Typy Dnia

Chcesz zostać najlepszym typerem? Masz smykałkę do analizowania wydarzeń sportowych? Serwis Zawód Typer od kilku lat daje możliwość wykazania się fanom sportu w turnieju Typy Dnia. Wrzucaj maksymalnie dwa typy dziennie z kursem min. 1.50 i zdobywaj punkty za skuteczność, serię wygranych oraz najwyższe trafione kursy. Każdego miesiąca dla najlepszych dziesięciu typerów czeka pula nagród wynosząca ponad 1000 PLN, a dla najlepszego bluza z logiem Zawód Typer!
Najnowsze Typy
Rozwiń
Chcesz zostać najlepszym typerem? Masz smykałkę do analizowania wydarzeń sportowych? Serwis Zawód Typer od kilku lat daje możliwość wykazania się fanom sportu w turnieju Typy Dnia. Wrzucaj maksymalnie dwa typy dziennie z kursem min. 1.50 i zdobywaj punkty za skuteczność, serię wygranych oraz najwyższe trafione kursy. Każdego miesiąca dla najlepszych dziesięciu typerów czeka pula nagród wynosząca ponad 1000 PLN, a dla najlepszego bluza z logiem Zawód Typer!

Jak dołączyć do Typów Dnia

Zaloguj się na naszym serwisie

Wybierz odpowiedni dzień Typów Dnia

Dodaj typ, uzupełniając prawidłowo wszystkie kolumny

Opublikuj typ i walcz o nagrody miesiąca

Zaloguj się na naszym serwisie


Wybierz odpowiedni dzień Typów Dnia


Dodaj typ, uzupełniając prawidłowo wszystkie kolumny


Opublikuj typ i walcz o nagrody miesiąca

Pula nagród 1000 PLN + 150 PLN

Nagrody w konkursie indywidualnym
Skuteczność typerów85%+
Liczba TyperówPonad 100
Najdłuższa seria18 trafionych
Minimalny kurs1,50
NagrodyPonad 1000 PLN

Typy Dnia to turniej stworzony dla graczy bukmacherskich. Codziennie pojawia się wpis, w którym uczestnicy mogą podać maksymalnie dwa typy, z kursem minimalnym 1,5. Na koniec miesiąca, zostaje wyłoniony zwycięzca, który będzie miał najlepszą skuteczność.
Aktualizacja rankingu Typów Dnia odbywa się średnio co tydzień.
By wziąć udział w Typach Dnia, wystarczy podać swój pierwszy typ w odpowiednim wpisie. W przypadku chęci udziału w rywalizacji drużynowej, należy zgłosić zespół pod odpowiednim postem.
Nagrody dla najlepszych Typerów danego miesiąca się zmieniają, lecz zwykle do wygrania jest bluza Zawód: Typer i bonusy do legalnych bukmacherów. Pula nagród bonusów w Typach Dnia wynosi 1000 PLN.
Tygodniówka polega na tym samym co całe Typy Dnia, lecz trwa tylko przez ostatni tydzień miesiąca. W rywalizacji  “Tygodniówka” o zwycięstwie decyduje: w pierwszej kolejności skuteczność, potem ilość podanych typów w trakcie jej trwania, następnie średni trafiony kurs.
Nagrody staramy się przyznać jak najszybciej, zazwyczaj zajmuje to do tygodnia roboczego.
Jeżeli przełożone spotkanie odbędzie się w ciągu 24 godzin od planowanego czasu rozpoczęcia, typ zostanie zaliczony na dzień, w którym został podany. W innym przypadku typ zostanie zaliczony jako zwrot.
Nie. Każdego dnia można podać maksymalnie 2 typy, niezależnie od ich wyników.
Dozwolone jest podanie 2 typów na to samo wydarzenie w przypadku poniższych dyscyplin, nie mogą one jednak dotyczyć tego samego zawodnika: sporty motorowe (żużel, F1 itp), kolarstwo, skoki narciarskie i inne „sporty zimowe”, e-sport, lekkoatletyka, pływanie, MMA/pozostałe sporty walki, wydarzenia specjalne jak np. Eurowizja
Warunki obrotu freebetem zależą od bukmachera, do którego został on przyznany.
W swojej analizie przekaż jak najwięcej szczegółów, aby zachęcić innych użytkowników do zagrania typu. Warto w niej wspomnieć o aktualnej formie zawodników, ważnych absencjach, czy wynikach bezpośrednich między drużynami. Jeżeli analiza będzie zbyt krótka lub nieprzekonująca, poprosimy o poprawę w kolejnych wpisach. Przy kilkukrotnym podaniu słabej analizy typ może zostać niezaliczony, a nawet można otrzymać minusowe punkty do rankingu.

