Marcin Wrzosek to obecnie jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce. Kim jest Marcin Wrzosek? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry polskiego zawodnika? Ile zarabia Marcin Wrzosek?

Marcin Wrzosek kto to?

Marcin Wrzosek to polski zawodnik MMA. Występował w takich organizacjach jak PLMMA, FEN, Cage Warriors, KSW czy UFC. W 2015 roku wziął udział w amerykańskim reality show promującym mieszane sztuki walki „The Ultimate Fighter”. Do tej pory jest jedynym Polakiem, który otrzymał taką okazję. Między 3 grudnia 2016 roku a 27 maja 2017 był mistrzem KSW w kategorii piórkowej. W marcu 2020 roku razem ze swoim trenerem, Łukaszem Zaborowskim, został trenerem w programie „Tylko Jeden”. Marcin Wrzosek nie ogranicza się jedynie do występów w MMA. Polak ma za sobą udział w takich serialach jak „Policjanci i Policjantki” oraz „Pierwsza Miłość”. W obydwu serialach zagrał epizodyczne role.

Marcin Wrzosek wiek, waga, wzrost

Marcin Wrzosek urodził się 14 października 1987 roku. Polski zawodnik urodził się w Bydgoszczy. Przez większość swojej kariery występował w kategorii piórkowej do 66 kilogramów. W ostatnich dwóch pojedynkach zdecydował się przejść do wagi lekkiej dzięki czemu dzień przed pojedynkiem może ważyć 70 kg. Wrzosek przyznał w jednym z wywiadów, że na co dzień jego waga wynosi około 80 kg. „The Polish Zombie” posiada 175 centymetrów wzrostu.

Marcin Wrzosek MMA

Marcin Wrzosek zadebiutował w MMA 1 października 2011 roku. Pierwsze starcie polskiego zawodnika odbyło się na gali STC – Bydgoszcz vs. Toruń, a jego rywalem był Damian Domachowski. „The Polish Zombie” pokonał swojego rywala w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

Marcin Wrzosek UFC

Po gali „FEN 7: Real Combat”, na której Marcin Wrzosek pokonał Roberta Rajewskiego, polski zawodnik dostał się do największego reality show w sportach walki „The Ultimate Fighter”. Bydgoszczanin wystąpił w 22 edycji show w kategorii lekkiej. W pierwszej walce eliminacyjnej już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców pokonał Djamila Chana. W kolejnych starciach wygrywał z Tomem Gallicchio oraz Davidem Teymurem. Dzięki tym triumfom Wrzosek dostał się do półfinału turnieju gdzie w drugiej rundzie przegrał Saulem Rogersem. Mimo porażki polski zawodnik otrzymał szansę debiutu w najlepszej organizacji MMA na świecie. 26 sierpnia 2015 zadebiutował w UFC w walce z Julianem Erosą. Po bardzo wyrównanym pojedynku „The Polish Zombie” przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Zobacz także: Typy na UFC

Marcin Wrzosek KSW

Po przegranej z Julianem Erosą na gali UFC „The Ultimate Fighter 22 Finale” Wrzosek nie otrzymał więcej szans od najlepszej organizacji MMA świata. Został zakontraktowany przez KSW. Bydgoszczanin zadebiutował w polskiej federacji walką z Filipem Wolańskim, którą wygrał jednogłośnie na punkty. Po tym pojedynku 34-latek otrzymał szansę walki o pas mistrzowski w kategorii piórkowej. 3 grudnia 2016 roku na gali „KSW 37: Circus of Pain” w drugiej rundzie zwyciężył z Arturem Sowińskim i stał się mistrzem federacji KSW. W pierwszej obronie pasa spotkał się z Kleberem Koike Erbstem, który przed walką legitymował się rekordem 21-4-1. Japończyk zdominował walkę w parterze i po jednogłośnej decyzji sędziowskiej odebrał Polakowi pas mistrzowski. W kolejnych pojedynkach w federacji KSW Wrzosek zanotował dwie wygrane i trzy porażki. 34-latek zwyciężał z Romanem Szymański i Krzysztofem Klaczkiem, zaś przegrywał z Salahdinem Parnasse, Normanem Parke oraz Borysem Mańkowskim. Bilans Marcina Wrzoska w federacji KSW wynosi 4-4.

