Podatki stanowią wszechobecny element każdej dziedziny obrotu pieniędzmi. Nie unikną ich także osoby dokonujące zakładów wzajemnych na rozgrywki sportowe. Każdy kupon jest bowiem opodatkowany, chociaż początkujący gracze mogą tego nie odczuwać na początku przygody z typowaniem. Cały proces zachodzi bowiem bez ich udziału, a należności dla fiskusa przelewa bukmacher. W dłuższym terminie stawki podatku mają jednak ogromny wpływ na zyski, skutecznie je pomniejszając. Pojawia się zatem pytanie, gdzie legalnie grać bez podatku i czy jest to w ogóle możliwe? Czy można pogodzić interesy fiskusa oraz typerów? Czy dostępne oferty bez podatku są legalne i czy nie przysporzą kłopotów prawnych osobom, które je wykorzystują? Jak grać u bukmachera bez podatku, aby nie „wpaść z deszczu pod rynnę” w aspekcie prawnym i finansowym? Postaramy się przyjrzeć tym kwestiom, gdyż dla doświadczonych graczy, dokonujących setek transakcji rocznie, rodzą one daleko idące konsekwencje finansowe, które nie mogą być bagatelizowane.

Gdzie grać bez podatku?

FortunaHappy Hours (ako min. 3 zdarzenia)
STSbrak
BetclicMulti+ (AKO min. 8 zdarzeń)
BETFANokazjonalne promocje (AKO min. 3 zdarzenia)
TOTALBETw stałej ofercie (AKO min. 3 zdarzenia)

 

Czym są oferty bez podatku? Gdzie znajdziemy happy hour?bukmacherzy oferty bez podatku

Pora na wyjaśnienie istoty każdej oferty bez podatku, którą wiele osób może uważać za próbę obejścia obowiązujących przepisów podatkowych. Trzeba przyznać, że nazwa „oferty bez podatku” może wprowadzać w błąd. Osobom niewtajemniczonym pozwala domniemywać, że jest to mniej lub bardziej legalne optymalizowanie kosztów ze strony gracza, lub wykorzystywanie luk w przepisach przez bukmachera. Takie balansowanie na granicy prawa wywołuje złe skojarzenia i słuszne obawy przed późniejszymi konsekwencjami. Należy zaznaczyć, że nie będziemy tu odnosić się do działań nielegalnych zakładów bukmacherskich, które co jakiś czas pojawiają się na rynku. Aktualne informacje o zablokowanych serwisach internetowych nielegalnych podmiotów dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów. Współpraca z nimi rodzi dla graczy nie tylko bardzo niski poziom bezpieczeństwa transakcji, ale także potencjalne problemy prawne w kwestiach podatkowych. W tym artykule poddajemy analizie wyłącznie oferty bez podatku u legalnych bukmacherów.

Jak to zatem możliwe, że bukmacher bez podatku może legalnie funkcjonować na rynku? Klucz do odpowiedzi znajduje się w nazwie „bukmacherzy bez podatku”. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego, jak zakłady bez podatku. Podatek zawsze zostaje pobrany i odprowadzony do urzędu skarbowego, bez względu na sposób, w jaki opisana jest oferta. Bukmacherzy bez podatku mogą legalnie realizować swoje postulaty, gdyż przerzucają po prostu ciężar odpowiedzialności podatkowej na siebie, decydując się na mniejsze zyski. Jest to ukłon w stronę klientów, którzy nie odczuwają negatywnych skutków opodatkowania, gdyż podatek zostaje zapłacony przez firmę bukmacherską. Dotyczy to jednak wyłącznie podatku od kuponu w wysokości 12%.

Kwestia opodatkowania wygranych powyżej określonej kwoty pozostaje niezmienna i nie daje możliwości „ucieczki” przed fiskusem. O tym jednak powiemy w kolejnym akapicie. Podsumowując, bukmacherzy bez podatku działają według zasad prawa, a zakłady bukmacherskie bez podatku typowane przez graczy pozostają po prostu atrakcyjną możliwością inwestycyjną, gdyż zapłata podatku leży w gestii bukmachera. Brak pomniejszenia stawki zakładu o podatek stanowi dodatkową korzyść dla typera, ale nie oznacza braku podatku jako takiego. Podatek jest i zawsze będzie. Pytanie tylko - kto go zapłaci?

