Zdecydowana większość osób traktuje zakłady bukmacherskie jako pewnego rodzaju rozrywkę. Każdy, kto kiedykolwiek postawił kupon, wie, że oglądanie poszczególnych meczów przynosi jeszcze więcej emocji niż normalnie. Są też tacy, którzy starają się uzyskać stały dochód z bukmacherki. Gdy ktoś zadaje sobie pytanie, czy da się zarabiać na zakładach bukmacherskich, to odpowiedź jak najbardziej będzie twierdząca. Należy pamiętać, że nie każdy będzie w stanie znaleźć sposób na zarabianie na zakładach bukmacherskich. Jak zarobić na bukmacherce?

Bukmacherka — sposób na zarobek, czy zwykłe hobby?

Obstawianie zakładów może być różnorako rozumiane przez graczy. Dla jednych jest to sposób urozmaicenia czasu albo po prostu zwiększenie emocji podczas oglądania meczu. Tacy ,,niedzielni'' gracze często typują z wykorzystaniem niskich stawek. Ewentualna wygrana jest tylko przyjemnym dodatkiem do tego hobby. Nieraz zdarza się, że niepowodzenia negatywnie wpływają na zapał do dalszego typowania w przyszłości.

Wśród typerów są też osoby, które mają na celu, by uzyskać stały dochód z bukmacherki. Towarzyszy temu nieraz skrupulatna analiza i duża ilość czasu poświęcona na odnajdowanie najlepszych rynków i zdarzeń. Obie grupy obstawiających odnajdują w typowaniu inny cel. Zarabianie na bukmacherce nie musi nim być w przypadku hobbystów. Gracze poszukujący źródła dochodu poprzez zakłady często podchodzą do tematu o wiele bardziej profesjonalnie. Niezależnie jednak od podejścia, ważne, by czerpać z gry przyjemność.

Jak zarobić na bukmacherce?

Zarabianie na zakładach bukmacherskich jest sztuką bardzo trudną do realizacji. Oczywiście znajdziemy dużo osób, które nawet kilka razy trafiły tzw. ,,tasiemki”, w konsekwencji czego wygrali kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, przy stosunkowo małej stawce. Widząc taki kupon, większość pomyśli, że też jest w stanie wygrać sporą kwotę pieniędzy. Wtedy rzeczywistość okazuje się dosyć brutalna. Wrzucenie do kuponu kilkunastu zdarzeń bardzo mocno zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej.

Nawet granie po kursach, czyli wybieranie zdarzeń, które według bukmachera są najbardziej prawdopodobne nie daje gwarancji sukcesu. Nie od dziś wiadomo, że sport rządzi się swoimi prawami, w konsekwencji czego często zdarzają się różnego rodzaju niespodzianki. Przez to nawet stawianie samych ,,pewniaków” nie sprawi, że w krótkim czasie będziemy wiedzieć, jak zarabiać na obstawianiu. I to bez względu na to ile razy uda nam się wcześniej wygrać.

Kolejnym istotnym aspektem w kontekście pojęcia, jakim jest zarabianie na zakładach bukmacherskich jest świadomość tego, co obstawiamy. W pierwszej kolejności należy wytypować dyscyplinę, w której czujemy się najlepiej. Wiadomo, że część osób preferuje piłkę nożną, inni z kolei lepiej czuć się będą w siatkówce. Istotne jest, aby dobrać sport pod siebie, żeby mieć jak największe pojęcie o poszczególnych zdarzeniach.

Następnym niesamowicie ważnym aspektem jest pojęcie o różnego rodzaju zakładach. Mianowicie nie trzeba typować jedynie zwycięzców poszczególnych spotkań, ponieważ właśnie tutaj najczęściej zdarzyć mogą się niespodzianki. Warto wiedzieć, że są też zakłady dotyczące liczby bramek, żółtych kartek, czy również statystyk poszczególnych zawodników.

Zarabianie na bukmacherce w 5 krokach

Aby stać się skutecznym oraz zarabiającym typerem należy pamiętać o wielu zasadach. Poniżej zgromadziliśmy te najważniejsze, by można było do nich wrócić w każdej chwili.

  • Poznaj zagadnienia bukmacherskie — ważne, byś zapoznał się z tym, co jest oferowane w zakładach bukmacherskich. Obstawianie to nie tylko wybór drużyny lub zawodnika, który zwycięży. Często bardziej opłaca się wybierać rynki dotyczące ilości bramek/punktów oraz player bets
  • Obstawiaj znane rynki — stały dochód z bukmacherki jest niemożliwy do osiągnięcia, gdy na kuponie lądują zdarzenia z nieznanych sportów. Zdecydowanie skuteczniejsze jest wybieranie spotkań z dobrze znanych dyscyplin.
  • Ustal budżet — wielkość budżetu należy określić na początku i nie naginać stworzonych zasad. Istnieje metoda, która mówi, że na pojedynczy kupon nie powinno się przeznaczać więcej niż 1-2% całego budżetu
  • Poznaj ofertę bukmacherów — ważne, by wybrać takiego bukmachera, który ma więcej mocnych stron w dziedzinie, która nas interesuje. Obstawiasz koszykówkę? Znajdź bukmachera, który ma kilkaset kursów na mecze basketu
  • Korzystaj z bonusów — dzięki promocjom można przetestować, to co oferują zakłady. Zarabianie na bukmacherce może przyjść o wiele łatwiej za pomocą zakładów bez ryzyka, czy z wykorzystaniem freebetów

Sposoby na zarabianie na bukmacherce

Oczywiście są pewne sposoby na zarabianie na bukmacherce, ale należy pamiętać, że nie są to metody uniwersalne. Na samym początku warto spróbować typowania ,,na sucho” – czyli bez obstawiania realnych pieniędzy. Najlepiej jest już nawet w takim próbnym typowaniu ustalić sobie budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć.