Zobacz także: Typy na KSW

Marcin Wrzosek vs Norman Parke

Na gali KSW 50 o tytuł mistrza w kategorii lekkiej mieli zmierzyć się Norman Parke oraz Marian Ziółkowski. Niestety na dwa tygodnie przed pojedynkiem kontuzji doznał Ziółkowski. Marcin Wrzosek, mimo krótkiego czasu na przygotowanie, zdecydował się skorzystać z okazji zawalczenia o pas mistrzowski i zastąpił kontuzjowanego rodaka. Norman Parke, po wyrównanej i zaciętej walce, okazał się lepszy od polskiego zawodnika i wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Warto zaznaczyć, że już w drugiej rundzie Wrzosek złamał stopę i z tą kontuzją przewalczył kolejne trzy rundy. Obaj zawodnicy wyrazili chęć rewanżu jednak do tej pory nie spotkali się ponownie w klatce.

Zobacz także: Norman Parke MMA. Kariera, walki, wzrost

Marcin Wrzosek bilans

Na ten moment Marcin Wrzosek legitymuje się rekordem 14-7. Pięć walk wygrywał przez KO lub TKO, trzy przez poddania, a sześć przez decyzje sędziowskie. Polski zawodnik tylko raz przegrał przed czasem. Było to w walce z Chrisem Fishgoldem na gali Cage Warriors 57. Fishgold jest obecnie zawodnikiem UFC.

Marcin Wrzosek FAME MMA

Marcin Wrzosek, jako jeden z nielicznych, od samego początku w pozytywnych słowach wypowiadał się na temat federacji FAME MMA. 34-latek w wywiadach twierdził, że dobrze bawi się podczas gal FAME i nie widzi żadnego problemu w tej federacji. Podczas gali FAME MMA 5 stał w narożniku będąc głównym trenerem Eweliny Kubiak, która zwyciężyła z Moniką Godlewską. Wrzosek od pewnego czasu regularnie pojawia się nie tylko na galach FAME, ale także na konferencjach.

Marcin Wrzosek zarobki

Federacja KSW nie ujawnia wynagrodzeń za walki swoich zawodników dlatego zarobki Marcina Wrzoska nie są jasne. Wiadome jest jednak ile Bydgoszczanin otrzymał za swój pojedynek w UFC. Po gali „The Ultimate Fighter 22 Finale”, na której zawalczył polski zawodnik Komisja Sportowa Stanu Nevada upubliczniła zarobki poszczególnych zawodników i z raportu wynikało, że Wrzosek za walkę otrzymał 10 tysięcy dolarów. 34-latek uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich zarobków w jednym z wywiadów kiedy został spytany o federację FAME MMA. „Oglądam to od pierwszej gali i w ogóle mnie to nie razi w oczy, może dlatego że nie jestem zawodnikiem na dorobku. Może dlatego, że za moje walki dostaje godziwe wynagrodzenie.” Ta wypowiedź sugeruje, że Polak jest zadowolony ze swoich zarobków.

Marcin Wrzosek Anita Bekus

Wieloletnią partnerką Marcina Wrzoska jest Anita Bekus. Polski zawodnik przyznał w jednym z wywiadów, że swoją dziewczynę poznał na portalu Fotka.pl. Anita Bekus przez wiele lat była zawodniczką sportów sylwetkowych. Do najważniejszych osiągnięć partnerki Wrzoska należy między innymi wicemistrzostwo świata federacji WFF w kategorii fitness aerobic oraz 3 miejsce na mistrzostwach Europy IFBB. Od 2017 roku zdecydowała się na starty w MMA. Na amatorstwie zdobyła mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W zawodowym MMA zadebiutowała 22 września 2018 roku pokonując Hannę Gujwan jednogłośnie na punkty na gali „Envio Fight Night ’19”. Na ten moment Anita Bekus legitymuje się rekordem 4-2.

Marcin Wrzosek Instagram

Marcin Wrzosek aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe. Na Instagramie można go znaleźć pod nickiem @polishzombiemma. Na swoim koncie 34-latek zgromadził już 88 tysięcy obserwatorów.

1. Kiedy urodził się Marcin Wrzosek? Marcin Wrzosek urodził się 14 października 1987 roku w Bydgoszczy. 2. Czy Marcin Wrzosek walczył w UFC? Marcin Wrzosek w federacji UFC stoczył jedną walkę. Na gali „The Ultimate Fighter 22 Finale”