Jakie podatki są pobierane od zakładów bukmacherskich?podatki zakłady bukmacherskie

Dla gier hazardowych opartych o zakłady wzajemne przygotowane zostały dwie „propozycje” podatkowe. Pierwszą z nich stanowi podatek w wysokości 12%, płacony od stawki każdego zakładu. Ustawodawca całą odpowiedzialność za rozliczenia przerzucił na bukmacherów, dlatego obciążenie na rzecz fiskusa pobierane jest automatycznie, bez kontroli ze strony gracza. Wszelkie zakłady bukmacherskie bez podatku opierają się na zdjęciu z gracza tego właśnie podatku, przerzucając jego koszt na bukmachera.

Sprawdź: czy STS ma opcję bez podatku?

Drugim obciążeniem finansowym jest podatek od wysokiej wygranej. Zostaje on pobrany w chwili, gdy kwota wygranej na jednym kuponie przekroczy 2280 zł. Wartość tego podatku wyniesie wówczas 10% całej wartości wygranej. Podatek ten nie ma charakteru progresywnego. Działa on niejako wstecz, gdyż osiągnięcie wygranej 2280 zł powoduje naliczanie podatku od całej kwoty, a nie od nadwyżki. Wygrywając 2279 zł, podatku nie zapłacimy. Wygrana wyższa o 1 zł od tej kwoty uruchomi jednak machinę fiskusa, która zabierze typerowi 228 zł.

Widać zatem, jak istotne z perspektywy gracza jest „uniknięcie” płacenia tej pierwszej stawki. Wygrane przekraczające 2280 zł nie należą do rzadkości, zatem priorytetem profesjonalnych graczy jest optymalizowanie całkowitej sumy należności dla urzędu skarbowego. Pojawia się jednak pytanie, gdzie legalnie grać bez podatku i czy każdy bukmacher jest chętny na robienie typerom podatkowych prezentów i pomniejszanie własnych zysków.

Zapoznaj się z wpisem: Podatek od zakładów bukmacherskich

Jakie są zakłady bukmacherskie bez podatku? Legalny bukmacher bez podatku Legalny bukmacher bez podatku

Na polskim rynku istnieje kilka firm oferujących zakłady bukmacherskie bez podatku. Oferty podlegają jednak pewnym obostrzeniom, mającym rekompensować bukmacherom mniejsze zyski w inny sposób. Mimo to, stanowią one atrakcyjną propozycję dla graczy i mają wymierny wpływ na ostateczną wysokość wygranych. Prześledźmy propozycje poszczególnych podmiotów i zastanówmy się wspólnie, jak grać u bukmachera bez podatku.

BetCris

Nowy bukmacher BetCris ma w swojej ofercie dwa bonusy niwelujące niewygodny podatek od zakładów. Pierwszą opcją jest "Totalny zwrot podatku". Codziennie firma gwarantuje zwrot podarku do 100 zł w formie freebetu. Wystarczy postawić kupon AKO składający się z co najmniej 3 zdarzeń o stawce minimalnej 10 PLN z kursem każdego zdarzenia nie mniejszym niż 1.30. Jeśli Twój kupon będzie wygrany, możesz odebrać freebet o wartości 100% zwrotu zapłaconego podatku. Freebet wymaga 1-krotnego obrotu na kuponie akumulowanym (tylko oferta przedmeczowa oraz live) z min. 3 zdarzeniami i kursem minimalnym każdego co najmniej 1.30. Drugą metodą na zwiększenie wygranych jest klasyczna promocja stosowana u innych bukmacherów. Im więcej selekcji na kuponie, tym wyższy potencjalny zarobek. Gra bez podatku zaczyna się od 7 zdarzeń (+15% do wygranej). Maksymalnie można uzyskać aż 100% przy co najmniej 24 zdarzeniach.

