Phil de Fries jest aktualnie zawodnikiem, a także mistrzem wagi ciężkiej KSW. Już w wieku 14 lat zaczął trenować brazylijskie jiu-jitsu, a pierwszy raz zadebiutował w oktagonie w 2009 roku.

Phil De Fries - Najlepsze walki w MMA

Jedną z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej spektakularnych walk De Friesa jest na pewno debiut w KSW. Postrzegany jako underdog efektownie znokautował Michała Andryszaka. Phil naprawdę był niedoceniony, mało kto dawał mu szansę - raczej obstawiano nokaut w pierwszej rundzie.

Phil ma za sobą także pokonanie byłego tymczasowego mistrza FEN - Szymona Bajora. Starcie odbyło się całkiem niedawno, a De Fries poradził sobie perfekcyjnie, dusząc Polaka w drugiej rundzie.

Phil De Fries - Kariera w MMA

De Fries ma za sobą uczestnictwo w takich federacjach jak UFC, Bellator czy M-1 Global. Aktualnie od kilku lat regularnie widujemy go w oktagonie KSW.

Phil De Fries - KSW

W lutym 2018 Phil podpisał kontrakt z KSW, gdzie zadebiutował już 14 kwietnia 2018. Jego pierwsza walka w federacji odbyła się podczas gali KSW 43, a dokładniej przeciwko Michałowi Andryszakowi. Pojedynek odbył się o wakujący pas kategorii ciężkiej. De Fries był zdecydowanie na przegranej pozycji według kursów - o dziwo pokonał Michała i został nowym mistrzem. Do tej pory pas dalej jest w jego rękach, udało mu się obronić go już 9 razy.

Do pierwszej obrony pasa przystąpił już po kilku miesiącach, bo 6 października 2018.  Podczas gali KSW 45 zawalczył z byłym mistrzem organizacji Karolem Bedorfem. Walka skończyła się przed czasem, bo w drugiej rundzie. Oczywiście na korzyść Phila De Fries.

W latach 2019-2022 w oktagonie wystąpił siedem razy - podczas KSW 47, KSW 50, KSW 57, KSW 60 oraz KSW 67. Za każdym sukcesywnie razem obronił pas mistrzowski.

W 2023 roku do obrony doszło dwukrotnie. Phil zawalczył w main evencie z Duffee podczas KSW 79. De Fries pokonał Amerykanina ciosami w pierwszej rundzie. Następna odbyła się 15 lipca podczas KSW 84. Również w main evencie, zawalczył on z Szymonem Bajorem - byłym tymczasowym mistrzem FEN.

Phil De Fries zdecydowanie nie narzeka na warunki, jakie zapewnia mu KSW. Jakiś czas temu wyznał, że chce zostać w federacji jak najdłużej. Wielokrotnie mówił, że organizacja naprawdę dba o swoich zawodników.

KSW to najlepsza organizacja, w jakiej byłem. I to zdecydowanie. Właściciele o mnie dbają, rozmawiają ze mną, jesteśmy na „ty”. Zapewniają zawodnikom świetne warunki, nawet hotele mamy dużo lepsze niż w innych organizacjach. Do tego robią wielkie widowiska. Jestem tu bardzo szczęśliwy, chcę zostać w KSW na długo.

Phil De Fries - UFC

Przed KSW było oczywiście UFC - jedna z najpopularniejszych zagranicznych federacji. Po zwycięstwie z Stavem Economou, w 2011 roku podpisał on kontrakt z organizacją.

Swój debiut zaliczył kilka miesięcy później, podczas UFC 138. Walka z Robem Broughtonem odbyła się w pełnym dystansie, a De Fries wygrał pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. Swoją karierę w tej federacji rozwijał on w latach 2011-2013.

Po zwolnieniu z UFC, Phil powrócił do oktagonu 31 grudnia 2013 roku w Japonii, podczas gali Inoki Bom-Ba-Ye 2013.

Phil De Fries - Rekord

Na dzień dzisiejszy Phil ma na swoim koncie serię 10 zwycięstw, w tym 9 obron pasa pod rząd. Co oznacza, że posiada on tytuł mistrza od 5 lat. Poniżej przedstawiamy pełny bilans zawodnika:

Rekord MMA: 24-6-0

Phil De Fries - Waga i wzrost

Phil jest mistrzem kategorii ciężkiej, więc jego waga waha się w okolicach 120 kg. Jeśli chodzi o wzrost, mierzy on równo 1,94 m.

Phil De Fries - Najciekawsze informacje

De Fries urodził się 21 kwietnia 1986 roku w Sunderlandzie.

Co ciekawe, Phil wyznał, że KSW traktuje go znacznie lepiej niż UFC - między innymi pod względem zarobkowym.

Zarabiam tu więcej niż w UFC. Tam gdybym wygrywał każdą walkę, dostałbym więcej. Podstawową pensję za walkę mam lepszą w KSW. Jestem z niej zadowolony. Dobrze jest walczyć dla organizacji, która cię docenia.