Wojciech "Rekordzista" Sobierajski to kolejny nabytek federacji High League. Swój debiut zanotuje już na najbliższym wydarzeniu tej organizacji. Kim jest Wojciech Sobierajski? Ile lat ma Wojciech Sobierajski? Czy Wojciech Sobierajski ma żonę? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Wojciech Sobierajski?

Kim jest Wojciech Sobierajski? Kto to Wojciech Sobierajski? Wojciech Sobierajski to sportowiec, który jest znany głównie z bicia najróżniejszych rekordów. W 2021 roku pobił 12 rekordów, co daje średnio jeden rekord w miesiącu. W przeszłości trenował boks. Był także trenerem CrossFit w Legii Warszawa oraz zawodnikiem teamu OCRA Polska. Wśród jego osiągnięć, poza licznymi rekordami, należy wyróżnić dziesięciokrotny triumf w Runmageddon Games. W 2022 roku zdecydował się zawalczyć w MMA i podpisał kontrakt z High League.

Zobacz także - typy na High League 

Wojciech Sobierajski wiek

Ile lat ma Wojciech Sobierajski? Dokładna data urodzenia nowego zawodnika High League nie jest obecnie znana. Jak jednak wynika z oficjalnej strony High League urodził się w 1990 roku, co oznacza, że na ten moment ma 32 lata.

Wojciech Sobierajski wzrost

Wojciech Sobierajski wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu ma 32-latek. Jak wynika z informacji podanych na stronie High League, Sobierajski posiada aż 198 centymetrów.

Wojciech Sobierajski waga

Wojciech Sobierajski waga, czyli ile waży popularny rekordzista? Wagę nowego zawodniczka organizacji High League poznamy przy okazji oficjalnego ważenia przed galą High League 5. Odbędzie się ono 9 grudnia 2022 roku. Biorąc jednak pod uwagę jego sylwetkę i wzrost można szacować, że waży on około 80 kilogramów.

Wojciech Sobierajski boks

Jak powszechnie wiadomo, Wojciech Sobierajski w przeszłości trenował boks. Treningi rozpoczął w 2006 roku w Ząbkach. Dwa lata później przeniósł się do stolicy, gdzie trenował w klubie Feniks Warszawa. Od 2009 roku rozpoczął starty amatorskie. Stoczył ponad 100 walk, a na swoim koncie ma między innymi pojedynki z byłym mistrzem Europy w kategorii średniej, Kamilem Szeremetą, czy dobrze znanym kibicom gal freak fightowych Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Mimo dość dużego doświadczenia nigdy nie zadebiutował w walce zawodowej.

Wojciech Sobierajski Kasjusz

Wojciech Sobierajski Kasjusz Życiński, czyli jakie powiązanie jest między tymi zawodnikami? Obaj panowie trenowali w przeszłości boks i występowali na ligach amatorskich. Traf chciał, że w 2011 roku doszło do ich pojedynku na Grand Prix w Gliwicach. Starcie odbyło się w kategorii do 75 kilogramów. Sobierajski opowiedział o tym pojedynku w wywiadzie dla kanału "To jest boks" w następujący sposób:

"Ja już miałem wtedy tych walk na koncie mniej więcej 50-60, także byłem w miarę doświadczonym pięściarzem, a Don Kasjo dopiero rozpoczynał swoją przygodę. Wydaje mi się, że może miał 5 walk tylko na koncie. Ta walka tak się potoczyła, że punktowałem go. Ja wtedy lubiłem boksować z opuszczonymi rękoma, także zaczęliśmy obydwaj w podwójnej gardzie i muszę nawet powiedzieć, że wtedy dostałem jeden czy dwa ciosy (...) potem jak już opuściłem łapy to kolejne trzy rundy to była totalna dominacja, bardzo fajnie mi się boksowało."

Wojciech Sobierajski zwyciężył ten pojedynek na punkty.

