Statystyki - BTTS


Bukmacherzy stale rozszerzają swoją ofertę na piłkę nożną. Obecnie duża ilość rynków dotyczy strzelonych bramek. Jedną z opcji jest tzw. BTTS. To popularny rynek, który dostępny jest w każdym serwisie bukmacherskim. Przedstawiamy informacje o tym, co to jest BTTS oraz jak skutecznie obstawiać.

BTTS - co to jest?

BTTS to skrót ze zwrotu pochodzącego z języka angielskiego, którym jest both teams to score. Tłumacząc na język polski zdanie to oznacza, że oba zespoły strzelą gola. Jest to rynek dwudrogowy. Da się go obstawiać wybierając TAK lub NIE. Najważniejsza zasada, o której należy pamiętać to ta, że jak mówi sama nazwa zakładu obie drużyny muszą strzelić gola. Nie wystarczy zatem, że jedna z nich zdobędzie 2 gole.

BTTS da się znaleźć u każdego bukmachera na zdecydowaną większość meczów piłkarskich. Jest to jeden z głównych rynków wykorzystywanych przez typerów. Może to być ciekawa opcja, szczególnie gdy trudno jest wskazać zwycięzcę meczu lub kursy na niego nie są atrakcyjne.

BTTS statystyki

Gdy już znamy odpowiedź na pytanie BTTS co to jest, przyszła pora zagłębić się w dostępne statystyki. Te są bardzo pomocne podczas typowania większości rynków dotyczących goli. Dla BTTS statystyki znajdować można np. na oficjalnych stronach danych rozgrywek oraz w naszym serwisie. Warto pamiętać, że piłkarskie dane statystyczne nie są stałe. Widać to na przykładzie statystyk Bundesligi. Zmiana trenera lub znaczący transfer mogą diametralnie zmienić podejście zespołu do obrony, lub ataku.

Najlepsze drużyny BTTS

Najlepsze drużyny do obstawiania BTTS to te, które posiadają jednocześnie mocny atak oraz stosunkowo słabą obronę. To powinno sprawić, że w większości spotkań taki zespół powinien zdołać zdobyć bramkę, przy jednoczesnej trudności w zachowaniu czystego konta. Zatem przed postawieniem na BTTS warto zweryfikować te dwie dane.

Dodatkowo swoją uwagę opłaca się skierować także na trenerów, którzy aktualnie prowadzą dany zespół. Niektórzy z nich jak np. Marcelo Bielsa wpajają swojej drużynie styl, który może powodować, że częściej padają bramki dla obu stron. Pomocne w analizie zjawiska mogą być statystyki połowa/koniec. Jeżeli nie jesteś pewien, który klub ma duży potencjał do występowania BTTS rozwiązaniem może być analiza co najmniej kilku spotkań z danego sezonu.

Mecze z wysokim potencjałem BTTS

Niektóre ze spotkań piłkarskich mają zdecydowanie większy potencjał do tego, by padło w nim sporo bramek. Z dużą pewnością można powiedzieć, że zazwyczaj nie są to finały Ligi Mistrzów. Decydujące mecze o trofeum często stają się tzw. piłkarskimi szachami. Kiedy więc można spodziewać się tego, że obie drużyny strzelą gola?

  • Mecze o niskiej stawce - spotkania, które nie decydują o pozycji w tabeli często są obfite w gole. Brak dużej stawki rozwiązuje problem z presją i dzięki temu zawodnicy są w stanie pokazać pełnię swoich możliwości w ataku.
  • Spotkania słabego w obronie faworyta z outsiderem - zdarza się, że wyraźny faworyt meczu przy wysokim prowadzeniu traci koncentrację i dopuszcza do groźnych sytuacji w swojej obronie.
  • Mecze live, w których stworzono dużo okazji bramkowych - BTTS to również rynek, który da się typować na żywo. Może to być ciekawe rozwiązanie w spotkaniach, w których miało miejsce wiele sytuacji bramkowych, ale jeszcze nie padły gole. Może to oznaczać, że worek z bramki rozwiąże się już niedługo.

Najlepsze ligi na BTTS

Dla BTTS statystyki dotyczące lig wskazują, że zdarzenie to najczęściej występuje w mniej prestiżowych ligach. Dla tych, którzy chcą by ich BTTS typy dotyczyły jednak najlepszych rozgrywek, interesująca może być niemiecka Bundesliga. Począwszy od 2020 roku ilość meczów, w których obie drużyny strzelają w niej gola wynosi około 60%. To dobra baza do dalszego analizowania kolejnych starć.