TYPY DNIA – Historia

Turniej “Typy Dnia” od maja 2017 roku zbiera ciągle rosnącą liczbę Typerów z całej Polski. Wysokie nagrody z pewnością motywują do podawania jak najlepszych, najbardziej przemyślanych typów każdego dnia, dzięki czemu zyskują na tym również obserwatorzy, szukający ponadprzeciętnych i darmowych typów bukmacherskich. Chcesz poczuć nutkę adrenaliny? A może jesteś fanem sportu i jeszcze przed meczem jesteś w stanie przewidzieć kto będzie lepszy? Granie u bukmachera istnieje od zarania dziejów, ponieważ oferuje graczom emocje i świetną zabawę! Wbrew pozorom nie tylko szczęście zapewnia zwycięstwo, ale przede wszystkim duża wiedza o sporcie, znajomość statystyk oraz bieżąca obserwacja i analiza drużyn.

Sprawdź również zakładkę BONUSY BUKMACHERSKIE BEZ DEPOZYTU

Graj legalnie i odpowiedzialnie! Hazard może uzależnić.

Darmowe Typy bukmacherskie poparte analizą

Gdy drużyna piłkarska przygotowuje się do meczu, jej trener przez wiele godzin analizuje grę przeciwnika, żeby zyskać nad nim przewagę i zwyciężyć. Sprawdza ustawienie, stosowane schematy rozegrań oraz boiskowe zwyczaje. Opracowuje plan, który wdrożony przez zawodników pozwoli odnieść całemu zespołowi upragniony triumf. Podobnie sprawy wyglądają w przypadku graczy przygotowujących typy bukmacherskie. Również niezbędna jest szczegółowa analiza obu zespołów, historia ich spotkań i forma poszczególnych zawodników. Jeśli dodatkowo zrozumiesz również, jak działają zakłady bukmacherskie typy mogą częściej okazać się trafione.

Bukmacherskie typy piłkarskie – porady, które przybliżają do zwycięstwa

Porady na typy dnia

Nasz portal obejmuje analizy i propozycje typów, przygotowywane przez doświadczonych graczy oraz pasjonatów sportu. Znajdziesz tu również poradniki, promocje organizowane przez zakłady bukmacherskie, typy dnia czy statystyki piłkarskie. Te ostatnie obejmują m.in. listę drużyn najczęściej notujących over 2,5 bramek, remisy, rzuty rożne i kwadranse zdobywanych goli. Wszystko po to, żeby typowanie meczów było maksymalnie skuteczne. Dzięki czerpaniu analiz od miłośników piłki nożnej oraz wielu innych sportów możemy tworzyć dział gromadzący „pewne” typy bukmacherskie na dziś.

Jeśli potrzebujecie odpowiedzi na pytania związane z tym, jak działają konkretni legalni bukmacherzy forum internetowe nie zawsze będzie najlepszym wyborem. Często takie strony są pełne niesprawdzonej oraz nieuporządkowanej wiedzy. Z myślą o takich osobach stworzyliśmy nasze poradniki. Znajdziecie w nich przejrzyste wskazówki na temat rodzajów zakładów, systemów bukmacherskich, pojęć wykorzystywanych w obstawianiu i wiele, wiele innych informacji. Pewne typy oraz niektóre mecze nigdy nie są dobrym wyborem. U nas dowiesz się, jakich spotkań lepiej unikać, a także na czym warto się skupić przygotowując analizę.

✔️ Turniej „Typy dnia” – zaproponuj pewne typy bukmacherskie i wygraj podwójnie

Typy na dziś i jutro

Chętnie służymy wiedzą, która pomaga w typowaniu, ale także umożliwiamy dzielenie się nią innym użytkownikom. Od 2017 r. organizujemy turniej, w którym sportowi pasjonaci podają swoje pewne typy z różnych dziedzin i rywalizują nie tylko o ogranie bukmachera, ale też o wygraną w naszych zawodach. To prawdziwa kopalnia wiedzy, z której możesz czerpać informacje lub po prostu przyłączyć się do zabawy. Nie ma znaczenia, czy będą to typy piłkarskie, siatkarskie, NHL, czy NBA. Ważne, żeby były poparte analizą oraz dostępne u legalnych bukmacherów.

