Tomasz "Zadyma" Gromadzki to kolejny zawodnik sportów walki, który zdecydował się na udział we freak fightach. Jest on kojarzony głównie z występów na gali Gromda, jednak na swoim koncie ma także 18 walk w boksie zawodowym. Kim jest Tomasz "Zadyma" Gromadzki?

Kim jest Tomasz Zadyma Gromadzki?

Tomasz "Zadyma" Gromadzki to polski pięściarz i kickbokser. Przygodę ze sportami walki zaczynał jednak od karate. W tej dyscyplinie zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski Oyama karate oraz trzykrotnie mistrzostwo Polski Full Contact Karate na zasadach K-1. Największą popularność zdobył jednak dzięki występom w Gromdzie. Zadyma wygrał turniej Gromdy 4, natomiast w wielkim finale drugiego turnieju Gromdy przegrał z Vasylem Halychem. Była to jedyna dotychczasowa porażka Gromadzkiego w walkach na gołe pięści.

Tomasz Zadyma Gromadzki wiek

Ile lat ma Tomasz Gromadzki? Zadyma urodził się 8 stycznia 1990 roku. Oznacza to, że obecnie ma 33 lata.

Tomasz Zadyma Gromadzki wzrost

Ile ma wzrostu Tomasz Gromadzki? 33-latek ma 172 centymetry wzrostu.

Tomasz Zadyma Gromadzki waga

Ile waży Tomasz "Zadyma" Gromadzki? Przez większość swojej kariery Gromadzki toczył w boksie walki w dywizji półciężkiej, której limit ustalony jest na 79,3 kg. Jednak podczas swoich walk na Gromdzie, gdzie nie ma limitu wagowego, Zadyma wnosił na wagę prawie 95 kilogramów. Przy okazji ważenia przed ostatnią galą FAME MMA ważył 79 kg.

Tomasz Zadyma Gromadzki rekord

Tomasz "Zadyma" Gromadzki w Gromdzie stoczył sześć walk, z których wygrał pięć. Poniżej przedstawiamy pełen bilans tego zawodnika we wszystkich formułach.

Rekord MMA: 2-0-1
Bilans Boks na gołe pięści: 5-1-0
Rekord Boks: 12-5-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 0-1

Tomasz Zadyma Gromadzki FAME MMA

W kwietniu 2023 roku Tomasz Gromadzki został ogłoszony jako nowy zawodnik FAME MMA. Debiut 33-latka w tej organizacji został zaplanowany na 20 maja podczas gali FAME MMA 18. Wydarzenie to odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi.

Zadyma vs Alan Kwieciński

Pierwszym przeciwnikiem Zadymy w FAME MMA będzie Alan Kwieciński. Pojedynek ten odbędzie się w formule MMA w limicie do 84 kilogramów. Konflikt pomiędzy Gromadzkim a Kwiecińskim rozpoczął się podczas jednego z seminarium, które prowadził Zadyma. Alan twierdził, że techniki, które pokazywał pięściarz są nudne. Gromadzki natomiast zarzucał Kwiecińskiemu gwiazdorzenie. Walka Kwieciński vs Zadyma zakończyła się zwycięstwem Gromadzkiego przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Zadyma vs Piotr Tyburski

Swoją kolejną walkę w organizacji FAME MMA Zadyma stoczył 21 lipca na gali FAME Friday Arena 1. Jego rywalem był Piotr Tyburski, czyli brat dobrze znanego fanom freak fightów Pawła. Pojedynek ten potrwał pełen dystans i sędziowie orzekli remis. Walka była jednak niezwykle emocjonująca i federacja FAME MMA zdecydowała się zorganizować rewanż. Doszło do niego 2 września podczas FAME MMA 19.

Druga walka Zadyma vs Tyburski znów nie odpowiedziała jednak na pytanie, który z zawodników tak naprawdę jest lepszy. Piotr Tyburski już w pierwszej rundzie doznał bowiem kontuzji, przez co walka została przerwana. Przez niezdolność do walki Tyburskiego, starcie wygrał Zadyma.