Nieco gorzej pod tym kątem prezentuje się polska Ekstraklasa. Pomimo tego warto pamiętać, że najbardziej opłaca się analizować każdy mecz z osobna. Średnia całej ligi może niewiele mówić o nastawieniu drużyn, które będą rozgrywać ze sobą mecz. Przyda się przy tym wiedza w temacie statystyk Ekstraklasy.

Jak analizować statystyki BTTS?

Podczas analizy BTTS należy wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo tego, czy obie drużyny będą w stanie strzelić co najmniej jedną bramkę. Warto pamiętać, że gdy z naszej analizy wyniknie, że nie, to taki typ i tak można obstawić. BTTS to rynek dwudrogowy. Da się więc obstawić opcję NIE. Nieraz kurs na nią jest wyższy niż w przypadku TAK. Dlatego poszukiwanie odpowiednich meczów piłkarskich do BTTS nie powinno kończyć się na znajdowaniu drużyn, które często strzelają i jednocześnie tracą gole.

Co szczególnie warto wziąć pod uwagę, gdy analizujemy BTTS typy?

  • Statystyki ostatnich meczów - sprawdź statystyki dotyczące goli strzelanych i traconych z ostatnich meczów. Dodatkowo swoją analizę możesz poszerzyć o ilość sytuacji strzeleckich pod oboma bramkami.
  • Bilans bramkowy - sam bilans bramkowy może wiele powiedzieć o tym, czy dana drużyna ma wysoki potencjał BTTS. Dotyczy to zarówno goli strzelanych, jak i traconych.
  • Mecze bezpośrednie - w niektórych bezpośrednich starciach na ogół pada wiele golu lub też jest zgoła inaczej - mecze często kończą się wynikiem 0-0. Nie pomijaj tej statystyki!
  • Kontuzje i absencje - kontuzje i braki w obronie lub ataku mogą sprawić trudności zespołowi odpowiednio w zachowaniu czystego konta, lub w skuteczności pod bramką rywala.

BTTS typy

Gdy już wiesz o BTTS co to jest i jak analizować ten rynek warto przyjrzeć się dostępnym typom. BTTS da się obstawiać u każdego bukmachera. Typowanie BTTS głównie wiąże się ze wskazaniem tego, czy padną bramki po obu stronach, czy też co najmniej jeden z zespołów zdoła zachować czyste konto. To ciekawe rozwiązanie nie trzeba martwić się tym, kto wygra. Dodatkowo rozstrzygnięcie zakładu może mieć miejsce na długo przed ostatnim gwizdkiem.

Jak obstawiać BTTS?

Podczas obstawiania warto wziąć pod uwagę statystyki, siłę zespołów oraz rangę meczu. Przykładowo biorąc na tapet istotny mecz zespołów, które znane są z dobrej defensywy bardziej logiczne wydaje się postawienie na BTTS NIE. W przypadku kolejnego meczu ligowego dwóch mocnych w ataku ekip BTTS TAK może być bardziej opłacalnych wyborem.

Najlepsi bukmacherzy z BTTS

Gdy wybraliśmy już nasze BTTS typy przyszła pora na wybór bukmachera. Naturalnym wyborem będą ci, którzy oferują wysokie kursy. Jest tak, ponieważ sam rynek, jak już wspomnieliśmy jest dostępny u każdego bukmachera. Innym kryterium może być obecność danej ligi. Jeśli chcesz obstawiać BTTS dla niższych lig i rozgrywek, które nie należą do najlepszych warto wybrać bukmachera, który akurat może pochwalić się bogatą ofertą na piłkę nożną.

Oba te warunki spełnia Superbet. To bukmacher, który posiada jedne z najwyższych kursów na rynku. Dodatkowo na stronie i w aplikacji w łatwy sposób da się znaleźć mecze z niżej notowanych lig, w tym terminarz Ligue 1. Do obstawiania BTTS zachęca również atrakcyjny bonus powitalny dostępny z kodem promocyjnym Superbet.

Innym godnym polecenia bukmacherem jest lider pod kątem ilości klientów, czyli STS. Serwis tej firmy to odpowiednie miejsce dla osób poszukujących jak najszerszej oferty na piłkę nożną. Dostępne są bowiem najlepsze rozgrywki, ale również te z niższych poziomów jak np. 5. liga angielska. Dodatkowo nowi gracze mogą liczyć na pokaźny bonus STS.

Rozbudowana oferta powitalna

Cashout w czasie rzeczywistym

Najlepsze bonusy okazjonalne

Superprzewaga na 7 dyscyplin

Ogromny wybór metod płatności

TYPERVIP

ODBIERZ