High League 6, czyli kolejna edycja gali typu freak fight drugiej największej polskiej federacji organizującej takie wydarzenia i pierwsza w 2023 roku. Co już wiadomo o gali High League 6?

Data gali18.03.2023
Miejsce galiSpodek, Katowice
Transmisja galiPPV
Walka wieczoruMarcin Najman vs Jacek Murański
Bukmacher High LeagueKod promocyjny Fortuna

Kiedy High League 6

Termin High League 6 został ujawniony pod koniec 2022 roku. Kolejna gala High League odbędzie się już 18 marca 2023 roku.

Gdzie High League 6

Druga największa gala freak fightowa swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w stolicy Śląska. Będzie to pierwszy event High League zorganizowany w Katowicach. Wszystkich zawodników i kibiców ugości słynny Spodek Katowice mogący pomieścić około 11 tys. widzów.

High League 6 Transmisja Gali – Gdzie oglądać

Galę High League 6 będzie można obejrzeć w systemie pay-per-view. Aby obejrzeć transmisję online High League 6, należy wejść na stronę highlive.tv, zarejestrować konto i wykupić dostęp. Do wyboru są dwie opcje zakupu:

Transmisja High League 6 – Pakiet Basic

  • Cena 34,99 zł
  • Jakość 720p
  • Możliwość odtworzenia transmisji przez 24 godziny po wydarzeniu

High League 6 transmisja – Pakiet Premium

  • Cena 39,99 zł
  • Jakość 1080p
  • Dostęp do transmisji przez 7 dni po wydarzeniu
  • Możliwość oglądania różnych kanałów, w tym Hejt Room-u

High League 6 bilety

Bilety na High League 6 dostępne są już w sprzedaży. Można je kupić na stronie eventim.pl. Najtańsze wejściówki kosztują od 99 do 139 zł. Najdroższe, czyli bilety premium można nabyć za 1199 oraz 1399 zł.

High League 6 – Karta Walk

Karta walk High League 6 będzie obfitować w wiele ciekawych nazwisk i zestawień. Spodziewamy się co najmniej dziesięć pojedynków, ale wszystko zależy od organizatorów. Jeden z nich, który z pewnością rozgrzeje kibiców w Spodku to walka Jacka Murańskiego z Marcinem Najmanem. Pomiędzy zawodnikami od dawna dochodzi do kłótni i wzajemnego obrażania się w mediach społecznościowych. High League robiąc tę walkę najprawdopodobniej „rozbije bank” w pierwszej połowie 2023 roku i ciężko będzie to przebić innym federacjom. Kolejne walki poznamy już wkrótce.

Karta Walk High League 6 – Kolejność

#

Kategoria wagowaFormuła

Walka

1.

??TBA vs TBA
2.??

TBA vs TBA

3.??

TBA vs TBA

4.

??TBA vs TBA

5.

??TBA vs TBA
6.??

TBA vs TBA

7.??

TBA vs TBA

8.

??TBA vs TBA
9. Co-man event79,5 kgMMA

Jarosław „Pashabiceps” Jarząbkowski vs Marcin Dubiel

10. Main event

?Zmodyfikowane zasady boksu birmańskiegoMarcin „El Testosteron” Najman vs Jacek „Muran” Murański

High League 6 – Walka wieczoru

Początek gali High League 6 organizowanej w Katowicach już 18 marca o godzinie 20:00. W karcie walk jak na razie widnieje tylko jedno zestawienie, ale z pewnością włodarze przygotowali co najmniej 10 pojedynków. Im bliżej wydarzenia, tym więcej będzie wiadomo. Skupiając się na walce wieczoru High League 6, federacja ogłosiła ją tuż przed rozpoczęciem piątej edycji. Do oktagonu wszedł Arkadiusz „Pan” Pawłowski, a za nim Marcin Najman i Jacek Murański. Tak, to ich zobaczymy 18 marca w Spodku!

