Michał Andryszak to doświadczony polski zawodnik MMA, który toczy swoje pojedynki w wadze ciężkiej. Michał Andryszak kariera – kiedy się rozpoczęła? Michał Andryszak walki – jaki jest jego bilans w zawodowym MMA? Andryszak Fight Empire MMA – kto będzie jego rywalem w pojedynku na zasadach PRIDE?

Kim jest Michał Andryszak?

Michał Andryszak urodził się w kwietniu 1992 roku w Bydgoszczy. Jeśli chodzi o wiek, Andryszak rocznikowo ma więc 29 lat. "Longer" dysponuje doskonałymi warunkami, jak na zawodnika wagi ciężkiej - mierzy 200 centymetrów wzrostu i waży około 110 kilogramów.

Kim jest Michał Andryszak? Zawodnikiem MMA, którego sportem bazowym jest boks. Mimo niezbyt zaawansowanego wieku, jak na zawodnika wagi ciężkiej, jest już niezwykle doświadczony i toczył walki w czołowych organizacjach MMA w Europie.

Andryszak kariera

Andryszak kariera - zawodnik z Bydgoszczy starty w zawodowym MMA rozpoczął pod koniec 2010 roku. Jako 18-latek przegrał wówczas w debiucie z Bogusławem Zawirowskim na gali PAMMA w Olsztynie - rywal udusił go gilotyną w pierwszej rundzie.

Michał „Longer” Andryszak MMA

michał andryszak mma

 

Andryszak kariera - zawodnik z Bydgoszczy starty w zawodowym MMA rozpoczął pod koniec 2010 roku. Jako 18-latek przegrał wówczas w debiucie z Bogusławem Zawirowskim na gali PAMMA w Olsztynie - rywal udusił go gilotyną w pierwszej rundzie.

Mimo porażki w debiutanckim pojedynku Andryszak podszlifował umiejętności i wrócił do klatki, pokonując między innymi znacznie bardziej doświadczonego Marcina Zontka. W listopadzie 2012 roku sięgnął po pas mistrzowski w kategorii ciężkiej organizacji Fight UK, poddając zza pleców Jamesa Hurrela na gali Fight UK 8.

Andryszak KSW

W 2014 roku Andryszak podpisał kontrakt z największą organizacją MMA w Polsce, czyli KSW. W debiucie na gali KSW 26 Andryszak zmierzył się z uznanym zawodnikiem K-1, Pawłem Słowińskim, którego znokautował ciosami pięściami.

Kolejny pojedynek stoczył poza KSW, przegrywając w 32 sekundy z Konstantinem Erokhinem na gali w Rosji. Powrót do KSW okazał się dla Andryszaka niezwykle bolesny. Przegrał on na gali KSW 28 z Michałem Włodarkiem po zaledwie 27 sekundach walki. Po tej walce toczył swoje pojedynki poza KSW przez najbliższe trzy lata.

Michał Andryszak walki

walki andryszaka

Michał Andryszak walki toczył głównie w rosyjskiej organizacji Absolute Championship Berkut, gdzie pięciokrotnie znokautował rywali w pierwszych rundach. Michał Andryszak walki kończył w efektownym stylu, więc na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym wrócił do największej organizacji MMA w Polsce. Poddał wówczas Michała Kitę, zgarniając bonus za poddanie wieczoru. W kolejnym pojedynku szybko rozbił Fernando Rodriguesa Juniora, dzięki czemu dostał szansę walki o pas. Na gali KSW 43 przegrał w pojedynku o mistrzostwo wagi ciężkiej z Philem De Friesem - Anglik rozbił "Longera" ciosami w parterze w pierwszej rundzie.

Po tym, jak przegrał w kolejnym pojedynku z Luisem Henrique, odbudował się poza KSW i ponownie wrócił w szeregi KSW. W rewanżu przegrał jednak z Michałem Kitą przez TKO w pierwszej rundzie. Na gali KSW 58 wrócił na zwycięską ściężkę, poddając Guto Inocente w drugiej rundzie.

Łączny bilans Andryszaka w zawodowym MMA to 22 wygrane, dziewięć porażek i jedno starcie zakończone bez werdyktu. Żaden pojedynek "Longera" nie zakończył się decyzją sędziów.

Andryszak Fight Empire MMA

Andryszak Fight Empire MMA - „Longer” podczas debiutanckiej gali tej organizacji zawalczy w pojedynku wieczoru z Łukaszem „Goatem” Parobcem. Andryszak na Fight Empire MMA stoczy walkę na zasadach PRIDE, czyli z dozwolonymi kolanami w parterze na głowę rywala czy niezwykle brutalnymi soccer kickami.

 

 

Michał „Longer” Andryszak zarobki

Michał „Longer” Andryszak zarobki – pod tym hasłem nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Organizacja KSW, dla której „Longer” stoczył wiele walk w swojej karierze, nie podaje bowiem publicznie danych na temat tego, ile zgarniają zawodnicy walczący na galach. To, ile wynoszą zarobki Michała „Longera” Andryszaka, pozostaje więc niewiadomą.

Michał Andryszak Instagram

Konto Michała Andryszaka na Instagramie pod nazwą "michalandryszakmma" śledzi blisko 15 tysięcy obserwujących. „Longer” na swoich mediach społecznościowych chwali się między innymi codziennymi treningami w poznańskim klubie Ankos MMA pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kim jest Michał Andryszak?

Michał Andryszak jest zawodnikiem MMA, którego sportem bazowym jest boks. Mimo niezbyt zaawansowanego wieku, jak na zawodnika wagi ciężkiej, jest już niezwykle doświadczony i toczył walki w czołowych organizacjach MMA w Europie.

Jaki bilans w MMA ma Michał Andryszak?

Łączny bilans Andryszaka w zawodowym MMA to 22 wygrane, dziewięć porażek i jedno starcie zakończone bez werdyktu. Żaden pojedynek "Longera" nie zakończył się decyzją sędziów.