Zdecydowana większość osób traktuje zakłady bukmacherskie jako pewnego rodzaju rozrywkę. Każdy, kto kiedykolwiek postawił kupon, wie, że oglądanie poszczególnych meczów przynosi jeszcze więcej emocji niż normalnie.  Przez co nawet oglądając nudny mecz, możemy się poczuć jakbyśmy oglądali finał Ligi Mistrzów. Jednak są też tacy, którzy starają się uzyskać stały dochód z bukmacherki. Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie, czy da się zarabiać na zakładach bukmacherskich, to odpowiedź jak najbardziej będzie twierdząca. Należy jednak pamiętać, że nie każdy będzie w stanie znaleźć sposób na zarabianie na zakładach bukmacherskich. Jak zarobić na bukmacherce?

Jak zarabiać na bukmacherce?

Zarabianie na zakładach bukmacherskich jest sztuką bardzo trudną do realizacji. Oczywiście znajdziemy dużo osób, które nawet kilka razy trafiły tzw. ,,tasiemki”, w konsekwencji czego wygrali kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, przy stosunkowo małej stawce. Widząc taki kupon, większość pomyśli, że też jest w stanie wygrać sporą kwotę pieniędzy. Wtedy rzeczywistość okazuje się dosyć brutalna. Wrzucenie na kupon kilkanaście zdarzeń bardzo mocno zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej. Nawet granie po kursach, czyli wybieranie zdarzeń, które według bukmachera są najbardziej prawdopodobne nie daje gwarancji sukcesu. Nie od dziś wiadomo, że sport rządzi się swoimi prawami, w konsekwencji czego często zdarzają się różnego rodzaju niespodzianki, przez co nawet stawianie samych ,,pewniaków” nie sprawi, że w krótkim czasie będziemy wiedzieć jak zarabiać na obstawianiu, bez względu na to ile razy uda nam się wcześniej wygrać.

Sposoby na zarabianie na bukmacherce

sposoby zarabianie bukmacher

Oczywiście znalazłyby się jakieś sposoby na zarabianie na bukmacherce, jednakże należy pamiętać, że nie są to sposoby uniwersalne. Na samym początku warto spróbować typowania ,,na sucho” – czyli bez obstawiania realnych pieniędzy. Najlepiej jest już nawet w takim próbnym typowaniu ustalić sobie budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na betowanie. W celu sprawdzenia samego siebie, należy zapisywać swoje potencjalne kupony do zeszytu lub arkusza kalkulacyjnego i wpisywać przy tym ewentualną stawkę. Dzięki takiemu typowaniu na sucho, mamy możliwość sprawdzenia naszej skuteczności i przekonaniu się czy i ile można zarobić na bukmacherce. Jeżeli po próbnym graniu stwierdzimy, że zarabianie na bukmacherce jest dla nas, możemy spróbować swoich sił w realnym obstawianiu za pieniądze.

Następnym najrozsądniejszym krokiem, będzie znalezienie bukmachera, który zaoferuje nam na start zakład bez ryzyka. Zakład bez ryzyka polega na tym, że w przypadku kiedy nasz pierwszy kupon okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam postawioną kwotę z potrąceniem podatku. Tutaj warto pamiętać, że przy użyciu kodu: „TYPERVIP” możemy skorzystać z takiego zakładu na Betclicu (do 50 zł) oraz eWinnerze (do 110 zł). Należy pamiętać, że trzeba wyznaczyć sobie odpowiednią kwotę, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć w danym okresie czasu na obstawianie, a następnie pod żadnym pozorem tej kwoty nie przekraczać. Kolejnym ważnym aspektem, jest świadomość, że każde kolejne dodane zdarzenie na kupon zmniejsza prawdopodobieństwo, że okaże się on wygrany. Dlatego lepiej jest zagrać mniej zdarzeń za większą stawkę, niż więcej zdarzeń za mniejszą stawkę, nawet jeśli w tym drugim przypadku potencjalnie możemy wygrać więcej.