Regularnie przygotowujemy ranking zawierający typerów z najlepszą skutecznością. Na osoby, przed którymi typowanie meczów nie ma tajemnic, czekają atrakcyjne nagrody. Możesz więc nie tylko ograć bukmachera, ale i zyskać w naszym turnieju – podwójny profit! To także doskonały sposób na to, aby sprawdzić swoją skuteczność jeszcze przed zainwestowaniem gotówki w różne typy zakładów bukmacherskich. U nas porównasz swoje wyniki oraz przemyślenia do innych, często bardzo doświadczonych typerów. Sprawdzisz również, jakie podejście pozwala przygotować pewne typy bukmacherskie na dziś.

Jak sprawić, żeby typowanie meczów przynosiło lepsze efekty?

Jak poprawić swoje typowanie

Wiadomo, że w 100% pewne typy bukmacherskie nie istnieją. Można jednak zrobić wiele, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Kluczową kwestię stanowi wspomniana już analiza. Każdy doświadczony gracz wie, że typy piłkarskie stawiane „na ślepo”, bez wcześniejszego przygotowania, to liczenie wyłącznie na szczęście. Zyskują wtedy bukmacherzy, a forum typerów jest pełne historii porażek spowodowanych brakiem właściwej analizy. Wybieraj spotkania ze sportów i lig, którymi się interesujesz. Jeśli znasz formę poszczególnych drużyn oraz zawodników, wiesz jaki skład może wyjść na dany mecz, łatwiej będzie Ci przewidzieć jego rezultat i określić pewne typy.

Warto również zerknąć w historię spotkań, by sprawdzić, czy dany zespół nie mierzy się np. z niewygodnym dla siebie przeciwnikiem, z którym wielokrotnie przegrywał w przeszłości. Typy zakładów bukmacherskich najlepiej opierać o kilka źródeł informacji. Fora, grupy społecznościowe, portale z wynikami i strona, gdzie znajdziesz pewne typy bukmacherskie na dziś, to bazy bardzo cennej wiedzy. Często możesz spotkać tam użytkowników, którzy przeanalizowali setki meczów oraz przygotowując typy bukmacherskie zwracają uwagę na wiele, jedynie z pozoru, nieistotnych detali. Łącząc zdobyte informacje i przy okazji korzystając z bonusów proponowanych przez bukmacherów, zmaksymalizujesz swoją szansę na wygraną.

Zakłady bukmacherskie typy z wielu dyscyplin sportowych

Typy na zakłady bukmacherskie

Jakie mecze są najchętniej obstawiane? Na naszej stronie najczęściej znaleźć można typy bukmacherskie, szczególnie te dotyczące Ligi Mistrzów, rodzimej Ekstraklasy oraz oczywiście spotkań międzypaństwowych. Typy zakładów bukmacherskich dotyczą także często takich sportów jak tenis, koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie czy boks. Jeśli jesteś pasjonatem konkretnej dyscypliny i zależy Ci na znalezieniu najlepszej oferty zakładów, którą proponują bukmacherzy forum typerów może być dobrym miejscem poszukiwań. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze znajdująca się tam oferta jest kompletna i aktualna. U nas masz pewność, że otrzymasz sprawdzone kody promocyjne do wykorzystania na pewne typy bukmacherskie.

Typy na jutro

Każdy obstawiający zakłady bukmacherskie za pośrednictwem Internetu lub w tradycyjnych punktach stacjonarnych może wybierać zdarzenia sportowe, które odbywają się w różnych dniach tygodnia i łączyć je w kupony AKO lub single. W bukmacherce najważniejszym czynnikiem jest dobra analiza i szczegółowe dane na temat danego spotkania. Przypomnijmy sobie, ile razy wybieraliśmy mecze z często bardzo dużym wyprzedzeniem i okazywało się, że analiza nie miała żadnego sensu ze względu na zmianę składów, kontuzje, czynniki pogodowe itp. Typy na jutro dają nam możliwość dogłębnego przeanalizowania spotkań i wyszukania najświeższych informacji na temat danych meczów, które chcemy umieścić na kuponie. W momencie, gdy przymierzamy się do analizy i wyszukiwania pojedynków, to warto skorzystać z oficjalnych stron klubów i forów, na których znajdziemy garść statystyk odnośnie do np. składów, h2h, pogody, tabeli i innych trendów dotyczących wydarzeń sportowych.

