Statystyki - over/under


Mecze, w których trudno jest wytypować kto zwycięży wcale nie muszą być całkowicie pomijane przez typerów. Dobrym pomysłem jest zaznajomienie się z rynkiem dotyczącym liczby goli. Tzw. overki to ciekawe rozwiązanie w przypadku zespołów, które przyzwyczaiły nas do strzelania goli. Jak obstawiać under/over?

Overki - co to jest under over?

Typy na powyżej i poniżej danej liczby goli dotyczą zazwyczaj sumy bramek zdobytych przez obie drużyny w trakcie całego meczu. Warto wziąć pod uwagę, że under/over może też tyczyć się zdobyczy jednego zespołu lub jednej z połów. Standardowo bukmacherzy w swoich ofertach mają propozycje np. na under i over 2.5 gola. W tym przypadku oznacza to, że musimy wytypować czy padnie więcej, czy mniej goli niż wskazana wartość. Mniej niż 2.5 to od 0 do 2 bramek. Powyżej to 3 i więcej.

Statystyki piłkarskie under/over

Tak jak przed obstawieniem każdego rynku warto prześledzić dostępne statystyki. Polecamy zwłaszcza statystyki goli w kwadransach. W każdym sezonie mamy do czynienia z zespołami, które lubują się w dużej ilości bramek. I to zarówno strzelanych, jak i traconych. Należy wziąć pod uwagę, że jeśli typujemy ogólny rynek dotyczący meczu to nie musimy martwić się tym, która z drużyn zdobędzie gola. To daje nam możliwość cieszenia się z rozstrzygniętego zdarzenia jeszcze przed ostatnim gwizdkiem meczu.

Co to znaczy over 2.5 gola?

Over 2.5 gola oznacza, że padnie więcej niż 2.5 bramki w meczu. Zatem minimalna ilość goli, która da nam powodzenie wybranego zdarzenia to 3. Wartość 2.5 jest najczęściej wybierana przez typerów. Wpływ na to mają atrakcyjne kursy oraz to, że stosunkowo często da się skutecznie wytypować właśnie taką ilość goli. Pamiętajcie, że u nas znajdziecie też informacje o najlepszych strzelcach sezonu.

Co oznacza liczba goli 1.5?

Liczba goli 1.5 zależna jest od tego, czy obstawiamy overki, czy under. W tym pierwszym przypadku zakładamy, że padnie więcej niż 1.5 gola, czyli jednocześnie co najmniej 2. Under oznacza, że maksymalnie powinniśmy ujrzeć jedną bramkę dla powodzenia zdarzenia.

Poniżej 4.5 gola - co to znaczy?

Zdarzenia poniżej 4.5 gola zakładają, że maksymalnie powinny paść 4 gole. Zazwyczaj może to być równoznaczne z niskim kursem. Rzadko zdarza się mecz, w którym bukmacher przewiduje duże szanse na to, że padnie 5 i więcej trafień.

Jak rozumieć wynik poniżej 3.5 gola?

Wynik poniżej 3.5 gola to taki, w którym padły 3 lub mniej bramek. Gdy rynek ten dotyczył obu drużyn, to nie ma znaczenia, która z nich zdobyła gole.

System bukmacherski na overki

Nawet najbardziej doświadczeni gracze rzadko posługują się jednym z systemów bukmacherskich w przypadku typowania na overki. Powodem tego może być fakt, że kursy są zmienne zależnie od rywala danej drużyny. Trzeba pamiętać, że w przypadku omawianego rynku do wystawiania kursu przez bukmachera służą statystyki piłkarskie under/over obu rywali.

Pewnego rodzaju rozwiązaniem może być natomiast typowanie na przełamanie. Często zdarza się to w Hiszpanii, o czym przeczytacie w La Liga wyniki. Zespół, który zazwyczaj strzela i traci mało goli może w końcu się przełamać. Postawienie na taki zaskakujący typ może pozwolić cieszyć się wysokim kursem. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście duże ryzyko niepowodzenia przez co najmniej kilka spotkań.

Jak obstawiać statystyki piłkarskie under over?

Zakłady under/over to doskonały sposób na zwiększenie swojej szansy na wygrane u bukmacherów. Szczególnie gdy spoglądamy na listę meczów i żaden nie wygląda ciekawie pod kątem postawienia na 1, X lub 2. Jak więc obstawiać overki i under?

  • Poszukuj drużyn, które dużo strzelają i tracą - w niemal każdej lidze znajdują się kluby, w których meczach pada wiele bramek. To idealny materiał na dodanie ich spotkań do swojego kuponu.
  • Stawiaj na under w meczach o wysoką stawkę - finały oraz inne spotkania o wysokiej randze często nie są bogate w bramki. Można to wykorzystać typując np. under 2.5.
  • Obstawiaj under i over dla jednej z drużyn - gdy faworyt mierzy się z outsiderem to kurs na niego jest niski. Wyższy można na ogół znaleźć np. przy rynku over 2.5 gola w meczu w przypadku faworyta.

Overki - bukmacherzy

Zakłady na overki znajdują się u każdego bukmachera. Wyjątkowo bogata propozycja czeka na klientów STS. Największy bukmacher w Polsce znany jest z interesującej oferty na piłkę nożną. Nie mogło więc w niej zabraknąć tego coraz częściej wybieranego rynku. Znajduje się on w spotkaniach topowych, ale też niższych lig.

Podobnie zadowoleni powinni być typerzy korzystający z usług Superbet. Dodatkowo często ilość bramek połączona jest w zakłady kombinacyjne np. ze zwycięzcą meczu. To pozwala na skorzystanie z wyjątkowo wysokich kursów, które mogą zadziałać zachęcająco. Zachęcamy też do sprawdzenia u nas Serie A terminarz.

Czy da się przewidzieć wynik meczu?

W przypadku większości meczów trudno jest przewidzieć wynik meczu. Warto pamiętać, że typy np. na powyżej 2.5 gola nie zmuszają gracza do odgadywania dokładnego rezultatu. Nie jest konieczne nawet wskazanie, która z drużyn zdobędzie więcej trafień. Wystarczy, że sumarycznie zdobytych zostanie wskazana liczba goli i to będzie w zupełności wystarczające do tego, by kupon zaświecił się na zielono. I właśnie dlatego ten rynek stał się tak popularny.

Rozbudowana oferta powitalna

Cashout w czasie rzeczywistym

Najlepsze bonusy okazjonalne

Superprzewaga na 7 dyscyplin

Ogromny wybór metod płatności

TYPERVIP

ODBIERZ