Terminarz Ligue 1 2023/24 jest krótszy niż zazwyczaj, bo tym razem rywalizuje ze sobą 18 drużyn. To wcale nie sprawia, że zabraknie interesujących spotkań. Przedstawiamy pełen harmonogram wszystkich meczów, abyście nie przegapili żadnego z nich.

Ligue 1 - mecze w sezonie 2023/24

W lidze startuje 18 drużyn, więc każda z nich rozegra 34 mecze. Ligue 1 to jedna z najważniejszych lig piłkarskich na świecie. W tym sezonie ligi francuskiej może być jeszcze więcej niespodzianek niż dotychczas. Faworytem jak zwykle jest PSG, ale możliwe, że Olympique Marseille będzie chciało nawiązać rywalizację z odwiecznym rywalem.

Mecze w tej lidze to nie tylko rywalizacja, to także okazja do podziwiania umiejętności zawodników z całego świata, którzy znaleźli swoje miejsce na francuskich boiskach. Szczególnie mowa tu o młodych talentach, które później trafiają do jeszcze lepszych klubów.

Kiedy startuje liga francuska?

Terminarz ligi francuskiej w sezonie 2023/24 wskazuje na pierwsze spotkania 11 sierpnia. Standardowo liga rozpoczyna rywalizację na początku tego jeszcze wakacyjnego miesiąca. Sezon potrwa do 18 maja 2024 roku.

Liga francuska terminarz

Dla wszystkich miłośników piłki nożnej wyczekujących z niecierpliwością najnowszych rozgrywek w Ligue 1 przygotowaliśmy intuicyjny terminarz. Francuska liga już tradycyjnie dostarcza nam niezapomnianych chwil na boisku. Tegoroczny terminarz obiecuje jeszcze więcej fascynujących meczów i zaskakujących wyników. Poziom powinien natomiast być wyższy ze względu na mniejszą liczbę ekip.

Ligue 1 nadchodzące mecze

Gdy sezon Ligue 1 już trwa nadchodzące mecze to obiecujące widowiska. Najważniejsze kluby, w tym Paris Saint-Germain, AS Monaco, Olympique Marseille czy Lyon rywalizują ze sobą zacięcie. Pozostaje liczć, że to będzie sezon pełen niespodzianek, emocji i niezapomnianych momentów.

W nadchodzących meczach warto przyjrzeć się starciom, które obiecują najwięcej emocji. Derby, klasyki i pojedynki zespołów walczących o utrzymanie - to wszystko jest częścią terminarza Ligue 1.

Ligue 1 - najważniejsze rozgrywki

Ligue 1 to liga, która kusi nie tylko światowymi talentami, ale także nieprzewidywalnością wyników i dużą ilością goli. W nadchodzących rozgrywkach spodziewamy się wielkich emocji i trzymających w napięciu meczów. Standardowo faworytem będzie PSG. Czy tak będzie? W tym celu warto śledzić na bieżąco cały terminarz.