Mistrzostwa Europy u-21 to turniej, o którym śmiało można powiedzieć, że eksponuje nowe gwiazdy futbolu. Najlepsi młodzi zawodnicy świata mają okazje, aby pokazać się przed ogromną widownią. Piłkarze, którzy szczególnie się wyróżnią, mogą szybko zapracować na transfer do dobrego zespołu.

Mistrzostwa Europy U21 2025 – Drabinka

Do finałowego turnieju Mistrzostw Europy U21 2025 zakwalifikuje się 16 drużyn. Zapewnione miejsce w turnieju ma Słowacja – gospodarz turnieju. Pozostałe drużyny zostaną wyłonione na zasadzie eliminacji. Najlepsze ekipy zostaną rozlosowane do czterech czterodrużynowych grup. Z każdej do kolejnej fazy przejdą dwie najlepsze.

Drabinka turnieju jest jawna i znana uczestnikom już przed turniejem. Wiadomo jest, które ekipy trafią do danej części drabinki w przypadku zajęcia danego miejsca. To pozwala rozplanować kibicom zakup biletów i noclegów, ale również jest komfortowe dla samych drużyn piłkarskich. Pozwala to w łatwiejszy sposób ustalić kwestie logistyczne przed turniejem.

Mistrzostwa Europy U21 2025 – Wyniki

Wyniki Mistrzostw Europy U21 pozwalają być na bieżąco z rezultatami, jakie zachodzą podczas turnieju. Mimo że nie są to występy pierwszych reprezentacji, to z uwagi na ilość młodych talentów z pewnością warto je śledzić. Za kilka lat może się okazać, że to Ty jako pierwszy dojrzałeś talent któregoś z graczy.

W wynikach Mistrzostw Europy U21 2025 możesz znaleźć takie informacje jak:

 • Ilość rozegranych meczów,
 • Wygrane,
 • Remisy,
 • Porażki,
 • Bilans bramkowy,
 • Różnica w bilansie.

Mistrzostwa Europy U21 – Historia

Pierwsze Mistrzostwa Europy U21 zostały rozegrane w 1978 roku. Zwyciężyła w nich reprezentacja nieistniejącego już państwa – Jugosławii. Ostatnie mistrzostwa w 2023 roku zwyciężyła drużyna Anglii.

Istnieje kilka reprezentacji, które sięgały po tytuł Mistrza Europy U21 więcej niż raz.

Należą do nich:

 • Hiszpania U-21 – 5,
 • Włochy U-21 – 5,
 • Niemcy U-21 – 3,
 • Anglia U-21 – 3,
 • Holandia U-21 – 2,
 • ZSRR U-21 – 2.

Obserwując historię zawodników Mistrzostw Europy U21 należy odnieść wrażenie, że gracz, który zostaje uznany za najlepszego zawodnika turnieju, w przyszłości praktycznie zawsze osiąga wielką karierę. Nagrodę otrzymywali między innymi: Rudi Völler, Laurent Blanc, Andrea Pirlo i Luis Figo.

Mistrzostwa Europy U21 2025 – Strzelcy

Król strzelców mistrzostw Europy U21 automatycznie staje się jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Menadżerowie prześcigają się w wyścigu o to, kto zakontraktuje tego zawodnika u siebie. Złoty But na młodzieżowych turniejach można traktować jako zwiastun bogatej kariery i dobry prognostyk przed seniorskimi występami.

Podobnie jak w przypadku seniorskich rozgrywek zdobycie tytułu króla strzelców bez wsparcia kolegów z drużyny jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli zawodnik gra w drużynie, która odpada w fazie grupowej rozgrywek, praktycznie nie ma szans na sięgnięcie po tytuł króla strzelców. W przeszłości Złotego Buta Mistrzostw Europy U21 zdobywali między innymi: Klaas-Jan Huntelaar, Andrea Pirlo i Alvaro Morata.

Mistrzostwa Europy U21 2025 – Terminarz

Terminarz Mistrzostw Europy U21 2025 będzie znany na wiele miesięcy przed turniejem. Jest to bardzo komfortowe nie tylko dla zawodników i sztabów szkoleniowych, ale również kibiców. Fani, którzy mają do pokonania nawet kilka tysięcy kilometrów, całą podróż muszą rozplanować odpowiednio wcześniej.

Sztaby szkoleniowe nieustannie pracują, aby ich drużyny był jak najlepiej przygotowane do turnieju. Odpowiednio rozplanowanie planu treningowego, przejazdów i zakwaterowania jest jednym z elementów profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków. Dokładny termin Mistrzostw Europy U21 nie jest jeszcze znany, lecz z całą pewnością turniej rozegra się latem 2025 roku.

Mistrzostwa Europy U21 2025 – Drużyny

Turniej Mistrzostw Europy U21 jest jednym z najbardziej prestiżowych rozgrywek w świecie młodzieżowego futbolu. Występ tam jest prawdziwym oknem na świat dla setek piłkarzy. Nic więc dziwnego, że reprezentacje walczą z całych sił, aby zakwalifikować się na finałowy turniej. W głównej fazie rozgrywek udział weźmie 16 najlepszych drużyn ze Starego Kontynentu.

Zapewniony udział w turnieju ma reprezentacja Słowacji U-21. O pozostałe 15 miejsc drużyny powalczą na drodze eliminacji. Jedną z ekip, która powalczy o kwalifikacje, będzie reprezentacja Polski. Awans do tych rozgrywek może otworzyć drogę do wielkiej kariery dla niejednego z polskich piłkarzy.