Ziółkowski to były mistrz kategorii lekkiej w federacji KSW i PLMMA. Marian pod pseudonimem Golden Boy walczy już ponad 12 lat. Jednak aktualnie zrobił on sobie dłuższą przerwę od pojedynków, ze względu na poważną kontuzję. Ziółkowski powinien wrócić do oktagonu już w 2024 roku. Kim jest Marian Ziółkowski?

Kim jest Marian Ziółkowski?

Ziółkowski jest polskim zawodnikiem MMA wagi lekkiej. Aktualnie posiada on kontrakt z KSW, ale walczył również w takich federacjach, jak PLMMA czy FEN. Golden Boy jest również byłym mistrzem KSW w wadze lekkiej - zwakował on pas 3 czerwca 2023 roku.

Marian Ziółkowski wiek

Ziółkowski urodził się w 17 lipca 1990 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 33 lata.

Marian Ziółkowski wzrost

Golden Boy ma 185 centymetrów wzrostu.

Marian Ziółkowski waga

Marian Ziółkowski waży około 70 kilogramów, więc zalicza się do kategorii lekkiej.

Marian Ziółkowski rekord

Ziółkowski to doświadczony zawodnik, który ma za sobą sporą liczbę walk zawodowych.  

  • Rekord MMA: 25-1-8

Marian Ziółkowski MMA

Golden Boy zaczął swoją karierę w MMA dokładnie 17 września 2011 roku. Zadebiutował on na federacji Respect Fighting Championship, gdzie przegrał z Maxem Cogą.

Marian Ziółkowski vs Max Coga

Pojedynek Marian Ziółkowski vs Max Coga odbył się na zasadach semi-pro. Zawodnicy walczyli pełen dystans, czyli 3 rundy. Ziółkowski przegrał tę walkę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marian Ziółkowski PLMMA

Dokładnie 26 maja 2012 roku, Ziółkowski miał swój debiut w PLMMA. Zawalczył z Łukaszem Sobiepanem i wygrał jednogłośną decyzją.

Marian Ziółkowski vs Adrian Zieliński

Ponad dwa lata po pierwszej walce w PLMMA, Ziółkowski podjął się pojedynku o pas mistrzowski federacji w wadze lekkiej. Golden Boy zawalczył z Adrianem Zielińskim na gali PLMMA 41. Niestety, w pierwszej rundzie przegrał przez kontuzję ręki.

Marian Ziółkowski vs Siamion Tyrla

Zaledwie rok po pierwszej walce o tytuł, Ziółkowski pokonał Siamona Tyrlę. Po wygranej, zdobył on pas mistrzowski PLMMA w wadze lekkiej. Polak świetnie znokautował przeciwnika pięściami w pierwszej rundzie.

Marian Ziółkowski FEN

W marcu 2016 roku, Ziółkowski zadebiutował w federacji Fight Exclusive Night. Jego pierwsza walka była main eventem gali FEN 11. Dodatkowo, pojedynek odbył się o pas mistrzowski w wadze lekkiej. Polak przegrał z Romanem Szymańskim po pięciu rundach ciężkiej walki.

Marian Ziółkowski KSW

Aktualnie Marian jest zawodnikiem organizacji KSW, w której zadebiutował w czerwcu 2018 roku. Do tej pory w tej federacji stoczył osiem pojedynków.

Marian Ziółkowski vs Kleber Koike Erbst

Podczas swojego debiutu na KSW 44, Ziółkowski przegrał z Kleberem Koike Erbst. Polak poddał się w pierwszej rundzie po dźwigni prostej na staw łokciowy.

Marian Ziółkowski vs Roman Szymański

Po 2,5-rocznym stażu w federacji, Marianowi udało się zdobyć pas mistrzowski KSW wagi lekkiej. Na gali KSW 57 zmierzył się on z Romanem Szymańskim. Ziółkowski efektywnie skończył pojedynek w czwartej rundzie przez kopnięcia na wątrobę i ciosy pięściami.

Marian Ziółkowski vs Sebastian Rajewski

Ziółkowski ostatni raz wystąpił w oktagonie 18 czerwca 2022 roku, czyli na KSW 71. Golden Boy skutecznie pokonał Sebastiana Rajewskiego, jednocześnie broniąc pas mistrzowski po raz trzeci.

Marian Ziółkowski pas KSW

Według zasad KSW, przynajmniej raz w roku trzeba obronić pas mistrzowski, by go nie stracić. Ziółkowskiemu udało się to zrobić trzykrotnie, ostatni raz w czerwcu 2022.

Jednak przed jego niedoszłym pojedynkiem z Salahdinem Parnassem, który również miał być w formule mistrzowskiej, Golden Boy doznał poważnej kontuzji. Podjął on decyzję o zwakowaniu pasa, ponieważ od ostatniej obrony minął już prawie rok.

Walka z Parnassem miała odbyć się podczas KSW 83: Colosseum 2, jednak do tej pory Ziółkowski dalej nie wrócił do oktagonu z powodu kontuzji.

Marian Ziółkowski osiągnięcia

Golden Boy ma na swoim koncie kilka bardzo ciekawych osiągnięć w MMA. Poniżej przedstawiamy ich listę:

  • 2015-2016: mistrz PLMMA w wadze lekkiej
  • 2016: Herakles w kategorii Walka Roku 2015 (z Romanem Szymańskim, FEN 11)
  • 2017-2018: mistrz PLMMA w wadze lekkiej
  • 2020-2023: Mistrz KSW w wadze lekkiej

Marian Ziółkowski Instagram

Ziółkowski regularnie udziela się na Instagramie. Followuje go około 45 tysięcy osób, a można go znaleźć pod nazwą @marian_ziolkowski_official.


Ile lat ma Marian Ziółkowski?
Marian Ziółkowski ma 33 lata.
Ile waży Marian Ziółkowski?
Zawodnik KSW waży około 70 kg.