Rosnąca konkurencja, a wraz z nią – oczekiwania klientów, nakładają na bukmacherów wymogi ciągłego doskonalenia oferty i prześcigania się w tworzeniu typerskich produktów inwestycyjnych o dużej atrakcyjności. Jednym z faworytów wśród osób dokonujących zakłady od wielu lat pozostaje zakład bez ryzyka. Obecny u wszystkich liczących się internetowych bukmacherów, umożliwia osiąganie przez graczy realnych zysków kapitałowych. A to wszytsko w ramach przyznawanego limitu, zwalniającego z ryzyka utraty środków. Ranking zakładów bez ryzyka dostępny za pośrednictwem Internetu stanowi dobry sposób na konfrontację ofert wielu zakładów bukmacherskich. W poniższym artykule spróbujemy nieco przybliżyć specyfikę tego typu promocji – wyjaśnimy, co to jest zakład bez ryzyka, zastanowimy się, czy jest bezpieczny oraz odpowiemy na pytania o zalety takich ofert jako elementu strategii inwestycyjnej.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka występuje w ofertach bukmacherów pod różnymi nazwami. Zakład bezpieczny, zakład ubezpieczony, freebet, cashback, zakład za darmo – wszystkie te terminy mogą przyprawić o zakłopotanie w szczególności początkujących graczy, którym trudno z żargonu bukmacherskiego wyłowić esencję. W gruncie rzeczy powyższe nazwy znaczą to samo. Ich wspólnym mianownikiem staje się możliwość uzyskania finansowych korzyści z wygranej bez udziału ryzyka poniesienia straty.

Należy tu jednak dokonać pewnego rozróżnienia. Wspomniany wcześniej freebet traktowany jest przez niektórych jako odrębny rodzaj promocji. Freebet stanowią środki przyznawane klientowi przez bukmachera, którymi może dysponować na zakłady, czerpiąc z nich zyski. Nie jest wymagane posiadanie depozytu. Ta forma promocji dla nowych graczy niejako „za darmo” zapewnia środki finansowe na obstawianie rozgrywek, bez warunków wstępnych ani ograniczeń co do wyboru konkretnej oferty. Ewentualna strata zniweluje te gratisowe kwoty, jednak ponieważ środki pieniężne nie były własnością gracza, można śmiało uznać, że taka transakcja wpisuje się w kategorię zakładu bez ryzyka.

Dyskusji nie podlega natomiast cashback, który stanowi typowy przykład zakładu bez ryzyka. Tutaj wymagane jest wprawdzie posiadanie depozytu z własnych pieniędzy, jednak owa oferta przyznaje graczowi ubezpieczenie na wypadek pomyłki w typowaniu. Przegrana nie niesie za sobą konsekwencji finansowych, a środki wykorzystane na zakup kuponu po spełnieniu pewnych warunków zostają zwrócone na konto użytkownika. Nie występują natomiast żadne obwarowania w przypadku wygranych. Wypłata środków następuje w normalnym trybie, jak przy dokonywaniu każdego innego zakładu.

Ranking zakładów bez ryzyka nie uwzględnia natomiast sposobów eliminacji ryzyka przez przemyślaną strategię doświadczonego gracza. Warto wspomnieć, że taki zakład może być stworzony przez każdego typera, w ramach działań określanych jako kontrowanie zakładów. Tematyka osiągania zakładów bez ryzyka bez udziału promocji bukmachera wykracza poza ramy tego artykułu. Warto mieć na uwadze, że profesjonalni typerzy stosują takie mechanizmy w celu zagwarantowania sobie zysków i ochrony kapitału.

Jacy bukmacherzy oferują zakłady bez ryzyka?

Przedstawimy tutaj pokrótce ofertę największych polskich bukmacherów, skupiając się na kwotach transakcyjnych i podstawowych warunkach dokonywania zakładów bez ryzyka u każdego z nich. Należy pamiętać, że ofertatakich zakładów cechuje się dużą dynamiką, wobec czego po szczegółowe informacje odnośnie do aktualnych warunków należy udać się na stronę internetową indywidualnego zakładu bukmacherskiego. Przedstawiony tu ranking zakładów bez ryzyka ma charakter poglądowy. Zerknij także na ranking bukmacherów

STS

Jeden z liderów na rynku bukmacherskim oferuje nowym klientom zakład bez ryzyka w kwocie 100 zł. Jest to średnia stawka na naszym rynku, jednak największe zalety zakładu bez ryzyka w STS wynikają z faktu, że bukmacher nie stosuje tu wymogów obrotu ani minimalnego kursu zakładu, jeśli zagramy za środki własne.

