Gala KSW 67 będzie drugim wydarzeniem spod szyldu KSW w 2022 roku. Co wiadomo już o gali, która odbędzie się w Warszawie?

Data gali26 lutego
Miejsce galiGlobal EXPO, Warszawa
Transmisja galiViaplay
Gwiazda galiAndrzej Grzebyk, Phil De Fries

Kiedy KSW 67?

O tym, kiedy KSW 67 się odbędzie, dowiedzieliśmy się standardowo na poprzedniej gali KSW - w tym przypadku na tej z numerem 66. Wówczas poznaliśmy termin KSW 67, czyli 26. dzień lutego 2022 roku. Będzie to ostatnia sobota tego miesiąca, więc KSW 67 wygląda na idealną okazję do tego, żeby zakończyć luty ze sportowymi emocjami w tle.

Gdzie KSW 67?

Również lokalizacja KSW 67 została podana na pierwszej gali KSW w 2022 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że KSW wraca ze swoją galą do Warszawy. Jak się jednak okazało, nie będzie to PGE Narodowy czy Torwar, a hala Global EXPO.

KSW 67 PPV, transmisja KSW 67

Transmisja KSW 67, czyli czy trzeba wykupić PPV, żeby obejrzeć galę? Przypomnijmy - pod koniec 2021 roku KSW postanowiło zmienić partnera telewizyjnego, odchodząc z telewizji Polsat po kilkunastu latach współpracy. Nowym partnerem transmisyjnym jest internetowa platforma Viaplay. Żeby oglądać gale KSW legalnie, trzeba mieć wykupiony pakiet Viaplay. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie trzeba wykupować osobno KSW 67 PPV, tylko wystarczy ogólny dostęp do całej platformy.

Zobacz także - KSW w Viaplay – cena, jakość, od kiedy?

KSW 67 bilety

KSW 67 bilety są w sprzedaży. Z racji tego, że nie będzie to duża gala na wielotysięcznym obiekcie, pula biletów jest mocno ograniczona. Ceny biletów na KSW 67 zaczynają się od 150 złotych.

KSW 67 ważenie

Ważenie KSW 67 odbędzie się standardowo dzień przed galą - w tym przypadku będzie to 25. dzień lutego. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych.

KSW 67 komentatorzy

KSW 67 komentatorzy, czyli kto skomentuje galę KSW? Po tym, jak KSW odeszło z Polsatu, legendarny duet Andrzej Janisz&Łukasz Jurkowski przestał pracować przy galach największej polskiej organizacji MMA. Gale KSW w Viaplay jak do tej pory komentował duet Maciej Turski&Dominik Durniat i tercet Maciej Turski&Dominik Durniat&Albert Odzimkowski.

Kto na KSW 67?

Kto zawalczy na KSW 67? To pytanie z pewnością najbardziej ciekawi kibiców MMA w Polsce. Najlepsza oprawa, lokalizacja czy szereg innych czynników nie mają bowiem znaczenia, jeśli poziom sportowy gali lub nazwiska zawodników nie zadowalają fanów. Przy okazji KSW 66 poznaliśmy nazwiska pięciu zawodników, którzy zawalczą na KSW 67. Czterech z nich stworzy dwa najważniejsze pojedynki gali.

 

 

Walki KSW 67

O kim mowa? Najważniejsze walki KSW 67 to starcia Phil De Fries vs Darko Stosić i Andrzej Grzebyk vs Adrian Bartosiński. Anglik i Serb zawalczą o mistrzowskie trofeum, którego posiadaczem jest zawodnik z Sunderlandu. Z kolei walka Grzebyk vs Bartosiński jest o tyle ciekawa, że obaj zawodnicy oczywiście są czołowymi polskimi przedstawicielami kategorii półśredniej, ale łączy ich także osoba jednego menagera, którym jest Artur Gwóźdź. Rzadko kiedy zdarza się, żeby zawodnicy z jednej stajni rywalizowali ze sobą nie na sparingach, a podczas zawodowej walki na dużej gali.

Zobacz także - kim jest Artur Gwóźdź?

Zawodnicy KSW 67

Zawodnicy KSW 67 to także ciekawy debiut, który ogłoszono na KSW 66. Wówczas okazało się, że kontrakt z KSW podpisał Dawid Śmiełowski, czołowy przedstawiciel wagi piórkowej w naszym kraju. "Królik" do tej pory toczył walki głównie w organizacji Babilon MMA, gdzie był niepokonany, podobnie jak w całej swojej dotychczasowej karierze w MMA.

Bukmacher KSW 67

Oficjalnym sponsorem KSW od dłuższego czasu jest firma Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna). Gdy tylko KSW ogłasza jakiś pojedynek, Fortuna niemal z automatu prezentuje kursy na daną walkę. Nie inaczej było w przypadku KSW 67.

Kursy KSW 67

Tuż po tym, jak ogłoszono najważniejsze walki KSW 67, kursy na stronie Fortuny były na te pojedynki dostępne. Okazało się wówczas, że oba starcia mają sporych faworytów w osobach De Friesa i Grzebyka. Kurs na wygraną aktualnego mistrza wynosił 1.35, z kolei triumf Grzebyka oszacowano na kurs 1.40.

Typy KSW 67

Jeśli chodzi o typy na KSW 67, trudno się z tymi kursami nie zgodzić. Zarówno De Fries, jak i Grzebyk są faworytami swoich pojedynków. Naszym zdaniem większą dysproporcję w szansach na wygraną widać w walce wieczoru. Wydaje się, że Stosić jest zbyt małym zawodnikiem jak na kategorię ciężką, żeby zagrozić do bólu skutecznemu i metodycznemu Anglikowi, który jak na razie w KSW dominuje kolejnych pretendentów.

Zobacz także – jak działa aplikacja Fortuna?

Karta walk KSW 67

Karta walk KSW 67 zawiera już niemal wszystkie pojedynki. Podczas KSW 67 dojdzie między innymi do kilku ciekawych debiutów w szeregach największej federacji MMA w naszym kraju.

Phil De Fries vs Darko Stosić - walka o mistrzostwo wagi ciężkiej
Andrzej Grzebyk vs Adrian Bartosiński
Ivan Erslan vs Caio Bitencourt
Dawid Śmiełowski vs Filip Pejić
Adam Soldaev vs Pascal Hintzen
Borys Borkowski vs Arkadiusz Kaszuba
Shamil Banukayev vs Zuriko Jojua
Igor Michaliszyn vs Idris Amizhaev
Oskar Szczepaniak vs Yann Liasse


Jaki jest termin KSW 67?
KSW 67 odbędzie się 26 lutego 2022 roku.
Kto zawalczy na KSW 67?
Na KSW 67 wystąpią między innymi Phil De Fries i Andrzej Grzebyk.