Typy Dnia

Chcesz zostać najlepszym Typerem? Masz smykałkę do analizowania wydarzeń sportowych? Serwis Zawód Typer od kilku lat daje możliwość wykazania się fanom sportu w turnieju Typy Dnia. Wrzucaj maksymalnie dwa typy dziennie z kursem min. 1.50 i zdobywaj punkty za skuteczność, serię wygranych oraz najwyższe trafione kursy. Każdego miesiąca dla najlepszych dziesięciu Typerów czeka pula nagród wynosząca ponad 1000 PLN, a dla najlepszego bluza z logiem Zawód Typer!
Chcesz zostać najlepszym Typerem? Masz smykałkę do analizowania wydarzeń sportowych? Serwis Zawód Typer od kilku lat daje możliwość wykazania się fanom sportu w turnieju Typy Dnia. Wrzucaj maksymalnie dwa typy dziennie z kursem min. 1.50 i zdobywaj punkty za skuteczność, serię wygranych oraz najwyższe trafione kursy. Każdego miesiąca dla najlepszych dziesięciu Typerów czeka pula nagród wynosząca ponad 1000 PLN, a dla najlepszego bluza z logiem Zawód Typer!

Jak dołączyć do Typów Dnia

Zaloguj się na naszym serwisie

Wybierz odpowiedni dzień Typów Dnia

Dodaj typ, uzupełniając prawidłowo wszystkie kolumny

Opublikuj typ i walcz o nagrody miesiąca

Zaloguj się na naszym serwisie


Wybierz odpowiedni dzień Typów Dnia


Dodaj typ, uzupełniając prawidłowo wszystkie kolumny


Opublikuj typ i walcz o nagrody miesiąca

Pula nagród 1000 PLN + 150 PLN

Nagrody w konkursie indywidualnym
Skuteczność typerów85%+
Liczba TyperówPonad 100
Najdłuższa seria19 trafionych
Minimalny kurs1,50
NagrodyPonad 1000 PLN

Na czym polegają Typy Dnia?
Typy Dnia to turniej stworzony dla graczy bukmacherskich. Codziennie pojawia się wpis, w którym uczestnicy mogą podać maksymalnie dwa typy, z kursem minimalnym 1,5. Na koniec miesiąca, zostaje wyłoniony zwycięzca, który będzie miał najlepszą skuteczność.
Jak często pojawiają się aktualizacje rankingu Typów Dnia?
Aktualizacja rankingu Typów Dnia odbywa się średnio co tydzień.
Jak wziąć udział w Typach Dnia?
By wziąć udział w Typach Dnia, wystarczy podać swój pierwszy typ w odpowiednim wpisie. W przypadku chęci udziału w rywalizacji drużynowej, należy zgłosić zespół pod odpowiednim postem.
Co mogę otrzymać za udział w Typach Dnia?
Nagrody dla najlepszych Typerów danego miesiąca się zmieniają, lecz zwykle do wygrania jest bluza Zawód: Typer i bonusy do legalnych bukmacherów. Pula nagród bonusów w Typach Dnia wynosi 1000 PLN.
Na czym polega Tygodniówka w Typach Dnia?
Tygodniówka polega na tym samym co całe Typy Dnia, lecz trwa tylko przez ostatni tydzień miesiąca. W rywalizacji  “Tygodniówka” o zwycięstwie decyduje: w pierwszej kolejności skuteczność, potem ilość podanych typów w trakcie jej trwania, następnie średni trafiony kurs.
Po jakim czasie otrzymam nagrody z Typów Dnia?
Nagrody staramy się przyznać jak najszybciej, zazwyczaj zajmuje to do tygodnia roboczego.
Co jeśli mój typ się nie odbędzie lub zostanie przełożony?
Jeżeli przełożone spotkanie odbędzie się w ciągu 24 godzin od planowanego czasu rozpoczęcia, typ zostanie zaliczony na dzień, w którym został podany. W innym przypadku typ zostanie zaliczony jako zwrot.
Czy mogę podać kolejny typ jeśli któryś z moich poprzednich tego samego dnia otrzymał status zwrot?
Nie. Każdego dnia można podać maksymalnie 2 typy, niezależnie od ich wyników.
Czy mogę podać 2 typy z tego samego wydarzenia?
Dozwolone jest podanie 2 typów na to samo wydarzenie w przypadku poniższych dyscyplin, nie mogą one jednak dotyczyć tego samego zawodnika: sporty motorowe (żużel, F1 itp), kolarstwo, skoki narciarskie i inne "sporty zimowe", e-sport, lekkoatletyka, pływanie, MMA/pozostałe sporty walki, wydarzenia specjalne jak np. Eurowizja
Ile razy muszę obrócić freebetem z nagrody?
Warunki obrotu freebetem zależą od bukmachera, do którego został on przyznany.
Jaka jest minimalna długość analizy?
W swojej analizie przekaż jak najwięcej szczegółów, aby zachęcić innych użytkowników do zagrania typu. Warto w niej wspomnieć o aktualnej formie zawodników, ważnych absencjach, czy wynikach bezpośrednich między drużynami. Jeżeli analiza będzie zbyt krótka lub nieprzekonująca, poprosimy o poprawę w kolejnych wpisach. Przy kilkukrotnym podaniu słabej analizy typ może zostać niezaliczony, a nawet można otrzymać minusowe punkty do rankingu.