Konflikt jest na tyle duży, że można spodziewać się rekordu oglądalności w trakcie konferencji, programów i przede wszystkim gali. Ciekawe są także zasady pojedynku. Będzie to boks birmański. Dozwolone będą nie tylko łokcie, ale także uderzenia głową. W parterze będzie można uderzać jedynie przez 15 sekund. Dodatkowo High League zabezpieczyło się przed ewentualnym szybkim poddaniem Najmana, z czego niestety jest znany. „El Testosteron” nie dostanie wypłaty, jeżeli przegra w mniej niż 3 minuty.

Marcin „El Testosteron” Najman (5-6-0)

Zarobki Marcina Najmana na pojedynku z Jackiem Murańskim z pewnością znacząco wzrosną. Szacuje się, że po hitowej walce wieczoru na High League 6 na jego konto zostanie przelane około 300 tys. złotych. Pod warunkiem że Marcin Najman nie przegra w mniej niż 3 minuty.

Marcin Najman po zakończeniu kariery bokserskiej i przejściu na mieszane sztuki walki znany jest głównie z szybkich odklepań i wygranych z niezbyt doświadczonymi rywalami. Mimo to jego postać przyciąga takie zainteresowanie, że cały czas może liczyć na akuratne propozycje. Prześledźmy zatem jego ostatnie starcia.

W 2009 roku zadebiutował na gali KSW 12. Jego rywalem był znany wszystkim strongman, Mariusz Pudzianowski. Wielu uważa, że właśnie ten pojedynek rozpowszechnił MMA w naszym kraju. Siłacz z Białej Rawskiej potrzebował zaledwie 43 sekundy, aby roznieść „El Testosterona”.

Włodarze KSW dali mu jeszcze jedną szansę na czternastej edycji gali. Najman zmierzył się ze swoim byłym kolegą, Przemysławem Saletą. Panowie poróżnili się o kobietę… Konkretniej o drugą żonę Salety, Ewę Byzdrę. Do wyjaśnienia ich konfliktu w oktagonie doszło po kompromitującej porażce z Pudzianowskim. W pierwszej rundzie Najman zaskoczył Saletę, sprowadzając go do parteru. „El Testosteron” uzyskał pełny dosiad i zaczął dobierać się do głowy Salety. Robił to jednak na tyle nieporadnie, że sędzia podniósł walkę do stójki. Po chwili Najman ponownie spróbował sprowadzić Saletę, ale tym razem mistrz Europy w zawodowym boksie zdołał obrócić Najmana i duszeniem zakończyć starcie.

Najman MMA Attack 

 

Do rewanżu doszło 5 listopada 2011 roku na gali MMA Attack 1 na zasadach K-1. Najman znowu się nie popisał. W 50 sekundzie po jednym z kopnięć doznał kontuzji nogi, która uniemożliwiła mu dalszą rywalizację.

Rok później na drugiej edycji MMA Attack Najman przegrał z debiutującym Robertem „Hardkorowy Koks” Bruneiką. Co prawda walka wyszła poza pierwszą rundę, ale skończyła się podobnie jak z Pudzianowskim. Kulturysta wszedł w Najmana, a w parterze rozbił go silnymi ciosami. Wydawało się, że po tym starciu Najman odwiesi rękawice na kołku. Nic bardziej mylnego!

Najman vs Trybson i zdobycie ME w K-1

 

Kolejnym pojedynkiem Najmana było starcie z „Trybsonem” na pierwszej gali FFF w Zielonej Górze. Były uczestnik Warsaw Shore potrzebował zaledwie 42 sekund, aby uporać się z Najmanem. Po walce panowie się pogodzili, ale niewykluczony był rewanż w formule K-1.

W międzyczasie w 2016 roku Najman zdobył Mistrzostwo Europy organizacji WKU w K-1, pokonując Satischa Jhamailego.

Najman w FAME MMA

 

Następnie Najman przeszedł do federacji FAME MMA. Stał się tam od razu jedną z głównych gwiazd obok Amadeusza Roślika, „Don Kasjo”, czy Marty Linkiewicz. Pierwszym rywalem Najmana był Piotr „Bonus BGC” Witczak. Ulubieniec publiczności nie podołał wyzwaniu, przegrywając już w pierwszej rundzie przez TKO. Było to drugie zwycięstwo „El Testosterona” we freak-fightach po wygranej z Michalem Dobiašem na PLMMA 45 w 2014 roku.

