Mamed Khalidov to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Gwiazda KSW od lat występuje w klatce największej organizacji MMA w naszym kraju i regularnie toczy niezwykle emocjonujące boje. Ile zarabia Mamed Khalidov? Ile Mamed dostał za hitową walkę z Michałem Materlą? Jakie są zarobki Khalidova w Polsce? Odpowiedzi na te pytania poznacie niżej!

Ile Mamed dostał walkę w debiucie w KSW?

Mamed Khaidov zarobki

Zanim Khalidov stał się wielką gwiazdą, toczył walki na mniej znanych galach. Karierę rozpoczął od dwóch porażek, co w wielu przypadkach zapewne sprawiłoby, że dany zawodnik poddałby się i zajął czymś innym. Mamed jednak walczył o swoje i w 2007 roku zadebiutował na KSW 7. W debiucie pokonał Aleksandara Stefanovicia już w pierwszej rundzie. Po latach dowiedzieliśmy się, ile Khalidov dostał za walkę z Niemcem.

- Jeśli chodzi o KSW, moje pierwsze honorarium wynosiło 4000 złotych. Dziś to brzmi śmiesznie, ale na tamte czasy było to bardzo dużo – przyznał w rozmowie z Polska Times, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze zarobki Khalidova w Polsce, jeśli chodzi o raczkujące wówczas KSW.

Khalidov zarobki

Wraz ze zwiększeniem popularności i coraz większym poziomem sportowym, zarobki w KSW Mameda Khalidova poszły w górę. Mamed stał się na tyle wielką gwiazdą, że mógł pozwolić sobie na odrzucanie kolejnych ofert z największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. Po gali KSW 19 Mamed przyznał, że chętnie spróbowałby swoich sił i sprawdził na tle najlepszych na świecie. Oferta amerykańskiego giganta nie była jednak zadowalająca. Zdaniem portalu figtersonly.mag.com, UFC oferowało Mamedowi zarobki w wysokości 20 tysięcy dolarów za walkę plus drugie tyle, gdyby wygrał. Już wtedy zarobki w KSW Mameda Khalidova były lepsze.

Zobacz także: KSW – zarobki zawodników

Gdy w 2017 roku UFC planowało galę w Gdańsku, w mediach ponownie pojawiły się informacje o ewentualnym angażu Khalidova. Zdaniem portalu MMAUNO.com, Mamed miał zażądać od UFC siedmiocyfrowej kwoty wynagrodzenia w euro, przez co do jego walki z Lyoto Machidą, który miał być jego rywalem na gali w Gdańsku, nigdy nie doszło. Doniesienia te potwierdzają tylko, że Khalidov na zarobki w KSW z pewnością nie może narzekać i że polska organizacja docenia swoją gwiazdę.

Ile dziś zarabia Mamed Khalidov?

mamed khalidov zarabianie

KSW, w przeciwieństwie choćby do UFC, nie ujawnia zarobków swoich zawodników. Oficjalnie nie wiemy więc na przykład tego, ile Khalidov dostał za walkę z Michałem Materlą na gali KSW 33 w 2015. Panowie byli bardzo niechętni do stoczenia tego pojedynku, więc można spekulować, że do podjęcia tego pojedynku skłoniły ich właśnie pieniądze. Mówi się, że w Khalidov w KSW może liczyć na zarobki w wysokości około 500 tysięcy złotych za walkę. Do tego doliczyć trzeba oczywiście wpływy z PPV czy od licznych sponsorów. Biorąc pod uwagę fakt, że Materla również znajduje się w czołówce najlepiej zarabiających zawodników MMA w Polsce, ich starcie na KSW 33 określa się mianem „najdroższej walki w Polskim MMA”. Starcie, które błyskawicznie, bo w 30 sekund wygrał Khalidov, efektownie pokonując Materlę w pierwszej rundzie.

Mamed vs Pudzian zarobki

Mamed vs Pudzian zarobki, czyli ile "przytulą" gwiazdy wieczoru XTB KSW 77? Od dawna wiadomo, że walka Pudziana z Khalidovem to największe wydarzenie od początku istnienia federacji KSW. Nikogo nie może dziwić, że ludzi oprócz aspektu sportowego interesują także kwestie finansów. W jednym z wywiadów dla kanału KOLOSEUM szef KSW, Martin Lewandowski podkreślał, że negocjacje pomiędzy zawodnikami i właścicielami KSW przebiegły bez większych problemów. Zapytany o gaże Lewandowski odpowiedział:

– To jest jeden z tych elementów, które trzeba było przenegocjować – przyznał. – Tak. Finanse są większe dla jednego i dla drugiego dżentelmena, ale też mogę powiedzieć, że dogadaliśmy się bez żadnych większych tarć.

– I nie mówimy o tym, że jest to jedna z najdroższych walk – to jest najdroższa walka… Na pewno w europejskim MMA, bo nie chcę tam wybiegać za daleko – ale na pewno w europejskim, a przede wszystkim najdroższa walka dla KSW.

