Angielska Premier League uznawana jest za najlepszą ligę świata. Co roku trafiają do niej najlepsi zawodnicy, a kluby wydają ogromne kwoty na transfery. Swoją siłę w Europie w poprzednim sezonie potwierdził Manchester City. To może utwierdzić w przekonaniu, że w Premier League tabela ligowa obejmuje najlepsze drużyny.

Premier League tabela 2023/24

Sezon 2023/24 powinien obfitować w ciekawe starcia na angielskich boiskach. W związku z tym dla Premiership tabela może wskazywać małe różnice pomiędzy zespołami o podobnej sile. Chrapkę na mistrzostwo ma jak zwykle co najmniej kilka klubów. Manchester City, który broni mistrzostwa ponownie będzie przystępować do rozgrywek jako faworyt. Po kilku ciekawych transferach jeszcze mocniejszy wydaje się Arsenal. W poprzednim sezonie niewiele zabrakło Kanonierom do mistrzostwa.

Można również założyć, że w tabeli ligi angielskiej wyżej niż ostatnio będzie Chelsea. Tym razem drużyna powinna być lepiej ułożona przez nowego szkoleniowca, którym został Mauricio Pochettino. Do tego dołożyć należy zawsze głodny sukcesów Manchester United oraz Liverpool z przebudowaną linią pomocy.

Liga angielska - tabela ostatnich rozgrywek

Na finiszu zeszłego sezonu triumfował Manchester City nad Arsenalem. Drużyna z Londynu przez zdecydowaną większość sezonu prowadziła w tabeli, ale to nic nie dało. Liga angielska tabela była bezlitosna na koniec kampanii. W nowym sezonie jako beniaminków będziemy oglądać Burnley, Sheffield United i Luton Town. Szczególnie ostatnia drużyna wzbudza pewne zainteresowanie. Nikt nie stawiał na to, że temu klubowi przyjdzie ścierać się w Premier League. Ciekawą kwestią jest, na którym miejscu zobaczymy Luton spoglądać na tabelę Premiership na koniec rozgrywek 2023/24. Sprawdź terminarz rozgrywek Premier League.

1 liga angielska - najlepsi w tabelach

Dotąd aż 7 drużyn rozegrało wszystkie sezony w Premier League od momentu powstania ligi. Liderem wszech czasów jest Manchester United. Na kolejne mistrzostwo czeka też Liverpool, by móc po raz 20-sty cieszyć się z tytułu. Wtedy wyrówna się on w tej liczbie ze wspomnianymi Czerwonymi Diabłami.

Faworytem bukmacherów do mistrzostwa są ponownie The Citizens. Nikogo nie zdziwi, jeśli dla 1. ligi angielskiej tabela będzie znowu zdominowana właśnie przez nich. Sezon 2023/24 zapowiada się interesująco przez jak zwykle w ostatnim czasie ciekawe okno transferowe i duże wzmocnienia składów drużyn.