Gala KSW 61 zbliża się wielkimi krokami. W walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy pojedynek Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim. Kiedy KSW 61? KSW 61 – gdzie się odbędzie? KSW 61 PPV – ile będzie kosztować? KSW 61 bilety – czy będą dostępne? Kto na KSW 61, oprócz Pudzianowskiego i Jurkowskiego? Walki KSW 61 – ile będzie pojedynków? Karta walk KSW 61 – czy jest już znana? Typy KSW 61 - gdzie znaleźć kursy KSW 61?

Kiedy KSW 61?

Kiedy KSW 61? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy na gali KSW 60. Tradycyjnie, jak to ma miejsce w przypadku organizacji KSW, federacja ogłasza termin i pierwszych bohaterów przyszłej gali na wcześniejszym wydarzeniu.

Termin KSW 61 to 5 czerwca 2021 roku. Galę KSW 60 i KSW 61 będzie więc dzieliło około sześciu tygodni.

KSW 61 gdzie?

miejsce ksw 61

 

KSW 61 gdzie? Również tego dowiedzieliśmy się przy okazji KSW 60. Pierwotnie gala KSW 61 miała odbyć się w... teatrze, a konkretnie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Stąd też nazwa gali KSW 61 - To Fight or Not To Fight, odnosząca się do frazy „być albo nie być”, pochodzącej z utworu Hamlet. Ostatecznie jednak będzie to gdańska Ergo Arena, gdyż na halę będzie mogło wejść nieco więcej kibiców.

KSW 61 PPV

KSW 61 PPV – gala organizowana przez KSW tradycyjnie odbędzie się w systemie PPV. Cena również będzie tradycyjna – 40 złotych. Dostęp do gali można zamawiać między innymi przez Cyfrowy Polsat czy serwis Ipla.

Zobacz także: KSW gdzie obejrzeć? Transmisja, live, online

KSW 61 bilety

KSW 61 bilety – czy będzie można je kupić? Kibice z pewnością nie mogą doczekać się powrotów na stadiony czy hale, w tym także na gale KSW. Zwłaszcza patrząc na to, że coraz częściej w Europie słyszy się o tym, że kibice – może jeszcze nie w pełni, ale przynajmniej część – może obserwować poczynania swoich ulubieńców z perspektywy trybun.

Jak się okazało, kibice będą mogli obejrzeć KSW 61 z perspektywy trybun. Rząd poluzował część obostrzeń, dzięki czemu część obiektu będzie dostępna dla fanów. Ceny biletów na KSW 61 zaczynają się od 70 złotych.

Kto na KSW 61?

kto będzie ksw 61

Kto na KSW 61? Podobnie jak w przypadku daty i miejsca, również przy okazji KSW 60 poznaliśmy pierwszych bohaterów gali KSW 61. A dokładnie dwóch z walki wieczoru – Pudzianowskiego i Jurkowskiego. Dla wielu z pewnością jest to zaskakujące starcie, gdyż panowie trenują w tym samym klubie – Warszawskim Centrum Atletyki. Jak jednak przyznają, zorganizują sobie treningi tak, żeby na siebie nie wpadać, a następnie dadzą dobrą, sportową walkę.

Zobacz także: Zarobki Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego

Co prawda na gali KSW 60 ogłoszono angaż Tomasza Sarary, jednak okazało się, że na jego debiut w MMA kibice będą musieli poczekać nieco dłużej i że zawodnika z Krakowa nie zobaczymy na najbliższej gali.

Typy KSW 61

Typy KSW 61 i kursy 61 KSW to z pewnością to, co ciekawi wielu kibiców. Oficjalnym sponsorem gali KSW 61 są zakłady bukmacherskie Fortuna, więc właśnie w tej firmie znajdziemy bogatą ofertę zakładów na KSW 61. Z kodem promocyjnym Fortuna odbierzesz bonus bez depozytu za rejestrację konta.

Typy na KSW w przypadku gali z numerem 61 dostępne są na wszystkie pojedynki. Można wytypować zarówno to, kto wygra, jak i metodę zwycięstwa czy różnego rodzaju zakłady kombinacyjne.

Typy na Romanowski vs Kincl

Kursy na walkę Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl wskazują na triumf Czecha. Poszukamy jednak w tym pojedynku innego zakładu, niż typowanie tego, kto wygra. Naszym zdaniem walka Polaka z Czechem NIE skończy się w pierwszej rundzie. Dlaczego?