Kto wygrał walkę Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski na KSW 77?

Następnie Lewandowski był gościem programu "Oktagon Live" w Kanale Sportowym. Tam mogliśmy się dowiedzieć więcej szczegółów na temat zarobków Mamed vs Pudzian, ale nadal nie padły konkretne kwoty. Prowadzący program Maciej Turski zapytał, czy walka kosztowała ponad 2 miliony złotych. Lewandowski odpowiedział twierdząco. Dziennikarz po chwili zażartował, że mógł od razu strzelić kwotę trzech milionów, na co włodarz KSW odparł "Mógłbyś spokojnie. To będzie największa walka w historii federacji".

Ile dokładnie organizatorzy grudniowej gali musieli przeznaczyć, aby doszło do zestawienia Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem? Szczegółów kontraktu nie znamy, ale po wypowiedziach Lewandowskiego można spekulować, że co najmniej ponad 3 miliony złotych. A jeśli wierząc wypowiedzi Khalidova, że jego gaża wynosi tyle samo co dawnego strongmena, to obaj zawodnicy niezależnie od wyniku powinni zgarnąć minimum po 1,5 miliona złotych.

Khalidov - majątek

Niewiele wiadomo o działalności 40-latka poza MMA. Dodając do tego fakt, że KSW nie ujawnia zarobków swoich zawodników, majątek Khalidova jest trudny do oszacowania.

- Ja mam swoje życie jakoś poukładane, nie żyję tylko z MMA, mam jeszcze inne biznesy - przyznał w rozmowie z magazynem Super TV w 2019 roku.

W 2018 roku mistrz KSW pochwalił się zakupem nowego samochodu - potężnego Forda serii F (F150). Wcześniej jeździł między innymi Audi RS7 Sportback z silnikiem mającym aż 620 KM.

W 2019 roku głośno było o zatrzymaniu Khalidova przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Wśród zarzutów znalazło się między innymi paserstwo luksusowych samochodów. Mamed szybko został jednak wypuszczony z aresztu, gdyż podważono wiarygodność świadka i jego zeznań.

- Tam było paserstwo, palenie aut, obraza i pobicie policjantów. Tak naprawdę przygotowali listę życzeń. Byłem zdziwiony, próbowałem wyjaśniać, ale jak zobaczyłem, że pan prokurator śmieje mi się w twarz, to zrozumiałem, że on nie chce znać prawdy – wspominał zatrzymanie Khalidov w rozmowie z portalem Sport.pl.

Sprawdź, jakie są dostępne bonusy bez depozytu u bukmacherów.

Jak mieszka Khalidov?

mieszkanie Khalidova

Khalidov ma żonę Ewę i dwóch synów. Mistrz KSW do Polski trafił w 1997 roku. Najpierw mieszkał we Wrocławiu z grupą innych Czeczenów, a następnie przeniósł się do Olsztyna, gdzie mieszka i trenuje po dziś dzień. Jak przyznał w rozmowie z portalem Sport.pl, jego synów ciągnie do sportu. Nie chciałby jednak, żeby poszli w ślady ojca i zajęli się MMA.

- Szczerze powiedziawszy, nie chciałbym, żeby moi synowie szli w kierunku MMA, bo to jest ciężki sport, który niesie z sobą dużo wyrzeczeń. Oczywiście każdy sport zawodowy jest ciężki, ale w tym dodatkowo dostaje się po głowie. Dochodzą do tego kontuzje – ocenił Mamed.

O tym, jak mieszka Khalidov, mogliśmy przekonać się w 2013 roku. Wówczas w olsztyńskim mieszkaniu odwiedzili go dziennikarze Super Expressu. „Dom Khalidovów nie należy do największych, ale jest przytulny. Salon połączony jest z kuchnią. Ważnym miejscem w mieszkaniu mistrza federacji KSW są także półki z pucharami i odznaczeniami przyznanymi za sukcesy sportowe” - czytamy w opisie, do którego załączone są zdjęcia z wnętrza mieszkania.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przez siedem lat rezydencja państwa Khalidov z pewnością mocno się zmieniła i dziś wygląda zupełnie inaczej. Jak? To czasami można zaobserwować na mediach społecznościowych 40-latka, który dzieli się czasami filmami czy zdjęciami właśnie ze swojego mieszkania.


Kim jest Mamed Khalidov?
Mamed Khalidov to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Gwiazda KSW od lat występuje w klatce największej organizacji MMA w naszym kraju i regularnie toczy niezwykle emocjonujące boje.
Ile zarabia w KSW Mamed?
Dokładnych liczb niestety nie znamy, ponieważ KSW ich nie ujawnia, lecz mówi się, że Khalidov w KSW może liczyć na zarobki w wysokości około 500 tysięcy złotych za walkę. Do tego doliczyć trzeba oczywiście wpływy z PPV czy od licznych sponsorów.