Bukmacher Betclic zyskał uznanie wielu graczy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Stało się to głównie za sprawą konkurencyjnych kursów, dobrej oferty na zakłady na żywo oraz świetnie działającego mechanizmu cashout. Promocje dla graczy zawsze jednak były tym, w czym Betclic plasował się na dalszych miejscach w porównaniu do konkurencji. A jak wygląda w Betclic gra bez podatku? Czas to sprawdzić!

Betclic podatek - co zyskujemy omijając go?

Korzyści płynące z gry bez podatku są oczywiste. Poprzez to zwiększa się potencjalna wygrana. Bukmacherzy, którzy legalnie działają w Polsce obowiązek podatkowy przenieśli na gracza. Nie jest to duże zaskoczenie. W innym przypadku trudno byłoby im utrzymać się na rynku. Co można zyskać omijając podatek?

 • Możliwość uzyskania większej wygranej
 • Zachęca do gry za niższe stawki
 • Większa opłacalność kuponów SOLO

W Betclic podatek także pozostaje po stronie gracza. Wszystkie zdarzenia, które lądują na kuponie są nim objęte. Dla bukmachera gra bez podatku jest sposobem na zwiększenie atrakcyjności oferty. W związku z tym zdarza się, że niektóre serwisy dodają specjalne promocje, które dają szansę na zwiększenie swoich zysków o 12%. Także w Betclic opłaca się śledzić na bieżąco zakładkę dotyczącą bonusów. Są w niej nie tylko promocje dla nowych graczy, w których warto wykorzystać kod promocyjny Betclic, ale też te dla stałych bywalców.

Betclic bez podatku – jak skorzystać z promocji?

Klasyczna gra bez podatku w Betclic obecnie nie jest możliwa. Niektórzy bukmacherzy oferują taką opcję, informując o niej wprost. Najczęściej trzeba wtedy spełnić kilka warunków dotyczących np. ilości zdarzeń lub kursu. Pozostaje więc liczyć, że sytuacja ta zmieni się w przyszłości. Warto pamiętać, że bukmacherzy mają na celu zachęcić jak największą liczbę graczy do korzystania ze swoich usług. Dla Betclic gra bez podatku również może być takim czynnikiem.

Na ten moment w Betclic gra bez podatku jest dostępna jedynie poprzez promocję Multi+. Funkcja ta może być znana także z innych serwisów. Polega ona na możliwości zwiększenia kursu dla kuponów AKO, które zawierają konkretną ilość zdarzeń. Aby pozbyć się podatku, należy dodać do zakładu 8 typów. Właśnie wtedy do otrzymania jest dodatkowe 12%. Opcja ta jest gotowa do wykorzystania za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji Betclic.

 • 5 zdarzeń - wygrane +5%
 • 6 zdarzeń - wygrane +7%
 • 7 zdarzeń - wygrane +10%
 • 8 zdarzeń - wygrane +12% (początek gry bez podatku)
 • 9 zdarzeń - wygrane +15%
 • 10 zdarzeń - wygrane +20%
 • 11 zdarzeń - wygrane +25%
 • 12 zdarzeń - wygrane +30%
 • 13 zdarzeń - wygrane +40%
 • 14 zdarzeń - wygrane +50%
 • 15 zdarzeń - wygrane +60%
 • 16 zdarzeń - wygrane +70%
 • 17 zdarzeń - wygrane +80%
 • 18 zdarzeń - wygrane +90%
 • 19 zdarzeń - wygrane +100%
 • 20 zdarzeń - wygrane +110%
 • 21 zdarzeń - wygrane +120%

Stała oferta na zakłady bez podatku w Betclic

Dzięki Multi+ można powiedzieć, że w Betclic obstawianie bez podatku możliwe jest jako element stałej oferty. Promocja ta aktywna jest już od dawna i nic nie wskazuje, by bukmacher miał z niej rezygnować. Co istotne w kuponie mogą się znajdować zdarzenia z oferty przedmeczowej oraz live. Poprzez to dla wielu osób, osiągalna stała się sytuacja, w której w Betclic podatek może wynosić 0.