W celu sprawdzenia samego siebie należy zapisywać swoje potencjalne kupony do zeszytu lub arkusza kalkulacyjnego i wpisywać przy tym stawkę. Dzięki takiemu typowaniu na sucho mamy możliwość sprawdzenia naszej skuteczności. Pozwoli to przekonać się, czy i ile można zarobić na bukmacherce. Jeżeli po próbnym graniu stwierdzimy, że zarabianie na bukmacherce jest dla nas, możemy spróbować swoich sił w realnym obstawianiu za pieniądze.

Następnym rozsądnym krokiem, będzie znalezienie bukmachera, który zaoferuje nam na start zakład bez ryzyka. Zakład bez ryzyka polega na tym, że w przypadku kiedy nasz pierwszy kupon okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam postawioną kwotę z potrąceniem podatku. Należy pamiętać, że trzeba wyznaczyć sobie odpowiednią kwotę, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć w danym okresie na obstawianie.

Równie istotne jest to, by następnie pod żadnym pozorem tej kwoty nie przekraczać. Kolejnym ważnym aspektem, jest świadomość, że każde kolejne dodane zdarzenie na kupon zmniejsza prawdopodobieństwo, że okaże się on wygrany. Dlatego lepiej jest zagrać mniej zdarzeń za większą stawkę. I to nawet jeśli ucierpi na tym kurs całkowity.

Sposoby na zarobek — podsumowanie

Prawda jest taka, że aby znaleźć sposób na to, jak zarabiać na bukmacherce, najlepiej jest metodą prób i błędów sprawdzać, która technika będzie dla nas najwygodniejsza i najlepsza. Oczywiście istnieje kilka wskazówek, które mogą to ułatwić, jednakże nikt jeszcze nie znalazł takiego sposobu, który za każdym razem zagwarantuje nam sukces.

Kluczem do tego, jak zarobić na zakładach bukmacherskich, może się okazać także wykorzystywanie tego, co oferuje nam bukmacher. Mowa oczywiście o różnego rodzaju promocjach, szczególnie zakładach bez ryzyka, czy też cashbackach. Wtedy ryzykujemy o wiele mniej, niż jakbyśmy grali za swoje pieniądze.

Ile można zarobić na bukmacherce?

Tak naprawdę, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście znajdą się osoby, które za 2 zł wygrały kilkanaście tysięcy. Jednak jak już zostało wspomniane wyżej, jest małe prawdopodobieństwo takiej wygranej. Trzeba mieć na względzie, że przy takich taśmach potrzeba sporo szczęścia. Można także zagrać za 1000 zł, a wygrać 1500 zł, będąc 500 zł na czysto do przodu.

To ile można zarobić na bukmacherce, jest kwestią mocno indywidualną i zależy od ilości zdarzeń na kuponie, po jakich kursach obstawiamy, stawce zakładu i posiadanego kapitału na grę (bankroll). Każdy gracz może bowiem znaleźć swój sposób na bukmachera.

Sposób na bukmachera

Pytanie, jak zarobić na bukmacherce nurtuje chyba większość osób, która chce rozpocząć grę u bukmachera. Oczywiście nie da się na nie odpowiedzieć w prosty sposób. Najważniejszym aspektem jest analiza. Dzięki śledzeniu ostatnich wyników drużyny i monitorowaniu jej formy zyskujemy większe możliwości. Na tapet trzeba jednak wziąć również czynnik sportowy, czyli tzw. dyspozycję dnia. Czasami jest tak, że mimo wspaniałej formy, jakiś mecz może się danemu zespołowi po prostu nie układać.

Czasami warto zaufać przeczuciu i spróbować zagrać zakład live. Przykładowo, jeżeli oglądamy mecz i do przerwy pomimo znacznej przewagi jednej z drużyn wynik będzie dalej remisowy, opłaca się spróbować obstawić na żywo zwycięstwo danej drużyny. Kursy są wtedy znacznie wyższe co może przełożyć się na zysk.

Jakie są jeszcze sposoby na bukmachera?

Jeżeli chcemy znaleźć sposób na to, jak zarobić na bukmacherce, warto spróbować systemu singli, dubli (tj. kolejno zakład na jedno zdarzenie, dwa zdarzenia), ewentualnie grać trzy zdarzenia na jednym kuponie. Tak mała ilość zdarzeń znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia przez nas zwycięstwa. Częste typowanie 20 zdarzeń na kupowanie to żaden sposób na bukmachera. Warto też wyszukiwać zakładów, które w naszym odczuciu mają mocno zawyżony kurs przez bukmachera.

