Wojciech "Rekordzista" Sobierajski to jeden z zawodników federacji Clout MMA. Jego ostatnia walka odbyła się na gali Clout MMA 4. Kim jest Wojciech Sobierajski? Ile lat ma Wojciech Sobierajski? Czy Wojciech Sobierajski ma żonę? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Wojciech Sobierajski?

Kto to Wojciech Sobierajski? Wojciech Sobierajski to sportowiec, który jest znany głównie z bicia najróżniejszych rekordów. W 2021 roku pobił 12 rekordów, co daje średnio jeden rekord w miesiącu.

W przeszłości trenował boks. Był także trenerem CrossFit w Legii Warszawa oraz zawodnikiem teamu OCRA Polska. Wśród jego osiągnięć, poza licznymi rekordami, należy wyróżnić dziesięciokrotny triumf w Runmageddon Games.

W 2022 roku zdecydował się zawalczyć w MMA i podpisał kontrakt z High League, a pół roku później skonfrontował się w klatce Clout MMA z Piotrem Pająkiem. Na Clout MMA 4 zmierzy się z Rafałem "Boro" Borkowskim.

Wojciech Sobierajski wiek

Rekordzista urodził się w 1989 roku, co oznacza, że w 2024 roku skończy 35 lat.

Wojciech Sobierajski wzrost

Ile centymetrów wzrostu ma Wojciech Sobierajski? Mężczyzna jest wysoki, bowiem ma aż 190 centymetrów wzrostu.

Wojciech Sobierajski waga

Waga Rekordzisty to około 80 kilogramów.

Wojciech Sobierajski gdzie mieszka

Wielu kibiców jest ciekawych, gdzie mieszka Wojciech Sobierajski. Okazuje się, że Rekordzista pochodzi z Ząbek i to tam mieszkał przez wiele lat.

Wojciech Sobierajski rekord

Na ten moment Wojciech Sobierajski stoczył cztery pojedynków - dwa w MMA, jeden w kickboxingu oraz jeden w boksie.

Rekord MMA: 2-0
Bilans Boks: 1-0
Rekord Kickboxing: 1-0

Wojciech Sobierajski Clout MMA

Swoją kolejną walkę we freakach Sobierajski stoczył 5 sierpnia na gali Clout MMA 1. Jego rywalem był wówczas Piotr Pająk. Wojciech Sobierajski ponownie okazał się lepszy od rywala, a starcie zakończyło się w pierwszej rundzie.

Wojciech Sobierajski vs Szuli

Rekordzista zawalczył również na gali Clout MMA 3. Wydarzenie to zostało zaplanowane na 29 grudnia, a Sobierajski zmierzył się z byłym zawodnikiem KSW Grzegorzem Szulakowskim. Pojedynek ten odbył się w formule boksu w małych rękawicach i wygrał go Sobierajski przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wojciech Sobierajski vs Boro

Podczas Clout MMA 4 doszło do kolejnego pojedynku Wojciecha Sobierajskiego w tej federacji. Tym razem mężczyzna stanął do walki z Rafałem "Boro" Borkowskim, a starcie odbyło się w formule MMA. Rekordzista bezproblemowo wygrał pojedynek przez jednogłośną decyzję.

Wojciech Sobierajski boks

Jak powszechnie wiadomo, Wojciech Sobierajski w przeszłości trenował boks. Treningi rozpoczął w 2006 roku w Ząbkach. Dwa lata później przeniósł się do stolicy, gdzie trenował w klubie Feniks Warszawa.

Od 2009 roku rozpoczął starty amatorskie. Stoczył ponad 100 walk, a na swoim koncie ma między innymi pojedynki z byłym mistrzem Europy w kategorii średniej, Kamilem Szeremetą, czy dobrze znanym kibicom gal freak fightowych Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Mimo dość dużego doświadczenia nigdy nie zadebiutował w walce zawodowej.

Wojciech Sobierajski Don Kasjo

Wojciech Sobierajski Don Kasjo, czyli jakie powiązanie jest między tymi zawodnikami? Obaj panowie trenowali w przeszłości boks, a także występowali na ligach amatorskich. Traf chciał, że w 2011 roku doszło do ich pojedynku na Grand Prix w Gliwicach. Starcie odbyło się w kategorii do 75 kilogramów. Sobierajski opowiedział o tym pojedynku w wywiadzie dla kanału "To jest boks" w następujący sposób:

Ja już miałem wtedy tych walk na koncie mniej więcej 50-60, także byłem w miarę doświadczonym pięściarzem, a Don Kasjo dopiero rozpoczynał swoją przygodę. Wydaje mi się, że może miał 5 walk tylko na koncie. Ta walka tak się potoczyła, że punktowałem go. Ja wtedy lubiłem boksować z opuszczonymi rękoma, także zaczęliśmy obydwaj w podwójnej gardzie i muszę nawet powiedzieć, że wtedy dostałem jeden czy dwa ciosy (...) potem jak już opuściłem łapy, to kolejne trzy rundy to była totalna dominacja, bardzo fajnie mi się boksowało.