TYPY DNIA – Historia

Turniej “Typy Dnia” od maja 2017 roku zbiera ciągle rosnącą liczbę Typerów z całej Polski. Wysokie nagrody z pewnością motywują do podawania jak najlepszych, najbardziej przemyślanych typów każdego dnia, dzięki czemu zyskują na tym również obserwatorzy, szukający ponadprzeciętnych i darmowych typów bukmacherskich.

Chcesz poczuć nutkę adrenaliny? A może jesteś fanem sportu i jeszcze przed meczem jesteś w stanie przewidzieć kto będzie lepszy? Granie u bukmachera istnieje od zarania dziejów, ponieważ oferuje graczom emocje i świetną zabawę! Wbrew pozorom nie tylko szczęście zapewnia zwycięstwo, ale przede wszystkim duża wiedza o sporcie, znajomość statystyk oraz bieżąca obserwacja i analiza drużyn.

Sprawdź również zakładkę BONUSY BUKMACHERSKIE BEZ DEPOZYTU

Graj legalnie i odpowiedzialnie! Hazard może uzależnić.

Darmowe typy bukmacherskie poparte analizą

Gdy drużyna piłkarska przygotowuje się do meczu, jej trener przez wiele godzin analizuje grę przeciwnika, żeby zyskać nad nim przewagę i zwyciężyć. Sprawdza ustawienie, stosowane schematy rozegrań oraz boiskowe zwyczaje. Opracowuje plan, który wdrożony przez zawodników pozwoli odnieść całemu zespołowi upragniony triumf.

Podobnie sprawy wyglądają w przypadku graczy przygotowujących typy bukmacherskie. Również niezbędna jest szczegółowa analiza obu zespołów, historia ich spotkań i forma poszczególnych zawodników. Jeśli dodatkowo zrozumiesz również, jak działają zakłady bukmacherskie typy mogą częściej okazać się trafione.

Bukmacherskie typy piłkarskie – porady, które przybliżają do zwycięstwa

Nasz portal obejmuje analizy i propozycje typów, przygotowywane przez doświadczonych graczy oraz pasjonatów sportu. Znajdziesz tu również poradniki, promocje organizowane przez zakłady bukmacherskie, typy dnia czy statystyki piłkarskie. Te ostatnie obejmują m.in. listę drużyn najczęściej notujących over 2,5 bramek, remisy, rzuty rożne i kwadranse zdobywanych goli. Wszystko po to, żeby typowanie meczów było maksymalnie skuteczne. Dzięki czerpaniu analiz od miłośników piłki nożnej oraz wielu innych sportów możemy tworzyć dział gromadzący „pewne” typy bukmacherskie na dziś.

Porady na typy dnia

Jeśli potrzebujecie odpowiedzi na pytania związane z tym, jak działają konkretni legalni bukmacherzy forum nie zawsze będzie najlepszym wyborem. Często takie strony są pełne niesprawdzonej wiedzy. Z myślą o takich osobach stworzyliśmy nasze poradniki. Znajdziecie w nichwskazówki na temat rodzajów zakładów, systemów bukmacherskich, pojęć wykorzystywanych w obstawianiu i wiele innych informacji. Pewne typy oraz niektóre mecze nigdy nie są dobrym wyborem. U nas dowiesz się, jakich spotkań unikać, a także, na czym warto się skupić przygotowując analizę.

