Marcin Wrzosek to obecnie jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce. Kim jest Marcin Wrzosek? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry polskiego zawodnika? Ile zarabia Marcin Wrzosek?

Kim jest Marcin Wrzosek?

Kim jest Marcin Wrzosek? Kto to Marcin Wrzosek? Marcin Wrzosek to polski zawodnik MMA. Występował w takich organizacjach jak PLMMA, FEN, Cage Warriors, KSW czy UFC. W 2015 roku wziął udział w amerykańskim reality show promującym mieszane sztuki walki The Ultimate Fighter. Do tej pory jest jedynym Polakiem, który otrzymał taką okazję.

Między 3 grudnia 2016 roku a 27 maja 2017 był mistrzem KSW w kategorii piórkowej. W marcu 2020 roku razem ze swoim trenerem, Łukaszem Zaborowskim, został trenerem w programie "Tylko Jeden". Marcin Wrzosek nie ogranicza się jedynie do występów w MMA. Polak ma za sobą udział w takich serialach jak "Policjanci i Policjantki" oraz "Pierwsza Miłość". W obydwu serialach zagrał epizodyczne role.

W 2021 roku podpisał kontrakt z FAME MMA i od tamtej pory toczy swoje walki w organizacjach freakowych.

Marcin Wrzosek wiek, waga, wzrost

Marcin Wrzosek urodził się 14 października 1987 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 36 lat.

Marcin Wrzosek waga

Wrzosek przez większość swojej kariery występował w kategorii piórkowej do 66 kilogramów. Jednak w ostatnich latach zrezygnował z aż tak dużego zbijania wagi i aktualnie waga Wrzoska wynosi około 80 kg.

Marcin Wrzosek wzrost

Jaki jest wzrost Marcina Wrzoska? Polish Zombie ma 175 centymetrów wzrostu.

Marcin Wrzosek rekord

Były mistrz KSW do tej pory stoczył 28 zawodowych pojedynków w różnych formułach.

Rekord MMA: 14-7
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 3-1
Rekord Boks: 1-1
Rekord MMA (na gołe pięści): 1-0

Marcin Wrzosek MMA

Marcin Wrzosek zadebiutował w MMA 1 października 2011 roku. Pierwsze starcie tego zawodnika odbyło się na gali STC – Bydgoszcz vs Toruń, a jego rywalem był Damian Domachowski. Polish Zombie pokonał swojego rywala w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

Marcin Wrzosek FAME MMA

Marcin Wrzosek, jako jeden z nielicznych, od samego początku w pozytywnych słowach wypowiadał się na temat federacji FAME MMA. W wywiadach twierdził, że dobrze bawi się podczas gal FAME i nie widzi żadnego problemu w tej federacji. Podczas gali FAME MMA 5 stał w narożniku, będąc głównym trenerem Eweliny Kubiak, która zwyciężyła z Moniką Godlewską.

Marcin Wrzosek vs Don Kasjo

Ostatecznie Marcin Wrzosek podpisał kontrakt z FAME MMA i zadebiutował na gali z numerem 12. W walce wieczoru tego wydarzenia zmierzył się z Kasjuszem Życińskim na zasadach boksu. Po sześciorundowej walce sędziowie wskazali wygraną Don Kasjo, jednak trzeba zaznaczyć, że pojedynek ten był niezwykle wyrównany.

Mariusz Wrzosek vs Sarius

Kolejne starcie w największej organizacji freakowej w Polsce Marcin Wrzosek również stoczył w boksie. Na FAME MMA 15 zmierzył się z raperem Mariuszem "Sariusem" Gollingiem. Tym razem były mistrz KSW zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Wrzosek Szeliga

Do kolejnej walki z udziałem Marcina Wrzoska doszło na gali FAME MMA 17. Tym razem przeciwnikiem byłego mistrza KSW był Piotr Szeliga. Pojedynek odbył się na zasadach K-1 i zakończył się w dość niecodzienny sposób. Już w pierwszej minucie Marcin Wrzosek doznał bowiem kontuzji ręki, która uniemożliwiła mu kontynuowanie walki. W konsekwencji starcie wygrał Piotr Szeliga przez TKO.

Z powodu takiego rozstrzygnięcia organizacja FAME MMA postanowiła doprowadzić do rewanżu, gdy tylko Wrzosek wyleczył uraz. Druga walka Wrzosek vs Szeliga odbyła się na FAME MMA 19. Tym razem nie doszło już do żadnych losowych wydarzeń i Marcin Wrzosek zdominował Szeliego nokautując go w trzeciej rundzie.

