Praca w zakładach bukmacherskich to marzenie wielu osób, które na co dzień zajmują się bukmacherką i obstawianiem zdarzeń sportowych. Czy jednak praca w zakładach bukmacherskich przebiega tak, jak wyobrażają sobie gracze? Sprawdź, jak wygląda praca u bukmachera i ile zarabia się w zakładach bukmacherskich!

Jak wygląda praca u bukmachera?

Praca w zakładach bukmacherskich zależy od tego, w jakiej roli zostaliśmy zatrudnieni. Większość bukmacherów do sprawnego funkcjonowania potrzebuje kilku działów. Wyróżniamy zatem wiele sekcji, w których bukmacher potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Wśród nich znajdują się między innymi księgowi, prawnicy, pracownicy obsługi biurowej czy specjaliści HR, jednak do najważniejszych działów należą:

 • Analityka sportowy
 • Obsługa klienta
 • Dział marketingu
 • Dział informatyczny

Analityk sportowy

Analityk sportowy to jedno z najważniejszych stanowisk w zakładach bukmacherskich. Z tego względu, wiele osób zastanawia się jak dużo zarabia analityk sportowy? To właśnie osoby pracujące na tym stanowisku ustalają prawdopodobieństwo na dane zdarzenia, wystawiają kursy czy przygotowują ofertę. Analitycy sportowi są również odpowiedzialni za podejmowanie ryzyka w przypadku przyjmowania zakładów za duże kwoty. Do ich zadań należy także obserwowanie graczy i wyszukiwanie potencjalnych zagrożeń.

Jak wiadomo, zakłady bukmacherskie to ogromny biznes. Grono osób próbujących wzbogacić się przez obstawianie zakładów sportowych regularnie się powiększa. Choć ta sztuka udaje się niewielu, to zdarzają się osoby grające określonym systemem, który ma zwiększyć ich prawdopodobieństwo wygranej. To właśnie analityk sportowy jest odpowiedzialny za wychwycenie takich graczy i zminimalizowanie szans na dużą wygraną. Może to zrobić na przykład nakładając limity, które określają maksymalną stawkę, za którą może obstawiać dany gracz.

Obsługa klienta

Obsługa klienta w pracy u bukmachera to również niezwykle istotna kwestia. Aktualnie najpopularniejszą metodą na obstawianie zakładów bukmacherskich jest gra przez internet. Tworzy ona więcej możliwości, jednak rodzi również wiele niejasnych dla graczy sytuacji. Zadaniem osób pracujących w obsłudze klienta jest odpowiadanie i pomaganie graczom w problematycznych sytuacjach. W tym dziale zazwyczaj zatrudnia się najwięcej osób, zwłaszcza w przypadku dużych bukmacherów. Im większa liczba klientów, tym więcej potencjalnych problemów i zapytań, na które trzeba odpowiedzieć.

Dział marketingu

Marketingu u bukmachera to dział, na który przeznacza się największy budżet. Obecnie większość bukmacherów może pochwalić się bogatą ofertą. Nawet w ofercie najmniejszych bukmacherów znajdziemy zakłady i kursy na najpopularniejsze wydarzenia sportowe. Jednak aby przyciągnąć nowych graczy i zachęcić ich do obstawiania należy skupić się na dobrym marketingu i reklamie.

Promować bukmachera można w różny sposób. Najpopularniejszym jest bez wątpienia nawiązanie współpracy z popularnymi osobami w świecie sportu, które zachęcałyby do gry u konkretnego bukmachera. Innymi metodami są między innymi reklama w internecie czy telewizji, ogłoszenie konkursu bądź loterii, czy nawet zostanie sponsorem danej drużyny.

Dział informatyczny

Dział informatyczny to fundament każdego bukmachera internetowego. Informatycy dbają o płynność i funkcjonalność działania strony, co jest niezwykle istotne w przypadku zakładów bukmacherskich. Jak wiadomo, w przypadku zakładów live liczy się każda sekunda. Dział informatyczny ma za zadanie pilnować, aby na stronie nie wystąpiły błędy, przez które gracz nie mógłby obstawiać interesujących go wydarzeń.

Ile zarabia się w zakładach bukmacherskich?

Zarobki w zakładach bukmacherskich to dla wielu niezwykle interesująca kwestia. Są one jednak niezwykle rozbieżne, co utrudnia ich określenie. Wysokość płac w tej branży zależy bowiem od wielkości bukmachera, stanowiska, doświadczenia czy wyników.

Rosnąca popularność zakładów bukmacherskich sprawia natomiast, że osoby pracujące w tym obszarze mogą liczyć na naprawdę dobre wynagrodzenie. Dla przykładu pensja początkującego analityka sportowego pracującego dla małego bukmachera o niskiej rozpoznawalności oscyluje w okolicach 5 tysięcy złotych.

