Zakładka Sporty walki

Hot newsy

Organizacje freak fight skradły serca kibiców zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ludzie od zawsze lubili różnego rodzaju rozrywkę i znaleźli ją również, jeśli chodzi o sporty walki. W ostatnich latach rekordy popularności często biją nie pojedynki o mistrzowskie pasy, a te, wokół których zrobiona jest odpowiednia otoczka i często wyreżyserowany konflikt. Jakie są organizacje freak fight'owe w Polsce?

Sporty Walk

Sporty walki należą do grupy najchętniej oglądanych dyscyplin sportowych w Polsce. Nic dziwnego, w końcu emocje, jakie towarzyszą starciu zawodników w klatce czy też na ringu są nieporównywalne do niczego innego. Z biegiem lat zainteresowanie sportami walki rośnie, a w przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej tego typu wydarzeń.

W ciągu ostatnich lat sporty walki stały się bardzo chętnie oglądane, a gale takie jak KSW, muszą liczyć się teraz z rozwojem freak fightów. Walki celebrytów, którzy z reguły są osobami spoza świata sportu, podbijają serca kibiców. Fani chętnie obserwują rozwój sytuacji zarówno w klatce, jak i kulisy walk.

Sporty walki w tym wydaniu to prawdziwe show, a zawodnicy przechodzą niesamowitą metamorfozę, aby wypracować formę pozwalającą im stanąć do walki. Freak fighty wyznaczają nowe standardy w tym świecie, a popularność tych gal rośnie w zawrotnym tempie.

Gale freak fight w Polsce

Freak fight jest rodzajem starcia, w którym występują dysproporcje w zakresie umiejętności, doświadczenia, sprawności fizycznej i wagi między zawodnikami. W starciach tego typu angażują się przede wszystkim osoby popularne w świecie medialnym, których obecność wzbudza znaczne zainteresowanie publiczności.

Liczba odbiorców gal freak fight w Polsce przekracza wielokrotnie profesjonalne gale. Mało tego, profesjonalni zawodnicy coraz chętniej decydują się na uczestnictwo w galach typu freak fight. W sytuacji takich dysproporcji z pewnością wielu pasjonatów sportów walki i mocnych emocji zastanawia się, czy można typować pojedynki na takich wydarzeniach sportowych. Odpowiedź brzmi - tak! Nic nie stoi na przeszkodzie, by obstawiać popularne gale freak fight.

Bukmacherzy są oficjalnymi partnerami wydarzeń tego typu i oferują na nie szeroką ofertę zakładów, a także liczne promocje. Sprawdź naszą listę najpopularniejszych gal freak fight i bądź na bieżąco z dostępnymi promocjami!

FAME MMA

FAME MMA zapoczątkowało erę freak fightów w Polsce. W przeszłości takie organizacje, jak KSW czy FEN zestawiały na swoich galach ludzi spoza świata sportów walki lub ogólnie sportu. Nigdy nie było jednak sytuacji, aby cała gala opierała się na pojedynkach osobowości internetowych czy celebrytów.

FAME MMA wpadło na pomysł opierania całego wydarzenia na tego typu pojedynkach. Jak się okazało, pomysł był strzałem w dziesiątkę i tak jak KSW kojarzy się w naszym kraju ze sportowym MMA, tak "FAME MMA" = "freak fight".

Szefowie Fame MMA odnieśli ogromny sukces zarówno wizerunkowy, jak i finansowy. Początkowo ich organizacja kojarzyła się z patologią i sztucznym szukaniem konfliktów. Dziś całość wygląda znacznie bardziej profesjonalnie, a zawodnicy w wielu przypadkach trenują sporty walki od wielu lat.

Clout MMA

Druga najpopularniejsza federacja typu freak fight zdecydowanie przyciąga sporą publiczność na swoje transmisje. Jej ambasadorami są - były piłkarz Sławomir Peszko oraz influencerka Lexy Chaplin. Pierwsze wydarzenie organizacji odbyło się na początku sierpnia 2023 roku. Pomimo swojego świeżego udziału na rynku Clout dobrze sobie radzi, o czym świadczą liczby.

Warto tutaj wspomnieć, że federacja w pewien sposób wskoczyła na miejsce High League, które niespodziewanie zostało zawieszone pod koniec maja 2023 roku. Pod jej skrzydłami walczą tacy zawodnicy, jak Kacper Błoński, Adam Josef, Marcin Najman, Wojciech Sobierajski, jak i sama pani włodarz - Lexy Chaplin.

Prime Show MMA

Na trzeciej pozycji w skali popularności gal freak fightowych znajdziemy oczywiście Prime Show MMA. Choć organizacja działa dłużej od wymienionego poprzednika, to nie cieszy się aż tak wysoką oglądalnością. Może mieć to związek z kontrowersyjnymi wyborami dotyczącymi doboru zawodników znajdujących się w kartach zestawień na poszczególne wydarzenia.

Mowa, chociażby o udziale Kamerzysty w większości gal. Jak wiadomo, mężczyzna ma za sobą pobyt w więzieniu i wiele osób uważa, że nie powinien być promowany. Podczas wydarzeń i konferencji Prime Show MMA nie brakuje jednak "dymów", które fani freak fightów tak ubóstwiają.

Free Fight Federation

Po sukcesie Fame MMA, czyli projektu stricte internetowego, również telewizja postanowiła spróbować czegoś w podobnym stylu. Telewizja Polsat powołała do życia federację Free Fight Federation, czyli pojedynki celebrytów, które dostępne były w otwartej telewizji, a nie jak to ma miejsce w przypadku innych freakowych organizacji – w płatnym systemie PPV.

FFF zorganizowało dwie gale, a walczyli na nich między innymi Marcin Najman, Paweł „Trybson” Trybała czy Piotr Świerczewski. W klatce widzieliśmy też tancerzy czy przedstawicieli świata sportów sylwetkowych. Można odnieść wrażenie, że rozwój FFF w dużej mierze zahamowała pandemia koronawirusa – skoro gale nie były transmitowane w systemie PPV, spory wpływ na finanse wydarzenia mieli zasiadający na trybunach kibice.

Najbliższe gale MMA

Jeśli jesteście fanami freak fightów i sportów walki ogółem, to z pewnością przyda wam się pomoc w śledzeniu wszystkich wydarzeń z tej tematyki. Najlepszym narzędziem do bycia na bieżąco w tym przypadku jest oczywiście harmonogram gal. Dzięki regularnemu sprawdzaniu tej zakładki z całą pewnością nie przegapicie żadnego wydarzenia z tego segmentu.

MMA wyniki na żywo

W przypadku najpopularniejszych wydarzeń, czyli tych organizowanych przez FAME MMA, Clout MMA, Prime Show MMA, czy KSW możecie liczyć również na newsy oraz relację na żywo z gal MMA. Wówczas, nawet jeśli nie uda wam się włączyć transmisji, wciąż będziecie świadomi tego, jak przebiegają poszczególne pojedynki.

Relacja na żywo z gal MMA przebiega zgodnie z tym, co aktualnie dzieje się podczas wydarzenia. Ponadto możecie śledzić wpisy z wynikami, które opisują przebieg danego starcia.