Statystyki rzuty rożne Ekstraklasa

Zakładkę tę znajdziesz (razem z pięcioma innymi ligami) w MENU: Statystyki Futbol

Śledzenie statystyk meczowych kojarzy się z nudną, niemalże biurokratyczną pracą. Nic bardziej mylnego! Statystyki meczów ekstraklasy potrafią być bardzo ciekawe, jeśli tylko ma się pomysł na ich wykorzystanie. Każdy zaawansowany typer dokładnie bada szczegółowe i ogólne informacje o przebiegu meczów, co pozwala mu na zwiększenie swoich szans na wygraną. Nie bez powodu dane są publikowane na różnych stronach – włącznie z naszym serwisem.

Liga polska statystyki – rzuty rożne i kupony

Kupony z wynikiem meczu są dość standardowym sposobem obstawiania u bukmacherów. Coraz więcej osób decyduje się jednak na bardziej nieprzewidywalne – a więc oferujące znacznie większą wygraną – zakłady na rzuty rożne. W tym właśnie przypadku przydadzą się prezentowane statystyki. Liga Polska składa się z kilkunastu drużyn, które tylko pozornie wyróżniają się zbliżonym do siebie poziomem.

Najmniej różnic widać właśnie w kornerach. Największą średnią rzutów rożnych w meczach danej drużyny ma Lechia Gdańska i Radomiak Radom. Na końcu znajduje się Warta Poznań i Raków Częstochowa. W kwestii takiej jak polska ekstraklasa statystyki nie różnią się więc tak mocno. Nabierają one jednak znaczenia po bliższym spojrzeniu na nie. Dużo skuteczniejszą w rzutach rożnych drużyną jest Lech Poznań. Co prawda średnia wynosi 13,00, ale aż 40 rzutów rożnych zostało wbitych przez drużynę (RR+), a tylko 25 przeciwko niej (RR-).

Jak to przełożyć na skuteczny kupon? Dobrze byłoby wybrać taki, który znajduje odzwierciedlenie w danych, jakie prezentuje Liga Polska Statystyki. RR+ będą istotne w przypadku typowania, kto wykona więcej rzutów rożnych. Przyda się również przy obstawianiu ogólnej liczby kornerów drużyny podczas całego spotkania lub w trakcie połowy. A do czego przyda się średnia wynikająca ze statystyki? Liga Polska oferuje zakłady odnoszące się do wszystkich rzutów rożnych podczas meczu – po obu stronach. Wytypowanie wyniku zbliżonego do średniej obu ścierających się ze sobą zespołów zwiększa prawdopodobieństwo wygranej.

Wczytanie się w dostępne informacje pozwala też na skuteczniejsze handicapy. Dla przykładu można wskazać zespół, który w trakcie całego meczu wykona przynajmniej 3 rzuty rożne więcej od swojego przeciwnika. Na podstawie powyższych danych można stwierdzić, że większą szansę ma na to Lech Poznań w starciu Bruk-Bet Termalica.

Ekstraklasa statystyki – analiza dostępnych danych o kwadransach

Równie ciekawymi kuponami są te, które dotyczą nie tylko samego wyniku rozgrywki, ale również jej przebiegu. Nie obejdzie się więc bez szczegółowej statystyki meczów Ekstraklasy. Co na jej podstawie można wywnioskować? Weźmy po analizę hipotetyczny przykład. Najskuteczniejsza drużyna w tym sezonie Ekstraklasy to: Lech Poznań z 11 golami. To ciekawa informacja również pod zupełnie innym kątem. Wystarczy wyobrazić sobie kupon, na którym można obstawić liczbę goli w danym kwadransie. Ekstraklasa statystyki wyraźnie pokazują, że Lech największe szanse na trafienie ma na samym początku drugiej połowy (3 gole) oraz w pierwszych 15 minutach meczu (2 bramki) i między 60, a 75 minutą (również 2 trafienia). W pozostałych kwadransach ich skuteczność drastycznie spada (do jednej bramki). Dzięki temu wiadomo, jak obstawić kupon dotyczący meczu z drużyną Lecha Poznań.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Radomiaku Radom. Statystyki ekstraklasa nie pozostawiają wątpliwości, że cała drużyna mobilizuje się dopiero na sam koniec meczu. Aż 3 z 4 zdobytych w lidze goli przypada na ostatni kwadrans. Łatwo w ten sposób wycenić własne szanse na kuponie.

Dlaczego warto śledzić statystyki meczów ekstraklasy?

Doświadczeni i mocno zaangażowany typerzy starają się zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo różnymi sposobami. Śledzenie i dokładna analiza danych jest jednym z nich. Właściwie każdy, kto chce trafnie przewidzieć wynik meczu, powinien zwrócić uwagę na dostępne statystyki. Ekstraklasa jest bardzo dobrze udokumentowana przez różne źródła, dlatego nie trzeba szczególnie długo szukać potrzebnych informacji. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu przeglądaniu Internetu, a wolą skupić się na samej grze.

Pogłębiona analiza przydaje się zwłaszcza w przypadku obstawiania bardziej zaawansowanych kuponów, np. taśm czy custom betów. Im bardziej skomplikowane typy, tym lepiej dokładnie sprawdzić statystyki Liga Polska, które mogą zaskoczyć każdego, komu wydaje się, że już wszystko wie. Wystarczy jedna niespodziewana informacja, aby zastanowić się nad typowanym wynikiem. A to przekłada się na większą satysfakcję nie tylko z rozgrywki meczowej, ale również samej gry kuponem.

Polska ekstraklasa statystyki – graj o duże pieniądze!

Dla wielu osób taka wiedza może okazać się zbędna. Istnieje spora rzesza graczy, którzy wolą większą niepewność. To przecież równie emocjonujące! W kwestii takiej jak polska ekstraklasa statystyki przydadzą się jednak, aby uzyskać jak największe wygrane.

Czasem nie warto zdawać się na łut szczęścia. Dlatego analizę statystyk polecamy zarówno doświadczonym typerom, jak i tym, którzy chcą w szybkim tempie zyskać wprawę.


Tak, na stronie Zawód Typer po każdej kolejce aktualizujemy dane rzutów rożnych.
Po każdej kolejce Ekstraklasy aktualizowane są dane zdobywanych bramek w danym kwadransie i połowie meczu.