Tomasz Narkun jest jedną z największych gwiazd KSW i byłym mistrzem tej organizacji w wadze półciężkiej. Walki Narkun toczył też jednak w innych kategoriach wagowych. Tomasz Narkun kariera – kiedy się rozpoczęła? Tomasz Narkun MMA – jaki jest jego bilans? Tomasz Narkun UFC – czy chciałby zawalczyć kiedyś w największej organizacji MMA na świecie?

Tomasz Narkun wzrost, waga, wiek

Tomasz Narkun to polski zawodnik MMA, który docelowo toczy swoje pojedynki w kategorii półciężkiej. Jeśli chodzi o wagę, Narkun walczy więc w wadze do 93 kilogramów. Nie ulega jednak wątpliwości, że zawodnicy kategorii półciężkiej w dniu walki ważą około 100 kilogramów – jak nie więcej.

„Żyrafa” urodził się w grudniu 1989 roku. Jeśli chodzi o wiek, Narkun rocznikowo ma więc 32 lata. Wielu kibiców ciekawi też wzrost wieloletniego mistrza KSW. Jeśli chodzi o wzrost, Narkun mierzy około 190 centymetrów.

Tomasz Narkun kariera

Tomasz Narkun kariera, jeśli chodzi o zawodowe walki, rozpoczęła się w 2009 roku w niemieckim Berlinie. Narkun w debiucie w MMA podczas gali Fight Club Berlin 14 pokonał wówczas Daniela Biskupicia już w pierwszej rundzie. Tomasz Narkun kariera potoczyła się niezwykle szybko, bo już w piątej walce toczył bój o pas prestiżowej organizacji M-1 Global. Zmierzył się wówczas ze znacznie bardziej doświadczonym Wiaczesławem Wasilewskim na gali M-1 Challange 22 w Moskwie i doznał pierwszej porażki w karierze.

Tomasz Narkun MMA

tomasz narkun mma

Tomasz Narkun MMA – z tego głównie jest kojarzony. Ale walki Narkun toczył też między innymi w submission fightingu, w czym jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Europy ADCC. Posiada także czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Wracając jednak do Tomasz Narkun MMA - swoją pierwszą walkę w Polsce stoczył kilka lat po zawodowym debiucie, bo w kwietniu 2014 roku. Wygrał wówczas z Rafałem Zawidzkim już w pierwszej rundzie.

Narkun KSW

Narkun KSW – to połączenie po raz pierwszy zobaczyliśmy w maju 2014 roku przy okazji gali KSW 27 w Gdańsku. Narkun zanotował wówczas efektowny debiut w KSW, pokonując przez poddanie w pierwszej rundzie Charlesa Andrade. W drugiej walce na KSW Narkun jednak przegrał - większościową decyzją sędziów pokonał go wówczas Goran Reljić.

Narkun zrewanżował się Chorwatowi na gali KSW 32 w Londynie, rozbijając ciosami Reljicia w pierwszej rundzie i sięgając tym samym po pas KSW w wadze półciężkiej.

 

 

Walki Narkun

Walki Narkun zazwyczaj kończy w efektownym stylu. Znany jest z niekonwencjonalnej stójki i technik kończących. Od 2015 do 2022 roku był mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Na gali KSW 47 spróbował sięgnąć po pas wagi ciężkiej, jednak został zdominowany przez panującego mistrza Phila De Friesa. Wcześniej Narkun walki wygrał z Mamedem Khalidovem, dwukrotnie pokonując legendę KSW - kolejno na galach KSW 42 i KSW 46.

Na gali KSW 66 Narkun sensacyjnie stracił pas w wadze półciężkiej, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów z debiutującym w KSW reprezentantem Rosji Ibragimem Chuzhigaevem.

Jeśli chodzi o bilans walk Narkuna w MMA, jest on naprawdę imponujący. Polak 18 razy wygrał, w tym 17 razy przed czasem. Przegrał tylko pięciokrotnie.

Tomasz Narkun UFC

tomasz narkun w ufc

Tomasz Narkun UFC – wielu kibiców zastanawia się, czy to kiedyś się wydarzy. „Żyrafa” zdominował bowiem kategorię półciężką w KSW, niczym w przeszłości Jan Błachowicz – późniejszy mistrz UFC. Narkun w wywiadach przyznał, że UFC w przeszłości kilkukrotnie kusiło go przenosinami do amerykańskiej organizacji, jednak nic konkretnego z tego nie wyszło.

Tomasz Narkun zarobki

Tomasz Narkun zarobki – pod tym hasłem nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Powód jest prosty – KSW nie informuje publicznie o tym, ile zarabiają zawodnicy walczący w tej federacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że Tomasz Narkun zarobki w KSW ma jedne z najlepszych, gdyż jest od lat panującym mistrzem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w Polsce.

Tomasz Narkun dziewczyna

Tomasz Narkun dziewczyna – czy były mistrz KSW jest zajęty? Narkun na swoich social mediach nie chwali się przesadnie swoim życiem prywatnym, więc trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. W przeszłości można było znaleźć artykuły mówiące o tym, że po wygranej z Khalidovem świętował w „towarzystwie dziewczyny Oli”.


Kim jest Tomasz Narkun?
Tomasz Narkun jest jedną z największych gwiazd KSW i byłym mistrzem tej organizacji w wadze półciężkiej.
Jaki bilans w MMA ma Tomasz Narkun?
Bilans Narkuna prezentuje się następująco; 18 wygranych, w tym 17 razy przed czasem oraz 5 przegranych.