Michał Pasternak to kolejny polski zawodnik MMA, który zdecydował się na udział we freak fightach. Popularny „Wampir" ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi mistrzostwo organizacji Wotore czy MMA-VIP. Kim jest Michał Pasternak? Ile waży Michał Pasternak? Ile zarabia Michał Pasternak?

Kim jest Michał Pasternak?

Michał Pasternak to zawodnik MMA. Występował między innymi dla takich organizacji jak One Championship, RCC czy Oktagon MMA. Karierę rozpoczął w 2012 roku i od tamtej pory stoczył 25 zawodowych pojedynków w MMA. Na swoim koncie ma także walki w formule na gołe pięści.

Michał Pasternak wiek

Ile lat ma Michał Pasternak? Michał „Wampir” Pasternak urodził się 2 marca 1984 roku w Pińczowie. Pasternak ma zatem aktualnie 39 lat.

Michał Pasternak wzrost

Michał Pasternak należy do wysokich zawodników. Nowy nabytek FAME MMA ma 190 centymetrów wzrostu.

Michał Pasternak waga

Ile waży Michał Pasternak? 39-latek przez zdecydowaną większość swojej kariery toczył swoje walki w kategorii półciężkiej, czyli do 93 kilogramów. Na swoim koncie ma jednak również występy w dywizji średniej do 84 kg. W jednym z ostatnich wywiadów Pasternak zdradził, że na co dzień waży około 95-96 kilogramów.

Michał Pasternak rekord

Michał Pasternak rekord ma bardzo bogaty. Polski zawodnik stoczył 25 walk w MMA. Jego rekord w tej formule wynosi 16-9. Pasternak stoczył też pięć starć na gołe pięści. Wygrał wszystkie z nich.

Rekord MMA: 16-9
Bilans K-1: 1-0
Rekord walk na gołe pięści: 5-0

Michał Pasternak FAME MMA

Michał Pasternak stał się bardziej rozpoznawalny po występach na kanale Ebe Ebe na YouTube. To sprawiło, że zaczęło mówić się o jego możliwym występie na jednej z gal freakowych. Ostatecznie 39-latek zdecydował się podpisać kontrakt z FAME MMA. Wśród potencjalnych przeciwników Pasternaka najczęściej wymieniano Piotra Szeligę i Alana Kwiecińskiego, bowiem to właśnie z nimi „Wampir" był najbardziej skonfliktowany. Ostatecznie wybór padł na Szeligę, z którym Pasternak zmierzył się na gali FAME MMA 18. Gala ta odbyła się 20 maja 2023 roku w Łodzi.

Michał Pasternak vs Szeliga

Michał Pasternak vs Piotr Szeliga to pojedynek, który odbędzie się na gali FAME MMA 18. Konflikt tych zawodników zaczął się w momencie, gdy Szeliga nazwał Pasternaka atencjuszem. Od tamtej pory mistrz Wotore regularnie prowokował Szeligę negatywnymi wypowiedziami na jego temat w wywiadach. Przez kilka miesięcy konflikt ten narastał, a fani zastanawiali się, co wydarzy się w momencie, gdy dojdzie do spotkania zawodników w świecie realnym.

Pasternak i Szeliga spotkali się na konferencji przed FAME MMA 17. Ich rozmowa została zarejestrowana na filmie na kanale „ebe ebe" na YouTube. O dziwo spotkanie to przebiegło w spokojnym i humorystycznym tonie. Organizacja FAME MMA postanowiła jednak wykorzystać, że zawodnicy mają wspólną historię i zestawiła ich pojedynek na gali FAME MMA 18. Pasternak zwyciężył w trzeciej rundzie przez TKO.

Michał Pasternak vs Paweł Tyburski

Michał Pasternak vs Paweł Tyburski to walka, która odbędzie podczas gali FAME Friday Arena 1. Wydarzenie to zostało zaplanowane na 21 lipca 2023 roku. Pojedynek ten został zakontraktowany w formule K-1 w małych rękawicach.

Michał Pasternak kariera

Trenujący pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Wilanów Pasternak starty w MMA zaczynał od amatorskich walk - między innymi w ALMMA. W zawodowym MMA zadebiutował w sierpniu 2012 roku, pokonując Michała Łopińskiego na gali Hades Fighting.

W kolejnych latach startował głównie na galach organizowanych przez Oknińskiego, czyli PLMMA, gdzie pokonał między innymi Wojciecha Orłowskiego czy Janusza Dylewskiego. Pasternak jest niepokonany na galach PLMMA – wygrał tam wszystkie 10 pojedynków.

Kariera Pasternaka nabrała rozpędu pod koniec 2014 roku, kiedy zadebiutował w dużej azjatyckiej organizacji ONE Championship. Jego bilans w singapurskiej federacji to jedna wygrana i trzy porażki. W debiucie pokonał Rafaela Silvę z Portugalii, ale później musiał uznać wyższość kolejno Rogera Gracie, Aung La Nsanga i Leandro Ataidesa.

