Organizacja KSW nie zwalnia tempa! Już na początku roku odbyła się gala KSW 58. Kiedy KSW 58? Kto zawalczył na KSW 58? Jak wyglądała karta walk KSW 58? Jakie walki zobaczyliśmy na KSW 58? Wy pytacie, my odpowiadamy!

Kiedy KSW 58?

data ksw 58

Po tym, jak pandemia koronawirusa w 2020 roku mocno pokrzyżowała plany organizatorom KSW, pod koniec roku szefowie największej organizacji MMA w Polsce narzucili spore tempo. Zorganizowali oni bowiem gale w lipcu, sierpniu, październiku, listopadzie i grudniu. Między KSW 57 a KSW 58 również nie będzie długiej przerwy. Termin KSW 58 to bowiem 30 stycznia 2021 roku.

KSW 58 PPV

Gala KSW 58, podobnie jak wcześniejsze, odbędzie się w systemie studyjnym, bez kibiców. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami. Oznacza to, że żeby obejrzeć KSW 58, trzeba będzie wykupić PPV. Cena – tradycyjna dla gal KSW, czyli 40 złotych.

 

 

Kto na KSW 58?

Organizacja KSW ma w zwyczaju ogłaszanie kolejnych gali na danym wydarzeniu. Nie inaczej było podczas KSW 57, kiedy ogłoszono pierwsze szczegóły gali KSW 58. Podano termin - 30 stycznia 2021 roku oraz czterech bohaterów, którzy wystąpią na pierwszej gali w nowym roku. Szymon Kołecki, Martin Zawada, Salahdine Parnasse i Daniel Torres – tych zawodników jako pierwszych ogłoszono podczas KSW 57 i zapowiedziano ich występ na KSW 58.

Dla wielu sporym zaskoczeniem może być zestawienie Kołeckiego z Zawadą. Wydawało się, że na KSW 58 dojdzie do walki, na którą wszyscy od dawna czekają, czyli Szymon Kołecki – Łukasz Jurkowski. Pojedynek Kołeckiego z „Jurasem” już dwukrotnie był odwoływany, ale, jak widać, również tym razem kibice nie doczekają się tego starcia. Kto wie, może do trzech razy sztuka? Panowie w mediach powiedzieli wystarczająco dużo, żeby ich pojedynek dobrze się „sprzedał”.

Walki KSW 58

walki ksw 58

Drugim oficjalnie ogłoszonym pojedynkiem będzie starcie Parnasse – Torres. Utalentowany Francuz wraca do klatki po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzjami oraz pandemią koronawirusa. Parnasse i Torres zmierzą się o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej w walce wieczoru. Zdecydowanym faworytem walki na KSW 58 wydaje się Parnasse, jednak Torres udowadniał już, że potrafi sprawiać niespodzianki. Tak było między innymi wtedy, kiedy debiutował w Polsce na gali FEN 20 i pokonał znacznie bardziej doświadczonego Kamila Łebkowskiego czy na KSW 51 w Zagrzebiu, kiedy, wskakując na zastępstwo, zwyciężył z faworytem lokalnej publiczności, Filipem Pejiciem.

Kto na KSW 58 również będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności? Do klatki na pierwszej gali w nowym  roku wrócą Michał Andryszak i Paweł Polityło. Polityło wygrał w ostatniej walce z Bodganem Barbu z Rumunii, a "Longer" wraca do klatki po bolesnej porażce przed czasem w rewanżowym starciu z Michałem "Masakrą" Kitą na gali KSW 54.

W mediach sporo mówiło się również o pojedynku Michała Michalskiego z Tomaszem Romanowskim. Zawodnik z Wrocławia ma na swoim koncie passę dwóch wygranych z rzędu - z Savo Laziciem i Albertem Odzimkowskim. W obu przypadkach w efektownym stylu wygrał przed czasem. Z kolei doświadczony Romanowski to triumfator telewizyjnego reality show Polsatu pod tytułem Tylko Jeden, w którym wygrał kontrakt z KSW warty 200 tysięcy złotych. W debiucie potwierdził wysoką klasę, pokonując Iona Surdu na KSW 55.

Jak się okazało, ostatecznie do tej walki (przynajmniej jak na razie) nie dojdzie. Rywalem Michalskiego na KSW 58 będzie debiutujący w KSW Aleksandar Rakas z Chorwacji. Na papierze zdecydowanym faworytem tego pojedynku wydaje się być Polak.

Karta walk KSW 58

karta walk ksw 58

Salahdine Parnasse – Daniel Torres - walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej
Szymon Kołecki – Martin Zawada - walka w kategorii półciężkiej
Michał Michalski – Aleksandar Rakas - walka w kategorii półśredniej
Michał Andryszak - Guto Inocente - walka w kategorii ciężkiej
Szamil Musajew - Uros Jurisić - walka w kategorii półśredniej
Paweł Polityło - Dawid Martynik - walka w kategorii koguciej
Robert Ruchała - Daniel Bażant - walka w limicie do 68 kilogramów
Bartłomiej Kopera - Francisco Barrio - walka w kategorii lekkiej