Betters

RaiseBet to jedna z najlepszych promocji u bukmachera bez podatku Betters, gdy wykorzystamy już pełen pakiet powitalnych bonusów. Im więcej wydarzeń wytypujesz na Twoim zwycięskim kuponie, tym wygrana będzie większa. Zasady są bardzo łatwe do spełnienia. Postaw zakład KOMBI składający się z min. 5 zdarzeń. Kurs każdej z selekcji musi wynosić min. 1.25. Promocja działa w zakładach przedmeczowych oraz live. Gra bez podatku zaczyna się od 8 zdarzeń (+15% do wygranej).

Go+Bet

Bukmacher GOPlusBet oprócz atrakcyjnej oferty powitalnej oferuje także stałą promocję gry bez podatku dla zarejestrowanych graczy. Regulamin jest bardzo prosty, wiec nic dziwnego, że na stronie pojawia się slogan "Prawdopodobnie najprostsza Gra bez podatku w Polsce". Co trzeba zrobić, aby wygrana na kuponie była powiększona o 14%?

 • Stwórz kupon AKO z 3 zdarzeniami,
 • Każde zdarzenie musi zawierać kurs min. 1.20,
 • Jeśli jedno lub więcej zdarzeń zostanie anulowanych lub zwróconych z kursem 1.00, bonus nie zostanie przyznany,
 • Jeżeli wartośc bonusu przekroczy 2280 PLN, z jej wartości zostanie potrącony podatek od nagrody w wysokości 10%.

Fortuna

Fortuna proponuje grę bez podatku w ramach tzw. Happy Hours, podawanych na bieżąco w aktualnościach. Obowiązują one np. w określonych godzinach, dniach tygodnia, lub w ramach poszczególnych rozgrywek. Aby kupon wziął udział w promocji, należy umieścić na nim co najmniej 3 zdarzenia o kursie minimalnym pojedynczego zdarzenia 1.3. W okresie obowiązywania Happy Hours każdy gracz, który zarejestrował konto w Fortunie może obstawić kupon i cieszyć się zwiększoną wygraną.

PZBuk

PZBuk jako bukmacher bez podatku oferuje specjalne pakiety kuponów, na których musi znajdować się określona liczba zdarzeń. Wymogi różnią się w zależności od dyscypliny i typów rozgrywek. Przykładowo, dla zakładów wirtualnych bukmacher wymaga co najmniej trzech zdarzeń o kursie minimalnym 1.35.

PZBuk nie wprowadził samej nazwy „gra bez podatku” do swojej oferty. Posiada natomiast promocję Kombi+, która zwiększa wygrane dla kuponów AKO nawet o 100%, przy poprawnym obstawieniu 20 lub więcej zdarzeń. Zwiększenie wygranej o 14% następuje przy 6. zdarzeniach, co de facto jest grą bez podatku. Każde ze zdarzeń musi mieć kurs 1.30 lub większy, a także obejmować zakłady przedmeczowe na kilka wybranych przez PZBuk dyscyplin.

Superbet

Bukmacher Superbet to lider stałych i tymczasowych promocji. Gra bez podatku nie mogła zatem zostać pominięta. Na początek ze zwiększonej wygranej mogą cieszyć się fani sportów wirtualnych. Dodaj na kupon min. 3 zdarzenia z oferty wirtuali i ciesz się zmianą współczynnika na 1.02. To oznacza, że Twoja potencjalna wygrana wzrośnie o 14%. Drugą opcją jest promocja "Mocne Uderzenie". Jeśli lubisz taśmy, to ta forma gry bez podatku jest idealna dla Ciebie. Wystarczy, że postawisz kupon z min. 7 zdarzeniami z oferty przedmeczowej. Kurs pojedynczej selekcji musi wynosić nie mniej niż 1.20. Maksymalna procentowa wygrana aktywuje się przy 24 zdarzeniach (podwojenie profitu).

