Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. „Pudzian” w przeszłości z powodzeniem występował jako strongman, a od wielu lat jest zawodnikiem MMA. I właśnie na startach w sportach walki pod szyldem KSW zarabia naprawdę duże pieniądze. Jakie są zarobki Pudziana w KSW? Ile Pudzianowski bierze za walkę? Ile wynosi majątek Pudziana? Odpowiedzi poznacie poniżej!

Zarobki Pudziana w KSW

zarobki pudzian ksw

Zatrudnienie Pudzianowskiego przez KSW odmieniło polskie MMA i samo KSW jako markę. Jego walka z Marcinem Najmanem na gali KSW 12 pobiła wszelkie rekordy oglądalności i sprawiła, że Polacy pokochali MMA. Nic więc dziwnego, że zarobki Pudziana w KSW są naprawdę imponujące. Mówiło się, że za debiutanckie starcie z Najmanem wówczas jeszcze strongman zainkasował 200 tysięcy złotych. KSW zdementowało jednak te doniesienia, twierdząc, że kwota była znacznie wyższa. W przypadku walki z Najmanem pytanie nie powinno brzmieć „ile Pudzianowski bierze za walkę”, a ile wziął za dokładnie 44 sekundy, bo tyle trwała jego bijatyka z El Testosteronem. Szybka kasa!

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, stawka Pudzianowskiego za jedną walkę w KSW do niedawna wynosiła 500 tysięcy złotych. Oczywiście dochodzą do tego wpływy ze sprzedaży PPV oraz pieniądze od sponsorów, jak Kosbud, Blachy Pruszyński czy od niedawna bukmacher Betfan. Biorąc pod uwagę fakt, że Pudzian do klatki KSW najczęściej wychodzi dwa razy w roku, za same walki mógł inkasować około miliona złotych rocznie. Natomiast goszcząc niedawno w programie "Hejt Park" Mariusz Pudzianowski zdradził, że otrzymywał już gaże na poziomie sześciu zer i cyfry z przodu co oznacza, że udało mu się już zarobić co najmniej milion za jedną walkę.

Zobacz także: Zarobki zawodników KSW

Warto dodać, że informacje na temat zarobków zawodników KSW są tylko i wyłącznie medialnymi doniesieniami. Federacja nie upublicznia bowiem takich informacji, jak robi to między innymi UFC. O tym, ile Pudzianowski bierze za walkę, konkretnie dowiedzieliśmy się tylko raz, kiedy zawalczył poza KSW na gali Moosin w USA w 2010 roku. Wówczas jego rywalem był były mistrz UFC, Tim Sylvia. Decyzja o wzięciu walki z tak doświadczonym zawodnikiem – delikatnie mówiąc - nie była zbyt rozsądna, gdyż Pudzian zdecydowanie przegrał, ponosząc pierwszą porażkę w karierze, ale przynajmniej solidnie zarobił. Za walkę z Sylvią zainkasował aż 110 tysięcy dolarów (ponad dwa razy tyle, co jego rywal).

Co ciekawe na gali Moosin wystąpili również między innymi znany z KSW Łukasz „Juras” Jurkowski (otrzymał 3,5 tysiąca dolarów) oraz Stipe Miocić, którego walka otwierała galę. Późniejszy mistrz UFC w wadze ciężkiej zarobił za wygrany pojedynek z Paulem Barrym całe... dwa tysiące dolarów.

Ile zarabia Pudzian?

O tym, ile zarabia Pudzian, w mediach pisze się tak naprawdę od zawsze. Cóż, taki urok bycia gwiazdą sportu. W sieci można znaleźć między innymi informacje na temat tego, ile Pudzianowski zainkasował za każdy odcinek... Tańca z Gwiazdami, w którym wystąpił w 2008 roku. Doszedł wówczas do finału, zgarniając 10 tysięcy złotych za każdy odcinek.

Sprawdź koniecznie, jaki kod promocyjny Fortuna możesz uzyskać.

Pudzian vs Mamed zarobki

Pudzian vs Mamed zarobki, czyli ile Mariusz Pudzianowski może zarobić na hitowej walce z Mamedem Khalidovem? Obecnie najgorętszym tematem w mediach jest grudniowy pojedynek na KSW 77 pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Mamedem Khalidovem. Szef KSW - Martin Lewandowski - ujawnił, że ta walka będzie najdroższą w historii organizacji. Dodał również, że łączna wypłata dla obu zawodników przekroczy dwa miliony złotych.

Kto wygrał walkę Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski na KSW 77?

W zeszłym roku, przy okazji starcia Khalidova z Roberto Soldicem Lewandowski oświadczył, że na pojedynek Mameda z reprezentantem Chorwacji wydano kilka milionów złotych i na tamten moment właśnie to starcie było najdroższym w historii KSW. Podsumowując obie wypowiedzi można wnioskować, że na walkę Pudzianowski vs Khalidov KSW wydało ponad trzy miliony. To oznacza, że zarobki Mariusza Pudzianowskiego mogą oscylować w okolicy półtora miliona za ten pojedynek.

Majątek Mariusza Pudzianowskiego

Jakiś czas temu majątek Pudziana pod lupę wziął portal thericherst.com. Dziennikarze tej strony oszacowali, że wynosi on około 8 milionów dolarów. Składać na to mają się między innymi dom w rodzinnej Białej Rawskiej, mieszkanie w Chicago, inne nieruchomości, luksusowe samochody czy firmy, którymi zarządza.

Pudzian majątek pomnaża więc zarówno, jeśli chodzi o aspekt biznesowy, jak i dzięki walkom w KSW. To, ile Pudzian zarabia za walkę, jest co prawda tajemnicą, jednak nie ma wątpliwości, że są to kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Pudzianowski, mimo że jest grubo po 40stce, wciąż jest największą gwiazdą KSW. A za faktem, że jest największą gwiazdą, z pewnością idą też naprawdę solidne zarobki.

Biznesy Mariusza Pudzianowskiego

biznes mariusza pudzianowskiego

Pudzian to nie tylko były świetny strongman oraz doświadczony już zawodnik MMA, ale także sprawny biznesmen. Biznesy Mariusza Pudzianowskiego mogą robić wrażenie i 43-latek mocno się w nie angażuje. Na ogromny podziw zasługuje fakt, że zawodnik z Białej Rawskiej potrafi łączyć treningi i starty w MMA z szeregiem innych zajęć. Jeśli chodzi o biznesy Pudziana, składają się na to przede wszystkim firma transportowa oraz sala bankietowa o nazwie – a to zaskoczenie! – Sala u Pudziana.

Jeśli wierzyć doniesieniom Super Expressu, w 2019 roku Pudzian zarobił dwa miliony złotych brutto. Biorąc pod uwagę fakt, że zawalczył w tamtym roku dwukrotnie w KSW, wychodzi na to, że jego firmy również generują naprawdę solidny zysk, składając się tym samym na imponujący majątek Pudziana.


Kim jest Mariusz Pudzianowski?
Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. „Pudzian” w przeszłości z powodzeniem występował jako strongman, a od wielu lat jest zawodnikiem MMA.
Ile w KSW zarabia "Pudzian"?
Oficjalnych danych nie znamy, ale jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, aktualna stawka Pudzianowskiego za jedną walkę w KSW wynosi 500 tysięcy złotych. Oczywiście dochodzą do tego wpływy ze sprzedaży PPV oraz pieniądze od sponsorów, jak Kosbud, Blachy Pruszyński czy od niedawna bukmacher Betfan.