Statystyki liga francuska
7 kwietnia 2021

Ciekawe statystyki Ligue 1

  1. Lorient strzeliło 64,9% (24/37) goli w II połowie
  2. Nimes strzeliło 30% (9/30)  goli w ostatnim kwadransie meczu
  3. Lorient strzeliło 32,43% (12/37) goli w ostatnim kwadransie meczu
  4. Angers strzeliło zaledwie 2,94% (1/34) goli w przedziale czasowym 61-75
  5. Strasbourg strzelił 30% (12/40) goli w przedziale czasowym 15-30

Statystyki Rzuty Rożne

Oznaczenia:
śr. + oznacza średnią zdobytych rzutów rożnych
śr. - oznacza średnią straconych rzutów rożnych
Śr./Mecz oznacza średnią rzutów rożnych w meczach danej drużyny (drużyna+rywal)

Drużynaśr. +śr. -śr./ mecz
Angers4,814,909,71
Bordeaux4,945,3910,32
Brest4,555,399,94
Dijon3,976,1910,16
Lens5,354,7710,13
Lille5,003,618,61
Lorient4,744,489,23
Metz4,555,169,71
Monaco6,033,169,19
Montpellier4,945,2910,23
Nantes4,554,719,26
Nice4,005,879,87
Nimes4,165,529,68
Ol. Lyon6,234,4210,65
Ol. Marsylia4,485,169,65
Paris St Germain5,483,819,29
Reims3,454,588,03
Rennes5,233,428,65
St. Etienne4,774,689,45
Strasbourg4,425,139,55

Statystyki Piłkarskie – kiedy strzelają

DrużynaStrzelone1 połowa2 połowa
Paris SG6746.3%53.7%
Monaco6435.9%64.1%
Lyon6053.3%46.7%
Lille5141.2%58.8%
Montpellier4936.7%63.3%
Lens4753.2%46.8%
Brest4355.8%44.2%
Nice4143.9%56.1%
Marseille4050.0%50.0%
Strasbourg4057.5%42.5%
Rennes3943.6%56.4%
Reims3852.6%47.4%
Lorient3735.1%64.9%
Metz3641.7%58.3%
Angers3461.8%38.2%
Bordeaux3455.9%44.1%
Nantes3250.0%50.0%
Saint-Etienne3250.0%50.0%
Nimes3036.7%63.3%
Dijon2045.0%55.0%

Francja - gole strzelone [kwadranse]

Drużyna0-1516-3031-4546-6061-7576-90Razem
Angers78661634
Bordeaux66753734
Brest6810451043
Dijon42334420
Lens781076947
Lille21271161351
Lorient445571237
Lyon410186121060
Marsylia6410541140
Metz357461136
Monaco98615111564
Montpellier4861211849
Nantes57434932
Nice59487841
Nimes41664930
PSG712129101767
Reims85766638
Rennes395471139
St. Etienne66457432
Strasbourg212944940

Zakładkę tę znajdziesz (razem z pięcioma innymi ligami) w MENU: Statystyki Futbol

1 liga francuska statystyki piłkarskie z ostatnich meczów

Tym co wyróżnia obstawianie zakładów bukmacherskich, na tle innych gier hazardowych, takich jak ruletka, poker, czy blackjack, jest możliwość rzetelnego przygotowania się przed postawieniem zakładu. Doświadczenie w zawodzie typera, umożliwiające obiektywną ocenę prawdopodobieństwa wygranej, niweluje do minimum czynnik losowy zakładu. Obstawiając swoje typy na wydarzenia sportowe, takie jak turniej Ligue 1 wyniki można więc prognozować z pewną dozą dokładności za pomocą analizy statystycznej danych dostępnych powszechnie w internecie – np. na naszej stronie.

Tym samym, w ramach niniejszej podstrony oddajemy do Twojej dyspozycji zestawienie najważniejszych informacji piłkarskich. Dowiesz się z nich, jak w bieżącym sezonie przebiega 1 liga francuska, która drużyna prowadzi w rankingach i kim są najskuteczniejsi strzelcy Ligue 1. Dane te pozwolą Ci właściwie zorientować się w temacie, nim podejmiesz się zakładu u bukmachera.

