Statystyki - HT/FT


Nie zawsze drużyna, która zdecydowanie prowadzi po pierwszej połowie, wygrywa cały mecz. Dobrze o tym powinni wiedzieć typerzy, mając tak ogromne możliwości u bukmacherów. I również m.in. dlatego warto śledzić statystyki zespołów i to jak radzą sobie w konkretnych częściach spotkania. Czym dokładnie jest wynik meczu połowa/cały?

Znaczenie HT/FT

Zakład HT/FT, czyli popularny łamak, to nic innego jak wskazanie wyniku pierwszej połowy i całego meczu. Dla typerów jest to wyjątkowy zakład, ponieważ poprawne wytypowania łamaka często wiąże się z bardzo dużą wygraną. Najchętniej wybierane opcje przez klientów zakładów bukmacherskich to 1/2 i 2/1. Kursy na takie zdarzenia to od około 30.00 do nawet 100.00.

Wynik meczu połowa cały (HT/FT) często powiązany jest z zakładami BTTS, czyli typem, że obie drużyny strzelą gola. W zakładce Statystyki - BTTS możecie znaleźć drużyny, w których meczach najczęściej obie drużyny strzelają minimum jednego gola.

Analizowanie statystyk HT/FT

Statystyki połowa/koniec meczu są często analizowane przez typerów, ponieważ trafienie takiego typu to szansa na sporą wygraną. Do skutecznej analizy statystyk HT/FT przydatny jest wgląd w wyniki 1. połowy i całego meczu. Zespoły, które posiadają największą różnicę pomiędzy oboma rezultatami, mogą dostarczać nam ciekawych typów z wysokimi kursami. A takich nie brakuje w tabeli Premier League.

Analizując statystyki połowa/mecz warto wziąć pod uwagę drużyny wyjątkowo dobrze radzące sobie w 1. połowie. Najlepsze kluby od początku meczu nacierają na swoich rywali, by jak najszybciej "zabić mecz". Nawet jeśli kurs na faworyta był bardzo niski, to na jego wygraną zarówno w 1. połowie, jak i w całym meczu może być już atrakcyjny.

System HT/FT – możliwe interpretacje wyników

System polowa/caly jest złożonym narzędziem w ręku typera, który może oczekiwać 9 różnych rezultatów po zakończeniu meczu. Określane są one specjalnymi kodami, a każdy wynik może stanowić element strategii.

1/1

Typ 1/1 wskazuje na prowadzenie gospodarzy meczu po pierwszej połowie, a także wygranej po końcowym gwizdku. Kupon okaże się szczęśliwy dla typera tylko wówczas, gdy oba warunki zostaną spełnione.

2/2

Zakłady HT/FT zakończone rezultatem 2/2 oznaczają sytuację całkowicie przeciwną powyższej - prowadzenie gości zarówno po pierwszej połowie meczu, jak i końcowe zwycięstwo.

1/2

W tej kombinacji prowadzenie gospodarza utrzymuje się w pierwszej połowie, jednak po końcowym gwizdku zwycięża drużyna przeciwna. Zakłady HT/FT typu 1/2 wymagają precyzyjnej analizy, jednak najczęściej cechuje je duża przypadkowość i wysokie kursy.

2/1

Sytuacja odwrotna do 1/2. Tu w pierwszej połowie dominuje zespół gości, ale ostateczny triumf należy do gospodarzy. Kursy na takie zdarzenie często są jeszcze wyższe niż w poprzedniej kombinacji.

X/1

Litera X w przypadku zakładów opartych o system halftime / fulltime oznacza remis. Oznaczenie X/1 mówi graczowi, że remis nastąpił w pierwszej połowie, ale finalnie zwyciężyli gospodarze. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku X/2. Jednak tutaj po remisie z pierwszej połowy, zwycięstwo osiągnęli goście.

X/X

Teraz większość symboli powinna być zrozumiała. Łatwo już odgadnąć, że dwie litery X oznaczają remis zarówno po zakończeniu pierwszej połowy, jak i w całym meczu. Pamiętajmy jednak, że aby kupon okazał się wygrany, obie predykcje muszą zostać spełnione.

1/X oraz 2/X

Ostatnie możliwe rezultaty zakładają wygranie przez gospodarzy (1/X) lub gości (2/X) pierwszej połowy oraz zakończenie całego meczu remisem.

Jak najlepiej obstawiać HT/FT - Łamak

Jeśli wiesz już czym jest rynek wynik meczu połowa/cały to czas na kilka porad bukmacherskich, które mogą przydać się podczas poszukiwania typów. Jak więc obstawiać połowa/koniec spotkania, by móc cieszyć się z wygranych?

  • Obstawiaj faworytów - jeśli lubisz obstawiać wyraźnych faworytów to rynek wynik meczu połowa/cały jest dla Ciebie. Postawienie, że faworyt wygra 1. połowę i cały mecz zdecydowanie zwiększy kurs w porównaniu do podstawowego rynku na wynik.
  • Szukaj łamaków - obstawianie łamaków nie jest łatwe. Najlepszym sposobem jest analiza Statystyki - 1. i 2. połowy, gdzie dostępne są statystyki dotyczące najczęściej wygrywających klubów zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy.  Warto spróbować swoich sił w poszukiwaniu łamaków, ponieważ mogą zapewnić one wysokie wygrane.
  • Typuj remis w 1. połowie - nieraz zdarza się, że do przerwy nie pada żadna bramka. Takich spotkań jest wiele np. we francuskiej Ligue 1, więc pomocna może okazać się znajomość Ligue 1 - tabela. Czasami nasza analiza może wskazać, że dobrym pomysłem jest typ X/1 lub X/2, czyli zwycięstwo jednej z drużyn po remisie w pierwszej połowie.
  • Wybieraj bukmachera z dużą ilością rynków - zanim zaczniesz obstawiać wybierz tego bukmachera, który zapewnia jak najszerszą ilość rynków. Dodatkowo sprawdź, czy wynik meczu połowa/cały ma miejsce także w słabszych i niższych ligach.

Rozbudowana oferta powitalna

Cashout w czasie rzeczywistym

Najlepsze bonusy okazjonalne

Superprzewaga na 7 dyscyplin

Ogromny wybór metod płatności

TYPERVIP

ODBIERZ