W wyszukiwarce warto również wklepać frazę „typy na jutro” i odwiedzić darmowe strony i grupy takie jak np. Zawód Typer w celu poznania opinii ludzi na temat spotkań odbywających się następnego dnia i skonfrontowania swoich typów i analiz z innymi osobami wstawiającymi swoje kupony. Typy na jutro pojawiają się także u większości bukmacherów, którzy pomagają swoim graczom w odnalezieniu spotkań, które są rozgrywane następnego dnia. Najczęściej typy na jutro możemy znaleźć w formie dodatkowej zakładki, która znajduje się pod dyscyplinami sportowymi lub najpopularniejszymi ligami. Taka forma bardzo ułatwia analizę, a uporządkowane mecze według godziny rozpoczęcia pomagają w znalezieniu naszych spotkań i dodaniu ich na kupon.

Czy typy bukmacherskie są darmowe?

Internet to kopalnia wiedzy także w zakresie zakładów bukmacherskich. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji setki stron, grup i forów, które udostępniają szczegółowe statystyki i newsy na temat spotkań i zawodników. Bukmacherka to jednak bardzo trudna branża, w której czyhają na nas różne pułapki. Samodzielne szukanie typów jest bardzo czasochłonne i wymaga doświadczenia, z jakich konkretnie stron korzystać, które są warte uwagi. Gracze często poszukują ludzi, którzy dzielą się swoimi informacjami oraz analizami na stronach i grupach, robiąc to zupełnie za darmo. Korzystanie z takich darmowych typów ma dużo zalet, jak i wad. Najważniejszym plusem jest oczywiście brak ponoszonych opłat i możliwość pogadania z typerami na temat danych spotkań. Drugą kwestią jest mnogość typów i analiz, dzięki czemu możemy konfrontować różne mecze na różnych stronach internetowych. W ten sposób staramy się znaleźć potwierdzenie naszych własnych przemyśleń u innych graczy, którzy mogą myśleć w podobny sposób. Taka forma jest również wygodna dla początkujących typujących, którzy oszczędzają czas na analizy. Mogą oni uczyć się od innych, jak skutecznie znajdować informacje.

Często na takich grupach swoją opinię i typy wstawiają bardziej zaawansowani gracze, którzy robią to zupełnie bezinteresownie. Takie osoby łatwo rozpoznać po dłuższych i szczegółowych analizach popartych statystykami. Profesjonalne typy bukmacherskie to już inna kwestia. Tego typu zakłady bukmacherskie możemy znaleźć na płatnych stronach, które prowadzą statystyki typów, jakie wrzuca profesjonalny typer. Za takie informacje musimy zapłacić najczęściej w postaci subskrypcji lub przelewu, jednak pamiętajmy, że w dużej mierze nie gwarantują oni zysków, a dodatkowo po Internecie krąży mnóstwo oszustów, którzy wykorzystują naiwność początkujących graczy, przedstawiając bardzo wysoką skuteczność i kupony z wysokimi kursami i wygranymi, które oczywiście są manipulowane przez różnego rodzaju programy graficzne. Przykładowe strony, które zajmują się tym profesjonalnie to:

 • blogabet.com
 • betshoot.com
 • betrush.com

Drugim zagadnieniem jest oczywiście gra u bukmachera. Każdy gracz, który chce rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką musi zainwestować daną sumę pieniędzy, która powinna wynosić jakiś procent naszych oszczędności, które możemy przeznaczyć, licząc się z tym, że możemy je stracić. Jedyną opcją na darmową grę u bukmacherów są freebety, czyli promocje, które bukmacherzy dają za rejestrację lub w programach lojalnościowych. U niektórych bukmacherów możemy również otrzymać bonusy urodzinowe, które gwarantują postawienie zakładu za określoną kwotę, jaką dostaniemy od firmy, nie musząc inwestować własnych pieniędzy.

Czy typowanie meczów piłki nożnej jest trudne?

