Statystyki rzutów rożnych

Statystyki rzutów rożnych mogą pozwolić na skuteczne wykorzystywanie ciekawych rynków, które obecnie są dostępne u każdego bukmachera. Większość serwisów do obstawiania wystawia bogate rynki na rzuty rożne. Można więc obstawiać ich całkowitą ilość oraz tę dotyczącą danej drużyny. Jak więc analizować i wykorzystać statystyki rzutów rożnych?

Do czego służą statystyki rzutów rożnych?

Statystyki rzutów rożnych mogą oczywiście posłużyć do skutecznego obstawiania wszystkich rynków, które ich dotyczą. Najczęściej możemy mieć do czynienia ze statystykami dotyczącymi średniej ilości kornerów wykonywanych na mecz. Warto więc zestawić ze sobą parametry dwóch przeciwników, by wiedzieć, czy lepiej obstawić under, czy over oraz jaką ilość wziąć pod uwagę.

Należy pamiętać, że da się obstawiać nie tylko wysokie, ale też niskie wartości. Szczególnie gdy mamy do czynienia z outsiderem, który dość rzadko wyprowadza ataki. Często w przypadku niższych ilości kursy są bardziej atrakcyjne.

Statystyki rzutów rożnych - rodzaje

Statystyki rzutów rożnych mogą być rozmaite. Najpopularniejsze z nich dotyczą wspomnianej średniej na mecz. U bukmacherów da się obstawiać sumy obu drużyn, ale też ilość rzutów rożnych jednej z nich. Dodatkowo niektórzy bukmacherzy wystawiają też rynek dotyczący przedziału. A w tych serwisach, gdzie dostępny jest betbuilder zazwyczaj da się dodać rzuty rożne jako jeden z typów.

Suma rzutów rożnych

Suma rzutów rożnych jak sama nazwa wskazuje to statystyka lub rynek dotyczący ilości rzutów rożnych w meczu. Zazwyczaj dotyczy on obu drużyn. W takim przypadku nie musimy martwić się tym, który zespół zgromadzi więcej kornerów. Warto obstawiać wysokie wartości, gdy obie drużyny mogą być nastawione na atak. To właśnie wtedy istnieje najwyższe prawdopodobieństwo, że suma przekroczy dużą wartość.

Powyżej 9.5 rzutów rożnych

Powyżej 9.5 rzutów rożnych to dość popularny rynek dotyczący obu drużyn. Zazwyczaj kursy na co najmniej 10 ,,rogów'' są nieco niższe niż te w przypadku typu na poniżej. Pomimo tego bukmacherzy wystawiają kursy, które są atrakcyjne i da się za ich pomocą stworzyć ciekawy kupon AKO bazując tylko na samych rzutach rożnych. W każdym przypadku warto jednak dokładnie przeanalizować czy oba teamy mają predyspozycje do takiej liczby rożnych.

W której lidze jest najwięcej rzutów rożnych?

Liczba rzutów rożnych zazwyczaj waha się od około 9 do nieco ponad 10 na mecz. Taką tendencję można zaobserwować w 5 najlepszych ligach Europy oraz w Ekstraklasie. Trudno więc stwierdzić, aby jedna z lig zdecydowanie zdominowała tę statystykę. Wpływa na to fakt, że w każdych rozgrywkach występują mocniejsze i słabsze zespoły pod kątem obrony i ataku. A to najczęściej decyduje o tym, ile pada rzutów rożnych.

Najczęstsza suma rzutów rożnych / mecz

Według informacji zaczerpniętych z oferty bukmacherów można założyć, że najczęstsza suma rzutów rożnych to okolica 9.5 i 10.5. Jest to ilość najbliższa do średnich, które mają miejsce w ligach. Kursy wahają się zależnie od meczu. Oczywiście zdarza się, że mają miejsce spotkania, gdzie ilość rzutów rożnych jest nawet drastycznie niższa oraz wyższa.

Jak skutecznie obstawiać rzuty rożne?

Obstawianie rzutów staje się coraz bardziej popularne. Rynek ten dostępny jest u każdego bukmachera. Jak więc wykorzystywać statystyki rzutów rożnych i typować skutecznie?

  • Śledź statystyki rzutów rożnych - aby skutecznie obstawiać, musisz dobrze poruszać się w statystykach rzutów rożnych. Te mogą pomóc Ci sprawdzić, które drużyny najbardziej opłaca się wybierać do swoich typów.
  • Sprawdzaj składy drużyn - sprawdź nieobecności w składach, bo te mogą zadecydować o tym, jak zespoły będą sobie radzić w obronie i w ataku. Ma to duży wpływ na rzuty rożne.
  • Obstawiaj na żywo - rzuty rożne to rynek, który dostępny jest też podczas obstawiania live. Śledź to, co dzieje się na boisku i podejmuj szybkie decyzje. Np., gdy faworyt przegrywa zapewne przystąpi do ataku, co daje dużą szansę na zwiększoną liczbę kornerów.
  • Poszukaj najlepszego bukmachera - zweryfikuj oferty bukmacherów pod kątem ilości rynków oraz kursów. Wybierz tego, który wydaje Ci się najatrakcyjniejszy.