Sposoby na zarobek – podsumowanie

Sposoby na zarabianie na bukmacherce to kwestia mocno kontrowersyjna – jedni będą uważać, że takowe istnieją, drudzy powiedzą, że tylko ktoś naiwny może w coś takiego uwierzyć. Prawda jest taka, że aby znaleźć sposób jak zarobić na zakładach bukmacherskich, najlepiej jest metodą prób i błędów sprawdzać, która technika będzie dla nas najwygodniejsza i najlepsza. Oczywiście istnieje kilka wskazówek, które mogą to ułatwić, jednakże nikt jeszcze nie znalazł takiego sposobu, który za każdym razem zagwarantuje nam sukces.

Kluczem do tego jak zarobić na zakładach bukmacherskich, może się okazać także wykorzystywanie tego co oferuje nam bukmacher. Mowa oczywiście o różnego rodzaju promocjach, szczególnie zakładach bez ryzyka, czy też cashbackach, kiedy to w rzeczywistości ryzykujemy o wiele mniej, niż jakbyśmy grali za swoje pieniądze. Warto to wykorzystać.

Jak zarobić na bukmacherce?

Należy mieć na względzie, że statystycznie zaledwie ok. 2% graczy ma stały dochód z bukmacherki. Jest to liczba, która wskazuje, że zarabianie na zakładach bukmacherskich jest niemal niemożliwe. Jednakże, należy pamiętać że znaczna większość graczy nie szuka sposobu jak zarobić na zakładach bukmacherskich. Zazwyczaj, jedynie traktuje to jako formę rozrywki. Chcesz mieć realny pogląd na to czy da się zarabiać na zakładach bukmacherskich? Potrzebna byłaby statystyka wskazująca jaki procent graczy, którzy naprawdę starają się mieć stały dochód z bukmacherki. Na dodatek, odnoszą sukces – a takiej statystyki niestety nie ma. Zatem niemożliwym jest określić jak bardzo trudnym zadaniem jest zarabianie na bukmacherce.

Kolejnym istotnym aspektem w kontekście pojęcia jakim jest zarabianie na zakładach bukmacherskich jest świadomość tego co obstawiamy. W pierwszej kolejności, należy wytypować w jakiej dyscyplinie, bądź dyscyplinach czujemy się najlepiej. Wiadomo, że część osób preferuje piłkę nożną, inni z kolei lepiej czuć się będą w siatkówce. Istotnym jest, aby dobrać dyscyplinę pod siebie, żeby mieć jak największe pojęcie o poszczególnych zdarzeniach. Następnym niesamowicie ważnym aspektem jest pojęcie o różnego rodzaju zakładach. Mianowicie nie trzeba typować jedynie zwycięzców poszczególnych spotkań, ponieważ właśnie tutaj najczęściej zdarzyć mogą się niespodzianki. Warto wiedzieć, że są też (na przykładzie piłki nożnej) zakłady dotyczące liczby bramek, żółtych kartek, czy też statystyk poszczególnych zawodników – np. liczba podań, jednakże tutaj należy pamiętać, że wystarczy kontuzja, czerwona kartka, czy też wizja trenera, które mogą sprawić, że zawodnik nie zagra pełnych 90 minut, co mocno wpłynie na prawdopodobieństwo przegrania przez nas zakładu.

W następnej kolejności należy uświadomić sobie, że nie każdy kupon przyniesie nam fortunę. Należy wiedzieć, że o wiele łatwiej wygrać jest kilka razy mniejsze kwoty, niż raz bardzo dużą – co więcej, to drugie może się nam nigdy nie udać.

Ile można zarobić na bukmacherce?

zarabianie na obstawianiu

Tak naprawdę, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście znajdą się osoby, które za 2 zł wygrały kilkanaście tysięcy. Jednak jak już zostało wspomniane wyżej, jest małe prawdopodobieństwo takiej wygranej. Trzeba mieć na względzie, że przy takich tasiemkach, trzeba sporo szczęścia. Można także zagrać za 1000 zł, a wygrać 1500 zł, będąc 500 zł na czysto do przodu. To ile można zarobić na bukmacherce, jest kwestią mocno indywidualną i zależy od ilości zdarzeń na kuponie, po jakich kursach obstawiamy, stawce zakładu i posiadanego kapitału na grę (bankroll).

