Roman Szymański jest utytułowanym zawodnikiem MMA występującym w wadze piórkowej oraz lekkiej. Może się również pochwalić tytułem boksera oraz wysoce doświadczonego sportowca w zakresie brazylijskiego jiu-jitsu. Mężczyzna walczył w federacjach, takich jak FEN, PLNMMA, IFC, Time of Masters, Runda 4, czy też XFS. Aktualnie należy do organizacji KSW.

Roman Szymański - Najlepsze walki w MMA

Będąc doświadczonym zawodnikiem, Szymański ma na swoim koncie 24 walki zawodowe. Z tego też względu niełatwo jest znaleźć te, w których pochwalił się swoimi umiejętnościami najdoskonalej. Zdecydowanie jednak jednym z takich pamiętnych wydarzeń była jego walka na XTB KSW 78. To właśnie wtedy jego przeciwnikiem był Raul Tutarauli. W tej sytuacji Romanowi wystarczyła zaledwie 1 minuta i 5 sekund, aby uporać się z rywalem i zagwarantować sobie zwycięstwo. Udało mu się to za sprawą skutecznego poddania.

Szymański postawił na dźwignię na staw łokciowy, której sposób sprawił, że otrzymał on bonus za poddanie wieczoru. To jednak nie koniec starć, w których mężczyzna wykazał się wysokim poziomem umiejętności. Mowa oczywiście o walce, którą odbył podczas KSW 37: Circus of Pain z Sebastianem Romanowskim, który był bardziej doświadczony. Panowie zmierzyli się w 3 rundach mających trwać 5 minut. W ostatnim etapie walki Szymański zdecydował, że do pełnego dystansu nie dopuści.

2 sekundy przed zakończeniem się rundy postawił na techniczne poddanie, przez duszenie zza pleców. Okazały się one na tyle skuteczne, że walka skończyła się przed czasem. Co więcej, Szymański dzięki temu starciu zgarnął wówczas bonus za walkę wieczoru.

Roman Szymański - Kariera w MMA

Szymański jest doświadczonym zawodnikiem, gdyż rozpoczął swoją karierę zawodową 24 marca tego roku podczas IFC: Winner Punch 2. Oznacza to, że jest on w tym świecie już ponad 10 lat. Jego początek nie należał jednak do udanych. Walczył naprzeciwko Grzegorza Trędowskiego, który pokonał go przez poddanie w niemal 2 minucie pierwszej rundy. Swoje drugie podejście odbył 8 miesięcy później na Wieczorze Sportów Walki 7: Poznań vs. Reszta Polski. Tym razem przewalczył niecałe trzy rundy.

Wszystko za sprawą akcji, która miała miejsce w 2 minucie i 21 sekundzie trzeciego etapu. To właśnie wtedy dostał on kolanem w stójce, co zakończyło się KO i przegraną Romana. Trzy miesiące później pojawił się na Wieczór Sportów Walki 8, gdzie zmierzył się z Arturem Bieleckim na pełnym dystansie 3 rund trwających po 5 minut. Po walce sędzia zadecydowali, że Roman zostaje jednogłośnym zwycięzcą tego starcia. Co ciekawe, ta walka rozpoczęła passę jego zwycięstw, która trwała przez aż 7 następnych walk.

Podczas jednej z tych zwycięskich pojedynków zmierzył się z Sebastianem Rajewskim na XFS: Night of Champions 6. To właśnie w 4 minucie i 26 sekundzie rundy drugiej postawił na zakończenie starcia. Udało mu się to przez TKO, na które składały się skuteczne ciosy pięściami w parterze. Mężczyzna walczył jeszcze kilkakrotnie pojedynczo w różnych federacjach, nim rozpoczął karierę w FEN, a potem w KSW.

Roman Szymański - KSW

Jak wiadomo, Roman jest zawodnikiem Konfrontacji Sztuk Walki od 2016 roku, kiedy to zmierzył się z Sebastianem Romanowskim na KSW 37. Następną walkę po tym debiucie udało mu się odbyć już podczas KSW 38: Live in Studio. Przewalczył on pełen dystans starcia ze swoim przeciwnikiem, którym był Denilson Neves. Szymański został wtedy jednogłośnym zwycięzcą. Jego trzeci pojedynek w federacji miał miejsce na 41 evencie organizacji. Tym jego rywalem okazał się Marcin Wrzosek. W tym wypadku również przewalczyli 3 rundy.