Turniej „Typy dnia” – zaproponuj pewne typy bukmacherskie i wygraj podwójnie

Chętnie służymy wiedzą, która pomaga w typowaniu, ale także umożliwiamy dzielenie się nią innym użytkownikom. Od 2017 r. organizujemy turniej, w którym sportowi pasjonaci podają swoje pewne typy z różnych dziedzin i rywalizują nie tylko o ogranie bukmachera, ale też o wygraną w naszych zawodach. To prawdziwa kopalnia wiedzy, z której możesz czerpać informacje lub po prostu przyłączyć się do zabawy. Nie ma znaczenia, czy będą to typy piłkarskie, siatkarskie, NHL, czy NBA. Ważne, żeby były poparte analizą oraz dostępne u legalnych bukmacherów.

Typy na dziś i jutro

Regularnie przygotowujemy ranking typerów z najlepszą skutecznością. Na osoby, przed którymi typowanie meczów nie ma tajemnic, czekają atrakcyjne nagrody. Możesz więc nie tylko ograć bukmachera, ale i zyskać w naszym turnieju – podwójny profit! To także doskonały sposób na to, aby sprawdzić swoją skuteczność jeszcze przed zainwestowaniem gotówki w różne typy zakładów bukmacherskich. U nas porównasz swoje wyniki oraz przemyślenia do innych, często bardzo doświadczonych typerów. Sprawdzisz również, jakie podejście pozwala przygotować pewne typy bukmacherskie na dziś.

Jak sprawić, żeby typowanie meczów przynosiło lepsze efekty?

Wiadomo, że w 100% pewne typy bukmacherskie nie istnieją. Można jednak zrobić wiele, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Kluczową kwestię stanowi wspomniana już analiza. Każdy doświadczony gracz wie, że typy piłkarskie stawiane „na ślepo”, bez wcześniejszego przygotowania, to liczenie wyłącznie na szczęście.

Zyskują wtedy bukmacherzy, a forum typerów jest pełne historii porażek spowodowanych brakiem właściwej analizy. Wybieraj spotkania ze sportów i lig, którymi się interesujesz. Jeśli znasz formę poszczególnych drużyn oraz zawodników, wiesz jaki skład może wyjść na dany mecz, łatwiej będzie Ci przewidzieć jego rezultat i określić pewne typy.

Jak poprawić swoje typowanie

Forum bukmacherskie pełne porad

Typy zakładów bukmacherskich najlepiej opierać o kilka źródeł informacji. Forum bukmacherskie, grupy społecznościowe, portale z wynikami i strona, gdzie znajdziesz pewne typy bukmacherskie na dziś, to bazy bardzo cennej wiedzy.

Często możesz spotkać tam użytkowników, którzy przeanalizowali setki meczów oraz przygotowując typy bukmacherskie zwracają uwagę na wiele, jedynie z pozoru, nieistotnych detali. Łącząc zdobyte informacje i przy okazji korzystając z bonusów proponowanych przez nas bukmacherów, zmaksymalizujesz swoją szansę na wygraną.

Zakłady bukmacherskie typy z wielu dyscyplin sportowych

Jakie mecze są najchętniej obstawiane? Na naszej stronie najczęściej znaleźć można typy bukmacherskie, szczególnie te dotyczące Ligi Mistrzów, rodzimej Ekstraklasy oraz oczywiście spotkań międzypaństwowych. Typy zakładów bukmacherskich dotyczą także często takich sportów jak tenis, koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie czy boks.

Typy na zakłady bukmacherskie

Jeśli jesteś pasjonatem konkretnej dyscypliny i zależy Ci na znalezieniu najlepszej oferty zakładów, którą proponują bukmacherzy forum typerów może być dobrym miejscem poszukiwań. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze znajdująca się tam oferta jest kompletna i aktualna. U nas masz pewność, że otrzymasz sprawdzone kody promocyjne do wykorzystania na pewne typy bukmacherskie.

Typy na jutro

Każdy obstawiający zakłady bukmacherskie za pośrednictwem Internetu lub w tradycyjnych punktach stacjonarnych może wybierać zdarzenia sportowe, które odbywają się w różnych dniach tygodnia i łączyć je w kupony AKO lub single. W bukmacherce kluczowym czynnikiem jest analiza i szczegółowe dane na temat wybranego meczu. Typy na jutro dają nam możliwość dogłębnego przeanalizowania spotkań i wyszukania najświeższych informacji na temat danych meczów, które chcemy umieścić na kuponie.

