Rafał Kijańczuk to polski zawodnik MMA wagi półciężkiej, który występuje między innymi na galach Fight Exclusive Night czy Genesis – walkach na gołe pięści. Kijańczuk MMA – kiedy rozpoczął starty w tej formule? Kijańczuk walki – jaki jest jego bilans? Kijańczuk vs Wasilewski na Genesis – jaki był werdykt sędziów?

Rafał Kijańczuk – waga, wzrost, wiek, zasięg

Rafał "Kijana" Kijańczuk urodził się w październiku 1992 roku w Chełmie. Jeśli chodzi o wiek, Kijańczuk ma więc 28 lat. Waga, w jakiej startuje Kijańczuk, to kategoria półciężka, czyli do 93 kilogramów. Wzrost Kijańczuka to około 188 centymetrów.

W sieci trudno znaleźć informacje na temat tego, ile wynosi zasięg ramion Kijańczuka. Dysponuje on jednak bardzo dobrymi warunkami fizycznymi.

Kijańczuk MMA

Kijańczuk startował w amatorskich zawodach MMA - ALMAA, triumfując w wielu turniejach. Jest także mistrzem Polski w Sambo Combat w kategorii do 100 kilogramów z 2015 roku.

„Kijana” jest bohaterem prawdopodobnie najszybszej kariery w polskim MMA. W zawodowym MMA zadebiutował w lutym 2018 roku, wygrywając przez TKO z Ireneuszem Strawą. Miesiąc później pokonał błyskawicznie Jonathana Casariego, a już w maju zadebiutował w największej rosyjskiej organizacji MMA - M-1 Global, wygrywając w Chinach z Mattem Clempnerem w 15 sekund.

Kijańczuk walki

walki Kijańczuka

Po kolejnych wygranach w marcu 2019 roku - czyli niewiele ponad rok od zawodowego debiutu - stanął do pojedynku o pas mistrza M-1 Global w wadze półciężkiej. Rosjanin Khadis Ibragimov okazał się jednak zbyt trudnym rywalem dla Polaka i Kijańczuk doznał pierwszej porażki w karierze, przegrywając przez TKO w pierwszej rundzie.

Kijańczuk został nagrodzony "Heraklesem" w kategorii Odkrycie Roku za rok 2018.

Kijańczuk FEN

Następnie związał się kontraktem z organizacją Fight Exclusive Night, debiutując na gali z numerem 25 w czerwcu 2019. Sensacyjnie przegrał wówczas z Adamem Kowalskim. Kijańczuk w swoim stylu ruszył do przodu, jednak bardziej doświadczony Kowalski przetrwał huraganowy atak przeciwnika i poddał go duszeniem zza pleców.

W drugim pojedynku w FEN pokonał legendę tej organizacji, Marcina Zontka, rozbijając go w pierwszej rundzie ciosami w parterze. Na gali FEN 28 ponownie jednak przegrał - tym razem z Marcinem Wójcikiem w eliminatorze do walki o pas mistrzowski FEN w wadze półciężkiej. Wójcik pokonał Kijańczuka ciosami w parterze w drugiej rundzie.

Kontrowersyjnie zakończył się pojedynek "Kijany" z Marcinem Filipczakiem na FEN 33. Sędzia zbyt szybko przerwał walkę, choć Kijańczuk nie odklepał duszenia gilotynowego i był w stanie kontynuować pojedynek.

Zobacz także: Typy na FEN MMA. Gdzie obstawiać FEN MMA?

Walki Kijańczuka za każdym razem kończą się przed czasem. Jego bilans w zawodowym MMA wynosi 8-4 (8 KO). Ośmiokrotnie wygrał przez KO lub TKO, a czterokrotnie przegrał przed czasem (dwa razy przez TKO, dwa – przez poddanie).

Kijańczuk zarobki

zarobki Rafała Kijańczuka

Zarówno federacja M-1 Global, jak i FEN nie podaje do informacji publicznej zarobków zawodników. To, ile w zawodowych startach zarobił Kijańczuk, jest więc niewiadomą.

Kijańczuk Genesis. Kijańczuk vs Wasilewski

Kijańczuk ma za sobą występ w walce na gołe pięści na pierwszej gali Genesis. Jego rywalem był Marcin Wasilewski (nie mylić z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej). Choć wielu kibiców spodziewało się efektownego nokautu, walka Kijańczuk vs Wasilewski zakończyła się niejednogłośnym triumfem „Kijany” według sędziów punktowych.

- Raczej byłem pewny wygranej, choć gdy usłyszałem "split", ciśnienie trochę się podniosło. To dla mnie coś nowego - werdykt sędziowski. To moja druga walka zakończona decyzją sędziów, wcześniejsza zakończyła się w ten sposób kilka lat temu na amatorskim MMA – przyznał po pojedynku z Wasilewskim popularny „Kijana”.

Zobacz także: Typy Genesis. Gdzie obstawiać Genesis?

 

 

 


Kim jest Rafał Kijańczuk?
Rafał Kijańczuk to polski zawodnik MMA wagi półciężkiej, który występuje między innymi na galach Fight Exclusive Night czy Genesis – walkach na gołe pięści.
Jaki bilans w MMA ma Rafał Kijańczuk?
Jego bilans w zawodowym MMA wynosi 8-4 (8 KO). Ośmiokrotnie wygrał przez KO lub TKO, a czterokrotnie przegrał przed czasem (dwa razy przez TKO, dwa – przez poddanie).