Kolejny sezon Ekstraklasy został rozpoczęty. Co roku nasze rodzime rozgrywki są bardzo wyrównane i przyciągają uwagę fanów polskiej piłki. Dla rozgrywek Ekstraklasa tabela wiele mówi o aktualnej formie zespołów.

Ekstraklasa tabela 2023/24

Ekstraklasa tabela 2023 przedstawia wszystkie zespoły, które rywalizują na tym szczeblu w aktualnym sezonie. Drużyn jest 18, co oznacza, że każda z nich rozegra 34 mecze. Mistrz kraju będzie mógł toczyć boje o awans do Ligi Mistrzów. Następne 2 lub 3 kluby również przystąpią do eliminacji do europejskich pucharów. Liczba zespołów zależy od tego, kto wygra Puchar Polski.

Najsłabsze 3 ekipy po sezonie pożegnają się z Ekstraklasą. Tabela Ekstraklasy piłki nożnej dynamicznie się zmienia wraz z upływem kolejnych meczów. Ze względu na wyrównany poziom często zdarzają się zespoły, które ze względu na przychylny terminarz notują pozytywną serię wyników w Ekstraklasie, po czym doznają kilku porażek.

Liga polska - tabela z wynikami ostatnich rozgrywek

Dla rozgrywek Ekstraklasa tabela zeszłego sezonu wskazywała na Raków Częstochowa jako mistrza. I to właśnie ta drużyna broni tytułu. Ponownie głównymi rywalami w tym zadaniu będą Legia Warszawa i Lech Poznań. Możliwe, że dołączy do nich także Pogoń Szczecin, która próbuje w ostatnich latach dostać się na podium.

Do Ekstraklasy awansowały ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Puszcza Niepołomice. Jednak największą niespodziankę sprawiła Puszcza, która po drodze pokonała Wisłę Kraków. Swoje mecze drużyna z Niepołomic będzie rozgrywać w Krakowie.

Ekstraklasa 2023/2024 - Kto prowadzi w tabelach?

Faworytem bukmacherów do tego, by zając 1. miejsce w tabeli ekstraklasy są odpowiednio Legia Warszawa, Lech Poznań i Raków Częstochowa. Wyjątkowo każdy z tych zespołów wzmocnił się przed sezonem. Rywalizacja będzie więc jeszcze ciekawsza niż w ubiegłej kampanii.

Najmniejsze szanse przyznaje się Ruchowi Chorzów, Stali Mielec i Puszczy Niepołomice. Jednocześnie te drużyny są wskazywane jako najbardziej zagrożone spadkiem. Trzeba jednak zauważyć, że co roku beniaminkowie są niedoceniani. Wielu z nich pozostaje jednak w lidze na dłużej.  A jak będzie wyglądać Ekstraklasa tabela na koniec sezonu 2023-24? Warto śledzić wyniki polskiej ligi.