Rejestracja konta w Superbet

Betfan

Ofertę Betfan można śmiało polecić każdemu graczowi, zainteresowanemu zakładami bez podatku. Odpowiedź na pytanie, jak grać u bukmachera bez podatku, w przypadku Betfan jest bardzo prosta: wystarczy kupon z trzema zdarzeniami o kursie powyżej 1.35. Oferta dostępna jest dla każdego rodzaju zakładu dostępnego w serwisie bukmachera i ma charakter okazjonalny. Oznacza to, że należy poczekać na stworzenie przez bukmachera promocji, która wprowadza możliwość tymczasowej gry bez podatku.

Odbieram Bonus Betfan

Betclic

Osoby zastanawiające się, gdzie grać bez podatku, mogą wziąć pod uwagę również ofertę bukmachera Betclic. Obowiązuje ona cały czas, jednak cechuje się największą liczbą zdarzeń wymaganych na jednym kuponie. Aby zakład bez podatku był możliwy, należy obstawić przynajmniej 8 zdarzeń. Na tle konkurencji wydaje się to dosyć sporą liczbą, ale atrakcyjne kursy rekompensują w pewnym stopniu tę niedogodność. Więcej na temat Betclic bez podatku

Betclic działa podobnie do bukmachera PZBuk - posiada w ofercie promocję zwiększającą wygrane dla zakładów AKO, która po osiągnięciu pewnego progu niweluje w praktyce skutek opodatkowania. Jednak skorzystanie z oferty Multi+ jako gry bez podatku będzie wymagało poprawnego obstawienia aż 8 zdarzeń na kuponie AKO, gdyż dopiero wówczas zwiększenie wygranej przekroczy wartość 12%. Na uznanie zasługuje natomiast fakt, że promocja obejmuje wszystkie zakłady przedmeczowe oraz live. Nie ma także wymogów odnośnie do dodatkowego obrotu.

LVBet

LVBet to legalny bukmacher bez podatku, u którego można obstawiać ze zwiększeniem wygranej o 14% przez pierwsze dwa tygodnie od rejestracji konta. Aby skorzystać z promocji, należy zawrzeć kupon AKO na trzy zdarzenia, których łączny kurs nie może być mniejszy niż 2.40. Jednak po 14 dniach promocja ginie bezpowrotnie, dlatego LVBet powinien pomyśleć nad rozszerzeniem jej zakresu.

ForBet

Osoby, które dopiero zarejestrowały swoje konto u bukmachera forBet, mogą przez 30 dni obstawiać zakłady bez podatku. Promocja obowiązuje dla zakładów AKO z trzema zdarzeniami, po kursie 1.30 każdy. Zakłady bez podatku obowiązują dla sportów wirtualnych, zakładów przedmeczowych oraz na żywo. Do promocji nie wliczają się zakłady długoterminowe, zakłady specjalne, Combo Expert oraz zakłady z narzędzia BetArchitekt w aplikacji iOS. Przydałoby się, aby forBet pomyślał także o rozszerzeniu gry bez podatku na tradycyjne zakłady sportowe. Można by tu np. zastosować Happy Hours, kiedy gracze obstawialiby kupony bez podatku w określonych godzinach.

Totalbet

Bukmacher Totalbet bez podatku ma w ofercie największy bonus od pierwszego depozytu, freebet urodzinowy, a także grę bez podatku na wszystko w systemie 24/7. Naszym zdaniem jest to najlepszy bukmacher bez podatku na rynku. Jakie są zasady tej stałej promocji?

 • Zarejestruj konto w Totalbet,
 • Postaw kupon AKO z min. 3 zdarzeniami,
 • Kurs pojedynczego zdarzenia nie może być mniejszy niż 1.30,
 • Zakład może być postawiony na dowolną stawkę i na dowolną dyscyplinę sportową.

Totalbet oferuje również grę bez podatku na zdarzenia live. Wystarczy od poniedziałku do niedzieli postawić trzy kupony z jednym lub dwoma zdarzeniami. Kurs minimalny każdego zdarzenia to 1.30. Kwota niwelująca podatek zostanie doliczona, na co trzecim wygranym kuponie.