Na kolejnej edycji przegrał z Piotrem „Bestia” Piechowiakiem przez TKO w pierwszej rundzie. Po porażce Najmana zestawiono z Dariuszem „Lew” Kaźmierczukiem, który przed tym pojedynkiem miał bilans 1-7. Walka nie potrwała zbyt długo i zakończyła się szybkim nokautem technicznym w pierwszej rundzie. Po walce „Daro Lew” oskarżył Najmana o nieczystą grę, bijąc w tył głowy. Najman skwitował to pogardliwą odpowiedzią – „widocznie „Lew” nadal odczuwa skutki ciężkich ciosów Najmana w głowę”. Ostatnią walką Najmana w FAME MMA był pojedynek w boksie z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Między zawodnikami od dawna wrzało, a oliwy do ognia dolał Kasjusz, który oskarżył „El Testosterona” o romans z Moniką Godlewską podczas gali FAME MMA 5. Po oskarżeniach Najman nie pojawił się w programie „Cage”, ale dopiero sama walka pokazała, że „Don Kasjo” mocno wpłynął na jego psychikę.

Podczas pojedynku, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej, zaczął kopać rywala, a raz nawet go obalił. Po drugiej próbie kopnięcia sędzia zdyskwalifikował Najmana. Następnie w oktagonie doszło do bójki i szybko musieli wkroczyć ochroniarze. W całym zamieszaniu znalazł się trener Najmana – Damian Herczyk, który jak się okazało po walce, wykręcił nogę Kasjuszowi, który leżał już na macie trzymany przez ochronę.

Najman w MMA-VIP

 

Po kompromitującej walce z „Don Kasjo” Najman stał się jednym z założycieli MMA-VIP. Na pierwszej edycji w walce wieczoru przegrał z Szymonem „Taxi Złotówa” Wrześniem – znanym youtuberem, który przez długi czas walczył z otyłością. Na MMA-VIP 3 pokonał Ryszarda „Szczena” Dąbrowskiego w 17 sekund przez TKO. Ostatnim występem w MMA-VIP był pojedynek z „Miśkiem z Nadarzyna”. W pierwszej rundzie 60-letni były gangster obalił Najmana, ale z powodu braku aktywności sędzia był zmuszony podnieść walkę. W drugiej odsłonie Najman poleciał z Dąbrowskim pod siatkę, a tam rozpoczął serię ciosów. Jego prawy sierpowy naruszył „Miśka z Nadarzyna” na tyle, że sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. Po tej walce Najman poinformował, że odchodzi z federacji i przekazuje władzę komuś innemu.

Najman vs Jóźwiak

 

Po odejściu z MMA-VIP Najman dostał propozycję walki z prezesem FEN, Pawłem Jóźwiakiem. Do skrzyżowania rękawic doszło na gali Wotore 6. Zawodnicy bili się w formule MMA w rękawicach z samymi owijkami. Najman nie pokazał się z dobrej strony. Już po kilku sekundach Jóźwiak trafił go na tyle mocno, że ten runął na ziemię. Prezes FEN od razu doskoczył i ubił Najmana silnymi ciosami.

Jacek „Muran” Murański (0-3-0)

Ten, kto przespał ostatni rok freak-fightow może tego żałować. Federacja FAME pozyskała prawdziwych „zadymiarzy” w postaci rodziny Murańskich, czyli Jacka Murańskiego i jego syna Mateusza. Oboje wnieśli do freak-fightów powiew świeżości. Mieli oni także mocny konflikt z Arkadiuszem Tańculą. Konferencje i programy biły rekordy oglądalności, a sam „Jaca” wyszedł do oktagonu w zastępstwie za Mateusza (kontuzja szyji) na FAME MMA 12. Walka wieczoru odbyła się pierwszy raz w historii polskich freak-fightów w klatce rzymskiej z dozwolonymi łokciami. Pojedynek był niezwykle emocjonujący. Błyskawicznie zaatakował „Aroy”, który dążył do znokautowania Jacka. W drugiej rundzie Jacek coraz bardziej słabł, a na jego twarzy pojawiła się pierwsza krew.