W momencie, gdy przymierzamy się do analizy i wyszukiwania pojedynków, to warto skorzystać z oficjalnych stron klubów i forów, na których znajdziemy garść statystyk odnośnie do np. składów, h2h, pogody, tabeli i innych trendów dotyczących wydarzeń sportowych.

W wyszukiwarce warto również wpisać frazę „typy na jutro” i odwiedzić darmowe strony i grupy takie jak np. Zawód Typer w celu poznania opinii ludzi na temat interesujących nas spotkań. Typy na jutro pojawiają się także u większości bukmacherów, którzy pomagają graczom w odnalezieniu spotkań, które są rozgrywane następnego dnia. Najczęściej typy na jutro możemy znaleźć w formie dodatkowej zakładki, która znajduje się pod dyscyplinami sportowymi lub najpopularniejszymi ligami.

Jakie typy bukmacherskie wybierać?

Do kuponu najlepiej dodać te typy bukmacherskie, które mają największe poparcie na rzetelnych portalach oraz wydają się jednocześnie najlepsze nam samym. Warto pamiętać, by nie polegać jedynie na zdaniu innych. Przykładowo korzystając z forów bukmacherskich nie możemy być pewni, że osoba, która proponuje typ jest na tyle doświadczona, by opłacało się jej w pełni zaufać.

Oznacza to, że za każdym razem korzystne będzie dokonanie własnej analizy. Pomoże nam to nabrać pewności, czy wybrane zdarzenie i rynek są rzeczywiście tak przekonującym typem.

Pewne typy bukmacherskie - dostępne zakłady

Od dawna nawet mniej doświadczeni typerzy wiedzą, że obstawianie to nie tylko wybranie zespołu lub zawodnika, który wygra spotkanie. Najpopularniejsze mecze to setki rynków. Te mniej popularne nieraz mogą okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż postawienie na zwycięzcę. To, czy jeden zakład jest pewniejszy od drugiego zależy w głównej mierze od wybranego zdarzenia.

Typy bukmacherskie 1X2

Postawienie na 1, X lub 2 polega na wybraniu zwycięzcy, lub wytypowaniu remisu. Większość sportów zespołowych to tzw. zakłady trzydrogowe. Trzeba pamiętać, że szansa na remis np. w koszykówce jest znacznie niższa niż w piłce nożnej. Obstawiając warto wziąć pod uwagę dyspozycję zespołów, to, który z nich gra u siebie oraz ewentualne nieobecności.

Obie drużyny strzelą/nie strzelą

Rynek doskonale znany z piłki nożnej. Nieraz jego postawienie jest zdecydowanie lepszym wyjściem niż wskazanie zwycięzcy. W meczu, w którym spotykają się dwa wyrównane zespoły z mocnymi atakami obstawienie, że obie drużyny strzelą nierzadko kończy się sukcesem. Skuteczność może zwiększyć analiza pod kątem ilości strzelanych i traconych bramek oraz formy napastników i defensywy. Np. długa seria bez straconego gola może np. być motywacją do wytypowania, że przeciwnik zakończy mecz bez bramki.

Więcej niż 2.5 gola na mecz

Są takie drużyny, których spotkania obfitują w gole. Mało tego, bo istnieją również ligi, w których bramek pada więcej niż gdzieś indziej. W tym przypadku warto rozpatrzyć typ na powyżej 2,5 gola w meczu. Zazwyczaj jednak trzeba dać zespołom kilka kolejek, by zweryfikować, jak prezentuje się ich taktyka. Zdarza się, że zmiana trenera lub kilka transferów mogą odmienić podejście taktyczne zespołu do meczów.

Precyzyjny wynik meczu

To niezwykle trudny do wytypowania rynek. Każdy, kto obstawiał dokładny wynik meczu wie, że do sukcesu potrzeba wiele szczęścia. Można tu bazować na historii spotkań obu drużyn oraz na obecnej formie. Precyzyjny rezultat to doskonały rynek dla kuponów SOLO, gdzie kurs zdarzenia może być naprawdę wysoki. Konieczna jest jak najszersza analiza przeprowadzona pod wieloma względami. Przydatna może okazać się także... intuicja.

Precyzyjny wynik w grupie

Są to typy bukmacherskie obejmujące kilka precyzyjnych wyników. Oznacza to, że da się obstawić np. na wynik 1-0, 2-0 i 3-0 jednocześnie. Jeżeli w spotkaniu padnie którykolwiek rezultat znajdujący się w danym typie oznacza to, że okazał się on zwycięski. Kursy są niższe niż w dokładnym wyniku, ale dalej należą do atrakcyjnych. Co ważne nie każdy bukmacher oferuję tę opcję. Najczęściej jednak da się ten rynek znaleźć na krótko przed startem meczu.