Betx

Gra bez podatku u bukmachera Betx jest możliwa, gdy zastosujemy się do regulaminu "Bonus AKO". Im więcej zdarzeń, tym potencjalna wygrana staje się okazalsza. Przy 7 zdarzeniach na kuponie Betx podwyższa procentową wygraną o 15%. Maksymalnie jest to 100% przy co najmniej 24 selekcjach. Warunkiem koniecznym aktywującym stałą promocję jest zagranie kuponu akumulowanego, w którym kurs pojedynczego zdarzenia będzie wynosić min. 1.25. W grę wchodzą wyłącznie spotkania z oferty prematch, live oraz prematch + live.

Jaki bukmacher bez podatku ma najlepszą ofertę?

Bukmacherzy bez podatku różnią się między sobą zakresem oferty na grę bez podatku i warunkami wstępnymi. Niezaprzeczalnym liderem pozostaje tutaj Totalbet, a drugie miejsce należy przypisać Fortunie. Osoby, którym bardzo zależy na zawieraniu zakładów bez podatku, powinny zapoznać się z ofertą tych podmiotów.

Gra bez podatku jest niezwykle cennym mechanizmem promocyjnym, który daje bardzo wiele korzyści. Dlatego mamy nadzieję, że coraz więcej firm bukmacherskich dostrzeże jej potencjał w budowaniu bazy zadowolonych klientów, dzięki czemu obstawianie bez podatku będzie możliwe na jeszcze lepszych warunkach.

 

Czy gra bez podatku jest opłacalna?opłacalność gry bez podatku

Mając za sobą odpowiedzi na pytanie, gdzie grać bez podatku, oraz przegląd najciekawszych ofert na rynku, warto zastanowić się, czy taka gra jest „warta świeczki”? Czy zakłady bukmacherskie bez podatku przynoszą większe zyski, czy może wystawiają na większe ryzyko, pomniejszając wygrane w długim terminie? Analizując propozycje poszczególnych bukmacherów, nie wydaje się, by wymagały one dużej ekspozycji na ryzyko w zamian za przerzucenie na siebie odpowiedzialności podatkowej. Kursy minimalne na kuponach w promocji cashback są z reguły dużo wyższe niż dla zakładów bez podatku. Ilość zdarzeń na jednym kuponie nie powinna stanowić problemu, gdyż rzadko kiedy typowania dokonuje się na pojedyncze rozgrywki.

Można śmiało stwierdzić, że gra bez podatku stanowi atrakcyjną opcję dla każdego typera. W legalny sposób pozwala na zwiększenie potencjalnych zysków, nie przynosząc jednocześnie większego ryzyka. Oferta bukmacherów ulega ciągłym zmianom i aktualizacjom. Wzrost popularności wszelkich promocji typu freebet, cashback, zakład bez ryzyka oraz zakład bez podatku pozwala przypuszczać, że w najbliższym czasie typerzy będą mieli przed sobą stół zastawiony do pełna bukmacherskimi propozycjami. Dzięki temu pasja typowania przyciąga coraz większe rzesze zwolenników.

Bukmacherzy bez podatku

Nie ma dziedziny życia społecznego nieobjętej podatkami. Obowiązkowej daniny nie są w stanie uniknąć również zakłady bukmacherskie, dla których fiskus przygotował serię obciążeń podatkowych. Początkujący gracze mogą być nawet nieświadomi istnienia podatku od każdego kuponu, gdyż jego odprowadzaniem zajmuje się bukmacher. Wartość 12% stawki zakładu zostaje pobrana w momencie jego zawierania. Kalkulacja wygranej odbywa się od kwoty pomniejszonej o podatek. To właśnie dlatego obstawienie 100 zł po kursie 2.00 nie przyniesie 200 zł wygranej. Jej wartość osiągnie zaledwie 176 zł, gdyż mnożnik 2.00 będzie stosowany dla wartości 88 zł - czyli po odjęciu podatku.

