Grzegorz "Szuli" Szulakowski to popularny zawodnik MMA oraz między innymi trener zawodników typu freak fight. Co o nim wiadomo?

Kim jest Szuli?

Kim jest Szuli? Kto to Szuli? Od kilku lat nazwisko Szulakowskiego przewija się w świecie polskiego MMA - zarówno w roli zawodnika, jak i trenera czy również właściciela federacji. Szuli jest więc związany z MMA od dawna - debiutancką walkę zawodową stoczył w 2010 roku. 12 lat później wszedł do świata typu freak fight w roli zawodnika, wcześniej prowadząc kilku popularnych zawodników, stawiających swoje pierwsze kroki w tej formule.

Szuli wiek

Ile lat ma Szuli? Szulakowski urodził się w 1986 roku.

Szuli wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Szuli mierzy około 180 centymetrów.

Szuli waga

Z kolei waga, w jakiej Szuli startuje w MMA, to głównie kategoria do 70 kilogramów.

Szuli MMA

W MMA Szuli zadebiutował W maju 2010 roku. W kolejnych latach wygrał wiele walk, dzięki czemu w 2015 roku zadebiutował w KSW. W szeregach największej organizacji MMA w Polsce triumfował w czterech walkach, z kolei trzy ostatnie przegrał.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, kim byli jego ostatni rywale - Mateusz Gamrot, Marian Ziółkowski i Szamil Musajew, czyli największe gwiazdy KSW lub - jak w przypadku Gamrota - dziś już UFC.

Zobacz także - Mateusz Gamrot – kariera w KSW i UFC

Szuli KSW

W KSW Szuli stoczył więc łącznie siedem walk, z czego ostatnią pod koniec 2019 roku. W kolejnych latach Szulakowski wielokrotnie był łączony z kolejnymi występami w KSW, jednak przeszkodziła w tym między innymi kontuzja zawodnika z Namysłowa. W 2022 roku Szulakowski przyznał, że za walkę w organizacji typu freak fight zarobi dwa razy tyle, co za pojedynek w KSW.

 

 

Szuli gala

Szuli gala, czyli jak nazywa się jego projekt? Organizacja Szuliego to Solo Combat Federation. W 2022 roku doszło na niej do kontrowersyjnej walki dwóch zawodników bez rąk. Pojedynek odbił się szerokim echem w sieci i wtedy wielu kibiców dowiedziało się o tym, że Szuli jest także włodarzem federacji MMA.

Szuli FAME MMA

Szuli z FAME MMA jest związany od dawna - w roli trenera zawodników. Pod swoimi skrzydłami miał/ma między innymi takich popularnych zawodników, jak bracia Malczyńscy czy Medusa. Nic dziwnego, że sporo mówiło się o ewentualnej walce Szulakowskiego w FAME MMA, gdyż federacja freak fightowa zestawiała również sportowe pojedynki na swoich galach. Ostatecznie jednak do takowej nie doszło, a Szuli związał się z inną organizacją.

Zobacz także - typy na FAME MMA

Szuli Prime Show MMA

Nowym pracodawcą Szuliego została organizacja Prime Show MMA. Jak się okazało, mężczyzna od razu dostał ogromną szansę i został wytypowany do walki wieczoru, w której jego przeciwnikiem będzie Norman Parke, były zawodnik UFC czy KSW, a także... FAME MMA. Dla wielu była to spora niespodzianka, że walka Szuli vs Parke została wybrana właśnie jako pojedynek wieczoru drugiej gali Prime Show MMA.

Zobacz także - karta walk Prime Show MMA 2

Szuli walka

Walka Szuli vs Parke wzbudza spore zainteresowanie, choć obaj zawodnicy nie wypowiadają się na swój temat negatywnie, a przecież z tym często kojarzy się zainteresowanie związane z pojedynkami typu freak fight. Do walki Szuli vs Parke dojdzie na gali Prime Show MMA, która odbędzie się w lipcu 2022 roku.

Szuli Instagram

Szuli na Instagramie udziela się pod nazwą szuli_mma. Jego konto obserwuje ponad 135 tysięcy użytkowników Instagrama.