Faule i rożne

Statystyki dotyczące fauli to ciekawe rozwiązanie w przypadku derbów lub starć faworyta z outsiderem. Często ten drugi musi uciekać się do nieprzepisowych zagrań, które kończą się przerwaniem akcji przez sędziego. Rzuty rożne zaś da się typować z uwzględnieniem jednego zespołu lub obu. Warto je rozważyć, szczególnie gdy wszystko wskazuje, że jedna z drużyn będzie często przebywać pod bramką rywala. Interesującym rozwiązaniem może być też wskazanie typu np. mniej niż 3,5 rzutów rożnych w przypadku zespołu, który rzadziej przeprowadza ataki.

Czy typy bukmacherskie są darmowe?

Internet to kopalnia wiedzy także w zakresie zakładów bukmacherskich. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji setki stron, grup i forów, które udostępniają szczegółowe statystyki i newsy na temat spotkań i zawodników. Samodzielne szukanie typów jest jednak bardzo czasochłonne i wymaga doświadczenia. Gracze często poszukują ludzi, którzy dzielą się swoimi informacjami oraz analizami na stronach i grupach, robiąc to zupełnie za darmo.

Korzystanie z takich darmowych typów ma dużo zalet, jak i wad. Najważniejszym plusem jest oczywiście brak ponoszonych opłat i możliwość skonsultowania swoich predykcji z innymi typerami. Drugą kwestią jest duży wybór typów i analiz, dzięki czemu możemy konfrontować różne mecze na różnych stronach internetowych. Taka forma jest również wygodna dla początkujących typujących, którzy oszczędzają czas na analizy.

Często na takich grupach swoją opinię i typy wstawiają bardziej zaawansowani gracze, którzy robią to zupełnie bezinteresownie. Takie osoby łatwo rozpoznać po dłuższych i szczegółowych analizach popartych statystykami. Profesjonalne typy bukmacherskie to już inna kwestia. Takie typy możemy znaleźć na płatnych stronach, które prowadzą statystyki typów, jakie wrzuca profesjonalny typer. Za takie informacje musimy zapłacić najczęściej w postaci subskrypcji lub przelewu.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to gwarancją zysków! W internecie jest mnóstwo oszustów, którzy wykorzystują naiwność początkujących graczy, przedstawiając bardzo wysoką skuteczność i kupony z wysokimi kursami i wygranymi, które oczywiście są manipulowane przez różnego rodzaju programy graficzne. Przykładowe strony, które zajmują się tym profesjonalnie to:

 • blogabet.com
 • betshoot.com
 • betrush.com

Drugim zagadnieniem jest gra u bukmachera. Każdy gracz, który chce rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką, musi zainwestować daną sumę pieniędzy. Jedyną opcją na darmową grę u bukmacherów są freebety, czyli promocje, które bukmacherzy dają za rejestrację lub w programach lojalnościowych. U niektórych bukmacherów możemy również otrzymać bonusy urodzinowe, które gwarantują postawienie zakładu za określoną kwotę, nie musząc inwestować własnych pieniędzy.

Zdarza się, że sami bukmacherzy lepiej pozycjonują na swojej stronie te wydarzenia, które cieszą się dużą popularnością. Przykładem jest Betclic. Najważniejsze mecze od razu widoczne są na głównej stronie oraz trafiają do tzw. Super kursów. Dzięki temu można cieszyć wyższą potencjalną wygraną. Jeśli jeszcze nie założyłeś konta u tego bukmachera przypominamy, że najwięcej da się zyskać z kodem promocyjnym Betclic.

Czy typowanie meczów piłki nożnej jest trudne?

Piłka nożna od wielu lat jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie i raczej w dłuższej perspektywie się to nie zmieni ze względu na ogromny wkład pieniężny i sponsorów, którzy napędzają oglądalność. W niemal każdym kraju mamy podział na kilka klas rozgrywkowych, a piłka nożna staje się również najważniejsza w kontekście obstawiania zakładów bukmacherskich.

Większość bukmacherów opiera swoją ofertę właśnie na footballu, ale obstawianie wcale nie jest takie łatwe, jak to się niektórym wydaje i tylko nieliczni są w stanie zarabiać konkretne pieniądze w tym „biznesie”.

