Wydaje się, że dla Ligue 1 tabela jest znana już przed sezonem. PSG co roku jest głównym faworytem do mistrzostwa. Jednak nic bardziej mylnego. Coraz częściej inne drużyny dochodzą do głosu, a walka o miejsca w Lidze Mistrzów i o utrzymanie toczy się do ostatniej kolejki.

Ligue 1 tabela 2023/24

W sezonie 2023-24 tytułu broni PSG. Jest to mistrz, który zdominował te rozgrywki. Wiele wskazuje, że ponownie może obronić tytuł. Mimo że skład może wydawać się słabszy, to dalej jest to na papierze najlepsza drużyna we Francji. W lidze francuskiej tabela wskazuje na ogół na bardziej zażartą walkę o niższe miejsca. W związku z tym dużym sukcesem dla reszty stawki jest 2. lokata. O nią w sezonie 2023-24 powalczą Olympique Marseille, Monaco i Lens.

Wicemistrz, czyli Lens stracił przed sezonem dwóch ważnych graczy - Loisa Opende i Seko Fofane. Byli to autorzy prawie 50% bramek w ubiegłej kampanii dla tego klubu. Według bukmacherów do rywalizacji o miejsce w europejskich pucharach mogą wskoczyć jeszcze Lyon, Lille i Rennes. Tabela we Francji na koniec rozgrywek może być ponownie bardzo wyrównana.

Tabela ligi francuskiej - ostatnie rozgrywki

Poprzednia Ligue 1 tabela pokazywała 20 drużyn. Od sezonu 2023-24 w lidze francuskiej rywalizuje 18 zespołów. Zmiana ta spowodowana jest chęcią wyrównania poziomu. We francuskim związku piłkarskim podjęto taką decyzję, bo zauważono, że nie każdy klub nawiązuje równorzędną walkę po wejściu do najwyższej ligi. Taka sytuacja faktycznie miała miejsce w ubiegłym sezonie. Ostatnie Angers poniosło aż 28 porażek i brakło mu 18 punktów do utrzymania.

W związku z tym w sezonie 2023-24 każda drużyna rozegra 34 mecze. Jest to o 4 mniej niż dotychczas. W sumie sezonie odbędzie się 306 meczów, przez co warto śledzić terminarz Ligue 1.

Tabela Francja - kto jest na prowadzeniu?

Tabela francuskiej ligi przez większość sezonu może wskazywać PSG na 1. miejscu. Trudno oczekiwać, by inne zespoły nawiązały z paryskim klubem rywalizację na odpowiednim poziomie. Wpływ na to siła składu. Mimo że ten może wyglądać nieco słabiej, to i tak reszta nie tak bogatych zespołów może pomarzyć o gwiazdach światowego formatu.

Ligue 1 tabela może zamieszać się w kolejkach, w których będą rozgrywane spotkania derbowe. Te we Francji cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów. Mowa tu głównie o rywalizacji PSG z Olympique Marseille. Choć najczęściej z wygranej cieszy się ekipa ze stolicy, to na boisku możemy spodziewać się zażartego pojedynku.