KSW w Viaplay, czyli rewolucja, jeśli chodzi o świat MMA w Polsce. Po 17 latach współpracy KSW podjęło bowiem decyzję o odejściu z telewizji Polsat. Jak KSW będzie wyglądało w Viaplay?

KSW odchodzi z Polsatu

KSW odchodzi z Polsatu, czyli bomba, jaką zrzucili pod koniec listopada 2021 roku szefowie KSW. O tym, że KSW odchodzi z Polsatu, mówiło się kilka dni wcześniej, ale oficjalne potwierdzenie otrzymaliśmy dokładnie 22 listopada. Wówczas na specjalnej konferencji pojawili się między innymi szefowie KSW – Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, szef redakcji Viaplay, czyli Paweł Wilkowicz oraz wracający do KSW Mateusz Borek, który poprowadził tę konferencję.

Zobacz także - typy na KSW

Panowie ogłosili wówczas nawiązanie współpracy KSW z Viaplay. KSW planuje podbić szersze rynki, niż tylko polski, więc transfer do Viaplay, który jest rozpoznawalną platformą w wielu europejskich krajach, ma pomóc w realizacji celu, jakim jest plan podboju kolejnych rynków.

Od kiedy KSW w Viaplay?

Od kiedy KSW w Viaplay? Od zaraz! Jak się okazało, Viaplay pokaże już pierwszą galę KSW po tym, jak ogłoszono nawiązanie współpracy, czyli KSW 65 z walką wieczoru o mistrzowski pas pomiędzy Mamedem Khalidovem i Roberto Soldiciem. Nie ma więc okresu wypowiedzenia, ogłoszenia nawiązania współpracy od przyszłego roku czy czegoś w tym stylu – KSW do platformy Viaplay dołączyło natychmiast.

Zobacz także - karta walk i typy na KSW 65

KSW w Viaplay – cena

KSW cena, czyli ile będzie kosztować KSW w Viaplay? Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich fanów KSW. Dostęp do gali będzie bowiem wliczony w koszt abonamentu, jaki miesięcznie płaci się za dostęp do platformy Viaplay. Do tej pory jednorazowy dostęp do PPV na galę KSW kosztował 40 złotych. Teraz będzie to koszt 34 złotych za miesięczny dostęp do całej platformy, w tym również możliwość obejrzenia gali KSW.

KSW – jak wykupić?

Żeby wykupić KSW i oglądać galę, trzeba będzie mieć więc wykupiony dostęp do całej platformy Viaplay. Co prawda działalność nadal będzie kontynuować platforma KSW TV, jednak będzie streamować gale poza granicami Polski. W naszym kraju legalnie KSW będzie można obejrzeć tylko na Viaplay.

KSW w Viaplay – jakość

Jakość w Viaplay, czyli to, co od początku dzieli kibiców, jeśli chodzi o przybycie tej platformy do naszego kraju. Viaplay jakość dla wielu jest bowiem rozczarowująca, gdyż wynosi ona 720p. Czy jakość KSW w Viaplay będzie inna – lepsza? Nic na to nie wskazuje. Na konferencji, podczas której ogłoszono transfer KSW do Viaplay, przedstawiciel skandynawskiej platformy przyznał, że jego zdaniem jest to najlepsza jakość do transmitowania sportu i również w takiej jakości będą pokazywane gale KSW.

KSW w Viaplay – komentatorzy

Komentatorzy KSW, czyli kto będzie komentował gale w Viaplay? Tego jak na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że nie będzie tego robił słynny duet Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. „Juras” ogłosił bowiem, że po kilkunastu latach ich drogi z KSW się rozeszły. Wygląda więc na to, że zarówno Janisz, jak i Jurkowski postanowili pozostać w telewizji Polsat. Do KSW wraca Mateusz Borek, który poprowadził konferencję, podczas której Viaplay ogłosiło pozyskanie praw do transmitowania gal KSW.

Zobacz także - Ile zarabia komentator sportowy? Zarobki dziennikarza

KSW w Viaplay – ile gal?

KSW ma niezwykle ambitny plan na 2022 roku. Największa sportowa organizacja MMA w Polsce planuje bowiem zorganizować 12 gal w roku, czyli wydarzenie spod szyldu KSW co miesiąc. Zorganizowanie tego typu wydarzeń będzie łatwiejsze do zrobienia na platformie Viaplay, gdyż KSW nie będzie uzależnione od innych wydarzeń czy transmisji PPV. Kilka z gal KSW ma się odbyć w Polsce, kilka z kolei poza granicami naszego kraju. Plany są ambitne, czekamy na realizację!