Statystyki liga francuska
20 maja 2021

Statystyki Rzuty Rożne

Oznaczenia:
śr. + oznacza średnią zdobytych rzutów rożnych
śr. - oznacza średnią straconych rzutów rożnych
Śr./Mecz oznacza średnią rzutów rożnych w meczach danej drużyny (drużyna+rywal)

Drużynaśr. +śr. -śr./ mecz
Angers4,434,689,11
Bordeaux4,655,3810,03
Brest4,735,119,84
Dijon3,866,089,95
Lens5,194,789,97
Lille4,923,848,76
Lorient4,704,359,05
Metz4,325,279,59
Monaco5,703,309,00
Montpellier4,845,5410,38
Nantes4,574,579,14
Nice4,385,6510,03
Nimes4,275,309,57
Ol. Lyon6,114,3010,41
Ol. Marsylia4,435,249,68
Paris St Germain5,783,869,65
Reims3,814,868,68
Rennes5,243,328,57
St. Etienne4,924,869,78
Strasbourg4,414,979,38

Statystyki Piłkarskie – kiedy strzelają

DrużynaStrzelone1 połowa2 połowa
Paris SG8446.4%53.6%
Lyon7951.9%48.1%
Monaco7636.8%63.2%
Lille6240.3%59.7%
Montpellier5839.7%60.3%
Lens5550.9%49.1%
Marseille5347.2%52.8%
Rennes5038.0%62.0%
Brest5056.0%44.0%
Lorient4940.8%59.2%
Strasbourg4852.1%47.9%
Nice4746.8%53.2%
Nantes4645.7%54.3%
Metz4339.5%60.5%
Saint-Etienne4250.0%50.0%
Reims4153.7%46.3%
Nimes4032.5%67.5%
Bordeaux4055.0%45.0%
Angers3956.4%43.6%
Dijon2441.7%58.3%

Francja - gole strzelone [kwadranse]

Drużyna0-1516-3031-4546-6061-7576-90Razem
Angers88681839
Bordeaux868531040
Brest7912461250
Dijon52354524
Lens71011881155
Lille41291561662
Lorient488691449
Lyon614219141579
Marsylia7414851553
Metz359581343
Monaco913617121976
Montpellier7971511958
Nantes795761246
Nice69788947
Nimes616981040
PSG9151511112384
Reims86866741
Rennes31065121450
St. Etienne79568742
Strasbourg31210481148

Zakładkę tę znajdziesz (razem z pięcioma innymi ligami) w MENU: Statystyki Futbol

1 liga francuska statystyki piłkarskie z ostatnich meczów

Tym co wyróżnia obstawianie zakładów bukmacherskich, na tle innych gier hazardowych, takich jak ruletka, poker, czy blackjack, jest możliwość rzetelnego przygotowania się przed postawieniem zakładu. Doświadczenie w zawodzie typera, umożliwiające obiektywną ocenę prawdopodobieństwa wygranej, niweluje do minimum czynnik losowy zakładu. Obstawiając swoje typy na wydarzenia sportowe, takie jak turniej Ligue 1 wyniki można więc prognozować z pewną dozą dokładności za pomocą analizy statystycznej danych dostępnych powszechnie w internecie – np. na naszej stronie.

Tym samym, w ramach niniejszej podstrony oddajemy do Twojej dyspozycji zestawienie najważniejszych informacji piłkarskich. Dowiesz się z nich, jak w bieżącym sezonie przebiega 1 liga francuska, która drużyna prowadzi w rankingach i kim są najskuteczniejsi strzelcy Ligue 1. Dane te pozwolą Ci właściwie zorientować się w temacie, nim podejmiesz się zakładu u bukmachera.

Liga francuska wyniki w tabeli oraz formuła rozgrywek turniejowych

Współczesny format mistrzostw Francji, nazywanych obecnie Ligue 1 pozostaje niezmienny od roku 1932, kiedy to wszedł w życie. Zgodnie z nim turniej toczony jest co roku w systemie kołowym, nieobejmującym podziału na grupy. 1 liga francuska podzielona została na 38 kolejek, w skład których sumarycznie wchodzi 380 pojedynczych spotkań. W tym czasie każda z 20 drużyn, biorących udział w turnieju, zobligowana jest do rozegrania dwóch meczów z każdym innym zespołem. Raz występuje ona na boisku jako gospodarz, następnie zaś w charakterze gościa.