Po sześciu minutach panowie mieli już bardzo mało siły, ale zdecydowanie przeważał Tańcula swoich zasięgiem i siłą ciosów. W trzeciej odsłonie Murańskiemu został odjęty punkt, ponieważ ugryzł Tańculę. W czwartej popełnił kolejny faul – złapanie siatki. Sędzia był zmuszony do zdyskwalifikowania 53-letniego zawodnika. Po porażce „Muran” zaczął się tłumaczyć licznymi kontuzjami. Nie były one wymyślone, a federacja FAME wysłała go na badania. Okazało się, że Jacka czekają trzy operacje, w tym najpoważniejsza związana z zerwanym bicepsem.

Do rewanżu doszło na FAME MMA 15. Najpierw Tańcula mierzył się z Mateuszem Murańskim, którego poddał w parterze, a następnie zmierzył się ponownie z Jackiem w klatce rzymskiej 3×3. Warto odnotować, że Murański był o kilkanaście centymetrów niższy, a zarazem o kilka kilogramów cięższy od Tańculi. Rzymska klatka sprawiała, że jego szanse rosły, bo w normalnych warunkach nie miałby żadnych. Rewanż przypominał ich pierwsze starcie. Tańcula z łatwością obijał rywala ciosami prostymi, jak i potężnymi kolanami. Turski komentujący tę walkę łapał się za głowę, jak Murański to wszystko wytrzymuje. Jacek pokazał charakter i niebywałą wytrzymałość, wytrzymując pięć dwuminutowych rund. Przegrał na punkty.

Ostatni pojedynek w FAME

 

Ostatnim pojedynkiem Jacka Murańskiego było starcie na FAME MMA 16 z youtuberem, Robertem Pasutem. Pasut zaczął pojedynek od low-kicków. Jedno z nich przejął Murański, jednak „Sutonator” zdołał to wybronić i sprowadził „Jacę” do parteru. W dosiadzie Pasut zadawał mocne uderzenia. „Muran” oddał plecy, a „Sutonator” zaczął pracować nad duszeniem. Kilka razy był o włos od poddania Murańskiego przez dźwignię, jednak za każdym razem Murański z tego wychodzi obronną ręką. W pewnym momencie udało się „Muranowi” wrócić do stójki, gdzie trafił celnymi uderzeniami. W drugiej rundzie Pasut mocną kontrą trafił Murańskiego, posyłając go na matę. Tam youtuber i przyszły prowadzący konferencje FAME’U przeszedł do dosiadu. Na minutę przed końcem sędzia upomniał Jacka, aby się bronił. Widząc brak aktywności, zdecydował się przerwać starcie. Jak się okazało, federacja FAME po trzech porażkach z rzędu i licznych kontrowersjach i pomówieniach ze strony Murańskiego zdecydowała się nie przedłużać z nim kontraktu.

Kursy High League 6

Fortuna kursy jak zwykle wystawi tuż po ogłoszeniu wszystkich pojedynków. Tak było w przypadku poprzedniej edycji High League.

Karta Wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem fani freak-fightowych walk zobaczą prawdopodobnie osiem równie ciekawych starć. Kolejność pojedynków będzie zależeć od zainteresowania danymi zawodnikami i od tego, czy generują oni emocje w trakcie konferencji. Jeśli pomiędzy rywalami nie będzie realnego konfliktu lub przepychanek słownych, raczej osoby odpowiedzialne za tworzenie karty walk High League 6 umieszczą takie zestawienia zaraz na początku eventu. Niemniej jednak często to właśnie walki ze wstępnej karty walk dają dużo większe emocje niż chociażby walka wieczoru.