Piłka nożna nie różni się od innych dyscyplin, jeśli dochodzimy do obstawiania spotkań. Jak w każdej dyscyplinie sportowej wiedza jest priorytetem i jest ona niezbędna, żeby uzyskać przewagę nad innymi typerami. Zamiast powierzać swoje pieniądze losowi, warto przy wybieraniu spotkań posłużyć się szczegółową analizą na różnych forach, grupach i stronach o tej tematyce.

Najlepszymi źródłami do analizy piłki nożnej są:

 • Główne strony lig i drużyn - można na nich znaleźć tabele, statystyki, składy, kontuzje i inne ciekawe informacje.
 • Fora bukmacherskie - dużo osób podaje na forach swoje typy wraz z analizami, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o interesujących ciekawostkach.
 • Strony i aplikacje z wynikami na żywo - prezentują one bieżące i archiwalne tabele i statystyki, w tym np. „head to head”, strzelców bramek, liczby asyst itd.
 • Strony, które śledzą ruchy kursów - analizować musimy nie tylko pod względem sportowym, ale także tym matematycznym. Jedną z najpopularniejszych stron jest oddsportal.com.
 • Popularne serwisy piłkarskie i bukmacherskie - doskonałym przykładem jest np. Zawód Typer

Najważniejsze porady w kwestii obstawiania piłki nożnej:

 • staraj się dużo czytać i skup się na maksymalnie dwóch lub trzech ligach
 • analizuj tabele, ostatnie rezultaty drużyn, formę, składy, kontuzje i mecze bezpośrednie
 • zwracaj uwagę na spotkania rozgrywane przed własną publicznością i na wyjazdach
 • unikaj popularnych spotkań
 • sprawdzaj pojedynki pod względem morali. Każda drużyna gra inaczej w określonych fazach sezonu
 • unikaj spotkań towarzyskich lub mało prestiżowych
 • śledź transfery
 • nie kieruj się emocjami podczas obstawiania
 • prowadź własne statystyki
 • staraj się grać jak najmniej spotkań na kuponie

Jak działają kupony bukmacherskie?

Obstawianie zakładów bukmacherskich cieszy się coraz większym zainteresowanie, tym bardziej teraz w okresie pandemii koronawirusa. Ludzie lubią puszczać kupony, ponieważ daje im to dodatkowy dreszczyk emocji i możliwość zarobienia pieniędzy. Potwierdzeniem zawarcia zakładów sportowych jest kupon bukmacherski. Kupony to inaczej dowody wpłaty za przyjęte zakłady.

W punktach stacjonarnych gracze najpierw zaznaczają na specjalnym formularzu numery zdarzeń, a następnie pracownik tworzy z tego kupon bukmacherski w formie papierowego wydruku. W przypadku obstawiania najpopularniejszą metodą przez Internet, nasz kupon bukmacherski będzie zapisany w formie elektronicznej.

Co znajduje się na kuponie bukmacherskim?

 • Rodzaj kuponu - może to być zakład pojedynczy, ako, systemowy, maxicombi.
 • Szczegóły dotyczące spotkań - np. numer i nazwa zdarzenia, nazwy drużyn, dokładny typ i kurs.
 • Całkowity kurs – w momencie zawarcia kuponu AKO, należy pomnożyć wszystkie kursy w zależności od liczby spotkań na kuponie.
 • Stawka kuponu – jest to kwota, jaką inwestujemy w zakład bukmacherski po odjęciu obowiązującego w Polsce podatku.
 • Podatek od gier sportowych – w naszym kraju wynosi on 12%, a w przypadku wygranej powyżej 2280 zł doliczamy dodatkowe 10%.
 • Ewentualna wygrana – suma, jaką dostaniemy za prawidłowo wytypowany kupon bukmacherski.
 • Kod kreskowy z unikalnym numerem kuponu – jest to numer dzięki, któremu pracownik w punkcie stacjonarnym będzie miał możliwość znalezienia kuponu w systemie.
 • Data i godzina zawarcia zakładu - jest to typowo dodatkowa informacja, którą dodaje system bukmachera.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

