Ivan Erslan to chorwacki zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). W Polsce jest on doskonale kojarzony ze względu na występowanie na ringach KSW. Erslan jest również byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego właśnie w KSW. Kategoria wagowa, w której bierze on udział to półciężka.

Ivan Erslan - Najlepsze walki w MMA

We wrześniu 2019 roku ogłoszono, że Ivan Erslan podpisał kontrakt z KSW. Wówczas niepokonany zawodnik był przyciągającym fighterem ze względu na to, że gala odbyła się w Zagrzebiu. Jest to rodzinne miasto Chorwata. Do tamtego czasu miał on za sobą 7 walk i każda z nich kończyła się jego wygraną. Jego rywalem został Hiszpan, Darwin Rodriguez. Erslan doskonale przywitał się z polską organizacją nokautując technicznie rywala już w pierwszej rundzie.

 

W październiku 2022 roku Erslan miał walczyć już drugi o pas mistrzowski, ale walka nie doszła do skutku. Miał on mierzyć się z Ibragimem Chuzhigaevem. Jednak walka ta niedoszła do skutku przez kwestie polityczne. Ostatecznie Chorwat zawalczył na XTB KSW 77 z Chuzhigaevem i przegrał. Stało się jednogłośną decyzją sędziów po pełnych pięciu rundach. Starcie nagrodzono bonusem za najlepszą walkę wieczoru. I niewątpliwie według wielu widzów właśnie na takie miano ona zasługiwała.

Ivan Erslan - Kariera w MMA

Erslan swoją karierę rozpoczął w 2015 roku. Większość jego walk miała miejsce w Polsce lub w Chorwacji. Od 2019 roku walczy w KSW. Swoją przygodę rozpoczął jednak w NFC, czyli w Nokaut Fighting Championship. W 2020 roku zawodnik otrzymał szansę walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej w KSW. Starcie zakończyło się wygraną rywala, którym był Tomasz Narkun panujący wcześniej przez 5 lat w danej kategorii.

Ivan Erslan KSW

Ivan Erslan jak wspomnieliśmy pierwszą walkę w KSW stoczył w 2019 roku. W międzyczasie stał się pretendentem do pasa mistrzowskiego. Trzeba stwierdzić, że to jednak największy sukces fightera w KSW. Jego bilans jako wskazuje, że jest to zawodnik, którego nie można lekceważyć. Pamiętna może być walka z KSW 70, gdzie znokautował Rafała Kijańczuka. Zagranie to okrzyknięto później nokautem wieczoru. Wszystkie starcia Erslana to ciekawe typy KSW, które warto rozważyć pod kątem bukmacherskim.

Ivan Erslan FNC

FNC to organizacja, z której Erslan się wywodzi. To w niej stoczył swoje pierwsze pojedynki. To, że nie zaznał smaku porażki zachęciło włodarzy KSW do podpisania kontraktu z tym zawodnikiem. Jego przygoda z FNC jednak nie skończyła się wraz z momentem zawarcia umowy z KSW. Do tej federacji zdecydował się wrócić w 2023 roku. Możliwe więc, że w przyszłości zobaczymy jeszcze Chorwata na galach różnych organizatorów.

Ivan Erslan osiągnięcia

Ivan Erslan miał zaszczyt powalczyć o pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej i o pas mistrzowski KSW w wadze półciężkiej. Oba starcia jednak kończył on jako pokonany. Pomimo tego może miło wspominać gale z listopada 2019 roku i maja 2022, bo wtedy jego wygrane zostały okraszone tytułem nokautu wieczoru. Wydaje się, że Erslan nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa i możliwe, że w przyszłym czasie będzie mógł ponownie zawalczyć o pas.

Ivan Erslan waga i wzrost

Ivan Erslan waży 93 kilogramy. Jest to waga, która pozwala na uczestnictwo w kategorii półciężkiej. Wzrost Erslana to 188 centymetrów.

Ivan Erslan - ciekawostki

Ivan Erslan urodził się 15 listopada 1991. Na co dzień mieszka on w Zagrzebiu. Ze względu na to jego uczestnictwo w KSW 51 musiało być dla niego bardzo emocjonalne. To właśnie w stolicy Chorwacji zorganizowano tę galę. Styl walki Erslana to kick-boxing. Mimo że wydawało się, że rozstał się on na stałe z FNC to powrócił do tej federacji w 2023. I co najważniejsze zrobił to w zwycięski sposób pokonując Brazylijczyka Dirleia Broenstrupa.

Erslan trenuje w klubie American Top Team Zagrzeb. Jest on dla wielu przeciwników trudnym rywalem, ponieważ już od samego początku walki stara się zdominować ring. Większość pojedynków swój koniec ma jeszcze przed czasem, do czego znacznie przyczynia się właśnie Erslan swoimi ciosami w stulu kick-boxingowym.