Zadyma vs Wrzosek

Podczas gali FAME MMA Reborn, która odbyła się 9 grudnia 2023 roku w Łodzi Tomasz Gromadzki zmierzył się z Marcin Wrzosek. Formułą pojedynku było K-1 w małych rękawicach. Była to zarazem walka otwarcia gali FAME MMA Reborn. W tej konfrontacji lepszy okazał się Marcin Wrzosek, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Tomasz Zadyma Gromadzki Gromda

Pięściarz Tomasz "Zadyma" Gromadzki wystąpił na premierowej gali Gromda, która miała miejsce w czerwcu 2020 roku. W superfighcie pokonał wówczas Wiktora "Wicia" Szadkowskiego przez TKO w piątej rundzie. Rywal postawił mu naprawdę trudne warunki i pięściarz musiał się mocno postarać, żeby wygrać.

Na trzeciej edycji Gromdy po raz kolejny zobaczyliśmy Gromadzkiego w ringu podczas "Łazarskiej Zadymy", jak reklamowali jego starcie organizatorzy. Rywalem pięściarza z Katowic był bowiem Rafał „Łazar” Łazarek. Łazar na pierwszej gali pokonał Damiana „Górala” Górskiego, a na drugiej edycji walczył w turnieju, gdzie odpadł w półfinale po kapitalnej walce z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. W ringu lepszy okazał się "Zadyma".

Zadyma powrócił na Gromdzie 4, gdzie wystartował w turnieju. Gromadzki pokonał wówczas wszystkich rywali i wygrał całą galę, dzięki czemu miał okazję zmierzyć się w pojedynku o 100 tysięcy złotych z triumfatorem gali Gromda 3, Vasylem Halychem. Walka ta odbyła się na Gromdzie 6, a starcie w piątej rundzie wygrał Halych.

Tomasz Zadyma Gromadzki walki

30-latek z Katowic od ośmiu lat rywalizuje na ringach zawodowych. Jego kariera zaczęła się niemal wzorowo, bowiem od pięciu wygranych i jednego remisu. W 2017 roku przegrał po raz pierwszy - przez TKO z Mateuszem Rzadkoszem, czyli tym, z którym zremisował na początku kariery. Co ciekawe Zadyma i Rzadkosz zmierzyli się jeszcze po raz trzeci - w 2019 roku minimalnie na punkty raz jeszcze wygrał Rzadkosz.

Łącznie Zadyma ma na swoim koncie 18 zawodowych walk w boksie, z których wygrał 12, pięć przegrał, a jedną zremisował.

Tomasz Zadyma Gromadzki zakład pogrzebowy

Choć w ringu Zadyma zmienia się, jak sam pseudonim wskazuje, w ostrego zadymiarza, w codziennym życiu jest sprawnym przedsiębiorcą. Gromadzki od wielu lat prowadzi bowiem zakład pogrzebowy. W 2019 roku opowiadał o swoim biznesie Andrzejowi Kostyrze, dziennikarzowi Super Expressu.

Moim głównym biznesem jest zakład pogrzebowy, ale gdy chwilowo nie ma zleceń, nadrabiam przy kaloryferach. Odczytuję czujniki podzielników ciepła, to mój dodatkowy biznes. Trenuję co najmniej raz dziennie, w okresie przygotowań dwa. Kiedyś pracowałem też w weekendy, ale już odpuściłem. Dorabiam sobie także jako trener. Jestem dobrze zorganizowany, wszystko równoważę tak, by mieć siły na treningi oraz, by budżet się domykał.

W 2014 roku zakład pogrzebowy Zadymy jako pierwszy wprowadził... transmisje pogrzebów w internecie. Impulsem do rozpoczęcia świadczenia takich usług była sytuacja, kiedy matka kolegów Zadymy zachorowała na nieuleczalną chorobę i nie byli oni w stanie przyjechać na pogrzeb z USA.

Wtedy pomyślałem, że w podobnej sytuacji jest bardzo wiele polskich rodzin. Dzięki transmisji niemal każdy może chociaż na odległość pożegnać bliską osobę.

Tomasz Zadyma Gromadzki Instagram

Tomasz "Zadyma" Gromadzki prowadzi konto na Instagramie. Pięściarza można znaleźć na tym portalu pod nickiem @tomek_zadyma. Jak na razie zebrał blisko 25 tysięcy obserwujących.


Kim jest Tomasz Zadyma Gromadzki?
Tomasz „Zadyma” Gromadzki jest pięściarzem, a prywatnie prowadzi swój zakład pogrzebowy.
Którą edycję Gromdy wygrał Tomasz Zadyma Gromadzki?
Tomasz Gromadzki został zwycięzcą gali Gromda 4.