Adam Kowalski to polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej. W swojej sportowej karierze występował w takich federacjach jak m.in.: FEN, Spartan Fight, Runda, Arena Berserkerów, PLNMMA, czy też Absolute Championship Berkut. Poznajcie najważniejsze informacje dotyczące tego zawodnika.

Adam Kowalski - Najlepsze walki w MMA

Jak wiadomo, mężczyzna ma na swoim koncie ponad 20 przewalczonych pojedynków. Spośród nich można jednak wyłonić te najlepsze walki w MMA. Które starcia do nich należą? W tym przypadku nie możemy nie wspomnieć o jego walce na CaveMMA 2, kiedy zwyciężył z Michałem Pasternakiem. Jak wiadomo, jego przeciwnik nie należy do łatwych rywalki, dlatego Kowalski musiał się solidnie przyłożyć.

Na szczęście, po przewalczeniu pełnego dystansu przez zawodników, sędziowie byli jednomyślni w tym, że to właśnie Adam jest wygranym tego starcia. To jednak niejedyny przykład jego pokazu umiejętności. O jego sile mogliśmy się również przekonać, kiedy stanął do pojedynku z Wojciechem Orłowskim podczas gali Granda PRO 7 w 2018 roku. Jak przebiegło to starcie zawodników?

Tym razem Kowalskiemu udało się wygrać ze swoim przeciwnikiem już w 2 minucie i 7 sekundzie I rundy. Wszystko za sprawą skutecznego TKO poprzez trafne i jednocześnie uderzenia wymierzone w Orłowskiego. Cała akcja wydarzyła się tak szybko, że komentatorzy zareagowali już po fakcie.

Adam Kowalski - Kariera w MMA

Jak wiadomo, Adam Kowalski należy do tych bardziej doświadczonych zawodników. Z tego też względu warto przyjrzeć się jego karierze już od samych jej początków. Jeśli chodzi o jego debiut w zawodowym, to miał on miejsce w 2011 roku podczas Polish Amateur MMA Association. Jego pierwszym rywalem był Kacper Dzikiewicz, z którym udało mu się zwyciężyć.

Na przestrzeni swojej kariery występował w rozmaitych federacjach. Na samym początku pojawiał się na galach organizowanych przez Poland Regional, Federację 3F, PLNMMA oraz Battle of Championship. Następnie widzowie mogli obserwować jego rozwijające się umiejętności i doświadczenie na Arenie Berserkerów, Absolute Championship Berkut, Spartan Fight, czy też Runda.

Nie możemy oczywiście pominąć jednej z najważniejszych federacji w jego karierze, czyli Fight Exclusive Night. Poza tą organizacją Adam Kowalski znalazł się jeszcze w Granda PRO, Celtic Gladiator oraz Cave MMA. Swój ostatni pojedynek odbył na początku 2023 roku. We wrześniu miał zmierzyć się z Tomaszem Narkunem, jednak ostatnie zaplanowana walka nie doszła do skutku.

Adam Kowalski - FEN

Jak już wspomnieliśmy, w karierze opisywanego zawodnika bardzo istotną rolę odegrała organizacja FEN, gdyż odbył w niej największą ilość swoich starć. Jego debiut pod skrzydłami federacji odbył się w 2019 roku podczas wydarzenia FEN 25. Jego rywalem był Rafał Kijańczuk, którego pokonał w 2 minucie i 37 sekundzie I rundy. Zwycięstwo osiągnął przez skuteczne duszenie od tyłu.

Drugie starcie z jego udziałem miało miejsce na FEN 27, gdzie zwyciężył w walce z Wojciechem Januszem przez jednogłośną decyzję. Następnie pojawił się gali z numerem 29, gdzie stanął do starcia z Marcinem Łazarzem. Ta walka zdecydowanie nie zakończyła się po myśli żadnego z panów, gdyż Łazarz nieumyślnie wsadził palec w oko Kowalskiego w III rundzie. W rezultacie pojedynek został uznany za nieodbyty.

Nie możemy tutaj pominąć jego pojedynku z Marcinem Wójcikiem podczas FEN 31. Tym razem Kowalski odniósł porażkę za sprawą TKO w IV rundzie walki. 4 gale później jego rywalem był Marcin Filipczak, z którym wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Jego dotychczasowe ostatnie starcie pod skrzydłami opisywanej federacji odbyło się podczas Fight Exclusive Night 37 z Mario Žgelą.

Kowalski niestety przegrał ten pojedynek i to już podczas 1 minuty i 10 sekund I rundy. Porażkę zapewnił mu decydujący cios ze strony przeciwnika, który definitywnie zakończył całą walkę.

Adam Kowalski - PLNMMA

Kolejną federacją, w której mogliśmy zobaczyć Kowalskiego wiele razy jest oczywiście PLNMMA. Pierwsze kroki w organizacji postawił na PLMMA 17 w 2013 roku w walce z Szymonem Piątkowskim. Skończyła się ona dla niego pozytywnie, gdyż Adam wygrał już 1 minucie i niemal 30 sekundzie rundy I. Wszystko za sprawą skutecznej dźwigni na staw łokciowy, która była strzałem w dziesiątkę.

Kolejnym razem mogliśmy go zobaczyć na PLNMMA 29: Extra. Tym razem do walki stanął z Arkadiuszem Jędraczką, z którym zwyciężył dzięki jednomyślnej decyzji sędziów. Później pojawił się na PLNMMA 43: Extra, gdzie jego rywalem był Arkadiusz Żaba. W tym starciu również został wygranym i to po raz kolejny za sprawą jednogłośnej decyzji. Nie był to jednak jego koniec w tej organizacji.