Osoby pracujące dla większych i bardziej popularnych bukmacherów mogą natomiast liczyć na znacznie wyższe zarobki ze względu na swoje doświadczenie, większy zakres obowiązków oraz przychody firmy. Zarobki w zakładach bukmacherskich mogą sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy. Zatem, na pytanie jak zarobić na bukmacherce, można odpowiedzieć bardzo łatwo - wystarczy zatrudnić się u bukmachera.

Praca u bukmachera naziemnego

Praca u bukmachera naziemnego, czyli co wyróżnia taką pracę? Należy wiedzieć, że pracując w punkcie naziemnym, jednocześnie pełnimy kilka funkcji. Przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za przyjmowanie zakładów, ale również za pomoc klientom. W punkcie stacjonarnym spotkamy się bowiem nie tylko z doświadczonymi graczami, ale również z początkującymi. Aby podjąć tego typu pracę, należy być również biegłym w posługiwaniu się komputerem. W ten właśnie sposób będziemy przyjmować zakłady, a także sprawdzać ich wynik.

Plusami pracy u bukmachera bez wątpienia jest ciągły kontakt z tematyką sportową i ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Osoby chcące podjąć pracę w tej branży to zazwyczaj pasjonaci wydarzeń sportowych, zatem obcowanie na co dzień z zakładami bukmacherskimi sprawi, że będą mogli połączyć zainteresowania z pracą. Dodatkowo podczas przyjmowania zakładów z pewnością zdarzą się gracze, którzy chętnie wymienią się spostrzeżeniami odnośnie aktualnej sytuacji w rozgrywkach. Trzeba też podkreślić, że praca ta nie jest stresująca.

Plusy pracy u bukmachera naziemnego:

 • kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach
 • obcowanie na co dzień z tematyką sportową
 • mało stresująca praca

To samo co jest plusem, może być też jednak minusem. Kontakt z klientem bywa naprawdę irytujący. W tego typu pracy nie mamy wpływu na to, z kim przyjdzie nam pracować. Możemy spotkać zarówno uprzejmych graczy, jak i również tych, którzy to na nas będą wyładowywać frustrację po przegranej. W punkcie stacjonarnym odpada możliwość pracy zdalnej. W dzisiejszych czasach w wielu branżach mamy taką opcję. Bez wątpienia może ona wiele ułatwić. Kolejnym minusem jest stosunkowo niska płaca, osoby pracujące bowiem u bukmachera naziemnego zazwyczaj otrzymują płacę minimalną.

Minusy pracy u bukmachera naziemnego:

 • kontakt z nieuprzejmymi klientami
 • brak możliwości pracy zdalnej
 • niska płaca
 • konieczność pełnienia kilku funkcji jednocześnie

Praca u bukmachera internetowego

Praca u bukmachera internetowego niesie ze sobą znacznie więcej możliwości niż praca w punkcie naziemnym. Przede wszystkim mamy tu do czynienia ze znacznie większą liczbą stanowisk. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, możemy zostać zatrudnieni między innymi na takich stanowiskach jak analityk sportowy, informatyk, prawnik, księgowy czy osoba odpowiedzialna za obsługę klienta. Każda z tym funkcji cechuje się nieco inną specyfiką. Można jednak wyróżnić kilka aspektów, które są wspólne dla pracy u bukmachera internetowego.

Bez wątpienia plusem jest możliwość pracy zdalnej. Umożliwia to pełnienie obowiązków w dowolnym dla nas miejscu. Oszczędzamy również czas, nie musimy bowiem nigdzie dojeżdżać. Podobnie jak w przypadku pracy u bukmachera naziemnego, do plusów należy też obracanie się w tematyce sportowej. Ważną kwestią jest także możliwość osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków. W przypadku pracy u bukmachera internetowego górna granica płac jest ustawiana naprawdę wysoko.

Plusy pracy u bukmachera internetowego:

 • możliwość pracy zdalnej
 • obcowanie na co dzień z tematyką sportową
 • możliwość wysokich zarobków

Należy jednak wspomnieć także o minusach. Duży stres to z pewnością jeden z nich. Występują on między innymi na stanowisku analityka, prawnika czy w dziale obsługi klienta. Praca dla bukmachera internetowego wiążę się także z pracą w święta czy weekendy. Wydarzenia sportowe odbywają się praktycznie cały czas, dlatego praktycznie zawsze ktoś musi być obecny w dziale obsługi klienta czy to na stanowisku analityka.

Minusy pracy u bukmachera internetowego:

 • duży stres
 • nieregularne godziny pracy
 • konieczność pracy w święta i weekendy

Praca u bukmachera - dostępne oferty pracy

Praca zakłady bukmacherskie, czyli oferty pracy u bukmachera. Tego typu ogłoszenia na rynku pojawiają się co jakiś czas. Na rynku można znaleźć oferty pracy zarówno u bukmachera internetowego, jak i naziemnego. Praca w zakładach sportowych dla wielu osób wydaje się bardzo atrakcyjna, dlatego aby taką pozyskać należy na bieżąco przeglądać oferty i być gotowym do wysłania aktualnego CV.

