Fanom mieszanych sztuk walki tej postaci nie trzeba przedstawiać. Łukasz Juras Jurkowski daje się wielokrotnie usłyszeć zarówno jako specjalista tej dyscypliny komentujący aktualne wydarzenia, jak i zobaczyć jako sportowiec biorący czynny udział w walkach. Jednak dla osób początkujących, które dopiero dołączają do grona pasjonatów MMA, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kim jest Juras Jurkowski oraz jaki wpływ ma na całe środowisko MMA.  Łukasz Juras Jurkowski to człowiek orkiestra, związany w 100% ze światem sportu praktycznie w każdym jego wymiarze. Jego zainteresowania skupiają się w całości na MMA i innych sportach walki. Sam wielokrotnie brał udział w walkach w klatce, o czym opowiemy w kolejnym podrozdziale.

Wywodzi się ze środowiska taekwondo, które pozwoliło mu na bardzo dobre przygotowanie kondycyjne i siłowe do walk MMA. Treningi w sportach walki rozpoczął dosyć późno, gdyż pierwszy raz poszedł na zajęcia w wieku 17 lat. Jednak już po trzech latach intensywnych treningów jego talent zaczął błyszczeć, a później pojawiły się też pierwsze sukcesy. W 2000 roku zdobył najwyższy tytuł na mistrzostwach w Szwecji, a cztery lata później w USA zdobył Puchar Świata w taekwondo. Otworzyło mu to drogę do kadry narodowej w tym sporcie, jednak kontuzja nie pozwoliła na skorzystanie z propozycji. Kolejna szansa przyszła w 2005 roku, wraz z podpisaniem umowy z federacją KSW. Od tego czasu sportowa kariera Łukasza Jurkowskiego była w całości związana z MMA. Równolegle do uczestnictwa w walkach jako zawodnik, Łukasz Jurkowski aktywnie komentuje wydarzenia i walki od 2009 roku. Wpisał się na stałe w poczet najbardziej uznawanych specjalistów tej dziedziny sportu. Łukasz Jurkowski komentator współpracuje często z Andrzejem Janiszem podczas komentowania gali KSW. Wiadomo już zatem, kim jest Juras Jurkowski jako sportowiec i dziennikarz. Na bliższe przyjrzenie zasługuje jego kariera zawodnika MMA, która rozwijała się przez kilkanaście lat.

Sprawdź koniecznie, jaki kod promocyjny STS możesz uzyskać!

Juras Jurkowski walki

walki jurasa jurkowskiego

Dziennikarz Juras brał aktywny udział w walkach w latach 2005-2012. Potem nastąpiła kilkuletnia przerwa, zakończona powrotem w 2017 na Stadionie Narodowym. Juras Jurkowski walki staczał z różnym skutkiem, jednak najczęściej wychodził z nich zwycięsko. W sumie w ramach KSW stoczył prawie 30 walk, z których 17 wygrał. Do historii przeszło m.in. jego spotkanie z Ho Jim Kimem w 2010 roku, podczas gali w USA, w której Juras wziął udział razem z Mariuszem Pudzianowskim. Walka zakończyła się efektownym nokautem.

Łukasz Juras Jurkowski – życie prywatne

Często w internecie pojawiają się pytania w stylu „Juras żona” czy „Juras życie prywatne”. Dziennikarz Juras Jurkowski udostępnia czasami informacje na temat swojego życia prywatnego. Wiadomo, że jego była żona Kasia Ziemian-Jurkowska nadal utrzymuje z nim kontakt i pozostają w dobrej relacji. Jego aktualną partnerką jest Paulina, znana w sieci jako carmenblacktattoo. Nieco gorzej jest w przypadku relacji z jego byłymi dziewczynami. Szczególnie rok 2018 był dla Jurasa dosyć trudny, ze względu na oskarżenie przez jedną z jego partnerek o pobicie. W całej sprawie aktywny udział wzięła jego była żona, która stanęła w obronie Łukasza Jurkowskiego.

Łukasz Jurkowski komentator i zawodnik

łukasz juras komentator

Postać Łukasza Jurkowskiego na stałe zagościła w mediach społecznościowych, blogach, czy kanałach sportowych. Jego wieloletnia kariera zawodnika MMA przysporzyła mu wielu fanów, doceniających ducha walki Jurasa i skuteczność w zadawaniu powalających ciosów. W swojej karierze Łukasz Juras Jurkowski wielokrotnie wykorzystywał techniki taekwondo, co wprawdzie dodawało atrakcyjności każdej walce, lecz zarazem stanowiło zagrożenie dla samego zawodnika. Boleśnie przekonał się on o tym podczas walki z Dave'em Dalglieshem, w której próba efektownego kopnięcia obrotowego zakończyła się upadkiem na ziemię, a następnie szybkim stompowym nokautem ze strony przeciwnika. Jednak w wielu innych walkach to właśnie silne i precyzyjne kopnięcia taekwondo pozwoliły rozbić obronę oponenta i zakończyć walkę przed czasem na korzyść Jurasa.

Jako komentator, od kilkunastu lat dziennikarz Juras bierze udział w każdej gali KSW. Fakt, że sam był zawodnikiem, znacznie pomaga w formułowaniu merytorycznych uwag odnośnie do przebiegu walki. Juras MMA zna od podszewki, specjalizując się w strategiach i szansach zawodników na wygraną. Czy analizując wypowiedzi, jakich udziela Łukasz Jurkowski komentator ten ma szansę stać się pomocny dla typerów obstawiających walki MMA? Wydaje się, że tak. Zarówno poziom wiedzy jak i zmysł do wysnuwania ciekawych wniosków, plasują Jurasa na szczycie najlepszych komentatorów MMA. Za tym idą także konkretne zdolności prognostyczne.

 

Zobacz także: KSW typy

W 2015 roku Łukasz Jurkowski rozszerzył profil swojej działalności o bycie spikerem podczas spotkań Legii Warszawa, której jest wiernym kibicem. Widać wyraźnie, że Juras poszukuje rozwoju swoich zainteresowań i dokłada wszelkich starań, aby zdobywać coraz to nowe doświadczenia w różnych dyscyplinach sportowych.


Kim jest Łukasz "Juras" Jurkowski?
Można powiedzieć, że Łukasz Juras Jurkowski to człowiek orkiestra, związany w 100% ze światem sportu praktycznie w każdym jego wymiarze. Obecnie jest komentatorem, zawodnikiem oraz ekspertem od sportów walki.
Czym zajmuje się hobbystycznie "Juras"?
Oprócz działalności wokół sportów walki, "Juras" jest spikerem Legii Warszawa.

Sprawdź również nasz ranking polskich bukmacherów.