Karta Główna

Jedna lub dwie pierwsze walki z karty wstępnej będzie można obejrzeć za darmo na oficjalnym kanale High League. Karta główna i walka wieczoru Marcin Najman vs Jacek Murański, zarezerwowane są dla szczęśliwych posiadaczy wykupionego PPV. To jakie tym razem zestawienia przygotowała dla fanów federacja High League, aby zgromadzić przed telewizorami i ekranami jak najwięcej osób przekonamy się niebawem.

Co Main Event High League 6

Jarosław „Pashabiceps” Jarząbkowski Boks (1-0-0), MMA (0-0-0) vs Marcin Dubiel MMA (3-2-0)

Mimo że walka wieczoru na High League 6 prawdopodobnie skradnie show, nie zmienia to jednak faktu, że co-main event również wygląda bardzo interesująco. W przedostatniej walce w Spodku na HL 6 dojdzie do starcia pomiędzy legendą e-sportu, Jarosławem „Pashabiceps” Jarząbkowskim a byłym członkiem Teamu X i topowym influencerem, Marcinem Dubielem.

34-letni gracz Counter Strike: Global Offensive zadebiutował w sportach walki na gali High League 2, gdzie w debiucie pokonał Michała „Owcę” Owczarzaka. Po starciu nie ukrywał, że pragnie kontynuować swoją przygodę i wystąpić na High League 5 zaplanowanym na 10 grudnia 2022 roku. Niestety plany Pashy nie zostały zrealizowane z powodu kontuzji kolana, której nabawił się podczas jednego z treningów. Jarząbkowski był u dwóch ortopedów. Jeden zdiagnozował naderwanie, a drugi zerwanie przedniego więzadła krzyżowego. Podobno, gdyby nie problemy z kolanem, Pasha miałby walczyć ze streamerem, Adrianem „Medusa” Salamonem.

Włodarze High League nieco zaskoczyli wszystkich, gdyż naprzeciwko mistrza świata w CS:GO z 2014 roku stanie jeden z najpopularniejszych youtuberów w naszym kraju. Marcin Dubiel, bo o nim mowa we freak fightach uczestniczy od 2020 roku i ma na swoim koncie pięć walk w formule MMA, z czego trzy skończyły się jego zwycięstwem i jedną w klatce rzymskiej bez limitu czasowego, którą także wygrał. Po raz ostatni w oktagonie stanął pod koniec ubiegłego roku, gdy na gali FAME MMA 16 pokonał Mateusza „Tromba” Trąbkę.

Finał High League 5

Ostatnia gala High League odbyła się 10 grudnia 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. W main evencie doszło do walki Alberto Simao vs Paweł „Tybori” Tyburski. Jeden z braci Tyburskich był zdecydowanym faworytem według bukmacherów. Nic dziwnego, gdyż jest on uważany za jednego z najlepszych freak-fighterów w Polsce, a na swoim koncie ma cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Raper z kolei stoczył zaledwie jeden pojedynek z Marcinem Dubielem, wygrywając go po jednogłośnej decyzji sędziów, chociaż trzeba przyznać, że Dubiel postawił twarde warunki.

Walka rozpoczęła się od low-kicków ze strony Tyburskiego. Alberto cały czas starał się utrzymywać dystans i nie wdawać się w niepotrzebne wymiany. Jego plan na ten pojedynek opierał się na silnych kopnięciach. Jedno nawet wylądowało pod łokciem Tyburskiego. Pod koniec pierwszej odsłony Alberto dwa razy dostał poniżej pasa i sędzia za każdym razem musiał przerwać pojedynek, dając ostrzeżenie „Tyboriemu”.

W drugiej rundzie Tyburski trafił rapera w szczękę. Po minie Alberto było widać, że odczuł ten cios. Po chwili lewy sierpowy Tyburskiego posłał członka wytwórni Malika Montany na deski. Tam „Tybori” dokończył dzieła zniszczenia silnymi ciosami z góry.