Piłka nożna od wielu lat jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie i raczej w dłuższej perspektywie się to nie zmieni ze względu na ogromny wkład pieniężny i sponsorów, którzy napędzają oglądalność. W niemal każdym kraju mamy podział na kilka klas rozgrywkowych, a piłka nożna staje się również najważniejsza w kontekście obstawiania zakładów bukmacherskich. Większość bukmacherów opiera swoją ofertę właśnie na footballu, ale obstawianie wcale nie jest takie łatwe, jak to się niektórym wydaje i tylko nieliczni są w stanie zarabiać konkretne pieniądze w tym „biznesie”. Piłka nożna nie różni się od innych dyscyplin, jeśli dochodzimy do obstawiania spotkań. Jak w każdej dyscyplinie sportowej wiedza jest priorytetem i jest ona niezbędna, żeby uzyskać przewagę nad innymi typerami. Zamiast powierzać swoje pieniądze losowi, warto przy wybieraniu spotkań posłużyć się szczegółową analizą na różnych forach, grupach i stronach o tej tematyce.

Najlepszymi źródłami do analizy piłki nożnej są:

 • główne strony lig i drużyn, gdzie można znaleźć tabele, statystyki, składy, kontuzje i inne ciekawe informacje,
 • fora bukmacherskie, gdzie dużo osób podaje swoje typy wraz z analizami, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o interesujących ciekawostkach,
 • strony i aplikacje z wynikami na żywo i dostępnymi archiwalnymi wynikami i tabelami, w tym także statystyki „head to head”, strzelców bramek, liczby asyst itd.,
 • strony, które śledzą ruchy kursów. Analizować musimy nie tylko pod względem sportowym, ale także tym matematycznym. Jedną z najpopularniejszych stron jest oddsportal.com,
 • popularne serwisy piłkarskie i strony poświęcone piłce nożnej i bukmacherce jak np. Zawód Typer.

Najważniejsze porady w kwestii obstawiania piłki nożnej:

– staraj się dużo czytać i skup się na maksymalnie dwóch lub trzech ligach,

– analizuj tabele, ostatnie rezultaty drużyn, formę, składy, kontuzje i mecze bezpośrednie,

– zwracaj uwagę na spotkania rozgrywane przed własną publicznością i na wyjazdach,

– unikaj popularnych spotkań,

– sprawdzaj pojedynki pod względem morali. Każda drużyna gra inaczej w określonych fazach sezonu,

– unikaj spotkań towarzyskich lub mało prestiżowych,

– śledź transfery,

– nie kieruj się emocjami podczas obstawiania,

– prowadź własne statystyki,

– staraj się grać jak najmniej spotkań na kuponie.

Jak działają kupony bukmacherskie?

Obstawianie zakładów bukmacherskich cieszy się coraz większym zainteresowanie, tym bardziej teraz w okresie pandemii koronawirusa. Ludzie lubią puszczać kupony, ponieważ daje im to dodatkowy dreszczyk emocji i możliwość zarobienia pieniędzy. Potwierdzeniem zawarcia zakładów sportowych jest kupon bukmacherski. Kupony to inaczej dowody wpłaty za przyjęte zakłady. W punktach stacjonarnych gracze najpierw zaznaczają na specjalnym formularzu numery zdarzeń, a następnie pracownik tworzy z tego kupon bukmacherski w formie papierowego wydruku. W przypadku obstawiania najpopularniejszą metodą przez Internet, nasz kupon bukmacherski będzie zapisany w formie elektronicznej.

Co znajduje się na kuponie bukmacherskim?

 • rodzaj kuponu (pojedynczy, ako, systemowy, maxicombi),
 • szczegóły dotyczące spotkań jak np. numer i nazwa zdarzenia, nazwy drużyn, dokładny typ i kurs,
 • całkowity kurs – w momencie zawarcia kuponu AKO, należy pomnożyć wszystkie kursy w zależności od liczby spotkań na kuponie,
 • stawkę kuponu – jest to kwota, jaką inwestujemy w zakład bukmacherski po odjęciu obowiązującego w Polsce podatku,
 • podatek od gier sportowych – w naszym kraju wynosi on 12%, a w przypadku wygranej powyżej 2280 zł doliczamy dodatkowe 10%,
 • ewentualna wygrana – suma, jaką dostaniemy za prawidłowo wytypowany kupon bukmacherski,
 • kod kreskowy z unikalnym numerem kuponu – jest to numer dzięki, któremu pracownik w punkcie stacjonarnym będzie miał możliwość znalezienia kuponu w systemie,
 • data i godzina zawarcia zakładu.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

