Dominik Zadora to zawodnik, który ma już ugruntowaną pozycję w świecie sportów walki. Zdecydował się on jednak na wejście do świata freak fightów. Sprawdź kim jest Dominik Zadora!

Kim jest Dominik Zadora?

Kim jest Dominik Zadora? Kto to Dominik Zadora? Dominik Zadora to polski kickbokser. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w tej dyscyplinie. Był on między innymi mistrzem organizacji FEN w K-1 w wadze półśredniej. W maju 2023 dołączył do organizacji Prime Show MMA. Po jednej walce w tej federacji zdecydował się przenieść do FAME MMA.

Dominik Zadora wiek

Ile lat ma Dominik Zadora? Polski zawodnik urodził się 30 kwietnia 1991 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 32 lata.

Dominik Zadora wzrost

Dominik Zadora wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu ma były mistrz FEN? Zadora ma 180 centymetrów wzrostu.

Dominik Zadora waga

Ile waży Dominik Zadora? 32-latek swoje pojedynki toczy w dywizji półśredniej, której limit ustalony jest na 77 kilogramów. Jednak na co dzień jego waga oscyluje w okolicach 87-88 kilogramów.

Dominik Zadora walki

Dominik Zadora walki przez długi czas toczył tylko w K-1. Jednak po dołączeniu do organizacji Prime MMA i FAME MMA zanotował również starty w MMA oraz w boksie w małych rękawicach.

Dominik Zadora rekord

Dominik Zadora posiada bogaty rekord w K-1. Stoczył on bowiem w tej formule już 39 walk zawodowych, z których wygrał 30. Zadora ma na swoim koncie również starty w MMA i w boksie.

Rekord MMA: 0-1
Rekord K-1: 30-9
Boks (w małych rękawicach): 1-1

Dominik Zadora FAME MMA

Po świetnym występie na Prime Show MMA 5, gdzie Zadora pokonał przed czasem Don Kasjo, Japoński Drwal podpisał kontrakt z FAME MMA. Swój debiut dla nowej federacji zanotował na gali FAME Friday Arena 2, która odbyła się 29 września.

Dominik Zadora vs Alan Kwieciński

W swoim debiucie w FAME MMA Dominik Zadora zmierzył się z Alanem Kwiecińskim. Co ciekawe, obaj zawodnicy utrzymywali bliskie relacje, trenowali razem i byli dobrymi znajomymi. Z biegiem czasu poróżnili się jednak, co było podstawą do zorganizowania ich walki.

Zadora przystępował do tego pojedynku w roli zdecydowanego faworyta. Walka pokazała jednak, że były zawodnik FEN-u ma ogromne braki parterowe i w konsekwencji przegrał z Kwiecińskim przez poddanie w pierwszej rundzie.

Zadora vs Pasternak

Dominik Zadora swoją drugą walkę w FAME MMA stoczył 9 grudnia 2023 roku na gali FAME MMA Reborn. Podczas tego wydarzenia Zadora skrzyżował rękawice z Michałem Pasternakiem, z którym od dawna był skonfliktowany. Starcie odbyło się w boksie w małych rękawicach.

Zadora w walce z Pasternakiem zaskoczył pasywnością. Były zawodnik FEN-u przez większość pojedynku uciekał od rywala i wyraźnie bał się wejść w wymianę. W konsekwencji Pasternak wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Dominik Zadora Prime Show MMA

27 maja 2023 Dominik Zadora został ogłoszony jako nowy zawodnik organizacji Prime Show MMA. 32-latek podczas swojego debiutu w tej federacji od razu wystąpił w main evencie gali. Zadora na Prime Show MMA 5 zmierzył się z Kasjuszem Życińskim w boksie w małych rękawicach.

Dominik Zadora vs Don Kasjo

Dominik Zadora vs Don Kasjo, czyli walka wieczoru gali Prime Show MMA 5. Według wielu Dominik Zadora był największym wyzwaniem, jeśli chodzi o freak fightową karierę Don Kasjo. Między zawodnikami nie było wielkiego konfliktu, jednak brak afer i kontrowersji na konferencjach zrekompensowała niezwykle emocjonująca walka. Ostatecznie Zadora rozbił Don Kasjo w trzeciej rundzie.

Dominik Zadora FEN

Dominik Zadora jest mocno kojarzony z organizacją FEN. 32-latek stoczył bowiem dla tej federacji sześć starć, z których wygrał cztery. Na gali FEN 23 Zadora zdobył pas mistrzowski pokonując Łukasza Pławeckiego przez TKO w trzeciej rundzie.

Mistrzowskie trofeum stracił jednak już w kolejnej walce z Wojciechem Wierzbickim. Po zwycięstwie nad Piotrem Sokołem 32-latek otrzymał szansę rewanżu z Wierzbickim. Tym razem Zadora okazał się lepszy i tym samym odzyskał pas wagi półśredniej. Swoją ostatnią dotychczas walkę w FEN-ie stoczył 27 listopada 2021 roku na gali FEN 37. Przegrał wtedy Anatolym Hunanyanem po raz kolejny tracąc pas mistrzowski.

Dominik Zadora KSW

Od dłuższego już czasu mówi się, że Dominik Zadora chce rozpocząć swoją karierę również w MMA. Nic więc dziwnego, że zawodnik z taką reputacją jest łączony z najmocniejszą federacją w naszym kraju, czyli KSW. Na ten moment jednak nic nie wskazuje na to, że Zadora zdecyduje się na podpisanie kontraktu z tą organizacją.

Dominik Zadora Murański

Dominik Zadora przez wiele osób jest kojarzony przez konflikt z rodziną Murańskich. Na początku 2021 roku do sieci wyciekł sparing Dominika Zadory z Mateuszem Murańskim. Muran został całkowicie zdominowany co nie spodobało się Jackowi Murańskiemu. Dodatkowo Murańskich bardzo zdenerwował fakt, że nagranie wypłynęło do internetu.

Konflikt narastał i w pewnym momencie Jacek Murański wyraził chęć do walki z Dominikiem Zadorą. Do takiej walki oczywiście nie doszło, jednak po serii zwycięstw Mateusza Murańskiego zaczęło się mówić o możliwej konfrontacji młodego Murana z Zadorą. Według niepotwierdzonych informacji do walki Murański vs Zadora miało dojść na gali FAME MMA 18. Plany te przekreśliła jednak śmierć Mateusza Murańskiego.

Dominik Zadora żona

Czy Dominik Zadora ma żonę? Zadora jest aktualnie w związku z Pauliną Menard. 24-latkę można znaleźć na Instagramie pod nickiem @mala_black_.

Dominik Zadora wikipedia

Dominik Zadora na Wikipedii? Na ten moment 32-latek nie posiada swojego wpisu na tym portalu. Jednak kolejne zwycięstwa z pewności przybliżają go do tego, aby ktoś zdecydował się dodać postać Dominika Zadory do bazy Wikipedii.

Dominik Zadora Instagram

Dominik Zadora prowadzi konto na Instagramie. 32-letniego zawodnika można znaleźć na tej platformie pod nickiem @zadzior_pro_fighter. Obecnie śledzi go tam ponad 33 tysiące użytkowników.


Ile lat ma Dominik Zadora? 
Dominik Zadora ma 32 lata.
Jaki jest rekord Dominika Zadory w K-1? 
Rekord Dominika Zadory w K-1 to 30-9.