Mamed Khalidov to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Gwiazda KSW od lat występuje w klatce największej organizacji MMA w naszym kraju i regularnie toczy niezwykle emocjonujące boje. Ile zarabia Mamed Khalidov? Ile Mamed dostał za hitową walkę z Michałem Materlą? Jakie są zarobki Khalidova w Polsce? Odpowiedzi na te pytania poznacie niżej!

Ile Mamed dostał walkę w debiucie w KSW?

Zanim Khalidov stał się wielką gwiazdą, toczył walki na mniej znanych galach. Karierę rozpoczął od dwóch porażek, co w wielu przypadkach zapewne sprawiłoby, że dany zawodnik poddałby się i zajął czymś innym. Mamed jednak walczył o swoje i w 2007 roku zadebiutował na KSW 7. W debiucie pokonał Aleksandara Stefanovicia już w pierwszej rundzie. Po latach dowiedzieliśmy się, ile Khalidov dostał za walkę z Niemcem.

W rozmowie z Polska Times Mamed Khalidov zdradził, że za pierwszą walkę w KSW otrzymał 4 tysiące złotych. Podkreślił, że mimo że teraz taka kwota może brzmieć groteskowo, to na tamte czasy były to duże pieniądze. Były to inne czasy, kiedy MMA w Polsce dopiero raczkowało i nie było znane w świadomości kibiców polskiego sportu.

Ile zarabia Mamed Khalidov?

Wraz ze zwiększeniem popularności i coraz większym poziomem sportowym, zarobki w KSW Mameda Khalidova poszły w górę. Mamed stał się na tyle wielką gwiazdą, że mógł pozwolić sobie na odrzucanie kolejnych ofert z największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC.

Gdy w 2017 roku UFC planowało galę w Gdańsku, w mediach ponownie pojawiły się informacje o ewentualnym angażu Khalidova. Zdaniem portalu MMAUNO.com, Mamed miał zażądać od UFC siedmiocyfrowej kwoty wynagrodzenia w euro, przez co do jego walki z Lyoto Machidą, który miał być jego rywalem na gali w Gdańsku, nigdy nie doszło.

Powszechnie znane jest, że największa amerykańska federacja za pierwsze walki nie oferuje ogromnych pieniędzy. Zwycięstwa i efektowne kończenia pozwalają jednak szybko poprawić swój status majątkowy. Największe gwiazdy UFC inkasują za walkę nawet ponad milion dolarów.

Nie każdy zawodnik jest jednak w stanie podjąć ryzyko związane z chwilowym zmniejszeniem zarobków. Mamed Khalidov w Polsce miał status gwiazdy i inkasował ogromne pieniądze. Z tych względów nie zdecydował się na rozpoczęcie wszystkiego od nowa w amerykańskim gigancie.

Zarobki Khalidov w KSW

KSW, w przeciwieństwie choćby do UFC, nie ujawnia zarobków swoich zawodników. Oficjalnie nie wiemy więc na przykład tego, ile Khalidov dostał za walkę z Michałem Materlą na gali KSW 33 w 2015. Panowie byli bardzo niechętni do stoczenia tego pojedynku, więc można spekulować, że do podjęcia tego pojedynku skłoniły ich właśnie pieniądze. Mówi się, że w Khalidov w KSW może liczyć na zarobki w wysokości około 500 tysięcy złotych za walkę. Do tego doliczyć trzeba oczywiście wpływy z PPV czy od licznych sponsorów.

Wiele osób podkreśla, że KSW potrafi docenić swoje największe gwiazdy i oferować im wysokie honorarium. Sam Mateusz Gamrot podkreślił, że początkowa oferta od UFC była niższa niż finalna propozycja KSW. Z całą pewnością walki Mameda są zawsze ogromnym wydarzeniem na lokalnej scenie sportów walki.

Pokazuje to oglądalność i sprzedaż biletów. Mimo że oficjalne zarobki w KSW nie są podawane, to szacunki i przecieki wskazują, że za największe walki Mamed mógł zarobić nawet ponad milion złotych.

Ile za walkę dostaje Khalidov?

Wraz z rozwojem popularności Mameda Khalidova i MMA w Polsce jego zarobki regularnie rosły. W sportach walki wypłata za walke często ustalana jest w zależności od rangi wydarzenia i poziomu rywala, który staje naprzeciw zawodnika. Chociaż oficjalne zarobki nie przebijają się do opinii publicznej, to wielokrotnie można było usłyszeć, że najdroższą walką w historii Polskiego MMA było Mamed vs Pudzian.

W jednym z wywiadów dla kanału KOLOSEUM szef KSW, Martin Lewandowski podkreślał, że negocjacje pomiędzy zawodnikami i właścicielami KSW przebiegły bez większych problemów. Zapytany o gaże Lewandowski odpowiedział, że jest to nie tylko najdroższa walka w historii polskiego MMA, ale również europejskiego.

