Grzegorz "Szuli" Szulakowski to kolejny zawodowiec, który zdecydował się z kontynuowania profesjonalnej kariery na rzecz freak fightów. Ostatnia walka Szulakowskiego odbyła się na gali Clout MMA 3. Co o nim wiadomo?

Kim jest Grzegorz Szuli Szulakowski?

Kim jest Szuli? Kto to Szuli? Grzegorz Szuli Szulakowski to zawodnik MMA, a także trener i właściciel federacji Solo Combat Federation. Szuli jest związany z MMA od dawna, bowiem debiutancką walkę zawodową stoczył w 2010 roku. 12 lat później wszedł do świata typu freak fight w roli zawodnika. Wcześniej prowadził kilku popularnych zawodników, stawiających swoje pierwsze kroki w tej formule, między innymi braci Mlaczyńskich.

Grzegorz Szuli Szulakowski wiek

Ile lat ma Szuli? Szulakowski urodził się 30 grudnia 1986 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 36 lat.

Grzegorz Szuli Szulakowski wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Szuli mierzy 180 centymetrów.

Grzegorz Szuli Szulakowski waga

Ile waży Grzegorz Szulakowski? Gdy Szuli walczył w KSW, startował w kategorii lekkiej, której limit jest ustalony na 70 kilogramów. Jednak podczas swojej ostatniej walki w Clout MMA, Szulakowski ważył 85 kilogramów.

Grzegorz Szuli Szulakowski rekord

Rekord Grzegorza Szulakowskiego opiera się głównie na walkach w MMA.

Rekord MMA: 10-5
Bilans boks (małe rękawice): 1-1

Grzegorz Szulakowski walka

Swoje kolejne walki Szuli toczy w organizacji Prime Show MMA. Swój ostatni pojedynek odbył na gali Prime MMA 6, podczas której zmierzył się z Rafałem Jackiewiczem.

Grzegorz Szulakowski MMA

Szuli w MMA zadebiutował w maju 2010 roku. W kolejnych latach wygrał wiele walk, dzięki czemu w 2015 roku zadebiutował w KSW. W szeregach największej organizacji MMA w Polsce triumfował w czterech walkach, z kolei trzy ostatnie przegrał.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, kim byli jego ostatni rywale - Mateusz Gamrot, Marian Ziółkowski i Shamil Musaev, czyli topowi zawodnicy KSW lub, jak w przypadku Gamrota, dziś już UFC.

Grzegorz Szulakowski KSW

Szuli w KSW stoczył łącznie siedem walk, z czego ostatnią pod koniec 2019 roku. W kolejnych latach Szulakowski wielokrotnie był łączony z kolejnymi występami w KSW, jednak przeszkodziła w tym między innymi kontuzja. W 2022 roku Szulakowski przyznał, że za walkę w organizacji Prime MMA zarobi dwa razy tyle, co za pojedynek w KSW i dlatego zdecydował się na walki freakowe.

Grzegorz Szulakowski FAME MMA

Szuli z FAME MMA był związany przez zawodników, których trenował. Pod swoimi skrzydłami miał między innymi braci Malczyńscy czy Medusę. Nic dziwnego, że sporo mówiło się o ewentualnej walce Szulakowskiego w FAME MMA, gdyż federacja freak fightowa zestawiała również sportowe pojedynki na swoich galach. Ostatecznie jednak do takowej nie doszło, a Szuli związał się z inną organizacją.

Grzegorz Szulakowski Prime MMA

Nowym pracodawcą Szuliego została organizacja Prime Show MMA. Do debiutanckiej walki Grzegorza Szulakowskiego w tej federacji doszło na drugiej edycji gali.

Szulakowski vs Norman Parke

Walka Szulakowski vs Norman Parke odbyła się w walce wieczoru gali Prime MMA 2. Według wielu faworytem tego pojedynku był Irlandczyk, który przed laty miał występy między innymi w UFC. Pojedynek ten potoczył się zgodnie z przewidywaniami i ostatecznie Parke zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Szulakowski vs Trybson

Do kolejnej walki Szuliego we freakowej organizacji doszło 1 lipca 2023 na Prime MMA 5. Grzegorz Szulakowski zmierzył się wtedy z Trybsonem. Tym razem to Szuli był zdecydowanym faworytem. Były zawodnik KSW potwierdził swoją wyższość nad Trybałą wygrywając w drugiej rundzie.

Szulakowski vs Jackiewicz

Na gali Prime MMA 6 Szuli zmierzył się z Rafałem Jackewiczem w boksie w małych rękawicach. Mimo bogatej przeszłości bokserskiej Jackiewicza, to Szulakowski przystępował do tej walki w roli faworyta. Szuli sprostał oczekiwaniom i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Grzegorz Szulakowski Clout MMA

W grudniu Grzegorz Szulakowski został ogłoszony jako nowy zawodnik Clout MMA. W swoim debiutanckim pojedynku w tej federacji zmierzył się z Wojciechem Sobierajskim. Walka Szulakowski vs Sobierajski odbyła się 29 grudnia na gali Clout MMA 3, a formułą walki będzie boks w małych rękawicach. Pojedynek wygrał Sobierajski przez jednogłośną decyzję sędziów.

Grzegorz Szulakowski gala

Szuli gala, czyli jak nazywa się jego projekt? Organizacja Szuliego to Solo Combat Federation. W 2022 roku doszło na niej do kontrowersyjnej walki dwóch zawodników bez rąk. Pojedynek odbił się szerokim echem w sieci i wtedy wielu kibiców dowiedziało się o tym, że Szuli jest także włodarzem federacji MMA.

Grzegorz Szulakowski wybory

W czerwcu 2023 roku okazało się, że Grzegorz Szulakowski postanowił spróbować swoich sił w polityce. Były zawodnik KSW postanowił wystartować w wyborach samorządowych na radnego w Namysłowie. Partią, którą zdecydował się reprezentować Szulakowski, jest Konfederacja.

Grzegorz Szulakowski Instagram

Szuli na Instagramie udziela się pod nazwą @szuli_mma. Jego konto obserwuje ponad 130 tysięcy użytkowników Instagrama.