Wojciech Sobierajski ostatecznie zwyciężył ten pojedynek na punkty.

Wojciech Sobierajski walka

Rekordzista ma wiele walk na koncie. Jak sam przyznaje w wywiadach, w boksie amatorskich stoczył ponad 100 pojedynków. Na gali High League 5 stoczył swój pierwszy pojedynek w MMA. Później dołączył do federacji Clout MMA.

Wojciech Sobierajski High League

14 listopada 2022 roku Wojciech Sobierajski został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji High League. Debiut mężczyzny odbył się 10 grudnia na gali High League 5 w Atlas Arenie w Łodzi. Jego rywalem był Kamil Hassan, który na swoim koncie przed tym starciem miał już trzy walki w MMA. Wszystkie stoczył w organizacji FAME MMA.

Wojciech Sobierajski vs Hassan

Starcie Sobierajskiego z Hassanem otworzyło galę High League 5. W pierwszej odsłonie doświadczony bokser przeważał fizycznością nad rywalem i umiejętnie bronił się przed próbami obalenia ze strony rywala. Następnie, w drugiej rundzie Rekordzista wywierał presję na Hassanie i trafiał częściej niż rywal. Sobierajski kontynuował swoją dominację w trzeciej odsłonie i ostatecznie zwyciężył przez większościową decyzję sędziów.

Wojciech Sobierajski pobite rekordy

Sobierajski jest znany obecnie przede wszystkim z bicia najróżniejszych rekordów. Zrobiło się o nim głośno na początku tego roku, bowiem w 2021 pobił on aż 12 rekordów, co daje średnią jeden rekord w miesiącu.

Ustanowił między innymi rekord świata w ciągnięciu samochodu na dystansie 1 km, idąc na rękach (wynik: 3h 16min) czy rekord Guinnessa w biegu na dystansie maratonu ciągnąc samochód (wynik: 7h 43min 29sek). Warto również wspomnieć o rekordzie świata w triathlonie na dystansie olimpijskim z obciążeniem 50 kg (wynik: 6h 34min).

Wojciech Sobierajski rodzina

Wojciech "Rekordzista" Sobierajski pochodzi z wielodzietnej rodziny. Ma on bowiem aż ósemkę rodzeństwa, szóstkę braci i dwie siostry.

Wojciech Sobierajski Ironman

Dla wielu osób pokonanie dystansu Ironmana jest oczywiście nie lada wyczynem (klasyczne odległości wynoszą: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km biegu). Wojciech Sobierajski natomiast jako pierwszy na świecie postanowił pokonać te odległości z obciążeniem w postaci 50-kilogramowej drewnianej kłody. Cel, jaki sobie postawił, osiągnął w czasie 27 godzin 52 minuty i 8 sekund.

Wojciech Sobierajski rekord Guinnessa

Wiele osób zastanawia się, czy Wojciech Sobierajski ma na swoim koncie rekordy Guinnessa? Zawodnik organizacji Clout MMA pobił rekord Guinnessa w październiku 2021 roku. Co ciekawe, ustanowił wtedy rekord Guinnessa w biegu na dystansie maratonu, ciągnąc samochód (wynik: 7h 43min 29sek). Kolejny rekord tego typu pobił w lutym 2022 roku. Polak przebiegł wtedy dystans półmaratonu na bosaka po śniegu i lodzie w czasie 1 godzina 39 minut i 34 sekundy.

Wojciech Sobierajski Ninja Warrior

Wojciech Sobierajski w 2021 roku wziął udział w programie Ninja Warrior. Polega on na pokonaniu toru z przeszkodami w jak najlepszym czasie. Aż trzykrotnie udało mu się zostać finalistą. Tej sztuki dokonał w drugiej, trzeciej oraz piątej edycji.

Wojciech Sobierajski żona

Żoną Wojciecha Sobierajskiego jest Aleksandra Sobierajska. Kobieta w jednym z wywiadów przyznała, że mężczyzna bardzo zaimponował jej wysokimi umiejętnościami sportowymi, a także niezwykłą zawziętością. Warto również dodać, że para wychowuje razem córkę i syna.

Wojciech Sobierajski Instagram

Wojciech Sobierajski prowadzi oczywiście konto na Instagramie. Zawodnika Clout MMA można oczywiście tam znaleźć pod nickiem @wojciech_sobierajski. Jego poczynania na tym portalu obserwuje ponad 58 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Wojciech Sobierajski? 
Wojciech Sobierajski w 2024 roku skończy 35 lat.
Z kim Wojciech Sobierajski zawalczył w debiucie na High League? 
Wojciech Sobierajski w organizacji High League zadebiutował w walce z Kamilem Hassanem.