STS Praca

STS to największe przedsiębiorstwo bukmacherskie w Polsce. Bukmacher STS może pochwalić się bardzo dużą liczbę punktów naziemnych, a swoją siedzibę posiada w Katowicach. Już w 2019 roku STS zatrudniał ponad 1500 pracowników, a ta liczba zdecydowanie wzrosła. Praca w STS daje wiele możliwości, jest to bowiem jeden z najlepszych i najpopularniejszych bukmacherów na runku. Aktualnie można znaleźć kilka ofert pracy w STS, głównie są one skierowane do informatyków.

Betclic Praca

Betclic to międzynarodowy bukmacher, który znajduje się między innymi we Francji, Portugalii czy Włoszech. W Polsce działa od 2018 roku. Swoją główną siedzibę ma w Bordeaux we Francji. W Polsce natomiast centrala znajduje się w Katowicach. Oferty pracy w Betclic znajdują się na oficjalnej stronie bukmachera. Aby je znaleźć, należy kliknąć zakładkę "Kariera w Betclic". W kolejnym kroku musimy wybrać interesujący nas oddział i wtedy pojawią nam się aktualne oferty pracy.

Betfan Praca

Betfan to kolejny popularny polski bukmacher. Swoją działalność rozpoczął w 2018 roku. Posiada on znikomą liczbę punktów stacjonarnych, dlatego praca w Betfan głównie opiera się w formie bukmachera internetowego.

Fortuna Praca

Bukmacher Fortuna to jeden z najpopularniejszych bukmacherów na rynku. Podobnie jak STS, posiada ogromną liczbę punktów naziemnych, dzięki czemu szansa na zatrudnienie jest znacznie większa. Fortuna aktualne oferty pracy prezentuje za pośrednictwem swojej strony internetowej. Wystarczy odnaleźć zakładkę "Praca w Fortunie", a potem kliknąć "Aktualne oferty pracy".

LvBet Praca

LvBet został założony w 2016 roku. Swoją siedzibę posiada w Katowicach. Działa nie tylko jako bukmacher internetowy, ale posiada także punkty naziemne. Aktualnych ofert pracy w LvBet powinniśmy szukać na stronie bukmachera w zakładce "Praca".

Superbet Praca

Bukmacher Superbet działa na polskich rynku od zaledwie kilku lat, jednak przez wielu już jest uważany za najlepszego aktualnie bukmachera na runku. Posiada on nie tylko ofertę internetową, ale również punkty naziemne. Oferty pracy w Superbet znajdziemy na stronie bukmachera w zakładce "Kariera".

ForBet Praca

ForBet działalność rozpoczął w 2016 roku. Dwa lata później zaczął otwierać pierwsze punkty naziemne, których działalność została zaprzestana. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Nie znajdziemy ofert pracy na oficjalnej stronie bukmachera. Należy ich zatem szukać na innych stronach, na których możemy znaleźć tego typu oferty.

Totalbet Praca

Totalbet na rynku działa od 2018 roku. Jego siedziba mieści się w Warszawie. Bukmacher ten nie posiada aktualnie punktów naziemnych. Aby znaleźć aktualne oferty pracy, należy wejść na oficjalną stronę bukmachera, kliknąć w zakładkę "O nas", a później przejść do zakładki "Kariera".

Fuksiarz Praca

Fuksiarz jest jednym z najmłodszych bukmacherów, działalność rozpoczął bowiem w 2021 roku. Nie posiada on punktów naziemnych, dlatego pracę możemy otrzymać tylko u bukmachera internetowego. Aktualne oferty znajdziemy na oficjalnej stronie w zakładce "Kariera". Swoją siedzibę Fuksiarz posiada w Warszawie.

Rozmowa o pracę u bukmachera - czego się spodziewać?

Czego spodziewać się na rozmowie o pracę u bukmachera? Ta część rekrutacji z pewnością będzie przypominać standardową rozmowę o pracę. Pracodawca zapyta nas o doświadczenie, motywacje czy cele na przyszłość. Pozostałe pytania będą zależeć od tego, o jakie stanowisko się ubiegamy. Na pewno możemy się jednak spodziewać zagadnień związanych z branżą bukmacherską.


Ile można zarobić pracując dla bukmachera?
Zarobki w tej branży są bardzo zróżnicowane i zależą od wielkości bukmachera, stanowiska, doświadczenia czy wyników. Mogą jednak wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Na jakich stanowiskach możemy pracować u bukmachera?
Praca u bukmachera dzieli się na wiele stanowisk. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim takie posady jak analityk sportowy, specjalista do spraw obsługi klienta, informatyk, księgowy czy specjalista do spraw marketingu.