 1. Kupon pojedynczy (SOLO, singiel) – jest to zakład zawierający tylko jedno zdarzenie. Wygrana z takiego zakładu jest obliczana według wzoru: wygrana = kurs x stawka (po odliczeniu 12% podatku),
 2. Kupon akumulowany (AKO, COMBI, akumulator) – składa się z co najmniej dwóch zdarzeń do kilkunastu w zależności od limitu danej firmy bukmacherskiej. Taki kupon bukmacherski jest wygrany w momencie prawidłowego wytypowania wszystkich spotkań. Wygraną obliczamy według wzoru: wygrana = kurs1 x kurs2 x kurs3… x stawka (po odliczeniu 12% podatku),
 3. Kupon systemowy (SYSTEM, blokowy) – jest to zakład składający się z pojedynczych meczów, które możemy ułożyć w różnych kombinacjach np. 4 z 6, 2 z 4, 5 z 7 itd. W tym przypadku musimy trafić jakąś część spotkań, aby liczyć na jakąkolwiek wypłatę. W momencie wytypowania wszystkich zdarzeń dostajemy całą wygraną.

Na stronach internetowych i grupach o tematyce bukmacherskiej często możemy zauważyć graczy, którzy wrzucają swoje kupony na dziś. U polskich bukmacherów granie singli jest mało opłacalne, chyba że dysponujemy sporym budżetem, dlatego kupony na dziś bardzo pomagają w wybraniu spotkań, które mają duże prawdopodobieństwo trafienia i tym samym zwiększając nasz całkowity kurs na kuponie.

Typy dnia NBA

Ze względu na strukturę sezonu zasadniczego w lidze NBA, sumarycznie obejmującą aż 82 mecze, rozgrywane praktycznie dzień po dniu, typowanie ze znacznym wyprzedzeniem czasowym zazwyczaj mija się z celem. Przy tak dużym natężeniu spotkań zakłady obstawiane powinny być na następny, a najlepiej bieżący dzień. Stawiając typy NBA na dziś lub jutro zminimalizujesz szanse wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (takich jak kontuzje, czy zmiany składów drużyn), bezpośrednio rzutujących na sensowność postawionego zakładu. Przypuszczając więc, że nie typujesz na ślepo, zanim udasz się do bukmachera, warto zabezpieczyć się przed takim ryzykiem, jak również upewnić się o skuteczności swojej strategii.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w przemyślany sposób dobrałeś swoje typy NBA forum internetowe może stanowić całkiem przydatne źródło informacji. Znajdziesz tam statystki dotyczące wyników każdej z drużyn oraz poszczególnych zawodników, dzięki którym będziesz w stanie na bieżąco prognozować przyszłe, możliwe osiągi swoich faworytów. Monitorowanie formy graczy i względnie precyzyjne szacowanie ich zdolności koszykarskich jest o tyle istotne, że dotyczące NBA typy na dzisiaj obejmują nie tylko typy na zwycięzcę meczu, ale również zakłady w których możesz obstawiać między innymi:

 • Całkowitą liczbę punktów uzyskanych przez jedną lub obie drużyny w trakcie gry,
 • Różnicę punktów pomiędzy wynikami obu drużyn,
 • Zakłady z handicapem,
 • Wyniki kwart,
 • Wyniki poszczególnych zawodników.

Ustawiając typy NBA na dziś, bez zbędnego wyprzedzenia, będąc jednocześnie świadomym możliwości zespołów i graczy, zmaksymalizujesz swoje szanse na zwycięstwo w zakładzie, a co za tym idzie wygraną pieniężną. Początkującym w zawodzie typera zalecamy na początek ostrożne zakłady o niskim kursie, obstawiane w oparciu o wyniki statystyczne najpewniejszych drużyn i zawodników. Jeżeli jesteś więc zainteresowany obstawianiem zakładów dotyczących ligi NBA, zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem legalnie działających w Polsce bukmacherów.