Sposób na bukmachera

Pytanie, jak zarobić na bukmacherce nurtuje chyba każdego, kto chce rozpocząć grę u bukmachera. Oczywiście nie da się na nie w prosty sposób odpowiedzieć. Najważniejszym aspektem jest analiza. Dzięki śledzeniu ostatnich wyników drużyny, monitorowaniu jej formy, mamy pewne możłiwości. Jesteśmy w stanie oszacować na co tę drużynę stać w nadchodzącym spotkaniu. Na tapetę trzeba jednak wziąć również czynnik sportowy, czyli tzw. dyspozycję dnia. Czasami jest tak, że mimo wspaniałej formy, jakiś mecz może się danemu zespołowi po prostu nie układać. W rezultacie nawet jeżeli był on zdecydowanym faworytem może przegrać bądź zremisować. O tej zasadzie trzeba pamiętać zawsze. Zwłaszcza jeżeli gramy w głównej mierze typy statystyczne. Ilość rzutów rożnych, żółtych kartek, czy procent posiadania piłki to tutaj także wkraść może się kwestia gorszego dnia, na który nie ma rady. To zdarza się nawet jeśli matematyka jasno przemawia za danym typem.

Czasami warto zaufać przeczuciu i spróbować zagrać zakład live. Przykładowo, jeżeli oglądamy dany mecz i do przerwy pomimo znacznej przewagi jednej z drużyn wynik będzie dalej remisowy, warto spróbować obstawić na żywo zwycięstwo danej drużyny – kursy są wtedy znacznie wyższe, a brak ich prowadzenia według nas jest spowodowany niską skutecznością, co w naszym odczuciu może się zmienić po przerwie.

Co dalej?

Jeżeli chcemy znaleźć sposób na to jak zarobić na bukmacherce, warto spróbować systemu singli, dubli (tj. kolejno zakład na jedno zdarzenie, dwa zdarzenia), ewentualnie grać trzy zdarzenia na jednym kuponie. Tak mała ilość zdarzeń znacznie zwiększają prawdopodobieństwo odniesienia przez nas zwycięstwa, niż wrzucenie na kupon np. 20 zdarzeń. Warto też wyszukiwać zakładów, które w naszym odczuciu mają mocno zawyżony kurs przez bukmachera względem rzeczywistego prawdopodobieństwa wejścia danego zakładu. Należy pamiętać, że bukmacherzy głównie polegają na swoich działach analitycznych. Dodatkowo ci z kolei na matematyce, a to nie zawsze się sprawdza.

Z drugiej strony, trzeba mieć na względzie, że takie zakłady nie zdarzają się często. Błędnym sposobem znalezienia odpowiedzi na pytanie jak zarabiać na obstawianiu, jest na siłę doszukiwanie się błędów bukmachera. Do prawidłowej oceny błędu, wystarczy zestawić kursy wystawione przez jednego z kursami innych bukmacherów. Jeżeli na dany zakład kursy będą mocno rozbieżne, wtedy poważnie można pomyśleć o błędzie bukmachera. Jednakże, co istotne większość bukmacherów ma w regulaminie zapis, że przy rażącym błędzie z ich strony, taki zakład mają prawo anulować – co się oczywiście zdarza.

Podsumowując, w kwestii pytań czy da się zarabiać na zakładach bukmacherskich i jeżeli tak, to jak zarabiać na obstawianiu? Z całą pewnością jest to możliwe, jednakże niezwykle trudne i udaje się nielicznym. Oczywiście, jeżeli mówimy o stałym dochodzie z bukmacherki. Bowiem każdemu z nas od czasu do czasu ,,siądzie kupon” na większą lub mniejszą kwotę. Najważniejszym jest zachować w tym wszystkim rozsądek i nie ulegać emocjom. Szczególnie kiedy nie wejdzie nam tylko jedno spotkanie, co zdarza się akurat stosunkowo często. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są jedynie dla osób pełnoletnich. Natomiast grać powinno się u legalnych bukmacherów w kraju w którym się znajdujemy. W przypadku Polski listę legalnych ,,buków” znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów.


Teoretycznie tak, ale w praktyce jest to prawie niemożliwe. Statystyki pokazują, że jedynie 2% graczy ma stały dochód z bukmacherki.
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jest to uzależnione od kwestii indywidualnych, czyli od stawki kuponu, ilości zdarzeń, czy nawet po prostu ludzkiego szczęścia.