Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. „Pudzian” w przeszłości z powodzeniem występował jako strongman, a od wielu lat jest zawodnikiem MMA. I właśnie na startach w sportach walki pod szyldem KSW zarabia naprawdę duże pieniądze. Jakie są zarobki Pudziana w KSW? Ile Pudzianowski bierze za walkę? Ile wynosi majątek Pudziana? Odpowiedzi poznacie poniżej!

Ile zarabia Mariusz Pudzianowski?

O tym, ile zarabia Pudzian, w mediach pisze się tak naprawdę od zawsze. Cóż, taki urok bycia gwiazdą sportu. W sieci można znaleźć między innymi informacje na temat tego, ile Pudzianowski zainkasował za każdy odcinek... Tańca z Gwiazdami, w którym wystąpił w 2008 roku. Doszedł wówczas do finału, zgarniając 10 tysięcy złotych za każdy odcinek.

Zatrudnienie Pudzianowskiego przez KSW odmieniło polskie MMA i samo KSW jako markę. Jego walka z Marcinem Najmanem na gali KSW 12 pobiła wszelkie rekordy oglądalności i sprawiła, że Polacy pokochali MMA. Nic więc dziwnego, że zarobki Pudziana w KSW są naprawdę imponujące. Mówiło się, że za debiutanckie starcie z Najmanem wówczas jeszcze strongman zainkasował 200 tysięcy złotych.

Ile zarabia Pudzian w KSW?

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, stawka Pudzianowskiego za jedną walkę w KSW do niedawna wynosiła 500 tysięcy złotych. Oczywiście dochodzi do tego wpływ ze sprzedaży PPV oraz pieniądze od sponsorów, jak Kosbud, Blachy Pruszyński czy od niedawna bukmacher Betfan. Goszcząc niedawno w programie "Hejt Park" Mariusz Pudzianowski zdradził, że otrzymywał już gaże na poziomie sześciu zer i cyfry z przodu co oznacza, że udało mu się już zarobić co najmniej milion za jedną walkę.

O tym, ile Pudzianowski bierze za walkę, konkretnie dowiedzieliśmy się tylko raz, kiedy zawalczył poza KSW na gali Moosin w USA w 2010 roku.

Wówczas jego rywalem był były mistrz UFC, Tim Sylvia. Decyzja o wzięciu walki z tak doświadczonym zawodnikiem — delikatnie mówiąc — nie była zbyt rozsądna, gdyż Pudzian zdecydowanie przegrał, ponosząc pierwszą porażkę w karierze, ale przynajmniej solidnie zarobił. Za walkę z Sylvią zainkasował aż 110 tysięcy dolarów (ponad dwa razy tyle, co jego rywal).

Ile zarabia Pudzian za walkę?

KSW nie ujawnia zarobków swoich największych gwiazd. Można, więc bazować na przeciekach i przypuszczeniach. Niekiedy w trakcie wywiadów są powiedziane szczegóły, które mogą nadawać tropu i wskazywać na orientacyjne sumy. Z całą pewnością Mariusz Pudzianowski jest jedną z największych medialnych gwiazd KSW. Jest on zawodnikiem, który mimo początkowego braku umiejętności w walce MMA, medialnie wniósł ten sport na wyższy level. Może on liczyć na jedne z najwyższych zarobków w całej federacji.

Przecieki mówią, że najbardziej kasową walką w historii polskiego MMA było starcie Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim. Szef KSW — Martin Lewandowski — ujawnił, że ta walka była najdroższą w historii organizacji. Dodał również, że łączna wypłata dla obu zawodników przekroczy dwa miliony złotych.

Podsumowując obie wypowiedzi, można wnioskować, że na walkę Pudzianowski vs Khalidov KSW wydało ponad trzy miliony. To oznacza, że zarobki Mariusza Pudzianowskiego mogą oscylować w okolicy półtora miliona za ten pojedynek.

Ile Pudzian zarobił na Strongman?

Z uwagi na to, że starty Mariusza Pudzianowskiego w zawodach Strongman były kilkanaście lat temu i nie wszystkie informacje odnośnie do zarobków są dostępne, to ciężko określić, ile Pudzian zarobił na Strongman. Jak podaje Super Express Mariusz Pudzianowski, w 2008 roku za tytuł mistrza świata Strongman zarobił 45 tysięcy dolarów. Ta kwota nawet dzisiaj wydaje się solidnym zastrzykiem gotówki, a warto podkreślić, że w 2008 roku pensja minimalna w Polsce była 3 razy niższa niż obecnie!