Tym razem jednak to Wrzosek okazał się jednogłośnym zwycięzcą walki. Podczas KSW 46 przyszedł czas na walkę Szymańskiego z Danielem Torresem. Tutaj po raz kolejny pojedynek miał miejsce na pełnym dystansie i wygrał ją właśnie Roman. Jego triumf nie trwał jednak długo, gdyż w walce z Salahdine Parnasse podczas KSW 48 nie miał tyle szczęścia. Przegrał on w 2 rundzie przez TKO będące ciosami pięściami w parterze. Co ciekawe, było to starcie o tymczasowe mistrzostwo KSW w wadze piórkowej.

KSW 51 dało mu jednak szansę na zdobycie zwycięstwa i udało mu się to jednogłośnie w walce z Milošem Janičićem po III pełnych rundach. Dwie gale później stanął do pojedynku z Filipem Pejićem, którego pokonał poprzez TKO, a dokładniej ciosy pięściami w parterze z krucyfiksu. Przez TKO przegrał jednak na KSW 57 z Marianem Ziółkowskim. Była to wówczas walka o pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze lekkiej. Kolejne cztery walki po tej przegranej udało mu się zwyciężyć.

Zmierzył się w ich trakcie z Donovanem Desmae, Mateuszem Legierskim, Valeriu Mirceą, jak również Raulem Tutaraulim. Po wygranej z tym przedostatnim na KSW 71 przyszedł czas na rewanż. Mężczyźni stoczyli pojedynek w trakcie XTB KSW 83: Colosseum 2. Tym razem Szymański okazał się niejednogłośnym przegranym. Kolejną porażkę poniósł podczas KSW 87 w walce z Leo Brichtą przez TKO w 4 minucie i 15 sekundzie III rundy.

Roman Szymański - FEN

Poza ogromną karierą w KSW Roman Szymański miał okazję wielokrotnie pokazywać swoje umiejętności na wydarzeniach organizacji FEN. W tej federacji zadebiutował podczas 8 eventu w 2015 roku. Jego przeciwnikiem był Paweł Kiełek, a po 3 rundach Szymański okazał się lepszy i jednogłośnie zwyciężył. Otrzymał także bonus za walkę wieczoru. Galę później zawalczył z Adamem Golonkiewiczem, a wynik pojedynku był taki sam, jaki został ogłoszony w jego poprzednim starciu. Za tę walkę także otrzymał bowiem bonus.

Kolejny raz walczył już na FEN 11: Warsaw Time. Co ciekawe, to podczas tego wydarzenia pierwszy raz zmierzył się z Marianem Ziółkowskim i go pokonał. Zawalczył wówczas na dystansie 5 rund trwających 5 minut i jednogłośnie zwyciężył. Dzięki tej walce zdobył pas mistrza FEN w wadze lekkiej i na dodatek otrzymał bonus za walkę wieczoru. Było to trzecie wyróżnienie tego typu z rzędu dla Romana. Niestety pas został mu odebrany niedługi czas po jego zdobyciu. Do tego incydentu doszło na FEN 14: Silesian Rage.

Joilton Santos był w tym czasie nieco bardziej doświadczonym zawodnikiem. Podczas tego pojedynku przeciwnicy przewalczyli ze sobą 5 rund trwających po pięć minut. Po tej walce sędziowie byli jednomyślni ustanawiając Santosa zwycięzcą. W rezultacie Roman Szymański stracił pas mistrza FEN w wadze lekkiej. Co ciekawe, była to jego ostatnia walka w tej federacji przed rozpoczęciem swojej przygody w KSW.