Czy zatem nie ma żadnej alternatywy dla podatku od gier hazardowych? Czy jego konsekwencje spadną na każdego typera bez wyjątku? Okazuje się, że niektórzy bukmacherzy do swojej oferty promocyjnej wprowadzili propozycję gry bez podatku. Czym są zakłady bukmacherskie bez podatku i jak je znaleźć? Czy bukmacherzy bez podatku działają w granicach prawa? Który bukmacher bez podatku ma najlepszą ofertę na ten rodzaj promocji? Na te wszystkie pytania za chwilę sobie odpowiemy, udostępniając typerom opis wszystkich polskich bukmacherów bez podatku.

Jak wybrać bukmachera bez podatku?

W idealnym scenariuszu, bukmacher bez podatku powinien odznaczać się elastyczną ofertą, dającą nieograniczony dostęp do gry bez podatku. Na polskim rynku takie kryterium spełnia jedynie Totalbet, a tuż za nim podąża Fortuna. Każdy legalny bukmacher bez podatku zapewnia bezpieczeństwo transakcji i pełną zgodność z aktualnymi przepisami prawa. Wybór odpowiedniej firmy nie powinien jednak ograniczać się wyłącznie do tej jednej promocji zakładowej. Chociaż gra bez podatku stanowi niewątpliwy atut dla wszystkich typerów, selekcja bukmachera musi brać pod uwagę szereg innych czynników. Należą do nich przede wszystkim:

 • zakres oferty na zakłady,
 • wysokość kursów,
 • jakość serwisu internetowego i aplikacji mobilnej,
 • poziom obsługi klienta,
 • pakiet pozostałych promocji.

Bukmacherzy bez podatku dają jednak ogólny obraz jakości współpracy. Decyzja o zwiększeniu wygranej na kuponie AKO o 14% wiąże się dla bukmachera z dużym obciążeniem finansowym.

Z drugiej strony - ten rodzaj promocji gwarantuje zdobycie uznania wielu osób, dla których gra bez podatku stanowi świetne narzędzie dla zyskownych transakcji. Sam fakt wysłuchania potrzeb typerów przez bukmachera rodzi dodatkowy poziom zaufania i pozwala ujrzeć ofertę bukmachera w bardzo pozytywnym świetle. Obstawianie bez podatku może zatem stanowić wstęp do owocnej współpracy na linii bukmacher-typer. Pamiętajmy jednak, że zakłady bukmacherskie to gra o sumie zerowej, gdzie strata jednej strony staje się wygraną drugiej. Bukmacherzy muszą zatem tak dopasowywać swoje mechanizmy zawierania kuponów, aby statystycznie to oni zbierali największe laury finansowe. Taki stan rzeczy nie oznacza bynajmniej, że gracze są na straconej pozycji. Na zakładach bukmacherskich da się regularnie zarabiać, a gra bez podatku dodatkowo stymuluje do tworzenia strategii opartej na wiedzy, doświadczeniu i analizie.

Happy Hours vs stała oferta bez podatku- co jest lepsze?

Na rynku bukmacherskim dominują dwie formy na zakłady bez podatku. Bukmacherzy bez podatku najczęściej wybierają tzw. Happy Hours. Są to specjalne okienka czasowe, w ramach których gracze zostają uprawnieni do zawierania kuponów z gwarancją zwiększenia wygranej o procentową wartość podatku. Happy Hours dotyczą często godzin wieczornych, a także otrzymują ograniczenia co do zakresu oferty udostępnionej dla typowania. Jednak w czasie ich obowiązywania, gracze zyskują naprawdę wiele możliwości obstawiania. Happy Hours dające grę bez podatku stanowią łakomy kąsek dla typerów, dzięki czemu znacznie zwiększają ruch na stronie bukmachera w tym konkretnym czasie.

Niewiele podmiotów jest w stanie zapewnić graczom nielimitowany dostęp do gry bez podatku na atrakcyjnych warunkach. Obecnie jedynie Totalbet i Fortuna posiadają taką ofertę dla zakładów AKO na trzy zdarzenia. Niewygórowany kurs minimalny każdego z nich sprawia, że oferta tych dwóch buków przynosi bardzo duże korzyści bez konieczności modyfikacji własnej strategii. Podsumowując, oczywista wydaje się przewaga stałej oferty na grę bez podatku nad okresowymi Happy Hours. Jednak na promocje dla zakładów wzajemnych musimy także spojrzeć przez pryzmat interesów samego bukmachera. Nie każda firma jest w stanie udźwignąć ciężar szerokiej promocji. Dlatego ocena bukmachera powinna uwzględniać znacznie więcej czynników. Nie zmienia to jednak faktu, że Totalbet i Fortuna przygotowali doskonałą propozycję na obstawianie po pełnej stawce, bez obciążenia podatkowego.