Fortuna

Fortuna daje możliwość dokonania zakładu na kwotę 600 zł. Promocja przeznaczona jest dla nowych graczy. Przegrana skutkuje zwróceniem stawki na konto gracza, którą musi on obrócić jeszcze przynajmniej jeden raz. Nie ma natomiast wymogu kursu minimalnego. Więcej o Fortuna bez ryzyka

Betfan

Betfan oferuje zakład na kwotę 600 zł. Uruchamiany w momencie rejestracji konta w Betfan i złożenia depozytu o wartości min. 50 zł, wymaga kuponu AKO o kursie 2.50. Betfan wymaga obrotu cashbackiem tylko jeden raz.

Betclic

Betclic przoduje w obszarze wysokości kwoty zakładu bez ryzyka. Cashback w wysokości 200 zł jest gwarantowany po rejestracji w Betclic i dokonaniu pierwszego zakładu u nowego klienta. Istnieje tutaj wymóg minimalnego kursu (2.00). Środki muszą zostać reinwestowane przynajmniej 8 razy.

LVBet

LVBet ustalił stawkę 1% na zakład liczony od wartości trzeciego depozytu. Maksymalnie jest to kwota 333 PLN. Oferta zakładu bez ryzyka dotyczy wszystkich zakładów solo i AKO . Po przegranej należy obrócić cashbackiem minimum jeden raz na rozgrywki o minimalnym kursie 1,75.

Rejestracja konta w LVBet

eWinner

Wpłata depozytu o minimalnej wartości 20 zł skutkuje przyznaniem przez eWinner kwoty 110 zł na zakład przy rejestracji konta w eWinner z wykorzystaniem kodu „TYPERVIP”. Zalety zakładu bez ryzyka w eWinner są znaczące – nie istnieje tu wymóg obrotu bonusem, wobec czego przyznane środki można dowolnie wykorzystać na dalszą grę lub wypłacić.

ForBET

Uzyskanie cashbacku w ForBET w wysokości 1000 zł wymaga posiadania kodu promocyjnego. Zakład bez ryzyka dotyczy tylko pierwszego zakładu dla nowego klienta zarejestrowanego w forBET. Występuje minimalny kurs w wysokości 1.30 dla każdego zdarzenia w kuponie AKO (min. 3 zdarzenia) oraz wymóg jednokrotnego obrotu bonusowych środków.

PZBuk

Kwota cashbacku PZBuk wynosi 1000 zł. Bonus wymaga tylko jednokrotnego obrotu! Zakład takiego rodzaju, u tego bukmachera dotyczy pierwszego przegranego kuponu. Można zatem skutecznie obstawiać wiele zakładów, nie wykorzystując cashbacku.

Superbet

1300 zł zakładu przyznawane jest przez Superbet już po pierwszym depozycie. Środki bonusowe są ważne przez 7 dni, po upływie których bukmacher dokonuje bilansu przegranych i cashback trafia na konto gracza. Musi on nim obrócić ponownie jeszcze 2 razy na kuponach AKO o kursie minimalnym 1.80.

[blok_bonus]

Czy zakład bez ryzyka jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo transakcyjne, jakie posiada zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów, wpisane jest w podstawy prawne działania tego typu firm i gwarantowane przez Ministerstwo Finansów w ramach wydawanej przez niego licencji. Bukmacherzy oferujący taki zakład muszą, więc działać w ramach obowiązujących przepisów prawnych. Co więcej, powinni tak dostosowywać swoje oferty oraz plany marketingowe, aby nie naruszały one interesów konsumentów.

W aspekcie inwestycyjnym, na pytanie, czy zakład bez ryzyka jest bezpieczny, również można odpowiedzieć twierdząco. Jego meritum związane jest z eliminowaniem ryzyka niepowodzenia w ramach pojedynczego zakładu, wobec czego gracz nie traci środków pieniężnych, nawet ponosząc porażkę. Oczywiście bukmacherzy z taką ofertą nie mogą sobie pozwolić na zniesienie wszelkich limitów dla takiego sposobu typowania.  Umożliwiałoby to dokonywanie wielu manipulacji zyskownych dla pojedynczego gracza, ale szkodliwych dla całej społeczności bukmacherskiej.

Zakład bez ryzyka jako element promocyjnej oferty bukmachera pozostaje całkowicie bezpiecznym i skutecznym sposobem na podnoszenie własnych kwalifikacji w obszarze typowania oraz osiąganie zysków. Osobną kwestię stanowi rozważenie, czy zakład bez ryzyka jest bezpieczny dla graczy, którzy stosują strategię kontrowania zakładów w celu eliminacji możliwości niepowodzenia, z zachowaniem szans na zyski. Tu wszystko zależy od przygotowania właściwych obliczeń i doświadczenia typera. Osoby zaawansowane są w stanie stworzyć procedury obstawiania skuteczne niemalże w 100%, przynoszące długoterminowe efekty.