Mariusz Pudzianowski w czasach zawodów siłaczy cieszył się w Polsce ogromną popularnością i był gwiazdą wielu reklam. Sponsorzy dobijali się, aby najsilniejszy człowiek świata, mógł reklamować ich firmę. Można, więc śmiało przypuścić, że kontrakty sponsorskie stanowiły znaczącą lub nawet przeważająca część zarobków Pudzianowskiego w tamtych czasach.

Walki — Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski wszedł do świata MMA jako osoba bez większego doświadczenia w sportach walki. Przez wiele lat swojej kariery zdążył stoczyć blisko 30 walk, więc z pełną odpowiedzialnością można nazwać go pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Chociaż walki Pudzianowskiego poziomem sportowym nie nawiązują do najlepszych zawodników na świecie, to za sprawą swojej charyzmy i rozpoznawalności zawsze przykuwa dużą uwagę kibiców.

Przegrane walki Pudziana

Mariusz Pudzianowski ma na swoim koncie kilka porażek. Nie można jednak ukrywać, że tym, co stanowi jego największą wartość nie są umiejętności sportowe, a potężny potencjał medialny. Do świata mieszanych sztuk walki wszedł jako światowej klasy strongman i jeden z najpopularniejszych sportowców w kraju. Jego pierwsze walki natychmiast pobiły wszelkie rekordy oglądalności sportów walki w Polsce.

Mariusz Pudzianowski stoczył 27 walk i odniósł 9 porażek. Jego dwie ostatnie walki to przegrana z Mamedem Khalidovem i Arturem Szpilką. Szczególnie bolesna dla Pudziana była ta ostatnia porażka. Ponadto Mariusz praktycznie całą pierwszą rundę był w pozycji dosiadu i nie udało mu się skończyć byłego boksera. Najsilniejszy człowiek świata stanął do walki o pas KSW z Karolem Bedorfem, ale nie wyszedł z niej zwycięsko.

Majątek Mariusza Pudzianowskiego

Jakiś czas temu majątek Pudziana pod lupę wziął portal thericherst.com. Dziennikarze tej strony oszacowali, że wynosi on około 8 milionów dolarów.

Składać na to mają się między innymi:

  • dom w rodzinnej Białej Rawskiej,
  • mieszkanie w Chicago,
  • inne nieruchomości,
  • luksusowe samochody,
  • firmy, którymi zarządza.

Pudzian majątek pomnaża więc zarówno, jeśli chodzi o aspekt biznesowy, jak i dzięki walkom w KSW. To, ile Pudzian zarabia za walkę, jest co prawda tajemnicą, jednak nie ma wątpliwości, że są to kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Pudzianowski, mimo że jest grubo po 40-stce, wciąż jest największą gwiazdą KSW. A za faktem, że jest największą gwiazdą, z pewnością idą też naprawdę solidne zarobki.

Biznesy Mariusza Pudzianowskiego

Pudzian to nie tylko były świetny strongman oraz doświadczony już zawodnik MMA, ale także sprawny biznesmen. Biznesy Mariusza Pudzianowskiego mogą robić wrażenie i 43-latek mocno się w nie angażuje. Jeśli chodzi o biznesy Pudziana, składają się na to przede wszystkim firma transportowa oraz sala bankietowa o nazwie – a to zaskoczenie! – Sala u Pudziana.

Jeśli wierzyć doniesieniom Super Expressu, w 2019 roku Pudzian zarobił dwa miliony złotych brutto. Biorąc pod uwagę fakt, że zawalczył w tamtym roku dwukrotnie w KSW, wychodzi na to, że jego firmy również generują naprawdę solidny zysk, składając się tym samym na imponujący majątek Pudziana.


 I ODPOWIEDZI
Kim jest Mariusz Pudzianowski?
Mariusz Pudzianowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. „Pudzian” w przeszłości z powodzeniem występował jako strongman, a od wielu lat jest zawodnikiem MMA.
Ile w KSW zarabia "Pudzian"?
Oficjalnych danych nie znamy, ale jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, aktualna stawka Pudzianowskiego za jedną walkę w KSW wynosi 500 tysięcy złotych. Oczywiście dochodzą do tego wpływy ze sprzedaży PPV oraz pieniądze od sponsorów, jak Kosbud, Blachy Pruszyński czy od niedawna bukmacher Betfan.