Michał Pasternak walki

W ostatnich latach Pasternak przeplata porażki z wygranymi. Po nie do końca udanej przygodzie w ONE Championship reprezentant Polski stoczył wygraną walkę z Ireneuszem Cholewą na gali Krwawy Sport 1 w Southampton. W kolejnym pojedynku zmierzył się z aktualnym zawodnikiem UFC - Romanem Dolidze. Pasternak przegrał to starcie w trzeciej rundzie przez nokaut.

Pasternak powrócił na zwycięską ścieżkę już w kolejnej walce pokonując na PLMMA 79 Pawła Zakrzewskiego. Po tym starciu „Wampir" przegrał dwa kolejne starcia i w październiku 2021 roku zmierzył się z Kornelem Zapadką o pas mistrzowski organizacji MMA-VIP. Pasternak wygrał w drugiej rundzie przez TKO.

W ostatnich czterech pojedynkach 39-latek zanotował trzy porażki i jedną wygraną.

Michał Pasternak Wotore

W maju 2020 roku Pasternak wziął udział w turnieju Wotore. Dwukrotnie pokonał Damiana Burego, a w finale zmierzył się z Kacprem Miklaszem, którego poddał duszeniem brabo. Tym samym wygrał drugi turniej walk na gołe pięści Wotore i zgarnął nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Pasternak na Wotore wystąpił także we wrześniu 2020 roku, pokonując Marka Samociuka. „Wampir”, do triumfu w turnieju na gali Wotore 2, dołożył tym samym do kolekcji pas Wotore w wadze open.

21 stycznia 2022 roku Michał Pasternak wystąpił na Wotore 4. Jego rywalem był Simon Henriksen, a stawką pojedynku był pas mistrzowski międzynarodowy Wotore. Polak pokonał rywala w zaledwie 54 sekundy, poddając go duszeniem zza pleców.

Michał Pasternak MMA VIP

Pasternak w MMA-VIP zadebiutował w październik 2021 roku. Już w pierwszej walce w tej organizacji stanął do pojedynku o pas mistrzowski. Jego rywalem był Kornel Zapadka. Pasternak wygrał w drugiej rundzie przez TKO. W marcu 2022 roku, na gali MMA-VIP 4, Pasternak stanął do obrony mistrzowskiego trofeum. „Wampir" zmierzył się z Kacprem Miklaszem, którego pokonał już w pierwszej odsłonie przez TKO.

Michał Pasternak High League

Przez pewien okres Michał Pasternak był łączony również z organizacją High League. Fani zaczęli spekulować o jego występie dla tej federacji zwłaszcza po udziale 39-latka w Hejt Roomie na gali High League 6. Finalnie Pasternak podpisał kontrakt z federacją High League. Miał on zawalczyć na gali z numerem siódmym, a jego rywalem miał być Tomasz Sarara. Ostatecznie jednak do gali High League 7 nie doszło, bowiem organizacja została zamknięta.

Michał Pasternak Alan Kwieciński

Konflikt na linii Michał Pastern Alan Kwieciński to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych sporów ostatnich miesięcy. Spór zaczął się od negatywnych wypowiedzi Alana Kwiecińskiego na temat Akademii Sportów Walki Wilanów, czyli klubu, w którym trenuje Michał Pasternak. Od tamtej pory 39-latek zaczął wyzywać Kwiecińskiego przy każdej możliwej okazji. Wielokrotnie wyrażał również chęć do pojedynku z Alanem. Czy ten konflikt znajdzie swój finał w klatce? Po zakontraktowaniu Pasternaka przez FAME MMA wydaje się to możliwe.

Michał Pasternak ebe ebe

Michał Pasternak dużą popularność zyskał dzięki obecności na materiałach tworzonych przez kanał „ebe ebe". 39-latek na filmach występuje wraz z Piotrem Lizakowskim, który jest amatorskim zawodnikiem MMA.

Michał Pasternak zarobki

Zarobki Pasternaka na galach PLMMA czy ONE Championship nie są znane. Wiadomo natomiast, że zarobki Pasternaka za triumf w turnieju Wotore wyniosły 50 tysięcy złotych. Po wygranej Pasternak wypowiedział się na temat swoich zarobków w rozmowie z MMA Rocks.

Mam dużo wydatków. Nie pracuję, na co dzień utrzymuję się z walk i z pieniędzy, które sponsorzy przeznaczają na mój rozwój. To także ich sukces

W jednym z wywiadów Michał Pasternak przyznał też, że nie narzeka na swoje zarobki. Przyznał również, że dzięki temu, iż nie ma podpisanego kontraktu z żadną organizacją na wyłączność, może negocjować lepsze gaże za swoje pojedynki.

Pasternak Instagram

Pasternak jest aktywny w mediach społecznościowych. Zawodnika można znaleźć na Instagramie pod nickiem @michal_wampir_pasternak_. Poczynania Pasternaka śledzi tam 30 tysięcy użytkowników.


Kim jest Michał Pasternak?
Michał Pasternak jest polskim zawodnikiem MMA startującym w wadze półciężkiej, a także mistrzem Wotore - organizacji z walkami MMA na gołe pięści.
Ile zarobił Pasternak za zwycięstwo na gali Wotore 2?
Za zwycięstwo na gali Wotore 2 Pasternak zgarnął nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.