Warunki zakładu bez ryzyka

Bukmacherzy z zakładem bez ryzyka muszą zabezpieczyć swoje zyski, dlatego często oferta podlega kilku warunkom, po których spełnieniu możliwy będzie zwrot pieniędzy na konto gracza. Dotyczą one przede wszystkim narzucenia przez bukmachera konieczności obrotu kwotą bonusową. Innymi słowy, bukmacher zapisuje w regulaminie minimalną stawkę obejmującą jeden lub więcej zakładów, po której spełnieniu następuje otwarcie dostępu do wypłaty bonusowych środków.

Oferta zakładów bez ryzyka podlega także ograniczeniom czasowym. Niekiedy promocja dotyczy wyłącznie danego wydarzenia sportowego lub konkretnego przedziału czasowego, podanego zazwyczaj w zakładce „Aktualności” na stronie bukmachera. Innym obwarowaniem może być minimalny kurs, po którym są obstawiane rozgrywki. Dla bukmachera jest to sposób na wykluczenie z oferty zakładów tych typowań, które mają największe szanse powodzenia, stymulując obstawianie bardziej niepewnych, lecz jednocześnie zyskownych propozycji. Bukmacherzy z opcją takiego zakładu indywidualnie ustalają dopuszczone do promocji dyscypliny sportowe lub typy rozgrywek.

Często etykietą zakładu bez ryzyka objęte są mniej popularne dyscypliny, co ma na celu zwiększenie wolumenu zakładowego w danym obszarze. Czytając o wszystkich obostrzeniach można czasem mieć wrażenie, że ich oferta mieści w sobie więcej haczyków niż zalet. Tak jednak nie jest, gdyż wymienione restrykcje nie występują jednocześnie u wszystkich bukmacherów. Zapewniają one wpływy finansowe dla bukmachera, pozostając jednocześnie na tyle łagodne, aby nie traciły na atrakcyjności dla graczy.

Zakład bez ryzyka – regulamin

Większość typerów nie poświęca wystarczającej ilości czasu na zapoznanie się z regulaminem usługi bukmacherskiej. Jest to błąd, gdyż zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów zawsze taki regulamin posiada, zapewniając szczegółowe wyjaśnienie spornych kwestii. Wiele negatywnych opinii wystawianych online ma swoje źródła w nieznajomości zasad. Zapoznanie się z nimi pozwala nie tylko uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia, lecz przede wszystkim stanowi gwarancję wyboru odpowiedniego bukmachera i zadowolenia z oferty. Regulamin odpowiada na wiele pytań graczy: wyjaśnia co to jest zakład bez ryzyka?, w rozumieniu konkretnego zakładu bukmacherskiego, określa, czy jest bezpieczny oraz przedstawia czym jest oferta zakładów bez ryzyka z perspektywy konkretnej firmy.

Prześledzimy teraz kilka punktów, które najczęściej pojawiają się w regulaminach większości bukmacherów.

Warunki uczestnictwa

Bukmacherzy z ofertą takiego zakładu opisują tutaj, kto może wziąć udział w promocji. Czy oferta jest wyłącznie dla nowych graczy, czy także dla stałych klientów? Powinno się posiadać depozyt z własnych środków, czy kapitał początkowy zapewnia bukmacher? Czy należy posiadać kod promocyjny uzyskany za pośrednictwem serwisów jak zawodtyper.pl, czy promocja jest otwarta dla wszystkich?

Wymagana kwota obrotu

Nie wszyscy bukmacherzy jej wymagają, jednak niektórzy wyraźnie zaznaczają taką kwotę w regulaminie usługi. Jest to szczególnie ważny punkt, na który koniecznie należy zwracać uwagę.

Minimalny kurs rozgrywek włączonych w zakład bez ryzyka

Ten punkt dotyczy zdecydowanej większości zakładów bukmacherskich. Kursy podlegają jednak znacznym różnicom. Im mniejszy kurs, tym większe możliwości typowania i szersza oferta.

Typ zakładu

W zakładach bez ryzyka dominują dwa rodzaje zakładów: SOLO i AKO . Większość ofert zakładów bez ryzyka opiewa na kuponach akumulowanych, jednak zdarzają się także promocje na zakłady pojedyncze.

Czas trwania promocji

Określa, czy zakład bez ryzyka oferowany jest na daną dyscyplinę w „nieskończoność”, czy podlega limitom czasowym. Specyfika rynku powoduje, że zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów najczęściej jest ofertą podlegającą zmianom okresowym.

