W rozgrywkach greckiej Super League bierze udział 14 drużyn, które po rozegraniu 26 kolejek dzielą się na grupę mistrzowską i spadkową. Następnie o mistrzostwo Grecji walczy 6 drużyn, pozostałe 8 walczy o utrzymanie.

Liga grecka

Rozgrywki o mistrzostwo Grecji w piłce nożnej sięgają roku 1906, kiedy to o puchar rywalizowały tylko 3 kluby, a historycznym zwycięzcą został Ethnikos Ateny. Dopiero w roku 1959 utworzono ligę grecką, a jej pierwszym triumfatorem okazał się Panathinaikos, który wygrał trzy kolejne edycje tych rozgrywek.

W historii ligi greckiej, liczonej od sezonu 1929/30, tylko 6 klubów sięgało po mistrzostwo Grecji. Poza dwoma, zdecydowanie najbardziej utytułowanymi greckimi drużynami, czyli Olympiakosem i Panathinaikosem, po tytuł mistrza Grecji sięgały:

• AEK Ateny
  • PAOK Saloniki
  • Aris Saloniki
  • AE Larisa

Jak już wspomniano, dwie najbardziej utytułowane drużyny w Grecji to Olympiakos i Panathinaikos. Obie drużyny łącznie na swoim koncie zgromadziły prawie 70 tytułów mistrzowskich.

Od kilku lat o mistrzostwo Grecji drużyny rywalizują w grupie mistrzowskiej, w której bierze udział 6 najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Mistrzostwo kraju oprócz pucharu i dużego prestiżu, daje również szansę gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Wicemistrz oraz zdobywca trzeciego miejsca otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Z greckiej ligi spadają dwie najgorsze drużyny grupy spadkowej.

Polska legenda ligi greckiej

Mówiąc o historii greckiej ligi nie można zapomnieć o grającej w niej Polakach. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym polskim piłkarzem w Grecji jest Krzysztof Warzycha, który w barwach Panathinaikosu zdobył 4 tytuły mistrzowskie i aż trzykrotnie został królem strzelców ligi greckiej. Warzycha w barwach Koniczynek rozegrał 502 mecze, w których zdobył aż 286 goli. Polak jest zdecydowanym liderem w klasyfikacji strzelców wszech czasów Panathinaikosu.