Typy tenis – garść porad dla początkujących

Od dość dawna i aż do chwili obecnej niekoronowanym królem wszystkich dyscyplin, które stanowią podstawę dla zakładów wzajemnych, jest piłka nożna. Nawet jednak w przypadku jej największych fanów, warto rozważyć inne dostępne na rynku opcje, w tym w szczególności właśnie rozmaite typy z tenisa. Pod względem popularności wśród graczy hazardowych sport ten cieszy się stabilną drugą pozycją, plasując się w rankingu tuż za futbolem, ale przy tym oferując typerom istotnie więcej od niego korzyści. Jakich? O tym, a także o najważniejszych wskazówkach pozwalających wyłonić typy tenisa na dziś czy jutro dowiesz się z poniższego tekstu.

Typy tenis a piłka nożna

Po zajrzeniu na niemal dowolne forum bukmacherskie tenis ukaże się nam jako bardzo atrakcyjna opcja pod obstawianie zakładów, często wskazywana jako przyjaźniejsza dla typerów niż sama piłka nożna. W porównaniu do niej bowiem, w tenisie nie istnieją remisy, a ponadto cechuje się on zdecydowanie większą częstotliwością rozgrywek. W ramach tej dyscypliny spotkania odbywają się zarówno w weekendy, jak i w tygodniu. Dodatkowo organizowane są przez niemal cały rok i o bardzo rozmaitych porach dnia.

Typy tenisa na dziś i jutro – czym sugerować się wybierając swoje?

Aby odnieść sukces przy obstawianiu zakładów wzajemnych, trzeba bardzo rozważnie podchodzić do kwestii takich jak planowane do wybrania typy na dziś. Tenis nie jest od tej reguły żadnym wyjątkiem i pomimo licznych przewag – z perspektywy gracza hazardowego – nad piłką nożną, clou całej gry pozostaje takie samo, jak wszędzie indziej, tj. – żeby wygrać, trzeba brać pod uwagę wiele rozmaitych czynników.

Skupiając się zatem na tych najważniejszych, aby umiejętnie określać typy dnia na tenis, konieczne jest przede wszystkim samodzielne analizowanie statystyk oraz sposobów gry poszczególnych zawodników. Należy znać słabe oraz mocne strony zarówno swoich faworytów, jak i ich konkretnych rywali, a przy tym także specyfikę kortów, w ramach których odbywają się spotkania.

Wydarzenia ze świata tenisa warto śledzić na bieżąco i z uwagą, obserwując przy tym nie tylko sam styl gry zawodników, ale również inne aspekty mogące wpłynąć na zwycięstwo jednej ze stron, takie jak m.in.:

– preferowany przez danego gracza rodzaj nawierzchni,

– aktualna forma zawodnika, która potrafi notować bardzo dynamiczne zmiany z tygodnia na tydzień,

– prestiż danego wydarzenia i jego istotność dla każdego z graczy,

– częstotliwość gry określonego zawodnika w okresie poprzedzającym udział w konkretnym spotkaniu – jeden z najczęściej pomijanych ważnych czynników przy wyznaczaniu typów dnia na tenis przez osoby początkujące,

– temperatura otoczenia towarzysząca rozgrywce.

Obstawiając tenis typy ekspertów zawsze zestawiaj ze spostrzeżeniami własnymi oraz innych kibiców

Oczywiście bardzo pomocne w zakresie wyznaczania typów na dziś z tenisa będą porady profesjonalnych komentatorów i analityków zajmujących się tego rodzaju zagadnieniami zawodowo, jednak nie wolno przy tym zapominać o jednej kluczowej rzeczy. Mianowicie o tym, że jeśli chodzi o tenis typy ekspertów stanowią bardzo ważną wskazówkę przede wszystkim w odniesieniu do najbardziej prestiżowych wydarzeń ze świata tego sportu. W przypadku natomiast rozgrywek bardziej niszowych typy z tenisa nie są poddawane tak gruntownym analizom i to właśnie na tym polu możemy zdobyć przewagę nad bukmacherem.

Ponadto warto również odwiedzić raz na jakiś czas forum bukmacherskie. Tenis jest na tyle rozbudowaną dyscypliną sportu, że nawet jego najbardziej zapaleni fani nierzadko bardzo chętnie dzielą się swoimi przewidywaniami, które pozwalają typerowi spojrzeć na zagadnienie z innej niż zwykle perspektywy, dostrzegając istotne, wcześniej niezauważane szczegóły.