Czy gra bez podatku podlega obostrzeniom?

Bukmacherzy przyzwyczaili nas do obwarowywania swoich promocji licznymi obostrzeniami. Żaden bukmacher bez podatku nie prowadzi rozdawnictwa darmowych pieniędzy, a swoje promocje traktuje także jako element strategii marketingowej. Oferta promocyjna ma zatem na celu zatrzymanie gracza na dłużej, przyzwyczajenia go do serwisu internetowego i zdobycia jego zaufania. Legalny bukmacher bez podatku ma zatem pełne prawo do stosowania rozmaitych zapisów w regulaminie, które nakładają wymogi dodatkowego obrotu środkami, wykorzystania ich w określonym terminie i ograniczeń co do zakresu oferty itd.

Wobec gry bez podatku bukmacherzy najczęściej wybierają limity czasowe, zakresu rynków zdarzeń i dyscyplin sportowych, kursu minimalnego i ilości zdarzeń na kuponie. Niektóre z wymogów są na tyle wyśrubowane, że znacznie ograniczają sensowność oferty bez podatku, czyniąc z niej raczej zabieg marketingowy niż realne narzędzie dla gracza. Jeśli zwiększenie wygranej o 14% pozostaje zależne od poprawnego obstawienia wielu zdarzeń na kuponie AKO, to w praktyce liczba wygranych kuponów ulegnie drastycznemu zmniejszeniu. Jednak w tej kwestii za wzór do naśladowania znowu może posłużyć oferta Totalbet. Ten bukmacher bez podatku wymaga bowiem tylko 3 zdarzeń na kuponie, a kurs minimalny to 1.20 dla każdego z nich.

Obostrzenia dla promocji stanowią kryterium oceny przez graczy. Ścierają się tutaj interesy bukmachera, który musi znaleźć złoty środek pomiędzy dbaniem o własne finanse, a oferowaniem typerom promocji działających w rzeczywistości, a nie tylko na papierze. Jednak gracze potrafią z łatwością dostrzec, która oferta promocyjna ma duży potencjał do generowania zysków. Wybierają tę firmę, która zadba o interesy swoich klientów.

Czy da się wykorzystać grę bez podatku w długim terminie?

Gra bez podatku może być włączona do stałego systemu obstawiania. Szczególnego znaczenia nabiera wówczas, gdy nie została ograniczona czasowo. Można wtedy z góry przewidzieć rezultat obstawiania i stworzyć przejrzysty system zarządzania kapitałem (bankrollem), dający optymalną relację ryzyka do zysku. Legalny bukmacher bez podatku Totalbet umożliwia obstawianie na bardzo korzystnych warunkach, jednak to zadaniem gracza staje się ich właściwe wykorzystanie. Grając bez podatku, największe korzyści zobaczymy po upływie kilku miesięcy. Widać wówczas kolosalną różnicę, jaką daje 14% zwiększenie wygranej na kuponie.

Czego oczekują gracze od oferty na grę bez podatku?

Typerzy mają obecnie do wyboru wiele rozmaitych promocji, które stają się polem do rywalizacji o klienta wśród różnych organizatorów zakładów wzajemnych. Wraz z rozwojem oferty promocyjnej, rosną także oczekiwania samych typerów. Postawienie niezwykle wysokiej poprzeczki przez Totalbet i Fortunę rozpoczęło wiele dyskusji na forach typerskich odnośnie do przyszłego kierunku zakładów bez podatku. Gracze wyrażają chęć rozszerzenia promocji także u innych bukmacherów, którzy do tej pory nigdy jej nie oferowali. W przyszłości realnym scenariuszem staje się oferta na obstawianie bez podatku jako standard każdej firmy bukmacherskiej. Z perspektywy gracza trudno o korzystniejszy obrót spraw. Skoro Totalbet świetnie sobie radzi z permanentną ofertą na grę bez podatku, będąc jednocześnie w stanie udostępniać typerom inne promocje i doskonały pakiet zakładów, również inni bukmacherzy mają możliwość nadrobienie tej zaległości.

