Martin Zawada to niemiecki zawodnik MMA polskiego pochodzenia, od wielu lat związany z federacją KSW. Jak kończą się walki Martina Zawady? Martin Zawada kariera – kiedy rozpoczął zawodowe starty?

Martin Zawada kariera

kto to martin zawada

Martin Zawada urodził się w Bielsko-Białej we wrześniu 1983 roku. Jeśli chodzi o wiek, Zawada ma więc 37 lat i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Europie.

Zawada startuje w kategorii półciężkiej (do 93 kilogramów), a jego wzrost wynosi 181 centymetrów.

Doświadczony zawodnik zawodowe starty w MMA rozpoczął w 2003 roku, pokonując poddaniem Karla Nigglera na gali BFS w Dusseldorfie. Po 12 wygranych z rzędu w 2006 roku doznał pierwszej porażki, przegrywając z Jordanem Radevem z Bułgarii.

Zobacz także, jakie są bonusy bez depozytu u najlepszych bukmacherów.

Martin Zawada KSW

Zawada w KSW zadebiutował w 2006 roku na gali KSW 6. Jego rywalem był wówczas Łukasz Jurkowski. "King Kong" pokonał "Jurasa" jednogłośną decyzją sędziów.

Na KSW 7 wziął udział w turnieju wagi średniej, gdzie doszedł do finału po pokonaniu Igora Kołacina i Krzysztofa Kułaka. W finale przegrał decyzją sędziów z Antonio Mendesem. Na kolejnej gali KSW zmierzył się z Mamedem Khalidovem, przegrywając w pierwszej rundzie przez poddanie.

Z kolei na KSW 9 Zawada przegrał z inną późniejszą gwiazdą KSW, Janem Błachowiczem. "King Kong" miał wówczas na swoim koncie passę pięciu porażek z rzędu.

Martin Zawada walki

walki martina zawady

W kolejnych latach Zawada walczył poza KSW w takich organizacjach, jak M-1 Global czy RFC. W 2014 roku sięgnął po pas mistrzowski PLMMA w wadze półciężkiej, rozbijając w pierwszej rundzie Michała Gutowskiego.

Zawada do KSW wrócił w 2018 roku, tocząc podczas gali KSW 42 rewanżowe starcie z Łukaszem Jurkowskim. Ponownie pokonał "Jurasa", tym razem przez niezdolność zawodnika z Warszawy do walki po pierwszej rundzie.

Na KSW 44 zmierzył się z innym weteranem, Michałem Materlą, z którym przegrał przez TKO w drugiej rundzie. Na KSW 49 niespodziewanie pokonał Thiago Silvę jednogłośną decyzją sędziów.

Na KSW 58 Martin Zawada zmierzył się w walce wieczoru z Szymonem Kołeckim, z którym przegrał po wyrównanym pojedynku.

 

 

Zobacz także: Szymon Kołecki zarobki

Martin Zawada brat

Młodszym bratem Martina jest David Zawada, również zawodnik MMA. 30-latek w przeszłości był związany z KSW, a obecnie występuje w największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC.

Martin Zawada zarobki

zarobki zawada martin

Z racji tego, że KSW nie upublicznia informacji na temat zarobków swoich zawodników, to, ile zarabia Martin Zawada, nie jest wiadome. Wiadomo natomiast, ile zarabia jego brat w UFC. Choć w debiucie w UFC przegrał z Dannym Robertsem, ich walka została uznana pojedynkiem wieczoru, dzięki czemu "Sagat" wzbogacił się o 50 tysięcy dolarów.

David Zawada zgarnął też bonus za występ wieczoru podczas UFC w Moskwie, wygrywając z Abubakarem Nurmagomedovem. Łącznie zarobił więc 70 tysięcy dolarów (10 za walkę, 10 za wygraną, 50 za występ wieczoru).


Kim jest Martin Zawada?
Martin Zawada to niemiecki zawodnik MMA polskiego pochodzenia, od wielu lat związany z federacją KSW.
Kto jest bratem Martina Zawady?
Młodszym bratem Martina jest David Zawada, również zawodnik MMA. 30-latek w przeszłości był związany z KSW, a obecnie występuje w największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC.

Zobacz także nasz ranking najlepszych bukmacherów.