Liga francuska wyniki w tabeli oraz formuła rozgrywek turniejowych

Współczesny format mistrzostw Francji, nazywanych obecnie Ligue 1 pozostaje niezmienny od roku 1932, kiedy to wszedł w życie. Zgodnie z nim turniej toczony jest co roku w systemie kołowym, nieobejmującym podziału na grupy. 1 liga francuska podzielona została na 38 kolejek, w skład których sumarycznie wchodzi 380 pojedynczych spotkań. W tym czasie każda z 20 drużyn, biorących udział w turnieju, zobligowana jest do rozegrania dwóch meczów z każdym innym zespołem. Raz występuje ona na boisku jako gospodarz, następnie zaś w charakterze gościa.

Tym, co determinuje zwycięstwo w zawodach, jest ranking ocen, na którym operuje liga francuska Wyniki meczów przekładają się na ilość zdobytych przez daną drużynę punktów – za zwycięstwo w meczu przyznawane są 3 punkty, za remis oba zespoły otrzymają po 1 punkcie, natomiast drużyna przegrana nie zdobędzie żadnego punktu. Na podstawie sumy tych wartości, pod koniec sezonu ustalana zostaje kwalifikacja końcowa. W sytuacji, w której dwie drużyny osiągną taką sama liczbę punktów, wyżej w tabeli ulokowany zostaje zespół będący zwycięzcą rozegranego dwumeczu. Jeżeli jednak również w tej sytuacji dojdzie do remisu, pierwszeństwo przyznane zostanie na podstawie aktualnej różnicy bramek w pojedynku bezpośrednim lub całościowego bilansu goli w całym sezonie.

Zwycięska drużyna uhonorowana zostaje mistrzostwem Francji oraz możliwością gry w Lidze Mistrzów UEFA, razem ze zdobywcą drugiego miejsca na podium. Plasujący miejsce trzecie w Ligue 1 strzelcy, aby zagwarantować swojemu klubowi przywilej gry, będą musieli wykazać się skutecznością w fazie Play-off Ligi Mistrzów. Prawo do uczestniczenia w rozgrywkach Ligi Europy UEFA zyskuje ekipa z czwartego miejsca, a w zależności od przebiegu Pucharu Ligi Francuskiej oraz Pucharu Francji, szanse na to otrzymują również drużyny z pozycji piątej oraz szóstej. Dwie najsłabsze drużyny oddelegowane zostają do gry w Ligue 2, natomiast trzeci zmuszony jest do rozegrania meczu o pozostanie w lidze z trzecią w kolejności ekipą drugoligową.

1 liga francuska strzelcy, bramki i wygrane, czyli statystyki niezbędne do przemyślanego typowania zakładów bukmacherskich

Garść rzetelnych danych statystycznych, to podstawowa broń do walki z przewagą bukmachera. Poniżej w kilku punktach prezentujemy wyliczenie najważniejszych informacji dotyczących turnieju Ligue 1 Statystyki, które należy brać pod uwagę, przy prognozowaniu trafności typów to:

  • Bramki zdobyte. Parametr ten odnosić się może, zarówno do sumy goli, jaką zdobyli strzelcy w lidze francuskiej na przestrzeni całego sezonu, jak i jednego spotkania, bądź połowy meczu.
  • Sumaryczna liczba meczów wygranych, przegranych oraz remisów. Istotne jest, aby rozważyć, jakie czynniki miały wpływ na końcowy wynik spotkania, jak drużyny radzą sobie w obronie stadionu, a jak grają na wyjazdach. Weź pod uwagę również charakter rozgrywek – niektóre kluby przywiązują znacznie większą wagę do gier turniejowych, niż towarzyskich.
  • Najskuteczniejsi strzelcy Liga francuska obfituje w zawodników odznaczających się na tle drużyny wybitną skutecznością ataku. Z punktu widzenia typera znajomość potencjału poszczególnych zawodników może okazać się niezwykle dochodowa.
  • Ilości rzutów wolnych oraz karnych, jak również czerwonych i żółtych kartek przyznanych danemu zawodnikowi lub całej drużynie.
  • Istotne znaczenie dla przebiegu gry mogą mieć także czynniki, takie jak pogoda, dyskwalifikacje, czy kontuzje.

Jesteśmy zdania, że doświadczony typer, orientujący się w dziedzinie piłki nożnej, nie powinien przepuścić takiego wydarzenia, jak 1 liga francuska. Wyniki piłkarskie zamieszczone w ramach niniejszej podstrony, mogą stanowić doskonałą podstawę do poprawienia swoich dotychczasowych osiągnięć w obstawianiu zakładów. Jeżeli wiesz, jak zastosować je do swoich potrzeb, prawdopodobnie zainteresuje Cię przygotowana przez nasz portal lista legalnych polskich serwisów bukmacherskich. Tym samym zapraszamy do zapoznania się z resztą treści na naszej stronie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x