Statystyki połowa/koniec meczu

Nie zawsze drużyna, która zdecydowanie prowadzi po pierwszej połowie wygrywa cały mecz. Dobrze o tym powinni wiedzieć typerzy, mając tak ogromne możliwości u bukmacherów. I również m.in. dlatego warto śledzić statystyki zespołów i to jak radzą sobie w konkretnych częściach spotkania. Czym dokładnie jest wynik meczu połowa/cały?

Wynik meczu połowa/cały - co to znaczy?

Ciekawą odskocznią od klasycznego typowania zwycięzcy jest wskazanie jednocześnie tego, jaki będzie rezultat po 1. połowie oraz w całym meczu. Wynik meczu połowa/cały to zakład dotyczący wskazania osobno wyników dla 1. połowy i całego meczu. Można więc wskazać, że będziemy mieli do czynienia z tzw. łamakiem. Inną opcją jest skorzystanie z wyższego kursu i obstawienie, że faworyt meczu wygra zarówno 1. połowę, jak i całe spotkanie.

Jak analizować statystyki połowa/koniec spotkania?

Statystyki połowa/koniec meczu pozwalają na jedną z ciekawszych analiz bukmacherskich. Wiele z drużyn zdecydowanie lepiej radzi sobie w 2. połowie. Tyczy się to także faworytów meczu. Przez pierwsze 45 minut nie spieszą się oni mając świadomość, że mają cały mecz, by wyjść na prowadzenie. Do skutecznej analizy statystyk wystarczy wgląd w wyniki 1. połowy i całego meczu. Zespoły, które posiadają największą różnicę pomiędzy oboma rezultatami mogą dostarczać nam ciekawych typów z wysokimi kursami.

Pod analizę statystyk połowa/mecz warto wziąć też drużyny wyjątkowo dobrze radzące sobie w 1. połowie. Najlepsi trenerzy zazwyczaj próbują wpoić swoim zawodnikom, by jak najszybciej ustalić wynik meczu. Co najmniej dwubramkowe prowadzenie do przerwy może znacznie ułatwić resztę meczu. Nawet jeśli kurs na faworyta był bardzo niski, to na jego wygraną zarówno w 1. połowie, jak i w całym meczu może być już atrakcyjny.

Jak obstawiać wynik meczu połowa/cały?

Jeśli wiesz już czym jest rynek wynik meczu połowa/cały to czas na kilka porad bukmacherskich, które mogą przydać się podczas poszukiwania typów. Jak więc obstawiać połowa/koniec spotkania, by móc cieszyć się z wygranych?

  • Obstawiaj faworytów - jeśli lubisz obstawiać wyraźnych faworytów to rynek wynik meczu połowa/cały jest dla Ciebie. Postawienie, że faworyt wygra 1. połowę i cały mecz zdecydowanie zwiększy kurs w porównaniu do podstawowego rynku na wynik.
  • Szukaj łamaków - obstawianie łamaków nie jest łatwe. Szczególnie że występują one na ogół w niespodziewanych okolicznościach. Pomimo tego połowa/cały to świetna okazja na spróbowanie swoich sił we wskazaniu tzw. łamaka.
  • Typuj remis w 1. połowie - nieraz zdarza się, że do przerwy nie pada żadna bramka. Takich spotkań jest wiele np. we francuskiej Ligue 1. Czasami nasza analiza może więc wskazać, że to dobry pomysł na typ wraz ze wskazaniem jednej z drużyn jako zwycięzcy.
  • Wybieraj bukmachera z dużą ilością rynków - zanim zaczniesz obstawiać wybierz tego bukmachera, który zapewnia jak najszerszą ilość rynków. Dodatkowo sprawdź, czy wynik meczu połowa/cały ma miejsce także w słabszych i niższych ligach.