Michał Pasternak jest polskim zawodnikiem MMA startującym w wadze półciężkiej, a także mistrzem Wotore – organizacji z walkami MMA na gołe pięści. Pasternak walki – jaki jest jego bilans?

Michał Pasternak – wiek, wzrost, waga

Michał „Wampir” Pasternak urodził się w marcu 1984 roku w Pińczowie. Jeśli chodzi o wiek, Pasternak ma więc 38 lat. Kategoria wagowa, w jakiej startuje Pasternak, to waga półciężka, czyli do 93 kilogramów.

Jeśli chodzi o wzrost, Pasternak ma około 190 centymetrów.

Michał Pasternak kariera

Trenujący pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Wilanów Pasternak starty w MMA zaczynał od amatorskich walk – między innymi w ALMMA. W zawodowym MMA zadebiutował w sierpniu 2012 roku, pokonując Michała Łopińskiego na gali Hades Fighting.

W kolejnych latach startował głównie na galach organizowanych przez Oknińskiego, czyli PLMMA, gdzie pokonał między innymi Wojciecha Orłowskiego czy Janusza Dylewskiego. Pasternak jest niepokonany na galach PLMMA – wygrał wszystkie 10 dotychczasowych pojedynków.

Kariera Pasternaka nabrała rozpędu pod koniec 2014 roku, kiedy zadebiutował w dużej azjatyckiej organizacji ONE Championship. Jego bilans w singapurskiej federacji to jedna wygrana i trzy porażki. W debiucie pokonał Rafaela Silvę z Portugalii, ale później musiał uznać wyższość kolejno Rogera Gracie, Aung La Nsanga i Leandro Ataidesa.

Pasternak walki

walki pasternaka

W ostatnich latach Pasternak przeplata porażki z wygranymi. W swoim ostatnim pojedynku przegrał w Rosji z Ivanem Shtyrkovem jednogłośną decyzją sędziów. Z kolei ostatnią wygraną zanotował w październiku 2019 roku, pokonując Pawła Zakrzewskiego w walce wieczoru gali PLMMA 79. Pasternak sięgnął tym samym po mistrzowski pas w wadze półciężkiej.

Michał „Wampir” Pasternak łącznie stoczył w MMA 23 walki. Jego bilans to 16 wygranych (5 KO, 4 SUB) i siedem porażek. Walki Pasternaka 11 razy kończyły się decyzjami sędziów.

 

 

Pasternak Wotore

W maju 2020 roku Pasternak wziął udział w turnieju Wotore. Dwukrotnie pokonał Damiana Burego, a w finale zmierzył się z Kacprem Miklaszem, którego poddał duszeniem brabo. Tym samym wygrał drugi turniej walk na gołe pięści Wotore i zgarnął nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Pasternak na Wotore wystąpił także we wrześniu 2020 roku, pokonując Marka Samociuka. „Wampir”, do triumfu w turnieju na gali Wotore 2, dołożył tym samym do kolekcji pas Wotore w wadze open.

Pasternak MMA VIP

Pasternak jest mistrzem MMA VIP w wadze ciężkiej. Na gali MMA VIP 4 pokonał przed czasem Kacpra Miklasza, wygrywając w pierwszej rundzie po ciosach w parterze.

Pasternak zarobki

zarobki michała pasternaka

Zarobki Pasternaka na galach PLMMA czy ONE Championship nie są znane. Wiadomo natomiast, że zarobki Pasternaka za triumf w turnieju Wotore wyniosły 50 tysięcy złotych.

– Mam dużo wydatków. Nie pracuję, na co dzień utrzymuję się z walk i z pieniędzy, które sponsorzy przeznaczają na mój rozwój. To także ich sukces – przyznał Pasternak w rozmowie z MMA Rocks, zapytany o to, na co przeznaczy wygraną za turniej Wotore.

Pasternak Instagram

Pasternak jest aktywny w mediach społecznościowych – na swój profil na Instagramie regularnie wrzuca zdjęcia czy filmy z treningów. Jego profil pod nazwą „apatoriess” śledzi około 2750 obserwujących.

Zwiń
Kim jest Michał Pasternak? Michał Pasternak jest polskim zawodnikiem MMA startującym w wadze półciężkiej, a także mistrzem Wotore – organizacji z walkami MMA na gołe pięści. Ile zarobił Pasternak za zwycięstwo na gali Wotore 2? Za zwycięstwo na gali Wotore 2 Pasternak zgarnął nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.