 • Kupon pojedynczy (SOLO, singiel) – jest to zakład zawierający tylko jedno zdarzenie. Wygrana z takiego zakładu jest obliczana według wzoru: wygrana = kurs x stawka (po odliczeniu 12% podatku).
 • Kupon akumulowany (AKO, COMBI, akumulator) – składa się z co najmniej dwóch zdarzeń do kilkunastu w zależności od limitu danej firmy bukmacherskiej. Taki kupon bukmacherski jest wygrany w momencie prawidłowego wytypowania wszystkich spotkań. Wygraną obliczamy według wzoru: wygrana = kurs1 x kurs2 x kurs3... x stawka (po odliczeniu 12% podatku).
 • Kupon systemowy (SYSTEM, blokowy) – jest to zakład składający się z pojedynczych meczów, które możemy ułożyć w różnych kombinacjach np. 4 z 6, 2 z 4, 5 z 7 itd. W tym przypadku musimy trafić jakąś część spotkań, aby liczyć na jakąkolwiek wypłatę. W momencie wytypowania wszystkich zdarzeń dostajemy całą wygraną.

Zdarza się, że niektórzy bukmacherzy oferują jeszcze 4. rodzaj kuponu. Przykładem jest Fortuna i kupon bezpieczny. Tworząc go można zabezpieczyć się na wypadek sytuacji, w której jedno ze zdarzeń w AKO nie wejdzie. Najlepszym sposobem na sprawdzenie co oferuje ten bukmacher, jest rejestracja z kodem promocyjnym Fortuna.

Na stronach internetowych i grupach o tematyce bukmacherskiej często możemy zauważyć graczy, którzy wrzucają swoje kupony na dziś. U polskich bukmacherów granie singli jest mało opłacalne, chyba że dysponujemy sporym budżetem, dlatego kupony na dziś bardzo pomagają w wybraniu spotkań, które mają duże prawdopodobieństwo trafienia i tym samym zwiększając nasz całkowity kurs na kuponie.

Typy dnia NBA

Ze względu na strukturę sezonu zasadniczego w lidze NBA, sumarycznie obejmującą aż 82 mecze, rozgrywane praktycznie dzień po dniu, typowanie ze znacznym wyprzedzeniem czasowym zazwyczaj mija się z celem. Przy tak dużym natężeniu spotkań zakłady obstawiane powinny być na następny, a najlepiej bieżący dzień.

Stawiając typy NBA na dziś lub jutro zminimalizujesz szanse wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (takich jak kontuzje, czy zmiany składów drużyn), bezpośrednio rzutujących na sensowność postawionego zakładu. Przypuszczając więc, że nie typujesz na ślepo, zanim udasz się do bukmachera, warto zabezpieczyć się przed takim ryzykiem, jak również upewnić się o skuteczności swojej strategii.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w przemyślany sposób dobrałeś swoje typy NBA forum bukmacherskie może stanowić całkiem przydatne źródło informacji. Znajdziesz tam statystki dotyczące wyników każdej z drużyn oraz poszczególnych zawodników, dzięki którym będziesz w stanie na bieżąco prognozować przyszłe, możliwe osiągi swoich faworytów. Monitorowanie formy graczy i względnie precyzyjne szacowanie ich zdolności koszykarskich jest o tyle istotne, że dotyczące NBA typy na dzisiaj obejmują nie tylko typy na zwycięzcę meczu, ale również zakłady w których możesz obstawiać między innymi:

 • całkowitą liczbę punktów uzyskanych przez jedną lub obie drużyny w trakcie gry
 • różnicę punktów pomiędzy wynikami obu drużyn
 • zakłady z handicapem
 • wyniki kwart
 • wyniki poszczególnych zawodników

Ustawiając typy NBA na dziś, bez zbędnego wyprzedzenia, będąc jednocześnie świadomym możliwości zespołów i graczy, zmaksymalizujesz swoje szanse na zwycięstwo w zakładzie, a co za tym idzie wygraną pieniężną. Początkującym w zawodzie typera zalecamy na początek ostrożne zakłady o niskim kursie, obstawiane na podstawie wyników statystycznych najpewniejszych drużyn i zawodników.

Bardziej doświadczeni typerzy zapewne zainteresują się tzw. player bets. Statystyki indywidualne okazale prezentują się u bukmachera GoPlusBet. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś się o tym przekonać zachęcamy do sprawdzenia oferty wcześniej wykorzystując kod promocyjny GoPlusBet. Jeżeli jesteś więc zainteresowany obstawianiem zakładów dotyczących ligi NBA, zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem legalnie działających w Polsce bukmacherów.

Typy tenis – garść porad dla początkujących

Od dość dawna i aż do chwili obecnej niekoronowanym królem wszystkich dyscyplin, które stanowią podstawę dla zakładów wzajemnych, jest piłka nożna. Nawet jednak w przypadku jej największych fanów, warto rozważyć inne dostępne na rynku opcje, w tym w szczególności właśnie rozmaite typy z tenisa.