Tym, co determinuje zwycięstwo w zawodach, jest ranking ocen, na którym operuje liga francuska Wyniki meczów przekładają się na ilość zdobytych przez daną drużynę punktów – za zwycięstwo w meczu przyznawane są 3 punkty, za remis oba zespoły otrzymają po 1 punkcie, natomiast drużyna przegrana nie zdobędzie żadnego punktu. Na podstawie sumy tych wartości, pod koniec sezonu ustalana zostaje kwalifikacja końcowa. W sytuacji, w której dwie drużyny osiągną taką sama liczbę punktów, wyżej w tabeli ulokowany zostaje zespół będący zwycięzcą rozegranego dwumeczu. Jeżeli jednak również w tej sytuacji dojdzie do remisu, pierwszeństwo przyznane zostanie na podstawie aktualnej różnicy bramek w pojedynku bezpośrednim lub całościowego bilansu goli w całym sezonie.

Zwycięska drużyna uhonorowana zostaje mistrzostwem Francji oraz możliwością gry w Lidze Mistrzów UEFA, razem ze zdobywcą drugiego miejsca na podium. Plasujący miejsce trzecie w Ligue 1 strzelcy, aby zagwarantować swojemu klubowi przywilej gry, będą musieli wykazać się skutecznością w fazie Play-off Ligi Mistrzów. Prawo do uczestniczenia w rozgrywkach Ligi Europy UEFA zyskuje ekipa z czwartego miejsca, a w zależności od przebiegu Pucharu Ligi Francuskiej oraz Pucharu Francji, szanse na to otrzymują również drużyny z pozycji piątej oraz szóstej. Dwie najsłabsze drużyny oddelegowane zostają do gry w Ligue 2, natomiast trzeci zmuszony jest do rozegrania meczu o pozostanie w lidze z trzecią w kolejności ekipą drugoligową.

1 liga francuska strzelcy, bramki i wygrane, czyli statystyki niezbędne do przemyślanego typowania zakładów bukmacherskich

Garść rzetelnych danych statystycznych, to podstawowa broń do walki z przewagą bukmachera. Poniżej w kilku punktach prezentujemy wyliczenie najważniejszych informacji dotyczących turnieju Ligue 1 Statystyki, które należy brać pod uwagę, przy prognozowaniu trafności typów to:

  • Bramki zdobyte. Parametr ten odnosić się może, zarówno do sumy goli, jaką zdobyli strzelcy w lidze francuskiej na przestrzeni całego sezonu, jak i jednego spotkania, bądź połowy meczu.
  • Sumaryczna liczba meczów wygranych, przegranych oraz remisów. Istotne jest, aby rozważyć, jakie czynniki miały wpływ na końcowy wynik spotkania, jak drużyny radzą sobie w obronie stadionu, a jak grają na wyjazdach. Weź pod uwagę również charakter rozgrywek – niektóre kluby przywiązują znacznie większą wagę do gier turniejowych, niż towarzyskich.
  • Najskuteczniejsi strzelcy Liga francuska obfituje w zawodników odznaczających się na tle drużyny wybitną skutecznością ataku. Z punktu widzenia typera znajomość potencjału poszczególnych zawodników może okazać się niezwykle dochodowa.
  • Ilości rzutów wolnych oraz karnych, jak również czerwonych i żółtych kartek przyznanych danemu zawodnikowi lub całej drużynie.
  • Istotne znaczenie dla przebiegu gry mogą mieć także czynniki, takie jak pogoda, dyskwalifikacje, czy kontuzje.

Jesteśmy zdania, że doświadczony typer, orientujący się w dziedzinie piłki nożnej, nie powinien przepuścić takiego wydarzenia, jak 1 liga francuska. Wyniki piłkarskie zamieszczone w ramach niniejszej podstrony, mogą stanowić doskonałą podstawę do poprawienia swoich dotychczasowych osiągnięć w obstawianiu zakładów. Jeżeli wiesz, jak zastosować je do swoich potrzeb, prawdopodobnie zainteresuje Cię przygotowana przez nasz portal lista legalnych polskich serwisów bukmacherskich. Tym samym zapraszamy do zapoznania się z resztą treści na naszej stronie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x