Wrzosek vs Zadyma

Na gali FAME MMA Reborn doszło do konfrontacji Marcina Wrzoska z Tomaszem "Zadymą" Gromadzkim. Starcie to odbyło się w K-1 w małych rękawicach. Była to zarazem walka otwierająca galę FAME MMA Reborn. Pojedynek ten wygrał Marcin Wrzosek przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Wrzosek Prime Show MMA

9 lipca 2022 roku Marcin Wrzosek zadebiutował w organizacji Prime Show MMA. Wystąpił na drugiej edycji gali i zmierzył się z cięższym o ponad 60 kilogramów Piotrem Kałuskim znanym jako ochroniarz oszusta z Tindera. Walka odbyła się na zasadach K-1.

Eksperci nie dawali Kałuskiemu w tym starciu większych szans. Marcin Wrzosek od pierwszych sekund prezentował się znacznie lepiej i konsekwentnie okopywał wykroczną nogę rywala. Ostatecznie sędzia przerwał walkę w połowie drugiej rundy z powodu niezdolności do kontynuowania walki przez Kałuskiego.

Marcin Wrzosek UFC

Po gali FEN 7: Real Combat, na której Marcin Wrzosek pokonał Roberta Rajewskiego, polski zawodnik dostał się do największego reality show w sportach walki na świecie, czyli do The Ultimate Fighter. Bydgoszczanin wystąpił w 22 edycji show w kategorii lekkiej.

W pierwszej walce eliminacyjnej już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców pokonał Djamila Chana. W kolejnych starciach wygrywał z Tomem Gallicchio oraz Davidem Teymurem. Dzięki tym triumfom Wrzosek dostał się do półfinału turnieju, gdzie w drugiej rundzie przegrał z Saulem Rogersem.

Mimo porażki polski zawodnik otrzymał szansę debiutu w najlepszej organizacji MMA na świecie. 26 sierpnia 2015 zadebiutował w UFC w walce z Julianem Erosą. Po bardzo wyrównanym pojedynku Polish Zombie przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Wrzosek KSW

Po przegranej z Julianem Erosą na gali UFC The Ultimate Fighter 22 Finale, Wrzosek nie otrzymał więcej szans od najlepszej organizacji MMA świata. Został jednak zakontraktowany przez KSW.

Bydgoszczanin zadebiutował w polskiej federacji walką z Filipem Wolańskim, którą wygrał jednogłośnie na punkty. Po tym pojedynku otrzymał szansę walki o pas mistrzowski w kategorii piórkowej. 3 grudnia 2016 roku na gali KSW 37: Circus of Pain w drugiej rundzie zwyciężył z Arturem Sowińskim i stał się mistrzem federacji KSW.

W pierwszej obronie pasa spotkał się z Kleberem Koike Erbstem, który przed walką legitymował się rekordem 21-4-1. Japończyk zdominował Wrzoska w parterze i po jednogłośnej decyzji sędziowskiej odebrał Polakowi pas. W kolejnych pojedynkach w federacji KSW Polish Zombie zanotował dwie wygrane i trzy porażki. 34-latek zwyciężał z Romanem Szymański i Krzysztofem Klaczkiem, a przegrywał z Salahdinem Parnassem, Normanem Parke oraz Borysem Mańkowskim.

Bilans Marcina Wrzoska w federacji KSW wynosi 4-4.

Marcin Wrzosek vs Norman Parke

Na gali KSW 50, o tytuł mistrza w kategorii lekkiej, mieli zmierzyć się Norman Parke oraz Marian Ziółkowski. Niestety na dwa tygodnie przed pojedynkiem Polak doznał kontuzji. Marcin Wrzosek, mimo krótkiego czasu na przygotowanie, zdecydował się skorzystać z okazji zawalczenia o pas mistrzowski i zastąpił kontuzjowanego rodaka.

Norman Parke, po wyrównanej i zaciętej walce, okazał się lepszy od polskiego zawodnika i wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Warto zaznaczyć, że już w drugiej rundzie Wrzosek złamał stopę i z tą kontuzją przewalczył kolejne trzy rundy. Obaj zawodnicy wyrazili chęć rewanżu, jednak do tej pory nie spotkali się ponownie w klatce.

Marcin Wrzosek Conor McGregor

Marcin Wrzosek Conor McGregor, czyli jak powiązani są ci dwaj zawodnicy? Wrzosek podczas udziału w programie The Ultimate Fighter był w drużynie, której głównym trenerem był właśnie Irlandczyk.

Osoba Conora McGregora, w kontekście Marcina Wrzoska, została również przytoczona przez Huberta Mściwujewskiego, który prowadził jeden z programów z udziałem byłego mistrza KSW przed galą FAME MMA 12. Dziennikarz stwierdził, że Wrzosek walczył z Irlandczykiem. Była to oczywiście pomyłka, bowiem jedynym Polakiem, który zmierzył się z byłym podwójnym mistrzem UFC jest Artur Sowiński. Marcinowi Wrzoskowi bardzo nie spodobał się ten błąd prowadzącego i od tamtego czasu lubi wypominać mu tę pomyłkę przy okazji rozmów bądź wywiadów.