Roman Szymański - PLNMMA

Jak już wspominaliśmy, Romanowi zdarzało się odbywać pojedyncze walki w kilku federacjach przed dołączeniem do FEN. Jeden z takich pojedynków odbył się podczas trwania gali PLNMMA 37 w 2014 roku. Stanął wówczas naprzeciwko Lamberda Achiadowa. W 4 minucie i 48 sekundzie rundy drugiej Szymański poddał swojego rywala. Udało mu się to dzięki skutecznemu duszeniu zza pleców.

Roman Szymański - Runda 4: Łazarz vs. Pietraszek

Kolejny występ pojedynczy w organizacji, z którą na dłużej się nie związał, była walka podczas Rundy 4: Łazarz vs. Pietraszek w 2014 roku. Tym razem pojedynkował się z Aleksandrem Georgasem. W tym przypadku doszło do walki na pełnym dystansie, czyli trzech rundach, które trwały po 5 minut. Tutaj także passa zwycięstw nie zawiodła i Szymański jednogłośnie wygrał ten pojedynek.

Roman Szymański - Time of Masters: Pierwsza Krew

Ostatnią walką przed dołączeniem do federacji FEN, była ta, która odbyła się podczas Time of Masters: Pierwsza Krew w 2015 roku. Tym razem mierzył swoje umiejętności z Jackiem Kreftem. W tym przypadku to 46. sekunda rundy trzeciej była kluczowa dla losów tego pojedynku. To właśnie w niej Roman poddał rywala poprzez duszenie gilotynowe. Pół roku po tym starciu pojawił się już na macie FEN.

Roman Szymański - Osiągnięcia w Grapplingu

Mówiąc, że Roman Szymański jest utytułowany, to jak nic nie powiedzieć. Ma on ogromną listę nagród w MMA, Boksie oraz Grapplingu. Zaczniemy od ostatniego z wymienionych. Wśród jego sukcesów, znajdziemy:

 • I miejsce - Puchar Wybrzeża ADCC Submission Fighting kat. Junior - 2008
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski w Jiu Jitsu Brazylijskim kat. Junior - 2008
 • III miejsce - Turniej “Perfect Harmony Cup 2”  kat. Junior - 2009
 • III miejsce - Puchar Polski ADCC Submission Fight kat. Junior - 2009
 • I miejsce - Mistrzostwa Europy w Jiu Jitsu Brazylijskim kat. Junior - 2009
 • I miejsce - Mistrzostwa Europy w Jiu Jitsu Brazylijskim kat. Junior - 2009
 • II miejsce - Mistrzostwa Mazowsza ADCC Submission Fighting kat. Junior - 2009
 • I miejsce - Mistrzostwa Polski ADCC Submission Fighting  kat. Junior - 2009
 • III miejsce - Otwarte Mistrzostwa Europy IBJJF w Jiu Jitsu Brazylijskim kat. Junior - 2010
 • I miejsce - Mistrzostwa Polski ADCC Submission Fighting kat. Junior - 2010
 • I miejsce - Puchar Wybrzeża ADCC Submission Fighting kat. Junior - 2010
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski ADCC Submission Fighting kat. Zaawansowani - 2010
 • I miejsce - Gold team Open Polish Championship kat. Junior - 2010
 • II miejsce - Gold team Open Polish Championship kat. Senior - 2010
 • I miejsce - VII Mistrzostwa Polski ADCC kat. -65,9 kg średnio zaawansowani - 2011
 • II miejsce - Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów w grapplingu kat. gi - 2011
 • I miejsce - Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów w Grapplingu kat. gi - 2011
 • III miejsce - Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów w Grapplingu kat. no gi absoluto - 2011
 • I miejsce - Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów w Grapplingu kat. no gi - 2011
 • I miejsce i tytuł Mistrza Polski - Mistrzostwa Polski Seniorów w Grapplingu - 2011
 • I miejsce - Mistrzostwa Świata juniorów i weteranów w Grapplingu kat. no gi senior - 2011
 • I miejsce - Mistrzostwach Świata juniorów i weteranów w Grapplingu kat. no gi junior - 2011
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski No Gi CBJJ - 2012
 • II miejsce - Super Puchar Polski w grapplingu “Ragnarok 3” - 2013
 • II miejsce - Puchar Polski No Gi - 2013