Reklamacje

Metodyka składania reklamacji i rozwiązywania sporów wskazuje dane kontaktowe bukmachera i tryb postępowania na skutek niezadowolenia klienta.

Warunki wykluczenia gracza z promocji

Każdy bukmacher zapewnia sobie furtkę bezpieczeństwa w postaci możliwości anulowania zakładu bez ryzyka na skutek działań klienta zabronionych w umowie. Do takich działań należy najczęściej próba zakładania kilku kont na tą samą osobę lub posługiwanie się fałszywymi danymi osobowymi.

Zakład bez ryzyka – zalety

Zalety, jakie przedstawia klientom oferta zakładów bez ryzyka, mają swoje korzenie przede wszystkim w warunkach ekonomicznych. Poprawiają zdolność typera do osiągania zysków, dając mu możliwość wypróbowania strategii. Dla osób początkujących pozwalają uniknąć zniechęcenia, który często występuje na skutek pojawienia się pierwszej porażki. Taki zakład nie gwarantuje długoterminowych sukcesów; stanowi jedynie początkowy bodziec do bezstresowego inwestowania, przetestowania serwisu bukmachera oraz sprawdzenia posiadanych zdolności analitycznych.

Zakład bez ryzyka jest prostym rodzajem promocji, o jasno sprecyzowanych regułach, o których powiemy nieco więcej w dalszej części tekstu. Taki zakład u legalnych bukmacherów, daje pewność bezpiecznej transakcji oraz wyrównanych szans współzawodnictwa. Z drugiej strony, bukmacherzy z zakładem bez ryzyka zyskują większą ekspozycję rynkową i możliwości dotarcia do nowych klientów. Każdy ranking tego typu zakładów porównuje warunki, w oparciu o które można je dokonywać u poszczególnych bukmacherów. Transparentność i kompleksowość są kolejnymi istotnymi zaletami, wpływającymi na popularność. Nie bez znaczenia pozostaje również ogromna różnorodność ofertowa, jak i możliwość jednoczesnego korzystania z zakładów bez ryzyka u różnych bukmacherów.

Na zakład bez ryzyka można także spojrzeć z nieco szerszej perspektywy. Nie powinien on zachęcać do pochopnego trwonienia środków kapitałowych. Wręcz przeciwnie – powinien stać się preludium do świadomego inwestowania, opartego o strategię, doświadczenie i wiedzę z zakresu obstawianych dyscyplin sportowych.

Oferta zakładów może jednak posłużyć jako sposób na dokonywanie jednorazowych, bardzo ryzykownych zakładów, które w innym przypadku nie miałyby żadnego uzasadnienia. Zwiększone ryzyko zawsze wiąże się z dużym potencjałem zysków, dlatego zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów może przynieść okresowe wysokie wygrane. Zalety zakładu bez ryzyka pozwalają rekomendować ten sposób grania każdemu typerowi.

 

Czy warto korzystać z tego rodzaju zakładu?

Biorąc pod uwagę zalety zakładu bez ryzyka, można śmiało polecić to rozwiązanie wszystkich typerom. Jego zalety przewyższają warunki, które należy spełnić, aby wziąć udział w promocji. Przede wszystkim oferują bezpieczeństwo na wypadek porażki. Cashback umożliwia z jednej strony na spokojne przetestowanie własnej strategii, z drugiej – na dokonywanie bardziej ryzykownych zakładów o  wysokich kursach, na które w innym przypadku gracz mógłby nie mieć ochoty. Powyższy artykuł miał na celu szczegółowe wyjaśnienie czym jest taki zakład oraz czy można go uznać za bezpieczny. Każdy zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów cechuje się indywidualnymi parametrami. Dlatego przydatny w analizie okazuje się ranking tego typu zakładów, dostępny w wielu miejscach online. Kopalnię wiedzy stanowi także strona internetowa bukmachera. Mając do dyspozycji skuteczne narzędzia i wiedzę, można skupić się na pasji typowania rozgrywek bez niepotrzebnych dawek stresu. Zakład bez ryzyka u legalnych bukmacherów jest narzędziem dającym bezpieczeństwo i realne możliwości inwestycyjne.


Zakład bez ryzyka to promocja, dzięki której ryzykujemy niewiele, ponieważ za postawiony zakład otrzymujemy zwrot pieniędzy na konto.
Tak, zdecydowanie warto korzystać z zakładu bez ryzyka. Ten rodzaj promocji niweluje możliwość poniesienia straty oraz umożliwia przetestowanie danej strategii.