Pozostałe rezultaty

Na gali High League 5 zobaczyliśmy także sportowe starcie między Vaso Bakoceviciem, a ojcem Denisa Załęckiego. Starcie nie potrwało długo. „Crazy” trafił Czarnogórca, który upadając, nabawił się odnowienia kontuzji nogi. Zaraz po tym pojedynku w klatce spotkali się dwa streamerzy, z którego zwycięsko wyszedł Paweł „Leh” Lehmann. W walkach kobiet triumfowała Maja Staśko i Agata „Fagata” Fąk. Na gali pojawił się także medalista olimpijski i zawodnik KSW, Damian Janikowski, który pokonał Mateusza „Don Diego” Kubiszyna przez jednogłośną decyzję sędziów. W pozostałych walkach Paweł „Scarface” Bomba po porażce z Amadeuszem „Ferrari” Roślikiem na poprzedniej edycji niespodziewanie pokonał w K-1 Mateusza „Murana” Murańskiego przez dyskwalifikację. Maciej „Zony” Zoniuk pokonał Jakuba „Holak” Krawczyka przez TKO w drugiej rundzie. Wojciech „Rekordzista” Sobierajski zwyciężył przez większościową decyzję sędziów z Kamilem „Hassi” Hassanem, a Andrzej „Andrew” Gazda wbrew kursom bukmacherskim rozprawił się z discopolowcem Przemysławem „Sequento” Skulskim.

High League 6 konferencja

Konferencja przed galą High League 6 będzie istotnym elementem promocyjnym całego wydarzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że konferencje High League ogląda nawet kilkaset tysięcy osób na YouTube, są to wydarzenia cieszące się ogromną popularnością wśród kibiców. Na pierwszej konferencji poznamy pełen fight card i wszystkich uczestników nadchodzącego wydarzenia.

High League 6 ważenie

Ważenie przed galą High League 6 odbędzie się dzień przed wydarzeniem. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych. Jako że gala odbędzie się 18 marca, to ważenie zobaczymy 17 marca 2023 roku.

Bukmacher High League 6

Bukmacher na High League 6 – czyli, gdzie typować galę? Oficjalnym sponsorem federacji High League są zakłady bukmacherskie Fortuna. W związku z tym właśnie w tej firmie kursy na High League 6 pojawią się najszybciej.

Bukmacher High League

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie High League 6. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!

Typy High League 6

Typy na High League 6 dostępne będą do gry w Fortunie, gdy włodarze ogłoszą pełną kartę walk. Do gali zostaje coraz mniej czasu, wiec na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu następnych kilku walk nadchodzącej edycji High League. Na kilka dni przed galą typerzy na naszej stronie w sekcji Typy na High League opublikują swoje trafy.

Kto na High League 6

Kto zawalczy na High League 6? W klatce dojdzie do wielu głośnych walk. W starciu wieczoru zmierzą się ze sobą dobrze wszystkim znany Marcin Najman i Jacek Murański. Ogłoszono także angaż Tomasza „Szalony Reporter” Matysiaka, Lexy Chaplin oraz pojedynek Pashabiceps vs Marcin Dubiel. Najprawdopodobniej do klatki wejdzie również Denis „Bad Boy” Załęcki, który na czwartej edycji przegrał z Arturem Szpilką z powodu kontuzji.

Zawodnicy High League 6

Zawodnicy High League 6, czyli kto wystąpi na gali? Na ten moment znamy siedmiu zawodników, których zobaczymy na marcowym wydarzeniu w Katowicach. Marcin Najman, Jacek Murański, Pashabiceps, Marcin Dubiel, Lexy Chaplin i Denis Załęcki mają już za sobą kilka pojedynków. Debiutantem natomiast jest „Szalony Reporter”. Wszyscy jesteśmy ciekawi, kto będzie jego rywalem i jak sobie poradzi z hejtem, który ostatnio mocno go dotyka.

Walki High League 6

Nie ulega wątpliwości, że walki na High League 6 przyniosą kibicom wiele emocji. Na ten moment znamy jeden pojedynek, czyli walkę wieczoru, w której zmierzą się ze sobą Marcin Najman vs Jacek Murański.

Zwiń
Jaki jest termin High League 6? Gala High League 6 odbędzie się 18 marca 2023 roku. Gdzie jest High League 6? High League 6 tym razem zagości w Spodku Katowice.