Nie zapominajmy o jego ostatnim pojedynku pod jej skrzydłami, który miał miejsce na PLNMMA 47 w 2015 roku. Tym razem Kowalski stanął w klatce naprzeciw Alessio Di Chirico. Niestety, w 2 minucie i 40 sekundzie II rundy przegrał on z Włochem przez TKO.

Adam Kowalski - Spartan Fight

Zawodnik w swojej zawodowej karierze MMA dwukrotnie pojawił się na wydarzeniu organizacji Spartan Fight. Pierwszy raz miało to miejsce w trakcie 6 edycji wydarzenia w 2016 roku. Prince Aounallah poniósł porażkę w walce z Kowalskim podczas trwania 4 minuty III rundy. Ciosy łokciami zaważyły tutaj o jego triumfie nad francuskim rywalem.

Po raz kolejny mogliśmy go oglądać na Spartan Fight 7, gdzie zmierzył się z Ireneuszem Cholewą. Tym razem jednak pojedynek trwał przez cały zaplanowany dystans. Po jego zakończeniu Adam Kowalski został okrzyknięty jednogłośnym wygranym tej walki.

Adam Kowalski - Poland Regional

Kowalski podczas swojej kariery dwa razy zawalczył na Poland Regional. Podczas swojej drugiej walki w karierze w 2012 roku podjął się na tej gali starcia z Majkelem Pawłowskim. Pojedynek zakończył się wówczas po jego myśli, czyli oczywiście zwycięstwem.

Drugi raz na wydarzeniu tej federacji pojawił się w 2013 roku. Tym razem jego przeciwnikiem był Adam Zając. W tym przypadku umiejętności zawodników były naprawdę wyrównane, dlatego też całość zakończyła się remisem.

Adam Kowalski - Battle of Championship

Opisując karierę tego zawodnika, nie możemy pominąć jego udziału w Battle of Champions. W roku 2013 podczas tej gali zmierzył się z Bartoszem Fabiańskim. Niestety, pod koniec trwania I rundy jego rywalowi udało się wygrać przez skuteczne uderzenia, które zapewniły mu TKO.

Adam Kowalski - Arena Berserkerów

Kowalski pojawił się również na wydarzeniu Arena Berserkerów 8 w 2015 roku. Przeciwnikiem mężczyzny był mniej doświadczony Adam Wiśniewski. Nic dziwnego, że po przewalczeniu całego dystansu starcia, to Adam Kowalski został okrzyknięty jednomyślnym zwycięzcą.

Adam Kowalski - ACB

Absolute Championship Berkut 46 to gala z roku 2016, na której również mieliśmy szansę zobaczyć opisywanego zawodnika w akcji. W tym starciu Pavol Langer okazał się gorszy. Po przewalczeniu przez przeciwników trzech pełnych rund sędziowie zgodzili się, że to Kowalski lepiej się zaprezentował.

Adam Kowalski - Runda

Fighter na przestrzeni lat występował kilkukrotnie w pojedynczych wydarzeniach różnych organizacji. Tak właśnie było w 2017 roku, gdy stanął od pojedynku z Marcinem Łazarzem na gali Runda 7: Łazarz vs. Kowalski. Był to Main Event, który Adam przegrał w ostatniej sekundzie II rundy, kiedy to jego przeciwnik postawił na duszenie od tyłu.

Adam Kowalski - Celtic Gladiator

W 2018 roku mogliśmy oglądać go w walce z Mateuszem Ostrowskim na Celtic Gladiator 20. Tym razem całość znów nie zakończyła się po jego myśli. W 30 sekundzie I rundy jego przeciwnik postawił na technikę ground and pound, która zagwarantowała mu wyjście z klatki, jako zwycięzca.

Adam Kowalski - Osiągnięcia

Jako doświadczony zawodnik, Adam Kowalski ma na swoim koncie kilka wyróżnień, które zdecydowanie warto wymienić. Mowa tutaj, chociażby o pierwszym miejscu, które zdobył w 2008 roku podczas IV Ligi Shooto w kategorii -91 kg. Ponadto w 2013 roku zajął najwyższe miejsce na podium podczas ALMMA 13 w kategorii -93 kg. Do osiągnięć zaliczamy również masę wygranych walk w zawodowym MMA.

Adam Kowalski - Ciekawostki

Opisując tak doświadczonego zawodnika, nie możemy pominąć najważniejszych faktów z jego życia. Mowa, chociażby o dacie urodzenia. Mężczyzna urodził się 6 czerwca 1983 roku. Z tego też jasno wynika, że w momencie debiutu w zawodowym MMA miał skończone 28 lat. Jeśli chodzi o treningi, to swoje umiejętności kształtuje w klubie sportowym Arrachion Olsztyn.

Mężczyzna aktywnie prowadzi swoje social media. Na Instagramie znajdziemy go pod nazwą adam_kowalski. Konto jest przez niego prowadzone dosyć regularnie i na ten moment udało mu się na nim zgromadzić aż 10 tysięcy obserwujących. Na swoim profilu dzieli się przede wszystkim treningami, informacjami dotyczącymi zaplanowanych walk oraz aktualizacjami z życia codziennego.

Zawodnik aktualnie związany jest z organizacją CAVE MMA, w której odbył ostatnią ze swoich walk. Jakiś czas temu zawodnik odbył istotny dla swojego zdrowia zabieg, jednak już wraca do treningów i zapewne możemy niebawem oczekiwać go w kolejnej walce.