Wojciech Sobierajski walka

Wojciech Sobierajski ma wiele walk na koncie. Jak sam przyznaje w wywiadach w boksie amatorskich stoczył ponad 100 pojedynków. Jednak przed 32-latkiem pierwsza walka w MMA, którą stoczy na gali High League 5 10 grudnia.

Kto wygrał walkę Sobierajski vs Hassan na High League 5?

Wojciech Sobierajski High League

14 listopada 2022 roku Wojciech Sobierajski został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji High League. Jego debiut odbędzie się 10 grudnia na gali High League 5 w Atlas Arenie w Łodzi. Jego rywalem będzie Kamil Hassan, który na swoim koncie ma już trzy walki w MMA. Wszystkie stoczył w organizacji FAME MMA.

Wojciech Sobierajski rekordy

Wojciech Sobierajski jest znany obecnie przede wszystkim z bicia najróżniejszych rekordów. Zrobiło się o nim głośno na początku tego roku, bowiem w 2021 pobił on aż 12 rekordów, co daje średnią jeden rekord w miesiącu. Ustanowił między innymi rekord świata w ciągnięciu samochodu na dystansie 1 km idąc na rękach (wynik: 3h 16min) czy rekord Guinnessa w biegu na dystansie maratonu ciągnąc samochód (wynik: 7h 43min 29sek). Warto również wspomnieć o rekordzie świata w triathlonie na dystansie olimpijskim z obciążeniem 50 kg (wynik: 6h 34min).

Wojciech Sobierajski Ironman

Dla wielu osób pokonanie dystansu Ironmana jest nie lada wyczynem (klasyczne odległości wynoszą: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km biegu). Wojciech Sobierajski natomiast jako pierwszy na świecie postanowił pokonać te odległości z obciążeniem w postaci 50-kilogramowej drewnianej kłody. Cel jaki sobie postawił osiągnął w czasie 27 godzin 52 minuty i 8 sekund.

Wojciech Sobierajski rekord Guinnessa

Wiele osób zastanawia się czy Wojciech Sobierajski ma na swoim koncie rekordy Guinnessa? Nowy zawodnik organizacji High League pobił rekord Guinnessa w październiku 2021 roku. Ustanowił wtedy rekord Guinnessa w biegu na dystansie maratonu ciągnąc samochód (wynik: 7h 43min 29sek). Kolejny rekord tego typu pobił w lutym 2022 roku. Polak przebiegł wtedy dystans półmaratonu na bosaka po śniegu i lodzie w czasie 1 godzina 39 minut i 34 sekudny.

Wojciech Sobierajski Ninja Warrior

Wojciech Sobierajski w 2021 roku wziął udział w programie Ninja Warrior, który polega na pokonaniu toru z przeszkodami w jak najlepszym czasie. Aż trzykrotnie udało mu się zostać finalistą. Tej sztuki dokonał w drugiej, trzeciej oraz piątej edycji.

Wojciech Sobierajski żona

Wojciech Sobierajski żona, czyli czy nowy nabytek gali High League jest w związku małżeńskim? Żoną Wojciecha Sobierajskiego jest Aleksandra Sobierajska. Kobieta w jednym z wywiadów przyznała, że mężczyzna bardzo zaimponował jej wysokimi umiejętnościami sportowymi, a także niezwykłą zawziętością. Para wychowuje razem córeczkę.

Sprawdź: Co już wiadomo o High League 5?

Wojciech Sobierajski Instagram

Wojciech Sobierajski prowadzi konto na Instagramie. Nowego zawodnika High League można tam znaleźć pod nickiem @wojciech_sobierajski. Jego poczynania na tym portalu obserwuje prawie 40 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Wojciech Sobierajski? 
Wojciech Sobierajski na ten moment ma 32 lata.
Z kim Wojciech Sobierajski zawalczy w debiucie na High League? 
Wojciech Sobierajski w organizacji High League zadebiutuje 10 grudnia walką z Kamilem Hassanem.