Betclic obstawianie bez podatku na tenis

Tenis to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w zakładach bukmacherskich. Dobrze wie o tym także Betclic, więc często w przypadku turniejów Wielkiego Szlema oferuje dodatkowe bonusy. Najczęściej wtedy tyczą się one zakładów bez ryzyka lub freebetów. Zatem jedyną opcją, by w Betclic podatek nie był naliczony, jest zagranie kuponu AKO z co najmniej 8 zdarzeniami.

Należy jednak docenić, że Multi+ w Betclic zostało uruchomione także dla innych dyscyplin niż piłka nożna. Tenis to często dyscyplina numer dwa w zakładach, a największe turnieje są godnie reprezentowane przez wiele rynków i kursów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku promocji. Dlatego w chwili rozpoczęcia starć na największych kortach świata warto śledzić informacje w zakładce promocje w Betclic.

Betclic podatek od zakładów - 10% od wygranej

Poza dobrze znanym wynoszącym 12% podatkiem od gier istnieje jeszcze jeden. Jest to podatek 10% od wygranej. Naliczany jest on w przypadku wygranej powyżej kwoty 2280 zł. Jego odliczenie wykonywane jest przez bukmachera. Nie trzeba więc samodzielnie zajmować się tym procesem. Sytuacja ta wygląda identycznie u każdego bukmachera. W związku w Betclic podatek 10% od wygranej także jest pobierany. Jest to zgodne z prawem i niestety jest to smutną wiadomością dla tych, którzy wygrywają duże sumy w zakładach.

Co ważne powyższy podatek funkcjonuje razem z tym o wartości 12%. Zatem wygrana powyżej 2280 zł nie zwalnia z jednego podatku, tylko dokłada drugi z nich.

Jak rozliczyć podatek Betclic z fiskusem?

Dobrą wiadomością jest fakt, że w Betclic podatek rozliczany jest przez bukmachera. Wygląda to więc identycznie jak w przypadku każdej innej firmy przyjmującej zakłady w Polsce. Dzięki temu nie trzeba nabywać fachowej wiedzy, która byłaby potrzebna do corocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Legalni bukmacherzy dają więc poczucie bezpieczeństwa i pewność, że postępuje się zgodnie z prawem. Dzięki temu nie trzeba martwić się fiskusem. Wszystkie serwisy widnieją w naszym rankingu bukmacherów są legalne.

Betclic Podatek - co wpisać do PIT?

Niemal każdy co roku składa deklarację podatkową PIT do Urzędu Skarbowego. Wielu klientów serwisów bukmacherskich zastanawia się, czy konieczne jest wpisywanie informacji o wygranych do rozliczenia. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Cały obowiązek wobec Urzędu Skarbowego spełnia bukmacher. Według polskiego prawa firmy bukmacherskie są zobligowane do wykonywania wszystkich czynności. W związku z tym gracze nie muszą niczego wpisywać do PIT.

Ocena promocji Betclic gra bez podatku

Zdziwienia nie może budzić fakt, że bardzo wielu graczy aktywnie poszukuje wszelkich promocji bukmacherskich na grę bez podatku. Z drugiej strony widać wyraźny trend ze strony bukmacherów do tworzenia licznych restrykcji przy tworzeniu tego typu promocji.

Podsumowując w Betclic brakuje typowej promocji dotyczącej gry bez podatku. Możliwe, że w przyszłości się to zmieni, ale w tej chwili jest to trudne do przewidzenia. Jednocześnie osoby, które typują zakłady AKO, mogą obejść podatek poprzez zwiększenie potencjalnej wygranej z Multi+. Da się to zrobić nawet o ponad dwa razy. Dla tych, którzy wolą jednak typować SOLO, możemy polecić jedynie sprawdzanie, czy Betclic nie udostępnił nowej promocji.