Pod względem popularności wśród graczy hazardowych sport ten cieszy się stabilną drugą pozycją, plasując się w rankingu tuż za futbolem, ale przy tym oferując typerom istotnie więcej od niego korzyści. Jakich? O tym, a także o najważniejszych wskazówkach pozwalających wyłonić typy tenisa na dziś czy jutro dowiesz się z poniższego tekstu.

Typy tenis a piłka nożna

Po zajrzeniu na niemal dowolne forum bukmacherskie tenis ukaże się nam jako bardzo atrakcyjna opcja pod obstawianie zakładów, często wskazywana jako przyjaźniejsza dla typerów niż sama piłka nożna. W porównaniu do niej bowiem, w tenisie nie istnieją remisy, a ponadto cechuje się on zdecydowanie większą częstotliwością rozgrywek.

W ramach tej dyscypliny spotkania odbywają się zarówno w weekendy, jak i w tygodniu. Dodatkowo organizowane są przez niemal cały rok i o bardzo rozmaitych porach dnia. Dobrze widać to w Betfan. Jest to jeden z najlepszych bukmacherów pod kątem tenisa. M.in. dlatego przygotowaliśmy specjalny kod promocyjny Betfan dla nowych użytkowników tego serwisu.

Typy tenisa na dziś i jutro – czym sugerować się wybierając swoje?

Aby odnieść sukces przy obstawianiu zakładów wzajemnych, trzeba bardzo rozważnie podchodzić do kwestii takich jak planowane do wybrania typy na dziś. Tenis nie jest od tej reguły żadnym wyjątkiem i pomimo licznych przewag – z perspektywy gracza hazardowego – nad piłką nożną, clou całej gry pozostaje takie samo, jak wszędzie indziej, tj. – żeby wygrać, trzeba brać pod uwagę wiele rozmaitych czynników.

Skupiając się zatem na tych najważniejszych, aby umiejętnie określać typy dnia na tenis, konieczne jest przede wszystkim samodzielne analizowanie statystyk oraz sposobów gry poszczególnych zawodników. Należy znać słabe oraz mocne strony zarówno swoich faworytów, jak i ich konkretnych rywali, a przy tym także specyfikę kortów, w ramach których odbywają się spotkania.

Wydarzenia ze świata tenisa warto śledzić na bieżąco i z uwagą, obserwując przy tym nie tylko sam styl gry zawodników, ale również inne aspekty mogące wpłynąć na zwycięstwo jednej ze stron, takie jak m.in.:

 • preferowany przez danego gracza rodzaj nawierzchni
 • aktualna forma zawodnika, która potrafi notować bardzo dynamiczne zmiany z tygodnia na tydzień
 • prestiż danego wydarzenia i jego istotność dla każdego z graczy
 • częstotliwość gry określonego zawodnika w okresie poprzedzającym udział w konkretnym spotkaniu – jeden z najczęściej pomijanych ważnych czynników przy wyznaczaniu typów dnia na tenis przez osoby początkujące
 • temperatura otoczenia towarzysząca rozgrywce

Obstawiając tenis typy ekspertów zawsze zestawiaj ze spostrzeżeniami własnymi oraz innych kibiców

Oczywiście bardzo pomocne w zakresie wyznaczania typów na dziś z tenisa będą porady profesjonalnych komentatorów i analityków zajmujących się tego rodzaju zagadnieniami zawodowo, jednak nie wolno przy tym zapominać o jednej kluczowej rzeczy. Mianowicie o tym, że jeśli chodzi o tenis typy ekspertów stanowią bardzo ważną wskazówkę przede wszystkim w odniesieniu do najbardziej prestiżowych wydarzeń ze świata tego sportu.

W przypadku natomiast rozgrywek bardziej niszowych typy z tenisa nie są poddawane tak gruntownym analizom i to właśnie na tym polu możemy zdobyć przewagę nad bukmacherem. Ponadto warto również odwiedzić raz na jakiś czas forum bukmacherskie. Tenis jest na tyle rozbudowaną dyscypliną sportu, że nawet jego najbardziej zapaleni fani nierzadko bardzo chętnie dzielą się swoimi przewidywaniami, które pozwalają typerowi spojrzeć na zagadnienie z innej niż zwykle perspektywy, dostrzegając istotne, wcześniej niezauważane szczegóły.