Następnie Lewandowski był gościem programu "Oktagon Live" w Kanale Sportowym. Tam mogliśmy się dowiedzieć więcej szczegółów na temat zarobków Mamed vs Pudzian, ale nadal nie padły konkretne kwoty. Prowadzący program Maciej Turski zapytał, czy walka kosztowała ponad 2 miliony złotych. Lewandowski odpowiedział twierdząco. Dziennikarz po chwili zażartował, że mógł od razu strzelić kwotę trzech milionów, na co włodarz KSW odparł "Mógłbyś spokojnie. To będzie największa walka w historii federacji".

Khalidov - majątek

Niewiele wiadomo o działalności 40-latka poza MMA. Dodając do tego fakt, że KSW nie ujawnia zarobków swoich zawodników, majątek Khalidova jest trudny do oszacowania. W 2018 roku mistrz KSW pochwalił się zakupem nowego samochodu - potężnego Forda serii F (F150). Wcześniej jeździł między innymi Audi RS7 Sportback z silnikiem mającym aż 620 KM. Podkreśla, że walki nie są jego jedynym źródłem dochodu, ma również swoje inne biznesy.

Z uwagi na fakt, że zarobki i majątek Mameda Khalidova nie sa powszechnie znane, to ciężko jednoznacznie określić jego status majątkowy. Przecieki, które znajdują się w mediach, mówią, że za walkę w KSW może zarobić od kilkuset tysięcy do nawet miliona. W Polsce zawodnicy MMA nie mają obowiązku przekazywania do opinii publicznej wysokości swoich zarobków, dlatego mało prawdopodobne jest to, że poznamy dokładne dane.

Jak mieszka Khalidov?

Mamed Khalidov przedstawia swój trening w domowych warunkach!

Khalidov ma żonę Ewę i dwóch synów. Mistrz KSW do Polski trafił w 1997 roku. Najpierw mieszkał we Wrocławiu z grupą innych Czeczenów, a następnie przeniósł się do Olsztyna, gdzie mieszka i trenuje po dziś dzień. Jak przyznał w rozmowie z portalem Sport.pl, jego synów ciągnie do sportu. Nie chciałby jednak, żeby poszli w ślady ojca i zajęli się MMA. Podkreśla, że jest to ciężki sport, który wymaga wielu wyrzeczeń i nie zawsze idą za tym korzyści finansowe.

O tym, jak mieszka Khalidov, mogliśmy przekonać się w 2013 roku. Wówczas w olsztyńskim mieszkaniu odwiedzili go dziennikarze Super Expressu. „Dom Khalidovów nie należy do największych, ale jest przytulny. Salon połączony jest z kuchnią. Ważnym miejscem w mieszkaniu mistrza federacji KSW są także półki z pucharami i odznaczeniami przyznanymi za sukcesy sportowe” - czytamy w opisie, do którego załączone są zdjęcia z wnętrza mieszkania.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przez siedem lat rezydencja państwa Khalidov z pewnością mocno się zmieniła i dziś wygląda zupełnie inaczej. Jak? To czasami można zaobserwować na mediach społecznościowych czterdziestolatka, który dzieli się czasami filmami czy zdjęciami właśnie ze swojego mieszkania.


Kim jest Mamed Khalidov?
Mamed Khalidov to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Gwiazda KSW od lat występuje w klatce największej organizacji MMA w naszym kraju i regularnie toczy niezwykle emocjonujące boje. Jest to jeden z najlepszych zawodników tej dyscypliny w naszym kraju. Popularność zyskał nie tylko dzięki świetnym wynikom, ale również efektownemu stylowi walki. Ponad połowę swoich zwycięstw odniósł przez pokonanie rywala przed czasem.
Ile zarabia w KSW Mamed?
Dokładnych liczb niestety nie znamy, ponieważ KSW ich nie ujawnia, lecz mówi się, że Khalidov w KSW może liczyć na zarobki w wysokości około 500 tysięcy złotych za walkę. Do tego doliczyć trzeba oczywiście wpływy z PPV czy od licznych sponsorów. Mamed Khalidov jest jedną z najjaśniejszych gwiazd federacji KSW. Z tego względu należy do ścisłej czołówki najlepiej zarabiających zawodników w tej federacji. Dla jakiej federacji walczy Mamed Khalidov? Mamed Khalidov walczy dla federacji KSW chociaż w przeszłości zdarzyło mu się występować poza granicami Polski. W swoich najlepszych latach był najlepszym zawodnikiem federacji i wiele osób wróżyło mu karierę w najlepszej organizacji świata - UFC. Nie zdecydował się jednak na taki krok i postanowił pozostać zawodnikiem KSW.