Roman Szymański - Osiągnięcia w boksie

Kolejną kategorią, w której Szymański zdobył wiele wyróżnień, jest boks. Zaliczają się do tego osiągnięcie, takie jak:

 • III miejsce - Puchar Polski Kadetów kat. 66 kg - 2009
 • I miejsce - III Memorial Bokserski im. Z.Szułczyńskiego i M.Akonoma kat. 69 kg - 2009
 • Mistrz Wielkopolski Juniorów kat. 64 kg - 2010
 • III - Puchar Polski Juniorów kat. 69 kg - 2010
 • I miejsce - Memorial Bokserski im. Bolesława Gajnego kat. 69 kg - 2010
 • I miejsce - Turniej Starosty i Prezesa K.S. Stella Gniezno kat. 69 kg - 2010
 • III miejsce- Mistrzostwa Polski Juniorów kat. 69 kg - 2010
 • Mistrz Wielkopolski Juniorów kat. 69 kg - 2011
 • III Miejsce - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kat. 69 kg - 2012
 • I miejsce - Grand Prix Polski w boksie amatorskim kat. 69 kg- 2012
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski w Boksie Seniorów w kat. do 69 kg (półśrednia) - 2012
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski w Boksie Seniorów w kat. do 69 kg (półśrednia) - 2013
 • I miejsce - Drugie Grand Prix Polski (Gdańsk 2013) kat. 69 kg - 2013

Roman Szymański - Osiągnięcia w MMA

Jak oczywiście wiadomo, Roman Szymański może się pochwalić osiągnięciami, które zdobył z racji swojej kariery i umiejętności w MMA. Z tego też względu w 2016 roku został Mistrzem FEN w wadze lekkiej i utrzymał ten tytuł dosyć krótko.

W tym samym roku otrzymał także wyróżnienie w postaci Herakles w kategorii Odkrycie Roku z 2015. Nie można także pominąć Herakles w kategorii Walka Roku z 2015 po walce z Marianem Ziółkowskim podczas gali FEN 9.

Roman Szymański - Waga i wzrost

Jak wiadomo, mężczyzna najczęściej występuje w wadze lekkiej lub piórkowej. W rezultacie nikogo nie dziwi, że Roman Szymański waży 66 kilogramów przy wzroście 173 centymetrów.

Roman Szymański - Wiek, afera z FEN, ciekawostki

Zawodnik urodził się 4 maja 1993 roku w Kostrzynie. Oznacza to, że Szymański podczas swojego debiutu w MMA zawodowym liczył sobie 20 lat. Jego stylami walki jest boks, grappling i zapasy. Jeśli chodzi o trenerów, którzy zajmują się jego formą, to w przeszłości był to Mariusz Linke, natomiast aktualnie tę funkcję pełni Bartosz Jezierski. Co ciekawe, swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął, mając zaledwie 12 lat. Trenował w grupach specjalizujących się w brazylijskim jiu-jitsu i boksie i tę pasję dzielił z ojcem.

Po tym, jak rozpoczął trenowanie boksu, został dostrzeżony i z początku występował w kadrze Wielkopolski, a potem Polski jako kadet, junior i młodzieżowiec. W wieku 18 lat postawił na MMA, gdyż sposób sędziowania walk w boksie go zniechęcił. Roman występuje pod pseudonimami "Demolka" i "Łowca bonusów". Jak wiadomo, po karierze w FEN, Roman dosyć szybko przeniósł się do organizacji KSW. Okazało się jednak, że nie do końca miał prawo wykonać taki ruch.

Na początku grudnia 2016 roku, KSW ogłosiło walkę Romana Szymańskiego z Sebastianem Romanowskim, którzy mieli się bić podczas KSW 37. Jeszcze w tym samym dniu Paweł Jóźwiak będący prezesem FEN przyznał, że zawodnik ma u nich wciąż aktywny kontrakt. Z tego też względu zakomunikował on, że sprawa oczywiście trafi do sądu z powodu złamania warunków umowy. Finalnie, Szymański i tak stoczył pojedynek z zapowiedzianym rywalem i walkę zwyciężył. Mężczyzna nie zwalnia tempa.