Romanowski to niezwykle twardy i doświadczony zawodnik. W swojej karierze przegrał co prawda siedem pojedynków, ale po raz ostatni przed czasem w... 2011 roku. Od tamtej pory czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali, ale za każdym razem były to porażki decyzjami sędziów. Kincl co prawda w swoim ostatnim pojedynku rozprawił się w premierowym starciu z Tomaszem Drwalem, jednak Romanowski jest na innym etapie kariery niż "Godzilla" i naszym zdaniem nawet jeśli przegra, z pewnością nie błyskawicznie.

Romanowski vs Kincl - koniec w 1. rundzie? NIE, kurs 1.40

 

 

Typy na Parnasse vs Pejić

Jeśli chodzi o typy na walkę Parnasse vs Pejić, według nas potrwa ona dość długo. Parnasse wraca do KSW po sensacyjnej porażce z Danielem Torresem w pierwszej rundzie, po której stracił mistrzowski pas. Z pewnością nie będzie szczególnie ryzykował i podejdzie do Pejicia z szacunkiem. Z kolei Pejić jest niezwykle twardym zawodnikiem w KSW co prawda przegrał dwie walki, ale raz decyzją sędziów, a raz przez TKO w trzeciej rundzie. Typujemy więc, że w pojedynku Parnasse vs Pejić rozpoczną się powyżej 2.5 rundy. Faworytem oczywiście jest Francuz, ale jeśli ma wygrać przed czasem, to w końcowych fragmentach walki.

Parnasse vs Pejić - liczba rozpoczętych rund - więcej niż 2.5, kurs 1.45

Typy na Pudzianowski vs Juras

A co z walką wieczoru? Kursy na walkę Pudziana z Jurasem pierwotnie były wyrównane, z czasem jednak faworytem w oczach bukacherów zaczął stawać się najsilniejszy człowiek na świecie. Trudno się temu dziwić - Pudzianowski od lat jest w treningu, z kolei Jurkowski w przeszłości z pewnością był lepszym zawodnikiem od swojego przeciwnika, ale prowadzi bardzo "niesportowy" tryb życia i w pewnym momencie ważył ponad 120 kilogramów.

Nie typujemy jednak tego, kto wygra tę walkę. Zarówno Pudzianowski, jak i Juras najczęściej swoje pojedynki wygrywają przez KO lub TKO. I właśnie taki scenariusz widzimy w tym starciu - celny cios w stójce i dokończenie roboty ciosami w parterze. Walka Pudzianowski vs Juras nie potrwa pełnego dystansu, a żadnego z zawodników nie posądzilibyśmy o zakończenie pojedynku przez poddanie.

Walka zakończy się przez K.O./T.K.O. - kurs 1.40

Walki KSW 61

Walki KSW 61 zostały już jeszcze ogłoszone wszystkie. Kto jeszcze wystąpi na KSW 61? Dawno, bo od wygranej z Michałem Materlą na KSW 56, na galach KSW nie był widziany Roberto Soldić. Kibice liczyli więc na to, że to właśnie potężnie bijący Chorwat wystąpi w jednej z najważniejszych walk gali KSW 61. Okazało się jednak, że będą musieli obejść się smakiem, gdyż jego nazwisko nie pojawiło się, jeśli chodzi o walki KSW 61.

Oprócz starcia Jurkowskiego z Pudzianowskim swoje walki na KSW 61 stoczą między innymi Salahdine Parnasse, Karolina Owczarz czy Michał Kita.

Karta walk KSW 61

karta walk ksw 61

Mariusz Pudzianowski vs Łukasz Jurkowski
Salahdine Parnasse vs Filip Pejić
Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl
Michał Kita vs Darko Stosić
Roman Szymański vs Donovan Desmae
Karolina Owczarz vs Monika Kucinić
Przemysław Mysiala vs Ivan Erslan
Damian Stasiak vs Andrij Lezniev
Jakub Kamieniarz vs Adam Niedźwiedź

Data gali5 czerwca
Miejsce galiGdańsk
Transmisja galiPPV
Walka wieczoruPudzianowski vs Jurkowski


Jaki jest termin gali KSW 61?
Gala KSW 61 zaplanowana jest na 5 czerwca 2021 roku.
Czy Pudzianowski zawalczy na KSW 61?
Tak, Mariusz Pudzianowski wystąpi w walce wieczoru KSW 61.