Błędnym sposobem znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak zarobić na bukmacherce, jest na siłę doszukiwanie się błędów bukmachera. Nieraz wystarczy zestawić kursy wystawione przez jeden serwis z kursami innych. Jeżeli na dany zakład kursy będą mocno rozbieżne, wtedy poważnie można pomyśleć o błędzie bukmachera. Jednakże, co istotne, większość bukmacherów ma w regulaminie zapis, że przy rażącym błędzie z ich strony, taki zakład mają prawo anulować – co się oczywiście zdarza.

Podsumowując, w kwestii pytań, czy da się zarabiać na zakładach bukmacherskich trzeba odpowiedzieć, że tak. Z całą pewnością jest to możliwe i równocześnie niezwykle trudne oraz udaje się tylko nielicznym. Najważniejszym jest zachować w tym wszystkim rozsądek i nie ulegać emocjom. Szczególnie kiedy nie wejdzie nam tylko jedno spotkanie, co zdarza się akurat stosunkowo często. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są jedynie dla osób pełnoletnich. Natomiast grać powinno się tylko u najlepszych bukmacherów.

Czy stały dochód z bukmacherki jest możliwy?

Stały dochód z bukmacherki to marzenie oraz cel wielu graczy. Aby móc go urzeczywistnić trzeba grać regularnie i trzymać się wcześniej ustalonych zasad. Typowanie zwiększa doświadczenie, które jest niezbędne dla odnoszenia sukcesów. W przypadku niedużego budżetu można korzystać z wcześniej proponowanej metody grania bez udziału prawdziwych pieniędzy. Aby na koncie pojawiały się wygrane nie warto dawać ponosić się emocjom. Są one złym doradcą i często sprawiają, że typerzy dodają do kuponów nieprzeanalizowane zdarzenia.

Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, jak zarobić na bukmacherce, gdy jest aż tak wiele niezależnych od nas czynników. Czasami na drodze do sukcesu staje brak szczęścia lub po prostu boiskowa sytuacja, która negatywnie wpływa na wytypowaną drużynę. To wszystko sprawia, że nie da się jednoznacznie określić czy stały dochód z bukmacherki jest możliwy do osiągnięcia. Wiele zależy od wytrwałości oraz od metodycznego podejścia.

Zarabianie na bukmacherce — którego bukmachera wybrać?

Sposób na bukmachera to także jego przemyślany wybór. Tych na polskim rynku działa aż kilkunastu. W związku z tym każdy gracz może wybrać serwis, które oferuje zalety niezbędne właśnie dla niego. Którzy z nich posiadają ich najwięcej?

  • STS — jeden z liderów branży oferuje szeroką ofertę na dużą ilość dyscyplin sportowych, e-sport, gry wirtualne oraz betgames. Dodatkowo typować da się też niższe szczeble rozgrywkowe w piłce nożnej i nie tylko. Dla STS opinie graczy są niezwykle istotne, więc operator stale dba o aktualizację oferty
  • Betclic — firma z Francji znowu dysponuje ciekawą ofertą sportową oraz aplikacją, która zasługuje na pochwały. Najbardziej aktywni gracze mogą uczestniczyć w specjalnych Misjach, które dają możliwość uzyskania freebetów. Użytkownicy chwalą cashout Betclic oraz szybki proces rejestracji

Dochodowe bonusy dla graczy od bukmacherów

Każdy, kto zastanawia się jak zarabiać na bukmacherce powinien pochylić się nad ofertą promocyjną bukmacherów. Jej celem zawsze jest przekonanie typerów do skorzystania z usług danego serwisu. Gdzie gracze mogą zyskać najwięcej?

  • Superbet — oferuje on cashback aż do 3500 zł. Dzięki niemu zarabianie na bukmacherce może stać się nieco łatwiejsze już samym początku przygody z bukmacherem. Aby skorzystać z pełni możliwości bonusu, warto wykorzystać kod promocyjny Superbet
  • Fortuna — także bezpieczna gra czeka na nowych klientów Fortuny. Na jej stronie lub w aplikacji po rejestracji konta czekają 3 zakłady bez ryzyka łącznie do 600 zł. Dodatkowym atutem jest bonus bez depozytu, który da się aktywować poprzez kod promocyjny Fortuna
  • TOTALbet — obszerne bonusy czekają też na typerów, którzy skierują swoją uwagę na TOTALbet. Bonifikaty takie jak zakład bez ryzyka oraz bonus bez depozytu mogą dać większą szansę na zarobek. Warto pamiętać, że najwięcej można zyskać z kodem promocyjnym TOTALbet


Czy da się zarobić na bukmacherce?
Teoretycznie tak, ale w praktyce jest to trudne. Statystyki pokazują, że jedynie 2% graczy ma stały dochód z bukmacherki.
Ile można zarobić na bukmacherce?
Trudno wskazać odpowiedź. Jest to uzależnione od stawki kuponu, ilości zdarzeń, czy nawet szczęścia.