danym bukmacherem i założeniem u niego internetowego konta. Dopiero wówczas otwarte zostaną możliwości inwestycji z poziomu telefonu komórkowego, co naszym zdaniem stanowi niedaleką przyszłość dla wszystkich zawieranych kuponów.


Gracze typujący na polskim rynku szczególnie polecają aplikacje bukmacherów STS, Fortuna, Betclic czy forBET. Inni operatorzy również posiadają dedykowane apki, których usługi warto sprawdzić.
Z reguły bukmacherzy starają się zapewnić swoim klientom w ramach aplikacji wszystkie możliwości, które posiadają oni poprzez obstawianie na stronie internetowej. W praktyce niekiedy te funkcje są ograniczone, jednak nie zdarza się to często. Innymi słowy – zwykle nic nie stracimy, korzystając z aplikacji.