Gracze oczekują także łatwych do spełnienia warunków dla gry bez podatku. Kupon AKO na 3 zdarzenia po niewielkim kursie wydaje się rozsądną propozycją. Niektórzy oczekiwaliby także rozszerzenia oferty gry bez podatku na kupony SOLO, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Wiązałoby się ze znacznym obciążeniem finansów bukmachera, na co raczej żadna firma nie wyrazi zgody.

Bukmacher bez podatku musi być w stanie połączyć propozycję zwiększenia wygranej z innymi promocjami. Nie może również zapomnieć o pozostałych elementach układanki, które czynią jego usługi atrakcyjnymi w oczach graczy. W przyszłości czeka nas zapewne ciekawy rozwój ofert promocyjnych, dla których gra bez podatku z pewnością będzie jednym z kluczowych elementów.

Gdzie znaleźć aktualne informacje o bukmacherach bez podatku?

Serwisy internetowe bukmacherów na bieżąco publikują informacje o promocjach. Z oczywistych względów nie przedstawiają jednak odniesień do oferty konkurencji. Dlatego najwygodniejszym sposobem na zdobycie wiedzy o aktualnych promocjach i ich zasadach staje się korzystanie z serwisów poświęconych w całości pasji typowania. Na Zawód Typer gracze o każdym poziomie zaawansowania znajdą dla siebie ogrom praktycznych informacji z dziedziny gry bez podatku i innych promocji. Zebranie w jednym miejscu recenzji, zestawień i aktualności pozwala typerom na oszczędność czasu i chroni przed pominięciem ważnej informacji. Oferty bukmacherów ulegają ciągłym zmianom, dlatego warto je śledzić na bieżąco, aby zagwarantować sobie jak najlepsze warunki do obstawiania.

Czy oferta gry bez podatku jest legalna?

Osoby początkujące mają prawo czuć się zagubione w samym nazewnictwie promocji, traktując grę bez podatku jako zabieg mający na celu uniknięcie płacenia do Urzędu Skarbowego. Takie działanie miałoby nielegalny charakter i z pewnością spotkałoby się z konsekwencjami prawnymi. Dlatego na samym początku powiedzmy sobie, że oferta bukmacherów na grę bez podatku nie neguje istnienia zobowiązania wobec Fiskusa. Występuje tu jedynie transfer tej odpowiedzialności z gracza na bukmachera. I nawet takie sformułowanie jest nie do końca prawdziwe. Każdy kupon zostaje automatycznie opodatkowany w chwili jego zawarcia.

Jednak bukmacherzy bez podatku zobowiązują się do zwiększenia wygranych na kuponach o kwotę 14%, która pokrywa wcześniejszą stratę. Zatem zakłady bukmacherskie bez podatku oferują pewną rekompensatę i możliwość gry po pełnej stawce. Grając bez podatku, od stawki 100 zł po kursie 2.00 wygramy pełne 200 zł.


1. U których bukmacherów zagram bez podatku?
Bukmacherzy, u których przez cały czas widnieje możliwość gry bez podatku, to Fortuna, Go+Bet i Totalbet. Sporadyczne promocje pozwalające na podwyższenie kursu swojego kuponu organizuje jednak również wiele innych firm bukmacherskich.
2. Co daje mi gra bez podatku?
Obecnie w naszym kraju bukmacherzy są opodatkowani w ten sposób, że muszą od stawki każdego kuponu oddawać 12% państwu. Kwota ta zwykle jest pobierana wprost z naszego portfela przy stawianiu kuponu, jednak niektóre firmy postanowiły wziąć go "na siebie", dzięki czemu możemy grać realnie za 100% kwoty i otrzymać wyższą wygraną.