Marcin Wrzosek brat

Wiele osób myśli, że bratem Marcina Wrzoska jest inny zawodnik MMA - Arkadiusz Wrzosek. Nie są oni jednak w żaden sposób spokrewnieni.

Marcin Wrzosek zarobki

Federacja KSW nie ujawnia wynagrodzeń za walki swoich zawodników, dlatego zarobki Marcina Wrzoska w KSW nie są jasne. Wiemy jednak, ile Bydgoszczanin otrzymał za swój pojedynek w UFC. Po gali The Ultimate Fighter 22 Finale, na której zawalczył polski zawodnik, Komisja Sportowa Stanu Nevada upubliczniła zarobki poszczególnych zawodników. Z raportu wynikało, że Wrzosek za walkę otrzymał 10 tysięcy dolarów.

36-latek uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich zarobków w KSW w jednym z wywiadów, kiedy został spytany o federację FAME MMA.

Oglądam to od pierwszej gali i w ogóle mnie to nie razi w oczy, może dlatego że nie jestem zawodnikiem na dorobku. Może dlatego, że za moje walki dostaje godziwe wynagrodzenie.

Ta wypowiedź sugeruje, że Polak był zadowolony ze swoich zarobków. Wiadomo natomiast, że obecnie Wrzosek jest jeszcze lepiej opłacanym zawodnikiem. 36-latek często podkreśla, że dzięki freak fightom jego życie uległo znacznej poprawie. W wywiadzie dla Mateusza Kaniowskiego przed galą Prime MMA 2 Marcin Wrzosek szerzej wypowiedział się na temat swoich zarobków.

Pomnożyłem moje przychody z walk przynajmniej 2-krotnie od czasu kiedy walczyłem w prawdziwym MMA (...) Przynajmniej dwukrotność. Ilość pieniędzy nie wpływa na mój poziom szczęścia. Wpływa to, że rodzina jest zdrowa, ja jestem zdrowy, mam gdzie spać, co jeść – i to jest moja esencja szczęścia. Mam więcej pieniędzy, mogę sobie na więcej pozwolić

Marcin Wrzosek kibic

Po walce Marcina Wrzoska z Kasjuszem Życińskim na FAME MMA 12 doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Wrzosek, kiedy wracał do szatki, został sprowokowany przez jednego z kibiców. Były mistrz KSW postanowił zawrócić i ruszył w jego kierunku. Jeden z fanów nagrał całe zajście. Marcin Wrzosek pytany o te sytuację konsekwentnie nie przyznaje się do tego ataku.

Marcin Wrzosek Anita Bekus

Wieloletnią partnerką Marcina Wrzoska była aktualna zawodniczka KSW Anita Bekus. Polski zawodnik przyznał w jednym z wywiadów, że swoją byłą dziewczynę poznał na portalu Fotka.pl. Anita Bekus przez wiele lat była zawodniczką sportów sylwetkowych. Do najważniejszych osiągnięć byłej partnerki Wrzoska należy między innymi wicemistrzostwo świata federacji WFF w kategorii fitness aerobic oraz 3 miejsce na mistrzostwach Europy IFBB.

Od 2017 roku Bekus zdecydowała się na starty w MMA. Na amatorstwie zdobyła mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W zawodowym MMA zadebiutowała 22 września 2018 roku pokonując Hannę Gujwan jednogłośnie na punkty na gali Envio Fight Night 19. Obecnie jest zawodniczką największej polskiej organizacji MMA - KSW. Na ten moment Anita Bekus legitymuje się rekordem 7-4.

Marcin Wrzosek żona

Marcin Wrzosek żona, czyli czy były mistrz KSW jest w związku małżeńskim? Na ten moment polski zawodnik nie ma żony, jednak jest w związku z Violettą Klamińską. Warto również dodać, że para doczekała się dziecka.

Marcin Wrzosek Instagram

Marcin Wrzosek aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe. Na Instagramie można go znaleźć pod nickiem @polishzombiemma. Na swoim koncie 36-latek zgromadził już blisko 200 tysięcy obserwatorów.


Kiedy urodził się Marcin Wrzosek?
Marcin Wrzosek urodził się 14 października 1987 roku w Bydgoszczy.
Czy Marcin Wrzosek walczył w UFC?
Marcin Wrzosek w federacji UFC stoczył jedną walkę. Odbyła się ona na gali The Ultimate Fighter 22 Finale.